Czy to możliwe, żeby mysz miała taki sam pęd jak słoń?
Odpowiedź i wyjaśnienie: Tak, słoń mógłby mieć taki sam pęd jak mysz, pomimo tego, że słoń jest tysiące razy większy od myszy.
Co dzieje się z pędem po zderzeniu?
Dla zderzenia zachodzącego pomiędzy obiektem 1 i obiektem 2 w układzie izolowanym, całkowity pęd dwóch obiektów przed zderzeniem jest równy całkowitemu pędowi dwóch obiektów po zderzeniu. Oznacza to, że pęd utracony przez obiekt 1 jest równy pędowi uzyskanemu przez obiekt 2.
Dlaczego podczas zderzenia traci się pęd?
Zderzeniami obiektów rządzą prawa pędu i energii. Gdy zderzenie występuje w układzie izolowanym, całkowity pęd układu obiektów jest zachowany. Jeżeli w zderzeniu biorą udział tylko dwa obiekty, to pęd utracony przez jeden z nich jest równy pędowi uzyskanemu przez drugi obiekt.
Czy można stracić pęd?
Momentum ma efekt psychologiczny. Jest kluczowy dla rozwoju i załatwiania spraw. Podobnie jak pchanie sanek z ośnieżonego wzgórza, tworzenie impetu ułatwia i przyspiesza osiąganie celów i zmianę zachowań.
Czy można kiedykolwiek stracić impet?
Moment pędu obiektu nigdy się nie zmieni, jeśli zostanie on pozostawiony sam sobie. Jeśli wartość „m” i wartość „v” pozostaną takie same, wartość pędu będzie stała. Pęd obiektu, lub zbioru obiektów (układu), pozostaje taki sam, jeśli jest on pozostawiony sam sobie. W takim układzie mówi się, że pęd jest zachowany.
Czy dwa obiekty o tej samej masie zawsze mają ten sam pęd?
Pęd nie jest równy masie obiektu podzielonej przez jego prędkość. Dwa obiekty o tej samej masie zawsze będą miały ten sam pęd.
Jaka jest różnica między ruchem a pędem?
W kontekście|fizyki|lang=en różnica pomiędzy ruchem a pędem jest taka, że ruch jest (fizyka) zmianą z jednego miejsca na drugie, podczas gdy pęd jest (fizyka) (ciała w ruchu) iloczynem jego masy i prędkości.
Co dzieje się z pędem wraz ze wzrostem masy?
Jeśli zwiększamy albo masę albo prędkość, pęd obiektu rośnie proporcjonalnie. Jeśli podwoisz masę lub prędkość, podwoisz pęd.