PytaniaShow Biznes

Dlaczego Twoja firma powinna inwestować w swoją sieć – GdanskTown.pl

Współczesne przedsiębiorstwa są często uzależnione od scentralizowanej sieci informatycznej. Niestety, zbyt wielu pracowników spotyka się z powolnymi i zawodnymi usługami. Nie musi tak być! Oto dlaczego zawsze powinieneś zadbać o odpowiednią inwestycję w swoją sieć IT.

Better Speed

Najbardziej zauważalną różnicą między firmą, która inwestuje wystarczająco w swoją sieć, a taką, która pozostaje pozornie nieświadoma możliwości, które wyrzuca, jest szybkość ich połączeń sieciowych. To wpływa zarówno na ich komunikacji ze światem zewnętrznym, za pośrednictwem Internetu, i wewnętrznej komunikacji w sieci własnej firmy.

Dla firm, które muszą wysyłać i odbierać duże ilości danych, wewnętrznie lub zewnętrznie, to dosłownie opłaca się mieć szybsze połączenie sieciowe.Obecnie, rozwiązania sieciowe włókien są wystarczająco przystępne, że firmy powinny poważnie rozważyć, czy inwestowanie w połączenie sieciowe włókien, najszybszy typ dostępny, byłoby zwycięską strategią.

Jeśli Twoja firma ma znacznie wolniejszą sieć niż Twoi rywale, jesteś martwy w wodzie. Inne firmy, które muszą wymieniać dane z Twoją firmą, będą chciały mieć możliwość zrobienia tego tak szybko, jak to możliwe. Jeśli inna firma oferuje te same usługi co Ty, ale z lepszą infrastrukturą bazową, to koniec gry!

Wykorzystaj chmurę w szerszym zakresie

Technologie chmury okazały się transformacyjne dla wielu branż. Bardziej elastyczne ustalenia dotyczące pracy, że porządny system chmury pozwala na może nadać wiele korzyści dla firmy. Na przykład, niezawodny system umożliwiający pracę zdalną oznacza, że można zmniejszyć liczbę pracowników, którzy mają na miejscu. Oznacza to, że można prowadzić działalność w mniejszych pomieszczeniach, oszczędzając pieniądze na czynszu.

Chociaż chmura oferuje przedsiębiorstwom ogromny potencjał, jej użyteczność zależy od jej wdrożenia. Z drugiej strony, jeśli masz do dyspozycji dobrze utrzymaną sieć o wysokiej przepustowości, Twoja firma nie będzie miała problemu z obsługą wymagań usługi w chmurze.

More Reliable

Niezależnie od tego, czy przesyłasz dane, hostujesz usługi w chmurze, czy po prostu udostępniasz zasoby online swoim pracownikom, chcesz, aby Twoja firma miała jak najbardziej niezawodne połączenie sieciowe. Niezawodne połączenie to takie, które ma minimalne przestoje. Oznacza to, że gdy Twoja firma musi uzyskać dostęp do Internetu, możesz mieć pewność, że usługa będzie działać bez zakłóceń. Niezawodne sieci biznesowe mogą prowadzić do częstych, nieprzewidywalnych przestojów. Inwestowanie w infrastrukturę sieciową i niezbędną wiedzę do zarządzania nią zapewni znacznie większą niezawodność sieci.

Lepszy sygnał Wi-Fi w całej nieruchomości

Na terenie Twojej firmy znacznie łatwiej jest skonfigurować dobrą sieć Wi-Fi niż wymagać od pracowników korzystania z połączenia przewodowego. Dzięki Wi-Fi pracownicy mogą z łatwością podłączyć swoje telefony, laptopy itp. Prowadzi to do ogólnego wzrostu wydajności. Inwestycja w wysokiej klasy sprzęt sieciowy oznacza, że możesz mieć sieć bezprzewodową, która z łatwością obejmie całą siedzibę firmy.

Nie należy zapominać o korzyściach wynikających z właściwego inwestowania w sieć firmową. Nawet bardziej kosztowne środki mające na celu poprawę prędkości sieci mogą szybko się zwrócić, jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkową produktywność, na którą pozwalają.

Related Articles

Back to top button