PytaniaShow Biznes

Dlaczego streaming przejmuje przestrzeń gier? – GdanskTown.pl

Fenomen streamingu

Nie ma wątpliwości, że zjawisko, które jest streaming gier wideo przejęła społeczności graczy w ogromny sposób. Platformy takie jak Twitch i Youtube dają graczom w społeczności szansę na dzielenie się swoim doświadczeniem i, w niektórych przypadkach, ich doświadczenie z ich przyjaciół i fanów na całym świecie. Topowe premiery gier w 2022 roku utrzymały ten trend, ale naprawdę zaczęły się trzymać, gdy gry takie jak PUBG i Call of Duty zostały początkowo wydane. Społeczność graczy jest podzielona na dwa obozy, jeśli chodzi o streaming: tych, którzy kochają go i tych, którzy naprawdę naprawdę nie. Dla niektórych graczy, to absolutnie nie ma sensu siedzieć i oglądać inną osobę grać w grę, że można być odtwarzanie siebie. Inni gracze kochają aspekt społeczny i podglądanie gier, które mogą nie być jeszcze w powszechnej sprzedaży. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego streaming jest tak popularny.

Dlaczego streaming jest tak popularny?

1. Trendy w technice i grach

Oglądanie dużych streamerów to sposób na uzyskanie wspaniałych zapowiedzi trendów technologicznych. Znani streamerzy z dużymi followersami często są sponsorowani przez firmy technologiczne i jako tacy mają dostęp do fajnych gadżetów, które mogły jeszcze nie spaść na rynek. Jeśli ci streamerzy są uczciwi w swoich recenzjach, będziesz mieć wgląd w wiele fajnych akcesoriów i gier, zanim będą dostępne do kupienia. Daje to szansę na sprawdzenie, czy dana gra lub przedmiot będzie pasował do Twojego stylu lub konfiguracji, bez konieczności kupowania go. Play-throughs są doskonałym sposobem, aby zobaczyć, gdzie pułapki mogą być i czy naprawdę chcesz inwestować w grze lub nie. Są one również pomocne, jeśli masz już grę, ale po prostu nie może zarządzać, aby przejść jeden szczególnie trudny poziom.

2. The Fame Game

Jeśli jesteś zainteresowany streamingiem i jesteś jednym z niewielu szczęśliwców, którzy sprawiają, że jest to wielki czas, istnieje ogromny kawałek sponsoringu i sławy ciasta, które mogą wylądować na talerzu. Znane streamerów, którzy strumień na życie zrobić duże pieniądze, a oni się do tego, co kochają w społeczności, że kochają każdego dnia. Sponsorowanie może przynieść nie tylko płatne oferty, ale także darmowe towary. Sponsorowani streamerzy często organizują konkursy i akcje, w których mogą wygrać ich zwolennicy, więc jest w tym coś także dla fanów.

3. Community

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów streamingu jest społeczność, którą tworzy. Tak, większa społeczność graczy już istnieje, ale steamerzy zazwyczaj mają „niszę” lub rodzaj gry, którą preferują. Ta nisza lub ich szczególna marka streamingu i osobowość przyciąga pewien rodzaj zwolenników. Wiedząc, że masz wiele wspólnego ze streamerem i jego zwolennikami, tworzysz społeczność w społeczności. Jest to szczególnie pomocne dla ludzi, którzy mogą nie mieć wielkich umiejętności społecznych w osobie lub lęku społecznego. Jest to również pomocne dla graczy, którzy są nowi w społeczności i mogą potrzebować przykładu do naśladowania lub pomocnej dłoni, aby zacząć.

Społeczność streamerów to miejsce, do którego można zwrócić się z pytaniami dotyczącymi gier i innych rzeczy: społeczności te mogą się bardzo zacieśnić i pomagać sobie nawzajem w trudnych chwilach. Streaming może być ucieczką od rzeczywistości w trudnych czasach. W ostatnich latach ludzie coraz częściej polegają na społecznościach internetowych, które są dla siebie nawzajem dostępne i wspierają się nawet wtedy, gdy fizycznie nie znajdują się w tym samym miejscu. Tutaj ludzie mogą łączyć się wokół wspólnych zainteresowań i zostać prawdziwymi przyjaciółmi.

4. Wartość rozrywkowa

Podczas gdy niektórzy streamerzy są bardziej „przeciętni”, niektórzy z nich są niesamowicie zabawni do oglądania. Różne osobowości docenią różne rodzaje streamów: dla niektórych „przeciętny facet”, który mówi im o zawiłościach gry, jest dokładnie tym rodzajem treści, który chcą konsumować. Dla innych przezabawny facet lub dziewczyna jest tym, co sprawia, że wracają do streamu raz po raz. Niektórzy ludzie mogą cieszyć się naprawdę technicznym rozkładem gadżetu lub nowej gry, aby pomóc im lepiej zrozumieć. Istnieje wiele wartości rozrywkowych we wszystkich różnych rodzajach streamerów, trzeba tylko znaleźć odpowiednie dla siebie.

5. Samodoskonalenie

Obserwowanie, jak inni gracze grają w swoje ulubione gry, jest nie tylko zabawne, ale może pomóc Ci również w doskonaleniu swoich umiejętności. Zwracanie uwagi na wskazówki i sztuczki od ludzi, którzy grają w gry dla życia, może przybliżyć Cię o krok do zostania profesjonalistą lub dołączenia do ligi dla zabawy.

Wrap Up

Jest tak wiele powodów, dla których trend streamingu wciąż rośnie: dlaczego nie sprawdzisz kilku streamów i nie przekonasz się sam?

Related Articles

Back to top button