Show Biznes

Czy pedicure medyczny to Twoja odpowiedź na stopy gotowe do sandałów?

Foot treatment for two friends in SPA salon. Nail artist in beauty salon making pedicure for clients feet

  • Pedicure medyczny to usługa, która łączy podologię i podstawową pielęgnację paznokci.
  • Pedicure medyczny skupia się na zdrowiu stóp, a nie na estetyce.
  • Pedicure medyczny może leczyć popękane pięty, modzele, złamane paznokcie i wiele innych.

Prawdopodobnie masz – lub przynajmniej słyszałaś o – zwykłym pedicure, pedicure w spa, a nawet pedicure żelowym, ale co z pedicure medycznym? Podobnie jak istnieje mnóstwo różnych stylów manicure, istnieje wiele odmian pedicure, które pozwolą Ci uzyskać stopy w najlepszej formie, a pedicure medyczny jest jedną z nich.

Pedicure medyczny mieści się pomiędzy podologią, która jest gałęzią medycyny skupiającą się na stopach i kostkach, a podstawową pielęgnacją paznokci. Aby dowiedzieć się więcej o pedicure medycznym, korzyściach płynących z tej usługi oraz o tym, kto jest odpowiednim kandydatem do jej wykonania, czytaj dalej.

Co to jest pedicure medyczny?

„Pedicure medyczny zapewnia jedyną w swoim rodzaju pielęgnację stóp” – mówi POPSUGAR Marcela Correa, medyczna technik paznokci, założycielka i właścicielka Medi Pedi NYC. Podczas pedicure medycznego, profesjonalny, sterylny sprzęt jest używany do wykonywania różnych zabiegów. „Zajmuje się i leczy nieinwazyjne dolegliwości, takie jak popękane pięty, nagniotki, modzele, grube paznokcie, wrastające paznokcie, stopa sportowca, grzybica paznokci i inne”

Usługa jest nieinwazyjna, z zerowym czasem przestoju (co oznacza, że możesz wejść i wyjść z powrotem) i wykonywana przez certyfikowanych techników medycznych zajmujących się paznokciami. „Ci technicy są przeszkoleni do wykrywania i zalecania ci wizyty u lekarza, jeśli widzą coś nienormalnego” – mówi Correa.

Pedicure medyczny a pedicure w salonie

Pedicure medyczny i salonowy różnią się drastycznie. Na początek, w pedicure medycznym nie chodzi o estetykę – jest on bardziej skoncentrowany na zdrowiu Twoich stóp. Nie wyjdziesz z pedicure medycznego ze świeżym lakierem do paznokci palców lub kojącym masażem stóp. Pedicure medyczny jest również bez użycia wody. „Eliminujemy użycie wody, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego” – mówi Correa. „Woda może pogorszyć warunki, takie jak grzybica paznokci i stopa sportowca”.

Zamiast tego poddasz się dokładnemu czyszczeniu na sucho, a następnie Twoje paznokcie zostaną spiłowane, obcięte i wypolerowane. Suchy i martwy naskórek zostanie zaadresowany przez polerowanie stóp, a popękane pięty zostaną naprawione. Jeśli pęcherze, nagniotki lub modzele są obecne, zostaną one usunięte. Również w razie potrzeby technik przywróci naturalny kolor paznokciom u stóp.

Jako całość, pedicure medyczny jest użytecznym narzędziem korekcyjnym lub zapobiegawczym. „Po prostu włączając te zabiegi do swojej rutyny zdrowia i wellness, zapobiegasz problemom, które mogą prowadzić do inwazyjnej korekty, takiej jak bunions, hammertoes, nawracające wrastające paznokcie i więcej” Każdy może skorzystać z uzyskania jednego, ale jest to szczególnie przydatne dla sportowców lub tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i są stale na nogach.

Podobny do pedicure, który dostałbyś w salonie paznokci, pedicure medyczny może zająć około 45 minut do godziny. Jednak są one wykonywane jeden na jeden w prywatnym, sterylnym pomieszczeniu, tak jak w przypadku wizyty u podologa.

Ile kosztuje pedicure medyczny?

Cena pedicure medycznego różni się w zależności od lokalizacji, ale usługa zazwyczaj kosztuje około 200 dolarów i może wzrosnąć stamtąd. Jest to droższe niż pedicure kosmetyczny, ale leczenie jest nieco bardziej dokładne.

Jak długo utrzymują się rezultaty pedicure medycznego?

Nie ma jednej uniwersalnej wskazówki dotyczącej tego, jak często powinnaś wykonywać pedicure medyczny, i w dużej mierze opiera się ona na istniejącym stanie Twoich stóp. Jednak modelowanie paznokci i usuwanie martwego naskórka powinno trwać około czterech do sześciu tygodni.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button