Dlaczego potencjał wewnątrz pustego kulistego jest naładowany?
Jak wiemy, natężenie pola elektrycznego wewnątrz pustego kulistego naładowanego przewodnika jest równe zeru. Stąd praca wykonana przy przesuwaniu ładunku punktowego wewnątrz pustego przewodnika kulistego jest również równa zeru. Wynika z tego, że różnica potencjałów pomiędzy dowolnymi dwoma punktami wewnątrz lub na powierzchni przewodnika wynosi zero.
Dlaczego potencjał elektrostatyczny wewnątrz pustego naładowanego przewodnika musi być taki sam w każdym punkcie?
Odpowiedź. Odpowiedź: Wyjaśnienie: ponieważ wiemy, że pole elektryczne wewnątrz pustej metalowej kuli jest równe zero, wtedy praca wykonana przez ładunek jest równa zero, załóżmy, że Va jest potencjałem wewnątrz, a Vb jest potencjałem na powierzchni wtedy Vb-Va=zero lub VB . stąd potencjał jest taki sam jak na powierzchni …
Jaki jest potencjał elektryczny wewnątrz naładowanego przewodnika kulistego?
Potencjał elektryczny wewnątrz naładowanego przewodnika kulistego o promieniu R jest dany przez V=ke Q/R, a potencjał na zewnątrz jest dany przez V=ke Q/r. Korzystając z Er=-dv/dr, wyznacz pole elektryczne wewnątrz i na zewnątrz tego rozkładu ładunków.
Jakie jest pole elektryczne wewnątrz powłoki sferycznej?
Powierzchnia gaussowska nie zawiera żadnego ładunku, ponieważ cały ładunek leży na powłoce, więc z prawa Gaussa i symetrii wynika, że pole elektryczne wewnątrz powłoki jest zerowe.
Jaka jest energia potencjalna naładowanego przewodnika?
Ecap=QV/2=C V^2 /2=Q^2/ 2C , gdzie Q jest ładunkiem, a V napięciem na kondensatorze C. Energia jest w dżulach dla ładunku w kulombach, napięcia w woltach i pojemności w faradach.
Czy energia może być przechowywana w polu magnetycznym?
Wzór na energię zgromadzoną w polu magnetycznym to E=1/2 LI2. Energia zgromadzona w polu magnetycznym jest równa pracy potrzebnej do wytworzenia prądu przez induktor. Energia jest przechowywana w polu magnetycznym.
Co to jest potencjał elektryczny V?
Elektryczna energia potencjalna istnieje, jeśli w danym miejscu znajduje się naładowany obiekt. Różnica potencjałów elektrycznych, zwana również napięciem, to zewnętrzna praca potrzebna do przeniesienia ładunku z jednego miejsca do innego miejsca w polu elektrycznym.