Strona główna Show Biznes Czy możemy pozwolić Johnowi Wickowi spoczywać w pokoju?

Czy możemy pozwolić Johnowi Wickowi spoczywać w pokoju?

Ta historia zawiera spoilery dotyczące John Wick: Rozdział 4.

Takie jest życie. Saga Johna Wicka zaczyna się i (być może) kończy stratą.

W John Wick: Rozdział 4, który jest wreszcie dostępny na VOD w tym tygodniu, seria znajduje kilka spokojnych chwil na kontemplację swojej przeszłości. John Wick (grany od prawie dekady przez Keanu Reevesa) i jego rodacy zastanawiają się nad wyborami, których dokonali, które zmieniły ich w zmęczone, złamane i stoickie maszyny do zabijania, którymi się stali. Nie ma wyrzutów sumienia – jest tylko akceptacja dla dobrze ubranych mnichów-wojowników. I po raz czwarty najbardziej zabójczy facet-żona na świecie powrócił, by zadać swój misternie zaaranżowany chaos każdemu, kto stanie mu na drodze.

Teraz, jeśli Rozdział 4 jest rzeczywiście ostatnim strzałem w głowę Johna Wicka, zdobył najlepiej zarabiający weekend otwarcia w całej serii według Box Office Pro. Każdy rozdział otwierał się z większym sukcesem kasowym niż poprzednia pozycja, co może pochwalić się niewiele innych franczyz. Seria będzie kontynuowana z Ballerina z Aną de Armas w roli głównej, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. De Armas rozszerzy spojrzenie na tancerki trenowane przez postać Anjelicy Huston z filmu Parabellum. (Odpowiednio, historia będzie dotyczyła pomszczenia śmierci ukochanej osoby) The Continental, który będzie śledzić młodą wersję postaci McShane’a Winstona. Prequel serialu telewizyjnego, którego premiera odbędzie się we wrześniu na Peacock, wyjaśni, w jaki sposób został kierownikiem hotelu. Z dwoma spinoffami wciąż w produkcji, nie wiadomo jeszcze, czy świat znaczników i złotych monet będzie rezonował bez Reevesa w centrum. Jeśli wysiłki takie jak Bullet Train oraz Atomic Blonde są jakąkolwiek wskazówką, przebieg może się różnić.

Więc Wickiverse będzie żył, jasne, ale wysłuchaj mnie: Zabójca Keanu Reevesa powinien zostać pominięty. Dlaczego, zapytacie? Ponieważ Rozdział 4 to najlepsze zakończenie dla Wicka, o jakie mogliśmy prosić.

Dzięki wybuchowi cnoty ze strony pana Wicka w John Wick: Rozdział 2, jest ścigany przez zarząd podziemia: Wysoki Stół. Po tym, jak ledwo uniknął ich bezlitosnego potępienia w John Wick: Rozdział 3 – Parabellumjohn Wick, zabójca znany jako Baba Jaga lub Boogeyman, rozpoczyna swoją misję zemsty, galopując przez marokańską pustynię w kierunku swojego pierwszego zabójstwa – wskazówka do epickiego filmu Davida Leana Lawrence z Arabii. W Rozdział 4reżyser Chad Stahelski wykorzystuje skalę Leana, rozszerzając i tak już obszerne sceny walki i wydłużając czas trwania do prawie trzech godzin. Rozdział 4 to wysokooktanowa mieszanka tego, czego oczekujemy od serii, która rozpieściła swoją publiczność oryginalnymi, kinetycznymi sekwencjami akcji i ekskluzywną grupą zabójców. Ze względu na wysoko ustawioną poprzeczkę w każdym sequelu, są momenty, w których Rozdział 4 pozostawia cię w zachwycie, a inni, gdy jesteś po prostu całkowicie usatysfakcjonowany.

  Jak długo trzeba czekać na nową poduszkę?

Neonowy świat noir, który Stahelski starannie budował przez cztery filmy, zaczyna się rozpadać. Elegancki złoczyńca markiz Vincent de Gramont (w tej roli Bill Skarsgård) ma za zadanie wykończyć Johna Wicka raz na zawsze. Zaczyna od Winstona (granego przez Iana McShane’a); zarządcy pięciogwiazdkowego, przypominającego bazę noclegową domu dla przestępczego podziemia znanego jako The Continental. Z powodu ciągłej zdrady Wysokiego Stołu w celu pomocy swojemu kumplowi Johnowi Wickowi, de Gramont niszczy The Continental i zabija jego lojalnego konsjerża Charona (granego przez niedawno zmarłego Lance’a Reddicka).

john wick 4

Dajcie spokój, ludzie. Ten człowiek przeszedł wystarczająco dużo!

Lionsgate

De Gramont werbuje również Caine’a (w tej roli legenda sztuk walki Donnie Yen), niewidomego zabójcę, do wykonania brudnej roboty polegającej na wyeliminowaniu Johna Wicka. Podobnie jak jego stary przyjaciel John, Caine jest emerytowanym zabójcą zmuszonym do jeden ostatnia praca. Zamiast wypełniać przysięgę krwi jak John, Caine musi podjąć się zadania, aby chronić swoją córkę. Winston informuje Johna o starej tradycji, która pozwala mu wyzwać de Gramonta na pojedynek w celu odzyskania wolności. Jest to sprytny akt jurysdykcji Wysokiego Stołu, który podkreśla dziwny pomysł, że John Wick przez cały czas potajemnie chodziło o zasady.

To, co Stahelski najwyraźniej uważa za interesujące w postaci Johna Wicka, to idea honorowego zabójcy. Jest to zepsute poczucie moralności, ale mimo wszystko poczucie moralności. Zasady Wysokiego Stołu są absolutne – i przez wszystkie rozdziały John widział, jak można je wykorzystać i niesprawiedliwie egzekwować. Kłócą się one z jego uczciwością, a on z pewnością sprawi, że będzie to dla nich duży problem. Ostatnia część filmu rozgrywa się we Francji, co jest odpowiednim miejscem dla buntu przeciwko tyranii.

  Co to jest przetarg kontraktowy?

Od Rozdział 2seria stała się podróżującą po całym świecie ekscytującą przejażdżką w stylu Jamesa Bonda, ustalając, że Continental istnieje w każdym większym mieście. W tym rozdziale John w elegancki sposób przeprowadza swoich wrogów przez Maroko, Nowy Jork, Osakę, Berlin i Paryż. Każda destynacja daje Stahelskiemu inny motyw do wykorzystania w jego misternie choreografowanych sekwencjach akcji, ale także sprawia wrażenie listy kontrolnej gatunku, którą stworzył wraz z Reevesem.

The John Wick seria zawdzięcza swój sukces partnerstwu Stahelskiego i Reevesa oraz ich współpracy praktyka czyni mistrza filozofia filmowania.

Walka ogniowa na wyłożonej kawiarniami ulicy prowadzi do genialnego punktu kulminacyjnego filmu: bitwy na okrągłej drodze wokół Łuku Triumfalnego. The Frogger-w tej potyczce John mierzy się z nieustannym napływem bandziorów, podczas gdy samochody i motocykle wjeżdżają, wyjeżdżają i wjeżdżają w ruch uliczny. John wykorzystuje nadjeżdżające samochody jako osłonę lub wyposażenie, manewrując przeciwnikami na ich drodze. Imponująca sekwencja z lotu ptaka wewnątrz kamienicy prowadzi do ostatniej przeszkody: ogromnych schodów, zaśmieconych napastnikami, które są wszystkim, co stoi między nim a pojedynkiem. John walczy o wejście na górę, ale zostaje zepchnięty z powrotem na dół, co stanowi wspaniałą metaforę syzyfowej egzystencji, którą prowadził, próbując uciec od życia jako John Wick.

  5 Ways dating Has Changed in the last 20 years

Ostatecznie Wick przechytrza de Garamonta, wygrywając pojedynek – i uwalniając się od Wysokiego Stołu – ale ulega ranom. Po tym, jak John prosi o zabranie go „do domu”, widzimy jego nagrobek obok nagrobka jego ukochanej Helen. To pożegnalne ujęcie Johna Wicka pchającego stokrotki jest słodko-gorzkim zwieńczeniem historii, która rozpoczęła się od śmierci jego żony, pośmiertnie zobrazowanej bransoletką ze stokrotek, a następnie kartką z przyjaznym kwiatem w towarzystwie młodego beagle’a. W karcie pisze: „Teraz, gdy odnalazłam swój spokój, odnajdź swój” Idea domu dla Wicka to miejsce, w którym może być ze swoją żoną i szczeniakiem.

Jeśli rzeczywiście widzieliśmy ostatnie ujęcie głowy Johna Wicka, to jest to dobrze wykonana konkluzja. Wraz z jego grobem, zniszczeniem New York Continental, śmiercią Charona i uwolnieniem od Wysokiego Stołu, jego narracja jest ładnie opakowana. Oczywiście pozostaje jeszcze cały podziemny świat do wykorzystania. Rozdział 4sekwencja po napisach końcowych pokazuje Akirę prześladującą Caine’a, człowieka, który zabił jej ojca, co pozwala na bezpośrednią kontynuację tej historii. Chociaż widzimy epitafium Johna Wicka, wszyscy wiemy już lepiej, że niewiele postaci odchodzi na dobre. Jego śmierć może zostać uznana za wyszukany podstęp, a Wick ukrywa się w jakimś odległym miejscu. Stahelski i Reeves nie zamknęli całkowicie drzwi na możliwość kolejnych rozdziałów – a Reeves ma doświadczenie w powracaniu po latach do swoich innych gatunkowych franczyz: Matrix oraz Bill & Ted.

„Jak robisz cokolwiek, tak robisz wszystko”, mówi de Gramont. To zdanie Stahelski przypisuje swoim filmowym matkom chrzestnym, Lilly i Lanie Wachowskim. Stahelski po raz pierwszy spotkał Reevesa na planie filmu Matrix jako jego dubler. The John Wick seria zawdzięcza swój sukces partnerstwu Stahelskiego i Reevesa oraz ich współpracy praktyka czyni mistrza filozofia filmowania.

W John Wick 4, duet osiągnął coś bliskiego ideału. A więc podczas gdy niewiele rzeczy kończy się definitywnie w Hollywood w dzisiejszych czasach, nadszedł czas, aby zamknąć książkę o Johnie Wicku i pozwolić mu wreszcie odpocząć w pokoju.

Zdjęcie głowy Kenta M. Wilhelma

Kent M. Wilhelm

Dziennikarz

Kent M. Wilhelm chętnie porozmawia z Tobą o Jamesie Bondzie, niezależnie od Twojego poziomu zainteresowania. Jest multimedialnym dziennikarzem filmowym, którego nieznaczną błyskotliwość można znaleźć na Twitterze @kw_hc.

Najchętniej czytane

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Wszyscy, z którymi Zendaya spotykała się przed znalezieniem miłości z Tomem Hollandem

Image Source: Getty / Kevin Winter1Zendaya i Tom Holland (2017-2019, 2021-obecnie)Plotki, że Zendaya była romantycznie zaangażowana w Hollanda, zaczęły się latem 2017 roku po...

Jak bada się skuteczność antybiotyków?

Jak sprawdzić skuteczność antybiotyków?Małe papierowe krążki zawierające antybiotyki umieszcza się na płytce, na której rosną bakterie. Jeśli antybiotyk hamuje wzrost mikroorganizmów, wokół krążka widać wyraźny pierścień lub strefę zahamowania.Co to znaczy, że antybiotyk jest bakteriobójczy?Antibiotics. Antybiotyki bakteriobójcze zabijają bakterie; antybiotyki bakteriostatyczne spowalniają ich wzrost lub rozmnażanie. Antybiotyki bakteriobójcze, które hamują syntezę ściany komórkowej: antybiotyki beta-laktamowe

Czy dobrze jest zadać pytanie w eseju?

Czy dobrze jest zadać pytanie w eseju?Możesz postawić pytanie, które doprowadzi do twojego pomysłu (w takim przypadku twój pomysł będzie odpowiedzią na twoje pytanie), lub możesz postawić tezę. Albo możesz zrobić jedno i drugie: możesz zadać pytanie i od razu zasugerować odpowiedź, którą twój esej będzie argumentował.Czy można zakończyć pracę naukową pytaniem?Paragrafy podsumowujące są bardzo

Trudna sytuacja legendy polskiej sceny muzycznej

Pandemia koronawirusa bardzo dotknęła artystów, którzy z dnia na dzień utracili jedyne źródło dochodów. Choć sytuacja powoli wraca do normy, w grafikach...

Które z poniższych stwierdzeń dotyczących dorosłych komórek macierzystych jest prawdziwe?

Które z poniższych stwierdzeń dotyczących dorosłych komórek macierzystych jest prawdziwe?a) jest poprawne, ponieważ istnieją somatyczne komórki macierzyste występujące u dorosłych, które zastępują utracone tkanki, jak np. komórki skóry powstałe z komórek macierzystych naskórka.Co jest prawdą o embrionalnych komórkach macierzystych?Co jest prawdą o embrionalnych komórkach macierzystych? Nie dzielą się już, ich typ komórkowy jest ustalony i

Dlaczego ludzie są rozczarowani J Lo za wprowadzenie na rynek marki alkoholowej

W świecie produktów sygnowanych marką celebrytów, napoje alkoholowe nie są niczym niezwykłym. Kendall Jenner ma swoją 818 Tequilę, George Clooney współzałożył Casamigos (które później...

Co jest przyczyną powstawania widma jasnej linii?

Co powoduje powstanie widma jasnych linii?� Kiedy elektron absorbuje wystarczającą ilość energii, przechodzi na wyższy poziom energetyczny, tworząc stan wzbudzony. Ponieważ każdy pierwiastek ma swój własny, unikalny układ elektronów, światło emitowane przez atomy tworzy widmo emisyjne, które może być wykorzystane do identyfikacji pierwiastka.Jak powstają jasne linie widma emisyjnego?Linia emisyjna pojawi się w widmie, jeśli źródło

Pozostałe newsy

  12 fryzur ochronnych dla włosów naturalnych, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas na stylizację

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Alabama ogranicza sportowców transpłciowych w sporcie uniwersyteckim

Gubernator Alabamy Kay Ivey podpisała we wtorek ustawę zakazującą osobom transpłciowym udziału w sporcie uniwersyteckim. Zdjęcie wykonane przez Biuro Gubernatora Alabamy/UPI | Zdjęcie licencyjne31...

French Open w tenisie: Garcia wśród porażek kobiet; Alcaraz, Tsitsipas awansują

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcatraz z Hiszpanii gra przeciwko Taro Danielowi z Japonii podczas meczu drugiej rundy Roland Garros French Tennis Open w Paryżu w...

Stany Zjednoczone domagają się milionów niezapłaconych grzywien od syna gubernatora Wirginii Zachodniej

Departament Sprawiedliwości składa pozew przeciwko 13 spółkom węglowym należącym do Jamesa Justice'a III, syna gubernatora Wirginii Zachodniej, w celu ściągnięcia niezapłaconych kar i opłat....

Fed stoi w obliczu trudnej bitwy, ponieważ liczba wolnych miejsc pracy rośnie

W kwietniu powstało ponad 10 milionów nowych miejsc pracy, co pokazuje, że wysiłki zmierzające do schłodzenia gospodarki poprzez kolejne podwyżki stóp procentowych nie przyniosły...