Show Biznes

Daily Harvest wycofuje okruchy soczewicy po doniesieniach o poważnych zachorowaniach

19 czerwca, usługa dostarczania żywności Daily Harvest wydała ważne ogłoszenie dla marki French Lentil + Leek Crumbles, mieszanki, która zawiera organiczny butternut squash, nasiona konopi, ryż kalafiora, francuską soczewicę, czerwoną soczewicę, trójkolorową quinoa i grzyby cremini. „Otrzymaliśmy zgłoszenia klientów o tym, że French Lentil + Leek Crumbles powoduje problemy żołądkowo-jelitowe”, powiedziała firma w swoim oświadczeniu. Według Consumer Reports, wielu konsumentów zamieściło wpisy na Reddit, TikTok i innych platformach, twierdząc, że spożywanie kruszonki spowodowało u nich chorobę, w niektórych przypadkach powodując tak silny ból brzucha i dyskomfort jelitowy, że doprowadziło to do hospitalizacji.

Według Bloomberga, Daily Harvest mogło zająć się skargami klientów na produkt na Instagramie już 15 czerwca, prawie tydzień przed wydaniem oficjalnego oświadczenia. (Daily Harvest nie odpowiedział na pytanie POPSUGAR o to, kiedy zaczął reagować na skargi) „Podjęliśmy natychmiastowe kroki, aby zająć się tym, co usłyszeliśmy od klientów, docierając do każdej osoby, która otrzymała francuską soczewicę + Leek Crumbles, instruując ich, aby pozbyć się produktu i nie jeść go” – powiedział Daily Harvest w swoim oświadczeniu, które zostało umieszczone na ich stronie internetowej. „Jednocześnie rozpoczęliśmy dochodzenie z udziałem wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów w całym naszym łańcuchu dostaw i zgodnie z procedurami regulacyjnymi. Podzielimy się większą ilością informacji, jak tylko będą one dostępne.”

Strona internetowa Daily Harvest na temat kruszonki stwierdza, że pozycja ta została obecnie tymczasowo wycofana z rynku i prosi ludzi o „pozbycie się tego produktu i nie spożywanie go.” W artykule na temat porady, Consumer Reports stwierdził, „że Food and Drug Administration powiedział, że nie może potwierdzić lub zaprzeczyć, czy pracuje z Daily Harvest nad wycofaniem produktu.”

„Jeśli masz jakiekolwiek francuskie Lentil + Leek Crumbles, proszę pozbyć się ich i nie jeść.”

Rozmawiając z NBC News, klient Luke Tashie wyjaśnił, że doświadczył „ekstremalnego bólu wątroby” po spożyciu French Lentil + Leek Crumbles i był zaniepokojony potencjalnymi długoterminowymi skutkami ubocznymi. Podobnie na TikTok, influencerka Abby Silverman powiedziała, że otrzymała produkt Daily Harvest jako część pakietu PR, ale dzień po spożyciu produktu, wylądowała na ostrym dyżurze z „ekstremalnym bólem brzucha i żołądka”, gdzie okazało się, że miała „podwyższony poziom wątroby” i bakterie w moczu. Silverman powiedziała, że zajmujący się nią lekarze nie byli pewni, co było przyczyną jej objawów.

W filmie zamieszczonym na TikTok, Silverman pokazała zrzut ekranu wiadomości e-mail, którą rzekomo otrzymała od Daily Harvest, w której napisano, że po otrzymaniu „niewielkiej liczby” skarg na objawy wywołane przez kruszonkę, firma instruuje odbiorców, aby wyrzucili produkt i nie spożywali go. W podobnym mailu wysłanym do Tashie, który NBC News raportuje oglądanie, Daily Harvest stwierdził, że „soczewica musi być dokładnie ugotowana do temperatury wewnętrznej 165°F”, aby mogła być bezpiecznie spożywana i zaoferował klientom kredyt w wysokości 10 dolarów za każdą zakupioną torbę produktu.

POPSUGAR dotarł do Daily Harvest, aby zapytać, czy firma otrzymała raporty o kruszonce powodującej objawy podobne do tych, które opisali Tashie i Silverman, czy wysłali e-maile do znanych odbiorców produktu, instruując ich, aby się go pozbyli, i czy oferują klientom kredyt. W odpowiedzi przedstawiciel firmy przesłał POPSUGAR to samo ostrzeżenie zamieszczone na jej stronie internetowej.

Dla każdego, kto ma nadzieję posypać kruszonką wrapy sałatowe lub tostadas, Daily Harvest zdecydowanie radzi wyrzucić wszelkie pozostałe opakowania. „Jeśli masz jakiekolwiek francuskie Lentil + Leek Crumbles, prosimy o ich wyrzucenie i nie spożywanie”, powiedziała firma. Daily Harvest zachęca klientów do kierowania wszelkich pytań i wątpliwości na adres hello@daily-harvest.com.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button