Show Biznes

Czy to naprawdę głos Austina Butlera w Elvisie?

Elvis, zapierający dech w piersiach film biograficzny Baza Luhrmanna o zmarłej legendzie muzyki, już zbiera znakomite recenzje, w których przytaczane są wszystkie aspekty filmu, począwszy od Wielkiej Energii Baza, a skończywszy na imponująco szerokim portrecie wczesnych i późnych lat życia Elvisa.

Największe dobrodziejstwo dla Elvisa? Prawdopodobnie występ odtwórcy głównej roli, Austina Butlera. Przyszły aktor Diuny podobno zadał sobie wiele trudu, by nauczyć się, jak chodził, mówił i – tak – śpiewał piosenkarz z „Hound Dog”. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na Elvisa w ten weekend, czy właśnie z niego wyszedłeś, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy Butler naprawdę ma muzyczny talent, by wykonać taki utwór jak „Can’t Help Falling in Love” Odpowiedź brzmi: tak… w większości przypadków. Entertainment Weekly rozmawiał z Butlerem na temat jego przygotowań do filmu, gdzie wyjawił, jak ważne było dla niego stworzenie muzyki do filmu. „Muzyka zawsze była częścią mojego życia, ale zawsze była czymś bardzo prywatnym” – mówi Butler. „To była moja własna forma terapii. Wiedziałem, że aspekt śpiewu w [the role] będzie czymś, czemu naprawdę będę chciał dać z siebie wszystko.”

Według EW, głos Butlera stoi za każdą piosenką z wczesnego życia Elvisa. Kiedy Elvis przenosi się do późniejszych okresów kariery artysty, Luhrmann zdecydował się połączyć głosy Butlera i Elvisa. „Śpiewałem codziennie [while preparing and filming] i z samego rana wykonywałem ćwiczenia na śpiew” – dodaje Butler w rozmowie z EW. „To naprawdę jak mięsień. Podczas kręcenia filmu zaczęłam zauważać nuty, których na początku nie mogłam trafić, a teraz nagle mogłam je trafić. Poszerzyłem swój zakres. Ale to nie jest tylko śpiewanie – musisz znaleźć maniery wokalne. To może być trochę trudne.”

Powyższe materiały zostały zaimportowane z serwisu YouTube. Te same treści można znaleźć w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na stronie internetowej.

Imponujące, prawda? Wcielenie się w człowieka, który bez końca się pod niego podszywa, to nie lada wyczyn. Brawa dla Butlera, że mu się to udało. Jeśli chcesz się zagłębić w szczegóły, Variety pomoże Ci zebrać wszystkie napisy końcowe do piosenek w Elvis. Zostawiamy was z utworami, które są credits Butler:

„I’ll Fly Away”, „That’s All Right”, „Baby, Let’s Play House”, „Blue Suede Shoes”, „Heartbreak Hotel”, „Working on the Building” (z Yolą), „Hound Dog”, „Are You Lonesome Tonight?”, „Trouble”, „Crawfish”, „Here Comes Santa Claus”, „If I Can Dream”, „Suspicious Minds” i „Can’t Help Falling in Love”

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button