Strona główna Show Biznes Dlaczego okrutne morderstwo Laci Peterson pozostaje tak przerażające

Dlaczego okrutne morderstwo Laci Peterson pozostaje tak przerażające

Nancy Grace udziela szybkich odpowiedzi na temat prawdziwych spraw kryminalnych

Do obejrzenia Scott Petersonprzed Wigilią w 2002 roku miał zobaczyć młodego, przystojnego mężczyznę z rodziną, 30-letniego sprzedawcę nawozów sztucznych mieszkającego w Modesto w Kalifornii, który właśnie miał zostać po raz pierwszy tatą.

Spojrzenie na niego w niemal każdej chwili od tamtej pory to zobaczenie jednej rzeczy: mordercy.

Scott został ponownie skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego 8 grudnia 2021 roku w związku ze śmiercią żony, Laci Peterson, i ich nienarodzonego syna, kulminacja 15-letnich starań o uwolnienie go z celi śmierci.

Ale 50-latek stracił swoją ofertę o nowy proces, sędzia orzekając 20 grudnia – prawie 20 lat do dnia po zniknięciu Laci – że chociaż ławnik dostarczył odpowiedzi na kwestionariusz sądowy, które były „fałszywe pod pewnymi względami”, nie była „motywowana przez wcześniejsze lub niewłaściwe uprzedzenia” i jej obecność w ławie przysięgłych nie uniemożliwiła Scottowi uzyskania sprawiedliwego procesu, zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez NBC Bay Area.

Scott może odwołać się od wyroku. Jego obrońcy twierdzą, że Laci została zabita, gdy weszła do środka na włamywaczy, po tym jakjej mąż wyszedł z domu na cały dzień.

Upieranie się Scotta, że jest niewinny, pomogło zapobiec zdegradowaniu morderstwa Laci do poziomu prawdziwych zbrodni, ale biorąc pod uwagę makabryczną, skandaliczną historię opowiedzianą podczas procesu, sprawa byłaby trudna do zapomnienia w każdych okolicznościach.

Andy Alfaro/AP/Shutterstock

„Nie czułem swoich stóp na podłodze. Nie czułem krzesła, na którym siedziałem. Mój wzrok był nawet trochę zamazany” – Scott, wspominając moment, w którym został skazany, został usłyszany jak mówi na nagraniu audio w 2017 A&E docuseriesThe Murder of Laci Peterson. „I po prostu miałem to dziwne uczucie, że spadam do przodu – i do przodu i w dół – i nie będzie końca tego spadania do przodu i w dół, jakby nie było podłogi, na której można by wylądować.

„Byłem przez to oszołomiony. Nie miałem pojęcia, że to nadchodzi.”

Co się stało z Laci Peterson?

To ojczym Laci po raz pierwszy zgłosił jej zaginięcie po tym, jak zniknęła 24 grudnia 2002 roku, wśród zgiełku przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Scott powiedział policji, że jego 27-letnia żona, która była w 8 miesiącu ciąży z chłopcem, którego już nazwali Connerplanował spacer z ich golden retrieverem w pobliskim parku, kiedy widział ją po raz ostatni, zanim wyjechał na ryby do Berkeley Marina. Zostawił jej pocztę głosową później tego dnia, mówiąc, że jest w drodze do domu.

Torebka Laci była w ich domu, podobnie jak pies.

Do 28 grudnia rodzina i przyjaciele oferowali 125.000 dolarów nagrody za bezpieczny powrót Laci, ulotki o zaginionej osobie obkleiły miasto, FBI zostało wezwane do pomocy lokalnym władzom, a poszukiwania rozszerzyły się na przeczesywanie 4.000 akrów terenów podmokłych wzdłuż rzek Stanislaus, Tuolumne i San Joaquin. W Sylwestra ponad 1000 osób wzięło udział w czuwaniu przy świecach.

„Ktokolwiek ją ma, mógłby mieć trochę współczucia,” Brent Rocha, brat Laci, powiedział reporterom. „Ona jest istotą ludzką. Jest w ciąży. Musi dbać o swoje dziecko. Jest żoną, córką, siostrą. Proszę, zwróćcie ją.”

Brent powie później Scottowi w sądzie, po tym jak jego szwagier został skazany na śmierć, że kupił broń z zamiarem zabicia samego Scotta, ale ostatecznie zdecydował się pozwolić losowi, by się z nim zmierzył.

Policja w Modesto

Co zrobił Scott Peterson po zaginięciu żony Laci?

Scott teoretycznie powinien był zrozpaczony błagać o jakiekolwiek informacje na temat zaginięcia żony, niestrudzenie przeczesywać okolicę w jej poszukiwaniu wraz z policją i niezliczonymi wolontariuszami. Ale wiele relacji maluje go jako cichego, uprzejmego i działającego dziwnie usuniętego z postępowania. „Ona będzie rodzić naprawdę niedługo”, powiedział podobno śledczym w tym czasie. „Musimy sprowadzić je do domu i myślę, że to najlepszy sposób, w jaki możemy to wszystko zrobić”

Zastanawiając się nad tym, jak zbudowali sprawę przeciwko Scottowi, detektyw policji w Modesto Jon Buehler powiedziałLudzie w 2005 roku, „Zajmowaliśmy się zabójstwami przez jakiś czas. Kiedy porównasz zachowanie Scotta z innymi ludźmi, z którymi mieliśmy do czynienia, nie rejestrował się nawet na skali, jeśli chodzi o sprawianie wrażenia zaniepokojonego. A kiedy[kolegadetektyw[fellowdetectiveAl Brocchini]odtworzył taśmę z tą kiepską wiadomością, którą Scott zostawił na telefonie Laci – „Hej, piękna, wracam z połowów. Odbierz koszyk w Vella Farms. Kocham cię, kochanie” lub słowa w tym stylu – wydawało się to tak nieszczere i fałszywe, jakby dzwonił, żebyśmy myśleli, że jest w niej zakochany.

„Ale każdy, kto był żonaty przez pięć lat, wie, że nie ma zbyt wielu ludzi, którzy rozmawiają ze swoim małżonkiem w ten sposób po takim czasie. To nie znaczyło, że on to zrobił; to po prostu oznaczało, że musimy go trochę popracować i oczyścić.”

„Taki właśnie był”, przyrodnia siostra Scotta Anne Bird(która promowała napisaną przez siebie książkę o tej sprawie) powiedziała CBS News’ Julie Chen po tym jak Scott został skazany na śmierć: „Nawet podczas poszukiwań Laci. Był całkowicie pozbawiony emocji, mógł się mniej przejmować. I z tym naprawdę trudno było sobie poradzić. Jest socjopatą, a socjopata nie ma sumienia, co jest naprawdę trudnym faktem do zrozumienia.”

Po tym jak Scott został ponownie skazany w zeszłym roku, Bird powiedział podczas publicznej rozmowy z adwokatem Gloria Allred, „Chociaż nie zgadzam się z karą śmierci, sprawiedliwość została wymierzona i sprawiedliwa kara jest na miejscu i powinna stać. Scott powinien pozostać w więzieniu do końca życia i nie ma usprawiedliwienia dla morderstwa. Podtrzymuję moje komentarze, zarówno te z przeszłości, jak i obecne. Mam nadzieję, że kiedyś wszyscy, którzy są przywiązani do tej łamiącej serce i przerażającej historii, będą mogli znaleźć spokój.”

Jak długo Scott i Laci Peterson byli małżeństwem?

Scott i Laci poznali się w 1995 roku, kiedy byli studentami na Cal Poly San Luis Obispo. Pierwszy raz zobaczyła go podczas jedzenia w restauracji, w której pracował jako kelner i przekazała mu swój numer telefonu. Pobrali się 9 sierpnia 1997 roku. Przez kilka lat prowadzili restaurację z hamburgerami, zanim sprzedali lokal i przenieśli się na północ do rodzinnego miasta Laci – Modesto, gdzie planowali założyć rodzinę.

Departament Policji Modesto

W ciągu dwóch tygodni od zniknięcia Laci pojawiły się zarzuty, że Scott miał romans i że wykupił na żonę polisę na życie na 250 000 dolarów. Nazwał te doniesienia „stekiem kłamstw”, tłumacząc, że on i Laci posiadali taką samą kwotę ubezpieczenia na życie.

Kiedy został ujawniony romans Scotta Petersona z Amber Frey?

Wtedy, 24 stycznia 2003 roku, 27-letnia samotna matka Amber Freypowiedziała, że niedawno miała romans ze Scottem i że kiedy spotkali się 20 listopada 2002 roku, powiedział jej, że jest niezamężny. Na kilka dni przed zaginięciem Laci, powiedział jej, że w rzeczywistości jest wdowcem. Frey powiedziała, że skontaktowała się z policją 30 grudnia po tym jak zobaczyła swojego kochanka w wiadomościach.

Gdy każda sieć starała się o kawałek tej historii, Scott wybrał ABC News Diane Sawyerz którym usiadł, łzawo przyznając, że romans był „niewłaściwy”, ale że wyznał Laci, zostawili to za sobą i nie miał nic wspólnego z jej zniknięciem. Rodzina Scotta dołączyła do niego na drugą połowęGood Morning America’dwuczęściowy exclusive. (Mówienie Sawyerowi, że Frey był jego jedynym niedyskrecją, wróci, by go prześladować, podobnie jak jego twierdzenie, że dobrowolnie powiedział policji o Freyu)

  Dlaczego patelnie mają plastikowe uchwyty?

Kolejne czuwanie przy świecach odbyło się 10 lutego 2003-Laci’s due date-in the park where she was supposed to have gone to walk the dog.

Zaginięcie Laci Peterson zmienia się w śledztwo w sprawie morderstwa

5 marca 2003 roku policja ogłosiła, że traktuje sprawę jako śledztwo w sprawie zabójstwa.

Nieco ponad miesiąc później, 13 kwietnia 2003 roku, przy brzegu Zatoki San Francisco w południowym Richmond znaleziono szczątki męskiego płodu. Następnego dnia kobieta spacerująca z psem natknęła się na część ciała kobiety wbitą w skały w Point Isabel Regional Shoreline, około milę na południe od miejsca, gdzie wypłynęło nienarodzone dziecko.

18 kwietnia, tego samego dnia prokurator generalny Kalifornii Bill Lockyer potwierdził, że ciała należały do Laci i Connera, Scott został aresztowany i oskarżony o dwa zarzuty morderstwa. Został zatrzymany w południowej Kalifornii około 30 mil od granicy z Meksykiem, miał kozią bródkę, ciemne włosy przefarbowane na rudoblond i 10 000 dolarów w gotówce.

I choć wcześniej z pewnością nie był wolny od podejrzeń, z dnia na dzień Scott Peterson stał się wręcz pariasem.

Nie przyznał się do winy w sprawie dwóch zarzutów morderstwa i wynajął sławnego adwokata.Marka Geragosa, znany z reprezentowania wysoko postawionych klientów m.in Michael Jacksonoraz Winona Ryder.

Geragos publicznie wezwał do ujawnienia się świadków, którzy mogliby pomóc udowodnić niewinność jego klientki. Później adwokat wysunął możliwość, że Laci została uprowadzona przez satanistyczny kult i mówił o kobiecym świadku, który rzekomo miał ważne informacje na temat sprawy. Kult czy nie, „to jasne, że została uprowadzona – to jedyna rzecz, która ma sens”, powiedział Geragos.Vanity Fairtego sierpnia. „To tylko kwestia czasu pod względem kryminalistycznym i dowiemy się, kto to zrobił”

  Will Smith 'Emancypacja': Co mówią krytycy

Sprawa morderstwa Laci Peterson wywołuje medialny szał

Proces o morderstwo Scotta rozpoczął się dopiero w 2004 roku, pozostawiając mnóstwo czasu na to, by historia wokół śmierci Laci stawała się coraz bardziej niepokojąca Menendez bracia i O.J. Simpson’proces o morderstwo, jak również śmierć JonBenét Ramsey i zaginięcie w 2001 r.Chandra Levy(która również pochodziła z Modesto) – ruszyła, by zabić.

Po aresztowaniu Scott został dość natychmiast obsadzony w roli zimnokrwistego mordercy – obraz sprzeczny z tym, co myślała o nim większość przyjaciół i rodziny.

On i Laci „oboje wydawali się niezwykle podekscytowani, tak jak my,” Greg Reed, przyjaciel pary, który właśnie powitał swoje pierwsze dziecko z żonąKristen Reed, powiedziała ABC News po aresztowaniu Scotta. „Oboje mieliśmy nasze pierwsze dzieci w tym samym czasie lub dość blisko tego samego czasu. Oboje planowaliśmy w zasadzie wychowywać je razem, ponieważ oboje mieszkaliśmy tutaj w Modesto i w tej samej dzielnicy.”

„Po prostu myślę, co za marnotrawstwo”, świadek oskarżenia Karen Servas, sąsiad Petersonów, który spędził niezręczny świąteczny obiad ze Scottem i jego rodzicami po zaginięciu Laci, powiedział Modesto Bee w 2007 roku. „Dlaczego miałbyś to zrobić? Po co zabijać swoją żonę i dziecko? Jeśli jesteś tak nieszczęśliwy, to znaczy, że się rozwiodłem, to nie było takie trudne”

Matka Scotta, Jackie Peterson, lamentował doCZASmam wrażenie, że żyję w nazistowskich Niemczech albo w Związku Radzieckim.”

Makabryczne szczegóły pojawiały się jeszcze przed procesem: MSNBC poinformował w maju 2003 o wyciekłych wyników autopsji, które sugerują Conner może być wycięte z ciała Laci przed matka i syn zostały usunięte – pojęcie, które faktycznie dał tymczasowy wiarygodność teorii kultu Geragos. W ciągu 24 godzin kablówka i programy informacyjne cytowały ekspertów i źródła, które bagatelizowały początkowe ujęcie, mówiąc, że płód prawdopodobnie nadal był w łonie Laci i został wydalony przez progresję naturalnej aktywności po jej śmierci.

The National Enquirer, który jako pierwszy poinformował o istnieniu Amber Frey, opublikował kopię wysłanej przez nią kartki świątecznej, na której widniało zdjęcie jej i Scotta razem Sherina Vincentbyła przyjaciółka Freya, sprzedała zdjęcia, które zrobiła Amber i Scottowi na przyjęciu świątecznym.People, a następnie pozwała magazyn za to, że nie wykadrował jej ze zdjęcia na ścianie za duetem po zgodzie na usunięcie wizerunku Vincenta. (Wydawnictwo zaprzeczyło, że popełniło błąd i obiecało bronić się „energicznie”.) Per Vanity Fair, pt.Enquirer również doniósł w maju 2003 roku, że Frey – która zatrudniła Allred jako swojego doradcę prawnego – nosiła podsłuch dla prokuratury podczas rozmowy ze Scottem przed jego aresztowaniem, i że powiedział jej, że nie zabił Laci, ale wie kto to zrobił.

W czerwcu 2003 roku sędzia wydał szeroki nakaz knebla, aby zatkać zalew przecieków i plotek.

Kimberly White-Pool/Getty Images

„Dostaję nawet prośby o przeprowadzenie wywiadu z więźniem, który wycina [Scott’s] włosy,” rzecznik Departamentu Szeryfa Stanislaus powiedziałVanity Fair za artykuł z sierpnia 2003 roku, który był bardziej o medialnym szaleństwie niż o samym morderstwie.

„Za każdym razem, gdy umieszczamy [the story] , ratingi wzrastają,” Fox News’Bill O’Reillypowiedział również.VF. „To jedyna rzecz, która trzymaLarry King na antenie. Robimy Laci Peterson co 15 minut i widzimy, że liczby idą w górę. To historia, która szczególnie mocno rezonuje z kobietami”

WedługWashington Post, do 30 czerwca 2003 roku, sprawa Petersona była przedstawiona 79 razy naGreta Van Susteren’s Fox News show, 40 razy w MSNBC’s The Abrams Report, 38 razy na Fox’s Hannity & Colmes, 38 razy w programie MSNBC Countdown37 razy w programie Fox’s top-rated O’Reilly Factor, 34 razy w CNN’s Larry King Liveoraz 20 razy w programie MSNBC Hardball.

„Wydawali się być młodym małżeństwem z całą przyszłością przed sobą, a ona zniknęła. To sprawiło, że ludzie zostali zaczepieni,” MaryLynn Ryan, redaktor zarządzająca CNN/US w tym czasie, powiedziała gazecie, odrzucając pogląd, że sieć doiła sprawę. „Ludzie stali się zainwestowani w poznanie wyniku tego, co się z nią stało”

USA Network

Kilka miesięcy po Dean Cainzagrał Scotta Petersona w filmie Lifetime The Perfect Husband: The Laci Peterson Storyproces rozpoczął się w końcu w czerwcu 2004 roku. Geragos odniósł małe zwycięstwo, przenosząc miejsce procesu z Modesto do Redwood City, po tym jak skutecznie przekonywał, że jego klient nie może mieć uczciwego procesu w mieście, które było pochłonięte zniknięciem i śmiercią Laci.

Co się stało po procesie Scotta Petersona o morderstwo?

Proces trwał dziewięć długich miesięcy, w tym fazę karną, i kosztował miasto i powiat podobno 4,1 mln dolarów.

Ława przysięgłych, po tym jak dwóch przysięgłych musiało zostać usuniętych i zastąpionych zastępcami, potrzebowała dziewięciu godzin, aby wydać werdykt: winni w dwóch zarzutach morderstwa ze skutkiem śmiertelnym, dla Laci i Connera.

Sędzia Alfred A. Delucchi skazał Scotta Petersona na śmierć 16 marca 2005 roku.

Fred Larson-Pool/Getty Images

„Będziesz się za to smażył w piekle, jesteś” – powiedział ojciec Laci, Dennis Rochakrzyczał w sądzie, gdy miał możliwość zwrócenia się do Scotta.New York Times relacjonował z miejsca zdarzenia. „Twoje życie jest skończone”

Opisując zachowanie Scotta w dniu jego skazania, przysięgły Mike Belmessieri powiedział m.in NY Times, „Scott wszedł z wielkim uśmiechem na twarzy, śmiejąc się, to był po prostu kolejny dzień w raju dla Scotta, kolejny dzień, w którym musiał przejść przez ruchy. Scott nie miał żadnych emocji na twarzy. Scott był Scottem.”

  Czy BTS idzie na hiatus, zrywa, czy robi sobie przerwę?

Sędzia odrzucił wniosek obrony o nowy proces, Scottowi nakazano zapłacić 10 000 dolarów restytucji za koszty pogrzebu i z tym sąd został odroczony. Więzień został następnie przeniesiony do celi śmierci w więzieniu stanowym San Quentin.

Departament Policji Modesto/A&E

Jak wyglądało życie Scotta Petersona w celi śmierci?

Kalifornia nie wykonała nikogo od 2006 roku i podczas gdy wyborcy w 2018 roku odrzucili możliwość zniesienia kary śmierci w stanie, Gov Gavin Newsom ogłosił moratorium na egzekucje, gdy objął urząd.

Przez 15 lat w San Quentin domem Scotta była cela o powierzchni 41 stóp kwadratowych, pomniejszona o zgłoszone pięć godzin dziennie na ćwiczenia i inne formy rekreacji, takie jak gra w koszykówkę czy gry planszowe. Rzecznik więzienia Samuel Robinson powiedział Fox News w 2012 roku, że Scott dogadywał się z innymi więźniami i personelem i nigdy nie został zdyscyplinowany za „rażące zachowanie”. Nie brał udziału w kursach edukacyjnych i nie został przydzielony do żadnych obowiązków zawodowych.

Podobne do Erik oraz Lyle Menendez, obaj skazani na dożywocie za zabicie swoich rodziców, Peterson przyciągnął do siebie sporą część fanek. Rzecznik więzienia Vernell Crittendon powiedział CNN, że w ciągu jednego dnia od jego przybycia do celi śmierci, dwie kobiety zadzwoniły do San Quentin prosząc o rękę najnowszego więźnia w małżeństwie. Zyskał przydomek „Scotty Too Hotty” za całą uwagę, którą otrzymywał od płci przeciwnej, ale Robinson powiedział w 2012 roku, że liczba listów zmniejszyła się do tego czasu.

Zapytany, czy czuje, że Scott był narażony na ryzyko ataku w więzieniu, Crittendon powiedział: „Nie wierzę, że będzie wielu z nich, którzy będą nosić jakąkolwiek złą wolę z powodu jego przestępstwa zaangażowania, szczególnie tych mężczyzn w celi śmierci. Jak wiemy, większość z nich była zaangażowana w mordowanie dzieci i kobiet.”

Justin Sullivan/AP/Shutterstock

Trwa podróż do uwolnienia Scotta Petersona

W 2012 roku sprawa Scotta została zaskarżona do Sądu Najwyższego Kalifornii zgodnie z prawem stanowym, które gwarantuje każdemu więźniowi z celi śmierci automatyczną apelację. Jego nowy zespół prawników argumentował, że sędzia, który w międzyczasie zmarł, popełnił kilka błędów i że dowody przeciwko niemu były „cokolwiek, ale przytłaczające” Prokuratura Generalna Kalifornii złożyła swoją odpowiedź w 2015 roku; argumenty ustne odbyły się pięć lat później.

„Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości w moim umyśle, że sprawiedliwość została wymierzona”, matka Laci,Sharon Rocha, powiedziała Modesto Beew 2016 roku. „Scott Peterson jest winny”

Obrońcy Scotta nie zgodzili się z tym stwierdzeniem. Na Q&A po projekcji filmuTrial by Fury: The People v. Scott Petersonna 2016 American Documentary Film Festival, Geragos nazwał sprawę „medialnym linczem”

„Scott jest wyraźnie… nie winny” – oświadczył adwokat. „Scott jest niewinny. Będę w to wierzył do dnia mojej śmierci. To, co stało się w tej sprawie, było jedną z najgorszych obrzydliwości systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, jakich kiedykolwiek doświadczyłem.”

Reżyserzy filmu,Shareen Anderson oraz Elena Konstantinou, dały do zrozumienia, że ich zdaniem Scott przynajmniej zasługuje na nowy proces. Napisali do niego w więzieniu, a on skontaktował ich z ludźmi ze strony obrony; powiedzieli, że dotarli do nich, ale ostatecznie nakręcili film bez nikogo z prokuratury, policji w Modesto czy członków ławy przysięgłych, którzy uznali go za winnego.

John Marks, producent A&E’sThe Murder of Laci Peterson, który powstał przy współpracy członków rodziny Scotta, upierał się, że serial nie był próbą argumentowania możliwości niewinności Scotta.

  Glass Onion to rzadki, lepszy niż pierwszy film sequel

„Chcę tylko, żeby ludzie powiedzieli: 'Co tu się właściwie stało?'” mówi Amy Savitsky, A&E Senior Vice President of Development and Programming, powiedział.Ludzie program „naprawdę daje ten rodzaj fascynującego pełnego obrazu, nie tylko samej sprawy, ale osadzonego na tle tego, co działo się w naszej kulturze w tamtym czasie” I nie, powtórzyła, nie próbowali uniewinnić Petersona.

Detektywi powiedzieli NBC News zaThe Laci Peterson Story: A Dateline Investigation, który wyemitowano w kwietniu 2017 roku, że pomimo braku DNA lub innych dowodów kryminalistycznych, które jednoznacznie wiązałyby Scotta z morderstwem, poszlaki jednoznacznie wskazywały na jego winę.

„Był po prostu spokojny, jak zawsze, po tym jak założyli mu kajdanki”, detektyw Buehler powiedział Ludzieo aresztowaniu Petersona. „Kiedy dostaliśmy go z powrotem do biur, a on miał swoje pofarbowane na basen włosy, czy jak tam mówił, usiedliśmy go. Nie był zły. Nie zadawał całej masy pytań. Jedyne co powiedział to: „Czy to moja żona i syn? W tym momencie było to coś w rodzaju, 'Daj spokój, Scott.’ Więc powiedziałem: „Znasz odpowiedź na to pytanie” Wtedy zrobił udawany węch.”

Gdzie jest teraz Scott Peterson?

Na początku 2021 r. prawnicy Scotta przedstawili swoją sprawę o niewłaściwe postępowanie ławników, zarzucając w apelacji habeas corpus, że ławnik o nazwisku Richelle Nicecelowo nie ujawniła osobistego doświadczenia, które mogłoby wpłynąć na jej pogląd na sprawę, aby zapewnić sobie miejsce na panelu.

Adwokat Scotta, Pat Harris, opowiadał Dziś’s Savannah Guthrie, „Jesteśmy ostrożnymi optymistami. Myślę, że jest wiele dowodów na to, że jurorka popełniła niewłaściwe zachowanie, zasadniczo kiedy wypełniła formularz jurora, kwestionariusz jurora, a także kiedy była przesłuchiwana w sądzie, nie powiedziała prawdy o incydentach w swoim życiu, kiedy była ofiarą przemocy domowej, kiedy była w ciąży. Myślę, że to była oczywiście bardzo ważna rzecz dla niej, część jej życia, i gdyby była szczera w tej kwestii, nie zostałaby wybrana na ławnika.”

Nice zaprzeczyła oskarżeniom, że była stronnicza, mówiąc m.in.Modesto Beew 2017 roku, „Kiedy wypełniałem ten kwestionariusz, moja sytuacja nigdy nie przyszła mi do głowy, ponieważ w ogóle nie była podobna.”

Harris powiedział również Guthrie, że jeśli dostaną ten nowy proces, będą przedstawiać dowody, które uniewinniają Scotta. „Wierzymy, że mamy dowody na to, że ludzie, którzy faktycznie byli zaangażowani, to ludzie, którzy mają bardzo brutalną historię kryminalną, i wierzymy, że możemy udowodnić, że jest to o wiele bardziej prawdopodobne, jeśli chodzi o to, co się stało, niż raczej Scott zabił swoją żonę”

Rodzina Laci nie usłyszała jednak w ciągu prawie dwóch dekad od jej śmierci niczego, co zmieniłoby ich zdanie na temat tego, kto był odpowiedzialny.

Scott, który obecnie przebywa w więzieniu stanowym Mule Creek w Ione w Kalifornii, nie mógł wygłosić oświadczenia w sądzie, gdy rok temu został skazany na dożywocie, ale matka Laci była.

Widząc go osobiście po raz pierwszy od czasu, gdy został skazany za zabicie jej córki, Sharon powiedziała swojemu byłemu zięciowi: „Laci nie żyje, Scott, ponieważ cię kochała. Ufała ci i wierzyła w ciebie, a ty zdradziłeś ją, swojego syna i wszystkich innych. Wszyscy tutaj jej pragnęli. Ale ty wybrałeś, żeby się jej pozbyć. Nie chciałeś dziecka ani odpowiedzialności bycia ojcem.

„Bałeś się, że będą na ciebie patrzeć jak na nieudacznika. Bez względu na to, co się stanie w przyszłości, są dwie rzeczy, które nigdy się nie zmienią: Laci i Conner zawsze będą martwi, a ty zawsze będziesz ich mordercą”

(Pierwotnie opublikowane 15 sierpnia 2017 r., o godz. 6 rano PT)

Aby uzyskać więcej prawdziwych zbrodni aktualizacje na swoich need-to-know przypadkach, głowa do Oxygen.com.

Read More

Najchętniej czytane

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Twój Horoskop na lipiec 2022 roku chce, abyś romantyzował swoje życie

Przygotuj się na bardzo potrzebne ochłodzenie w tym miesiącu z sezonem Raka i Marsem w Taurusie. W przeciwieństwie do energii go-getter z czerwca 2022,...

Wskazówki, jak poprawić ranking SEO swojej witryny WordPress

Search engine optimization może pomóc Ci przyciągnąć więcej użytkowników do Twojej witryny! Poprawiając ranking SEO swojej strony, możesz zmaksymalizować liczbę odwiedzających. Świetny ranking w głównych komercyjnych wyszukiwarkach, takich jak Google i Yahoo, spowoduje zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Oprócz ruchu, wysoki ranking SEO sprawi, że Twoja strona będzie wydawać się bardziej godna zaufania i wiarygodna.Twoja

Co to jest izomeryzm wiązań podaj przykład?

Co to jest izomeria wiązań podaj przykład?Izomery wiązań to związki koordynacyjne, które mają ten sam skład, ale różnią się połączeniem liganda z metalem. Na przykład grupa tiocyjanatowa może być połączona z atomem metalu albo przez atom S, albo przez atom N.Co oznacza izomeria połączeń?Izomery wiązań to dwa lub więcej związków koordynacyjnych, w których atom donorowy

Czy Aborygen jest właścicielem ziemi?

Czy Aborygen jest właścicielem ziemi?Kraj to ja" Mają oni głęboki duchowy związek z ziemią. Prawo i duchowość Aborygenów są splecione z ziemią, ludźmi i stworzeniem, a to tworzy ich kulturę i suwerenność. Kluczowy wniosek: Ziemia jest własnością Aborygenów i każdy aspekt ich życia jest z nią związany.Jaka jest różnica między prawami Aborygenów a tytułem Aborygenów?Prawa

Jak skutecznie promować produkty lub usługi online

Stworzenie nowego produktu lub usługi wymaga wiele pracy. Uruchomienie i wypromowanie go wśród potencjalnych klientów jest jeszcze trudniejsze. Możesz stworzyć najlepszy produkt na świecie, ale jeśli go nie wypromujesz, przegapisz wiele okazji do dokonania sprzedaży.Możesz wykorzystać zdjęcia i filmy do promocji swoich produktów, zwiększenia zaangażowania klientów i zwiększenia sprzedaży. Prawie 62% konsumentów jest skłonnych kupić

Czy Góry Skaliste przechodzą przez Idaho?

Czy Góry Skaliste przechodzą przez Idaho?Góry Skaliste obejmują co najmniej 100 oddzielnych pasm, które są ogólnie podzielone na cztery szerokie grupy: Kanadyjskie Góry Skaliste i Północne Góry Skaliste w Montanie i północno-wschodnim Idaho; Środkowe Góry Skaliste w Wyoming, Utah i południowo-wschodnim Idaho; Południowe Góry Skaliste, głównie w Kolorado i Nowym Meksyku; i ...Dlaczego Old Faithful

Aubrey Plaza dołączy do Kathryn Hahn w Disney+’s Agatha: Coven of Chaos

Nie jesteśmy pewni, jaka jest najlepsza ostatnia wiadomość castingowa z Marvel Cinematic Universe - może to William Jackson Harper w Ant-Man and the Wasp:...

Czy zakazy sprzętowe są skuteczne?

Czy zakazy sprzętowe są skuteczne?Bany sprzętowe są jednym z najbardziej efektywnych sposobów upewnienia się, że hakerzy nie są w stanie łatwo wrócić do gry. W przeciwieństwie do zakazów IP, które są stosunkowo łatwiejsze do ominięcia, gracz musiałby uzyskać całkowicie nowy sprzęt, aby ponownie zagrać w grę.Jak uzyskać unbana na rust vac?Jak złożyć apelację do EAC

Wszystko, co wiemy o potencjalnym drugim sezonie serialu „Adwokat Lincolna

Po pozornie długiej przerwie bez dobrego dramatu prawniczego, w którym moglibyśmy zatopić zęby, Prawnik z Lincolna przybył, aby rozwiązać ten problem. Dramat kryminalny skupia...

Pozostałe newsy

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Steve Aoki x Stoopid Buddy zapowiadają Web3 Stop-Motion Series

Steve Aoki i Seth Green łączą się z platformą treści web3/NFT ShibuyaXYZ, aby ogłosić interaktywny, tworzony przez społeczność serial poklatkowy zatytułowany "Dominion X: Level...

Firmy kryptowalutowe kontynuują zwolnienia i redukcję zatrudnienia do stycznia 2023 r

W morzu zwolnień tech, firmy Crypto również odczuwają ciepło tak daleko w styczniu 2023 roku. Co najmniej 14 firm kryptowalutowych ogłosiło zwolnienia, z ponad...

PROOF of Conference: Wszystko, co musisz wiedzieć

Top Blue-Chip NFT marka PROOF ogłasza "Proof Of Conference" - wielodniowe wydarzenie celebrujące wszystko co związane z web3. Wydarzenie łączy sztukę, kulturę, społeczność i...

Rug Radio PFP NFTs z Cory Van Lew Mint w poniedziałek 6

Fani Rug Radio, przygotujcie swoje cyfrowe portfele na drop PFP NFT projektu we współpracy z Cory Van Lew! Nowe przedmioty kolekcjonerskie pojawią się 6...