Strona główna Show Biznes David Oyelowo jest nowym szeryfem w mieście

David Oyelowo jest nowym szeryfem w mieście

W mieście jest dwóch nowych szeryfów, a miejsca wystarczy dla obu. Obaj grani przez Davida Oyelowo w osobnych serialach – jeden z historii naszego narodu, a drugi daleko w dystopijnej przyszłości – 47-letni brytyjski aktor trzyma się prawa. Oyelowo, znany najlepiej z portretu Martina Luthera Kinga Jr. w 2014 r Selma, obecnie gra rolę szeryfa Holstona w przygotowanej przez Apple TV+ adaptacji słynnej powieści science-fiction Hugh Howeya, Silo. Później w roku, będzie (bardzo prawdopodobne) don rzeczywisty kapelusz szeryfa w Paramount’s Bass Reeves, prawdziwa historia pierwszego czarnoskórego zastępcy szeryfa USA na zachód od rzeki Missisipi.

W Silos, Oyelowo czuwa nad postapokaliptyczną, podziemną strukturą, która mieści 10 000 osób. Ludzkość jest zmuszona do życia w ogromnym silosie, ponieważ powietrze na zewnątrz jest toksyczne – zabija każdego, kto je wdycha w ciągu kilku minut. Czy może władcy silosu kłamali? Oczywiście powstaje wielka tajemnica. Silos to najnowsza dystopijna opowieść, która trafiła na wojny streamingowe, odbierając pałeczkę od Hulu’s The Handmaid’s Tale oraz HBO’s The Last of Us. Może to pewna pandemia, która wciąż ma nas wszystkich w egzystencjalnym ogonie.

„To, co kocham, to fakt, że robiliśmy coś współczesnego, co przemawia do teraz, jeśli chodzi o niektóre tematy, i myślę, że to właśnie robi wspaniała telewizja” – mówi mi Oyelowo nad Zoomem. Dzwoni z wyjątkowo dobrze oświetlonego pokoju w Fort Worth w Teksasie, gdzie obecnie kręci Bass Reeves. Ale na razie nasze umysły są jeszcze głęboko w świecie Silo. Kiedy oglądasz, jest tak wiele rzeczy, które są trafne w odniesieniu do tego, co oglądasz dzisiaj w wiadomościach”, mówi. „Bycie człowiekiem to konieczność pogodzenia się z faktem, że twój czas tutaj jest skończony. Programy, które podkreślają ten fakt, mówią o rzeczywistości naszego istnienia – i o tym, jak wysoka staje się w związku z tym stawka.”

Tutaj, Oyelowo nurkuje jeszcze bardziej w głąb silosu dzieląc się swoją reakcją na duży zwrot w Silo’s drugi odcinek, czyli jak uniknął presji, by podążać za nim Selma, oraz , dlaczego chciał pracować z Yellowstone twórca Taylor Sheridan na Bass Reeves.

david oyelowo silo appletv

„Uznałem, że to naprawdę wciągający film i w pewnym sensie wgląd w społeczeństwo” – Oyelowo mówi Esquire o Silo.

Apple

ESQUIRE: Gdybyś był w silosie w prawdziwym życiu – jako David Oyelowo, a nie szeryf Holston – jaka byłaby twoja praca?

DAVID OYELOWO: Oh, wow. To jest naprawdę dobre pytanie. Chciałbym być przewodnikiem turystycznym, ponieważ byłoby to naprawdę szybkie. Nie ma tego dużo, więc miałbym naprawdę dobre godziny i mógłbym po prostu wrócić do domu i się zrelaksować. Rzeczywistość jest taka, że istoty ludzkie nie są zaprojektowane do życia pod ziemią. Istnieją dosłowne warunki, które odkryli, że górnicy mają – i ludzie, którzy spędzają dużo czasu pod ziemią lub bez naturalnego światła – to po prostu nie jest to, do czego zostaliśmy zaprojektowani. Istnieją prawdziwe powody, dla których nie jest to najfajniejsze miejsce na planecie.

  Aby stopy procentowe kredytów hipotecznych były lepsze, potrzebujemy więcej mieszkań oddanych do użytku

Przydałby się im dobry program do oglądania!

I trochę słońca.[[Śmiech.]

Co początkowo przyciągnęło cię do Sheriff Holston?

To był scenariusz. Uznałem, że jest naprawdę wciągający i w pewnym sensie jest wglądem w społeczeństwo. Tak, to serial science-fiction, ale znalazłam w nim wiele aspektów odnoszących się do świata post-COVID, w którym wszyscy musimy zadawać egzystencjalne pytania. Nie bez znaczenia był też zwyczajny, relatywny, przyziemny charakter początku serialu. Holston i jego żona, Allison, grana przez Rashidę [Jones]-spotykamy ich chcących założyć rodzinę, co jest czymś, do czego wiele osób może się odnieść. Ale w tych okolicznościach, jest to środowisko kontrolowane przez populację. Stawka jest bardzo wysoka, kiedy dostajesz możliwość starania się o rodzinę, a potem dostajesz określony czas, w którym możesz to zrobić. Połączenie tego, co zwyczajne i nadzwyczajne, sprawiło, że to wszystko było dla mnie tak atrakcyjne.

Kiedy te pytania zaczynają być zadawane, pociągasz za tę nić i ona rozwija się dość niszcząco.

Czy myślisz, że ludzie będą zaskoczeni twoim wielkim twistem na końcu Epizodu Drugiego?

Mam nadzieję, że ludzie będą zaskoczeni. Ja na pewno byłem, kiedy czytałem scenariusze. I te niespodzianki nie słabną – wiem, co się dzieje dalej, w głąb serialu. To bardzo, bardzo kruche istnienie. To stawia pytanie, ponieważ sposób w jaki rzeczy zaczynają się rozpadać w silosie jest niemalże argumentem za autorytarną naturą rzeczy, które są na miejscu. Ponieważ kiedy te pytania zaczynają być zadawane, pociągasz za ten wątek i on się rozkręca dość niszcząco.

  5 usług dostarczania kwiatów, które będą Twoimi ulubionymi miejscami na prezent w tym Dniu Matki

Silos jest wyjątkowy w tym, że różni aktorzy przybywają w różnych punktach serialu, aby opowiedzieć swoją historię – w przeciwieństwie do wszystkich pojawiających się w odcinku pierwszym i występujących w każdym kolejnym.

Jest to nie tylko intrygujące, ale także niesamowicie satysfakcjonujące dla widzów – ponieważ rzeczywistość jest taka, że nie wiesz, kto ma się pojawić, jak długo będzie tam przebywał, jak znacząca jest jego postać lub kiedy nagle zostanie wyrzucony z serialu. Więc to utrzymuje napięcie na wysokim poziomie. Oznacza to również, że nie musisz wykonywać wielu ciężkich zadań w początkowych odcinkach. Początkowe odcinki mogą być jak, OKprzebrnijmy przez błoto, by dotrzeć do dobrych rzeczy. Nie robimy tego z tym. Zostajesz w to wepchnięty i wciągnięty przez siedzenie w spodniach. Masz rację – to jest coś wyjątkowego w tym serialu, a także jedna z rzeczy, która działa najlepiej.

david oyelowo i rashida jones w appletv's silo

„Znalazłem tak wiele jego aspektów trafnych zwłaszcza w świecie post-COVID, gdzie wszyscy musieliśmy zadać egzystencjalne pytania” – mówi Oyelowo.

Apple

Wydaje mi się, że powstanie limitowanych serii i krótkich ról pozwoliło aktorom na większą swobodę twórczą – nie są już przywiązani do serialu na pięć, sześć sezonów.

100 procent. Każdy wie, że robienie tego samego w kółko przez dłuższy czas nie jest idealne. Nie jest idealne dla publiczności. Nie jest idealne, jeśli jesteś osobą kreatywną. Ciągle szukam nowej przygody, nowej historii do opowiedzenia i to wspaniałe, kiedy masz okazję usiąść w niej na jakiś czas i naprawdę opowiedzieć tę historię. Jestem teraz w Teksasie i kręcę zdjęcia Bass Reeves. We get to tell that over eight episodes – a to było epickie, epickie życie. Twórczo, chcesz być w miejscu, w którym jesteś podekscytowany, czujesz, że jest więcej historii do opowiedzenia, a im bardziej jest to skończone, tym większa szansa, że historia pozostanie silna.

  Jakie struktury komórkowe są właściwie widoczne w złożonym mikroskopie świetlnym?

Czy Sheridan przyleciał do Teksasu? Wino i kolacja?

Znam Taylora od jakiegoś czasu i to, co zbudował, jest całkiem imponujące. Jestem w Fort Worth, ale to niedaleko od jego rancza, gdzie oglądałem 1883 kręcone. Użyliśmy niektórych z tych miejsc do Bass Reeves jak również. On jest naprawdę inspiracją, jeśli chodzi o to, co jest możliwe, kiedy masz pasję, kiedy masz talent i kiedy w jakiś sposób masz energię, którą on ma. Więc to była naprawdę wspaniała jazda. Jest kimś, kto mnie bardzo, bardzo inspiruje.

Pamiętam, że kiedy program został po raz pierwszy ogłoszony, ludzie byli zdezorientowani – myśleli, że Bass Reeves to jakiś Yellowstone postać, o której zapomnieli. Oczywiście, był on prawdziwą osobą w amerykańskiej historii. Czy jesteś podekscytowany, że możesz podzielić się jego historią?

Tak, próbuję nakręcić ten film już od ponad ośmiu lat – i mam Taylorowi do zawdzięczenia odmłodzenie westernu. To zrozumiałe, że ludzie mogą myśleć, że ponieważ Yellowstone universe nadal jest zabudowywany – ale to osobna historia i, jak mówisz, postać historyczna. Ale [Reeves] zamieszkiwał to samo środowisko Fort Smith i Fort Worth, co Duttowie w 1883, więc jest to łatwy do popełnienia błąd.[[Śmiech.]

Czy kiedykolwiek czułeś presję po Selma pogoń za ważniejszymi historycznie rolami?

O nie, wręcz przeciwnie. Bardzo chciałem pobiec w przeciwnym kierunku. Twoim zadaniem jako aktora – zwłaszcza jeśli chcesz być tym, który zostanie na dłużej – jest trzymanie publiczności w niepewności. Po tym filmie zaproponowano mi wiele innych postaci historycznych, wiele innych historii związanych z prawami obywatelskimi. Ale to była ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić, zwłaszcza gdy gra się tak wielką postać jak Martin Luther King Jr. To będzie jedna z największych rzeczy, jakie zrobię w życiu. Wiedziałem o tym, gdy to robiliśmy. I wiem to teraz. Ale jak to bywa w przypadku Silo, czy teraz zejście i zrobienie westernu np Bass Reeves, szukam, aby po prostu nadal przynieść zmiany, wyzwanie siebie i mam nadzieję, że utrzymać publiczność zainwestowane.

Headshot of Josh Rosenberg

Josh Rosenberg

Asystent redaktora

Josh Rosenberg jest asystentem redaktora w Esquire, utrzymując stałą dietę jednego filmu dziennie. Jego poprzednie prace można znaleźć w Spin, CBR i na jego osobistym blogu Roseandblog.com.

Najchętniej czytane

Gators tworzą 6 najlepszych obrońców w stanie

Zawodnik Florida State University School (Tallahassee, Floryda) Ashton Hampton zawęził swoje opcje do sześciu programów uniwersyteckich w Dniu Pamięci, a Florida Gators dokonała cięcia...

Jak agencje testują live shopping i widzą potencjał w przyspieszaniu konwersji

Popularność twórców treści i handlu społecznego coraz bardziej napędza pęd do zakupów livestream - coś w rodzaju aktualizacji dni QVC kanałów handlowych.Ale zamiast sieci...

Podczas jakich zmian stanu skupienia atomy zmniejszają się?

Podczas jakich zmian stanu skupienia atomy się zmniejszają?Atomy tracą energię podczas parowania, ale zyskują podczas wrzenia. A. Atomy zyskują energię podczas parowania i wrzenia. Właśnie przestudiowałeś 10 terminów!Co się stanie, jeśli atomy stracą energię podczas zmiany stanu, w którym atomy są popychane?Odpowiedź: Co się dzieje, gdy atomy tracą energię podczas zmiany stanu? Atomy są odpychane

Kiedy nic nie wiesz, mówisz dużo?

Kiedy nic nie wiesz, mówisz dużo znaczenie?Kiedy nic nie wiesz, mówisz dużo "Kiedy nic nie wiesz, mówisz dużo. Kiedy wiesz coś, nie ma nic do powiedzenia". U.G.Krishnamurthi" Znaczenie/Objaśnienie- Ogólnie rzecz biorąc, charakterystyczne dla ludzi jest to, że mówią więcej, gdy wiedzą mniej. Z drugiej strony, osoby posiadające wiedzę milczą.Kiedy coś dzieje się we właściwym czasie?Jakie

Przestań robić i zobacz, jak Chet Hanks wciela się w postać Jokera

Cokolwiek robisz w to piękne piątkowe popołudnie, chciałbym uprzejmie poprosić Cię o uwagę na krótką chwilę, abyś mógł obejrzeć wcielenie się Cheta Hanksa w...

Z czego zbudowana jest warstwa fosfolipidowa?

Z czego zbudowana jest dwuwarstwa fosfolipidowa?Fosfolipid jest lipidem zbudowanym z glicerolu, dwóch ogonów kwasów tłuszczowych i grupy głowowej połączonej fosforanami. Błony biologiczne zazwyczaj składają się z dwóch warstw fosfolipidów z ogonami skierowanymi do wewnątrz, co jest układem zwanym warstwą fosfolipidową.Jak powstaje dwuwarstwa fosfolipidowa, z której zbudowana jest błona komórkowa?Fosfolipid to lipid, który zawiera grupę fosforanową

Czy można mieć saldo debetowe w odpisie na należności wątpliwe?

Czy można mieć saldo debetowe w odpisie na należności wątpliwe?Konto należności to zazwyczaj saldo debetowe. Jego konto przeciwstawne do aktywów, zwane rezerwą na należności wątpliwe, będzie miało saldo kredytowe. To nie jest normalne, aby mieć saldo kredytowe na koncie aktywów.Gdzie w bilansie umieszcza się rezerwę na należności wątpliwe?Konta wątpliwe są aktywem. Kwota ta jest odzwierciedlona

Co to jest forma produktu sumy?

Co to jest suma postaci produktu?Suma postaci produktu jest formą wyrażenia w algebrze boolowskiej, w której różne warunki produktu wejść są sumowane razem. Ten produkt nie jest arytmetycznym mnożeniem, ale jest Boolean logicznym AND, a Suma jest Boolean logicznym OR.Co to jest mapa K z przykładem?Przykład. Mapy Karnaugha są używane do ułatwienia uproszczenia funkcji algebry

Czym jest utlenianie w ujęciu elektronowym?

Czym jest utlenianie w sensie elektronu?Utlenianie to utrata elektronów (OIL RIG). Dlatego czynnik utleniający zabiera elektrony z tej innej substancji. Dlatego czynnik utleniający musi zyskać elektrony.Która z poniższych substancji jest przykładem utleniania?Rdzewienie jest reakcją utleniania. Żelazo reaguje z wodą i tlenem tworząc uwodniony tlenek żelaza(III), który widzimy jako rdzę. Żelazo i stal rdzewieją, gdy wchodzą

Pozostałe newsy

  2023 Andre Dawson Classic w MLB Network

Gators tworzą 6 najlepszych obrońców w stanie

Zawodnik Florida State University School (Tallahassee, Floryda) Ashton Hampton zawęził swoje opcje do sześciu programów uniwersyteckich w Dniu Pamięci, a Florida Gators dokonała cięcia...

Zaoszczędź setki na sandałach, kostiumach kąpielowych i torebkach Tory Burch z okazji Dnia Pamięci 2023

- Rekomendacje są niezależnie wybierane przez redaktorów Reviewed. Zakupy dokonane za pośrednictwem naszych linków mogą przynieść nam i naszym partnerom wydawniczym prowizję.Nadszedł Dzień Pamięci...

Justin Gaethje: Pas „BMF” na UFC 291 jest „trochę głupi”, ale daje szansę na lepsze wynagrodzenie

Justin Gaethje nie jest szczególnie poruszony walką o wakujący tytuł "BMF" w rewanżu z Dustinem Poirierem na UFC 291, ale jest wystarczająco mądry, aby...

Aktualizacja kontuzji Celtics: Malcolm Brogdon zagra z Miami w meczu nr 7

Według Marca Spearsa z Andscape, Boston Celtics mogą mieć więcej głębi, którą będą mogli wykorzystać w meczu 7 z Miami Heat w ostatniej odsłonie...

Kreml wydał nakaz aresztowania Lindseya Grahama…

MOSKWA (AP) - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji wydało w poniedziałek nakaz aresztowania senatora Lindseya Grahama w związku z jego komentarzami dotyczącymi walk na Ukrainie.W...