Show Biznes

Diane Warren przeprasza za to, że być może (czytaj: na pewno) zohydziła Beyoncé

preview for Beyoncé’s Career Evolution

Rule number one: don’t poke the Beyhive. Po opublikowaniu podejrzanego tweeta, który być może, ale na pewno dotyczył autorstwa Beyoncé na jej doskonałym nowym albumie, Renaissance, Diane Warren spotkała się z zaporą gniewnych tweetów i wiadomości od fanów Bey. Nieuniknione przeprosiny spadły, do czego jeszcze dojdziemy, ale najpierw zagłębmy się w ten dramat.

Warren, która napisała słynne hity, takie jak „Because You Loved Me” Celine Dion, „I Don’t Wanna Miss A Thing” Aerosmith, a nawet „I Was Here” Beyoncé, zaczęła od pytania „Jak może być 24 autorów w jednej piosence?”, po którym nastąpiło emoji toczenia oczu. Ludzie szybko wychwycili, że Warren odnosi się do nowego utworu Beyoncé, „Alien Superstar”, który stał się jednym z najpopularniejszych hitów z Renaissance i przypisuje sobie 24 osoby. Warren nie poprzestała na tym, kontynuowała mini wątek i dodała, że była „po prostu ciekawa”, a jej pytanie „nie miało być cieniem” Po około godzinie i setkach tweetów od fanów podsumowała, „Ok, to probki, które sumują ilość writerów.”

To jednak wciąż nie powstrzymało fanów i współpracowników Beyoncé przed dalszą obroną piosenkarki. Bombardowali wzmianki o Warren, niektórzy atakowali ją osobiście – jeden użytkownik zatweetował nawet „Diane Warren zachowuje się jak jej fryzura” Inni wskazywali, że jako legendarna autorka piosenek, Warren doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak działa sampling, więc jej komentarze „nie wyglądały dobrze dla kogoś na jej poziomie” Ogólnie rzecz biorąc, tweety wywołały rozmowę o historii Czarnej sztuki i kwestionowaniu białych, patriarchalnych, kapitalistycznych idei tworzenia.

Nawet The Dream, który jest głównym współpracownikiem przy Renaissance, włączył się do rozmowy, by dać swoje dwa grosze. „Jak to się stało, że nasza (czarna) kultura ma tylu pisarzy? Zaczęło się od tego, że nie mogliśmy sobie pozwolić na pewne rzeczy, więc zaczęliśmy samplować i stało się to formą sztuki”, napisał. Później dodał, że Warren nie chciałby „dymu” w postaci konkursu pisania piosenek jeden do jednego.

„Wiesz, że cię kocham”, zakończył, „Ale daj spokój. Przestań zachowywać się tak, jakby twoje płyty nie były samplowane”

W odpowiedzi Warren podziękowała mu za edukację i przyznała, że nie znała historii samplowania dla czarnych artystów, zanim dodała, że „nie ma potrzeby, by być podłą” Od tego czasu przeprosiła również Beyoncé za komentarze i zapewniła fanów, że nie miała na myśli żadnej krzywdy.

„Ok, nie miałam na myśli braku szacunku dla Beyoncé, z którą pracowałam i którą podziwiam”, napisała, „Przepraszam za nieporozumienie”

Ta zawartość jest importowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Advertisement – Continue Reading Below

Advertisement – Continue Reading Below

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button