Strona główna Show Biznes Długa dziwna podróż Marka Hamilla

Długa dziwna podróż Marka Hamilla

Te niebieskie oczy nigdy się nie zmienią, prawda? Część, zawsze sięgająca do prawego ucha, również nie jest zbyt inna. Zniknął blond, który przez lata był interpretowany na figurkach akcji jako wszystko, od żółtego rozświetlacza po maślane złoto; teraz jest szary, a broda wkrada się do bieli. Czarna koszula z kołnierzykiem, rozpięta, ukazująca inną koszulę (również czarną) pod spodem. Tło, celowo rozmyte – ach, miejsca, do których nigdy nie pójdziemy, cuda Zoomu – to chyba pokój rodzinny. Na zewnątrz jest Malibu, które bardzo chciałbym zobaczyć, ale tego nie zrobię.

W każdym razie jest coś niepokojącego w rozmowie z Markiem Hamillem.

„Cześć, Brady.”

„Cześć, Mark. Jak się masz?”

„Dobrze.”

„Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu na rozmowę ze mną. Naprawdę to doceniam, zwłaszcza w piątek”

„Jasne.”

„Co się dzieje? Jak minął tydzień?”

„Całkiem dobrze. Dużo uwagi poświęcono temu filmowi. To musi być trudny film do sprzedania, ponieważ jest to coś w rodzaju połączenia naprawdę szorstkiego rosyjskiego thrillera szpiegowskiego z komedią Berta Kreischera. Nigdy nie czytałem czegoś podobnego”

Tak było przez jakiś czas. Wkraczamy pełną parą w nowy projekt, nie zważając na przygotowania i pogawędki.

e

Mark Hamill w domu w Malibu.

Christian Högstedt

Może to dlatego, że profile Marka Hamilla często kończą się, a czasem nawet zaczynają, od wyznania rozmówcy, że Mark Hamill jest jego bohaterem z dzieciństwa. Rozsądne jest, że 71-latek mógł opracować wszelkie metody, obejścia, sztuczki, uniki, kaczki i zwoje, aby uniemożliwić dziennikarzom Luke-Skywalkering go tak mocno, że nie może nawet mruknąć, w zaciszu własnej czaszki, tytułu tego, co promuje. (W tym przypadku: The Machine, komedia akcji, w której stand-uper Bert Kreischer występuje jako Bert Kreischer, już w kinach. Hamill gra Alberta, sztywnego ojca Kreischera. Jest bardzo zabawny)

Ale widziałem Nowa nadzieja po raz pierwszy w college’u. Lubiłem dziewczynę, ona lubiła Star Warsi nie podobało jej się, że nie widziałem Nowej nadziei. Nie jestem tu po to, by dowiedzieć się, jak to jest spędzać czas z Lukiem Skywalkerem. Jestem tutaj, aby zagłębić się w komediową mutację człowieka, który właśnie wkroczył w swoją ósmą dekadę życia. Aby zrozumieć muzę, która doprowadziła go, po wystąpieniu w roli jednej z najsłynniejszych postaci fikcyjnych w historii – za którym to wyczynem poszła legendarna kariera aktora głosowego z ponad 100 kredytami – do zupełnie nowej, chaotycznej ery kreatywności. Takiej, w której wciela się w Kac-w którym w pewnym momencie Kreischer wbija rękę w gardło innego mężczyzny, wystawia głowę przez okno jadącego pociągu i przypadkowo go dekapituje. Hamill jako pan Kreischer zażywa też sporo filmowych narkotyków. To najbardziej wywrotowa rzecz, jaką zrobił od dłuższego czasu.

Na razie jednak myślę, że myśli, że zapytam go, czy Luke Skywalker, jako dziecko, mógłby pokonać Anakina Skywalkera, również dziecko, w bójce w stylu UFC. Bez Mocy. Tylko dziecięce pięści.

Przejdziemy przez to. Obiecuję.


e

W wieku 71 lat, z życiorysem, który wydaje się nie mieć końca, Hamill wkroczył w nową erę kreatywności.

Christian Högstedt

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Mark Hamill świeci, porozmawiaj o psach. Trzy szczeniaki żyją w orbicie Hamilla: Trixie, Mabel i Millie. Trixie kiedyś nazywała się Molly, ale jej osobowość, zrzędliwa i zadziorna (jego słowa), wymagała zmiany imienia. „Jestem jednym z tych, którzy nie zasługują na psy” – mówi Hamill. „Tak bardzo je kocham. Przynoszą nam tyle radości i zazdroszczę im stylu życia, który polega tylko na drzemce i jedzeniu. Co jeszcze?” Pojawiają się Millie i Mabel, więc proponuję, że po mojej lewej stronie jest śpiący kot. „Ile masz kotów?” – pyta. Mówię mu, że tylko jednego, Callie, która właśnie chrapie. „Ja też kocham koty” – oferuje. „Mieliśmy koty. Ale koty są zupełnie inne. Po prostu cię tolerują. Nie potrzebują cię tak, jak psy. Ale uważam to za intrygujące samo w sobie”

W przeciwnym razie, czasami Hamill może być nieco bardziej trzeźwy. Zaczynamy rozmawiać o The Machineto poważna podróż do historii ojca i syna. On i jego żona od 45 lat, Marilou, mają troje dzieci: 43-letniego Nathana, 40-letniego Griffina i 34-letnią Chelsea. Chcę wiedzieć, czego nauczył się o ojcostwie przez te wszystkie lata. „Musisz pozostać w tym momencie i pozostać zaangażowanym” – mówi. „Nie możesz zakładać, że wszystko pójdzie tak, jak tego oczekujesz. Cała trójka moich dzieci różni się od siebie”

To zdecydowanie inne środowisko niż to, które otaczało jego własną młodość. „Miałem trudne relacje z ojcem”, mówi, zaczynając opowiadać anegdotę, która pojawiła się w innych wywiadach Marka Hamilla. „Był oficerem marynarki wojennej, bardzo autorytarnym. Byłem środkowym z siedmiorga dzieci. Nie mógł zrozumieć, dlaczego uwielbiam lalki, filmy o potworach i komiksy. To wszystko były niepoważne rzeczy, z których powinienem wyrosnąć. Pod koniec, wydaje mi się, że… To zabawne, że kompletnie nie był pod wrażeniem Gwiezdne Wojny. Wciąż myślał, że w końcu wyrosnę z dziecięcej obsesji na punkcie filmów i znajdę prawdziwą pracę. Wiesz, co naprawdę go odmieniło? Kiedy Bob Hope poprosił mnie, żebym wystąpił w jego świątecznym programie specjalnym”

Odnoszę się. Zawsze dumny z mojej pracy, mój tata, którego straciłem w zeszłym roku, czuł to samo, kiedy przeprowadzałem wywiad z Terrym Bradshawem. Dla mieszkańców Pittsburgha Bradshaw jest Jezusem łysienia typu męskiego.

„Cóż, przynajmniej tego doczekał” – mówi Hamill. „Bądź za to wdzięczny”

Mówię mu coś o tym, jak uczysz się na samym końcu, że jeśli byłeś z nimi i oni byli z tobą, to wystarczyło. „Nie wiem, czego też nauczyłeś się pod koniec” – mówię.

Nie idziemy tam.

„Tak,” on nie odpowiada.


e

„To musi być trudny film do wprowadzenia na rynek” – mówi Hamill o swojej najnowszej produkcji, The Machine. The Kac-jest już dostępna.

  Beyoncé wypuszcza remiksy "Break My Soul" wraz z nowym, seksownym teledyskiem
Christian Högstedt

Pod koniec lat 70. i na początku 80. Hamill odniósł niegalaktyczny sukces na Broadwayu, grając w The Elephant Man, Harrigan 'N Hartoraz Amadeus. „Dla mnie to miało sens. Miałem rolę, która wywarła na ludziach takie wrażenie, że czułem, że muszę je przełamać” – powiedział Hamill The Washington Post w 1997 roku. Ale kiedy filmowa adaptacja z 1984 roku Amadeus hamill stracił rolę tytułową na rzecz Toma Hulce’a. Historia głosi, że szef studia powiedział: „Nie chcę Luke’a Skywalkera w tym filmie”

Co więc ma zrobić facet, który nie może wiele zrobić z faktem, że jego twarz jest natychmiast rozpoznawalna? Hamill nie tylko przekształcił się w coś innego, ale wszystko inne. Jako aktor głosowy, Hamill zapewnił akordy dla Czerwonej Czaszki, Władcy Ognia Ozai (to jest Avatar: The Last Airbender, ludzie), Hobgoblin, Chucky i cholerny Joker. Podczas gdy Luke był łagodny, szlachetny i podatny na najdrobniejsze wpływy Ciemnej Strony, cztery dekady Hamilla za mikrofonem pokazały talent do absurdu, przezabawności i częściej niż nie, nikczemności.

To, co Hamill robi teraz na ekranie, sprawia wrażenie, jakby w końcu przeniósł imprezę do akcji na żywo. Obejmuje to The Machine, co skłoniło mnie do napisania w notatniku „trzyma jądra”, chociaż biorąc pod uwagę batshittery, które otaczają każdy punkt fabuły, teraz zapominam zarówno, kto trzymał jądra, jak i czyje to były jądra; także jego zwrot w niedocenianym, humorystycznym z boku 2017 roku Brigsby Bear, w którym występuje Kyle Mooney. Przede wszystkim jednak jest to Co robimy w cieniu, gdzie Hamill na krótko zapisał się na wampirze shenanigany jako… czekajcie na to… Jim Wampir.

„Fakt, że nazwali go Jimem Wampirem, a nie Vladem ani niczym innym”, mówi Hamill, „przyziemne z mitycznym – to po prostu dokładnie oddaje ich humor. I to była po prostu radość. Zwykle lepiej jest nie być w serialu, który lubisz, ponieważ zmienia to sposób, w jaki go postrzegasz. Widzi się scenografię. Spotyka się aktorów. Wiem, że to nie jest prawdziwe, ale jeśli chodzi o fantazję, już nigdy nie zobaczysz tego w ten sam sposób… W pewnym sensie mam nadzieję, że nie poproszą mnie z powrotem, ponieważ dla mnie był to po prostu idealny odcinek”

  Czy będą kolejne sezony ludzi?

To jest człowiek, który posiada wszystkie 11 sezonów Curb Your Enthusiasm na DVD. („Nigdy nie przegapię żadnego odcinka”) W chwilach, gdy, powiedzmy, zamawia „JEDNO LUDZKIE ALKOHOLICZNE PIWO!” w Shadows, można odnieść wrażenie, że Mark Hamill wreszcie jest Markiem Hamillem, w miejscu, w którym wszyscy możemy cieszyć się Markiem Hamillem.

Podczas gdy omawiamy jego komediowe kotlety: Hamill nigdy nie był gospodarzem Saturday Night Live!, co z pewnością jest grzechem kulturowym (dla kontekstu: Rudy Giuliani, George Steinbrenner i Justin Bieber, trzy osoby absolutnie nie znane z wyczucia czasu, mają) W 1997 roku aktor pojawił się w pysznym skeczu Willa Ferrelliana, „Shopping at Home Network: Mark Hamill na sprzedaż”, w którym gromada nerdów wystawia na aukcję Gwiezdne Wojny pamiątki, w tym Hamill. Zwracam uwagę na to Jeopardy!-pytanie w oczekiwaniu na niego jako jedną z niewielu rzeczy, które naprawdę mnie zaskoczyły podczas przygotowań do wywiadu.

„Cóż, pozwól, że opowiem ci o SNL,” zaczyna. „Carrie [Fisher] zrobiła to w tamtych czasach z oryginalną obsadą. Byłam wniebowzięta, bo to był mój ulubiony serial, Carrie była w nim świetna i to sprawiło, że naprawdę chciałam to zrobić. Ale to nie jest jedna z tych rzeczy, w których twój agent dzwoni i mówi: „Hej, zarezerwuj mojego klienta” To oni wybierają kogo chcą, a ty idziesz dalej. Zostałem poproszony o poprowadzenie Piątkiktóry był odpowiedzią ABC na SNL. I myślę – nie jestem pewien, znowu tylko spekuluję – ale mam wrażenie, że mogło to być czynnikiem, który nie był przychylnie postrzegany przez Lorne Michaels „

Dla przypomnienia, Hamill zrobiłby to. „To jedna z tych rzeczy, w których gdyby mnie poprosili”, mówi, „musiałbyś to zrobić. Przyjmujesz wyzwanie. Ale fakt, że mnie nie pytają, jest w porządku, ponieważ jestem całkowicie szczęśliwy, że jestem na widowni i nie mam presji bycia w telewizji na żywo w ten sposób ”

Należy pamiętać, że nie ma zbyt wiele, że człowiek nie ma zrobił. A za kilka lat możemy mówić o Marku Hamillu, królu krzyku. Na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się, że Hamill zagra u boku Toma Hiddlestona w filmie The Life of Chuckadaptacja opowiadania Stephena Kinga, wyreżyserowana przez mistrza horroru Mike’a Flanagana. (Data premiery jest prawdopodobnie odległa, chociaż Hamill zauważył, że jest takim fanem Doctor Sleep reżyser, że „prawie nie musiałem czytać materiału, żeby powiedzieć, że wchodzę w to”) Więc chcę wiedzieć: Wczego jeszcze nie zrobiłeś, a bardzo chciałbyś zrobić?

Zazdroszczę odpowiedzi, która nadchodzi. „W pewnym sensie nic tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy” – odpowiada. „Zrobiłem wiele z tego, co chciałem zrobić i zawsze szukam rzeczy, które… Nie chcę się powtarzać, jeśli mogę coś na to poradzić. Ale jeśli chodzi o mówienie: „Och, zawsze chciałem zagrać Hamleta” czy cokolwiek innego, to naprawdę tego nie mam. Jestem w pewnym sensie dobry”


e

Hamill w swojej jaskini, w domu.

Christian Högstedt

W dzisiejszych czasach Hamill zajmuje dziwaczne, bezprecedensowe miejsce w Star Wars wszechświat, możliwy tylko dzięki temu wspaniałemu, głęboko udawanemu życiu. W każdej chwili, w całym balonie filmowych i telewizyjnych przedsięwzięć Disneya w galaktyce daleko, daleko stąd, Hamill może stać się – za pociągnięciem pędzla CGI – trzydziestokilkuletnim Lukiem Skywalkerem. Zrobił to już dwukrotnie, ostatnio pojawiając się w Mandalorianin oraz The Book of Boba Fett, dzięki połączeniu występów Hamilla i jego młodszego sobowtóra, Grahama Hamiltona, technologii odmładzania i sztucznej inteligencji, która czerpie z kwestii Hamilla we wcześniejszych filmach, aby stworzyć nowe mądrości Jedi.

  "Put Dad to the Path of Greatness": Dale Earnhardt Jr ujawnia, że NASCAR Hall of Famer stoi za dziedzictwem Dale Sr

„Kiedy przeczytałem Ostatni Jedipowiedziałem: „OK, to koniec dla mnie” – mówi Hamill o filmie z 2017 roku, w którym Skywalker umiera. „I zaczynasz proces odłączania się od czegoś, co było częścią twojego życia” Oczywiście wszystko się zmienia, gdy Jon Favreau, Dave Filoni i artysta znany wcześniej jako Baby Yoda pojawiają się w twoim domu, opowiadając ci o Mandalorianin. Hamill wziął udział w spotkaniu, obejrzał serial, „był pod wielkim wrażeniem” i to prawie wszystko, czego potrzeba, aby Skywalker kroił i kroił droidy na najbliższym ekranie telewizora. Ale z tego, co słychać, jest mało prawdopodobne, aby w przyszłości było więcej przypadków. To po prostu trochę dziwne. Podczas kręcenia Hamill kręcił swoją scenę, a następnie Hamilton. Obserwowali się nawzajem: bliźniacze obrazy, jeden młody, drugi nie, ten sam chłopiec z farmy. „To niezwykłe widzieć siebie w ten sposób” – przyznaje Hamill.

Jest też to: „To nie może być tanie”

I to: „Ludzie mówią: 'Och, teraz będziesz mógł zrobić całą serię Luke post-’Powrót Jedi.’ Odpowiedziałem: „Nie sądzę” Po pierwsze, nie muszą opowiadać tych historii, ale jeśli to zrobią, mogą zdobyć aktora odpowiedniego dla wieku ” Hamill utrzymuje, że Luke Skywalker ma trzy rzeczy: początek, środek i koniec.

O ile nam wiadomo, ponowne obsadzenie Luke’a Skywalkera młodszym aktorem – przepraszam wszystkich fanów Sebastiana Stana – nie jest częścią planu. Co jednak z kolejnym pojawieniem się, nie de-aged? Na początku kwietnia Disney ogłosił trzy nowe Star Wars projektów wielkoekranowych, z których jeden rozpocznie się 15 lat po The Rise of Skywalker, śledzi losy Rey (Daisy Ridley), która próbuje odbudować Zakon Jedi. Czy Hamill mógłby powrócić jako duch Mocy Luke? Z należytą starannością udziela korporacyjnej, ale bardzo nie-nie-odpowiedzi. „Jedna rzecz, której uczysz się pracując dla Lucasfilm: wszystko jest poufne. Wszystko jest poufne. Więc gdybym był zaangażowany, nie mógłbym ci powiedzieć. A gdybym nie był zaangażowany, nie mógłbym ci powiedzieć. Więc nie wiem. Myślę, że wszyscy razem się dowiemy”


e

Nie ma nic na swojej liście rzeczy do zrobienia, ale jednego dobra kultury wciąż nie zdobył: Saturday Night Live!

Christian Högstedt

Oprócz psów jest jeszcze jeden ulubiony temat Hamilla: Wielka Trójka. Kilka tygodni przed naszą rozmową, w pewnej ważnej dacie dla Star Wars fanów, Hamill uhonorował Carrie Fisher podczas jej ceremonii Hollywood Walk of Fame. Był posępny, ale bezlitośnie zabawny. A dziś, wspominając księżniczkę, która zmarła w 2016 roku, Hamill jest szczery, kochający i odpowiednio rozwlekły. „Muszę ci powiedzieć, że mieliśmy burzliwy związek”, mówi. „Mogliśmy być tak kochający i wspierający, jak to tylko możliwe, a potem mogliśmy mieć wielkie kłótnie i powiedzieć: „Cóż, nigdy więcej nie chcę z tobą rozmawiać” i nie rozmawiać przez sześć miesięcy. Ale za każdym razem, gdy wracałeś, zaczynałeś od początku. Łączyła nas wyjątkowa więź”

  Czy tarcie jest przykładem sił kontaktowych Dlaczego?

Hamill nie czuł się dobrze, próbując uchwycić ją tego dnia. „Jej córka, Billie [Lourde] jest tam”, mówi. „Jest tam ojciec Billie, Bryan. Pomyślałem, że próba ujęcia tego w słowa tak bardzo trywializuje rzeczywistość. Ale co innego można zrobić? Nie chciałem, żeby to było smutne, bo wiedziałem, że ona nie chciałaby, żeby ludzie byli smutni. Ale byłoby idealnie, gdyby tam była. Nie tylko po to, by zobaczyć, jak bardzo ludzie ją kochali, ale dlatego, że sprawiłaby, że wszystko byłoby o wiele zabawniejsze. Żyła po to, by rozśmieszać innych. I zawsze było dla mnie satysfakcją, że mogłem ją rozśmieszyć”

Powiedziałem Hamillowi, że jego przemówienie, w którym przypomniał sobie, co napisał po śmierci Fishera („Była naszą księżniczką, do cholery”), sprawiło, że spojrzałem na jego własne wydarzenie Walk of Fame – zwłaszcza to, co Harrison Ford powiedział o nim tego dnia, w 2018 roku. „Mark jest przyjacielem, którego nie widuję zbyt często” – powiedział Ford. „Nasze życia w pewnym stopniu się rozeszły, ale bardzo się z tego cieszę. Był panem własnego doświadczenia, własnego życia. I jest taki, jaki zawsze był: cichy, szczery i uczciwy. Nie jest gwiazdą. Myślę, że odnalazł komfort, użyteczność i kontrolę nad swoim przeznaczeniem i cieszę się z tego powodu.”

Mistrz własnego doświadczenia.

Zastanawiam się na głos, co Hamill myśli o tym zdaniu.

„Byłem tak wzruszony, że Harrison i George Lucas tam byli, bo oczywiście nie musieli tam być”, mówi, wyglądając na nieco zdumionego tymi słowami. „Myślę, że nie widzę tego w ten sposób, ponieważ nie mam takiej perspektywy publiczności. Nie widzę tego tak, jak widzą to inni”

Dużo mówi o Fordzie: ich bezpośredniej więzi, znając go od początku Amerykańskie Graffiti, myśląc, że ostatecznie dostanie rolę Luke’a Skywalkera. Rzeczy, które mówił już wcześniej, ale nigdy z mniejszą ekscytacją niż ostatnia powtórka.

Nie jest trybunem.

Mówi poważnie. I cieszę się, że to słyszę. Kontynuuje.

Komfort i użyteczność oraz kontrola nad swoim przeznaczeniem.

Kiedy Hamill wychodzi na powietrze, kończymy tam, gdzie zaczęliśmy. Mniej więcej.

„Mark, doceniam, że jesteś tak hojny ze swoim czasem i odpowiedziami”

„Jasne”

„Naprawdę mi się podobało”

„Dziękuję”

„W porządku. Powodzenia ze wszystkim i jeszcze raz dziękuję”

„W porządku. Miłego weekendu.”

„Trzymaj się, Mark. Dziękuję.”

„Zajmij się tym kotem!”

Śmieje się, mówi do widzenia i wylogowuje się.


Historia: Brady Langmann
Zdjęcia: Christian Högstedt
Pielęgnacja: David Cox w Art Department
Stylizacja: Annie Jagger w The Only Agency
Produkcja wizualna: James Morris
Dyrektor wykonawczy ds. rozrywki: Randi Peck

Najchętniej czytane

Gators tworzą 6 najlepszych obrońców w stanie

Zawodnik Florida State University School (Tallahassee, Floryda) Ashton Hampton zawęził swoje opcje do sześciu programów uniwersyteckich w Dniu Pamięci, a Florida Gators dokonała cięcia...

Jakie są zalety histogramów?

Jakie są zalety histogramów?Histogramy pozwalają oglądającym na łatwe porównywanie danych, a dodatkowo dobrze sprawdzają się przy dużych zakresach informacji. Zapewniają również bardziej konkretną spójność, ponieważ przedziały są zawsze równe, co umożliwia łatwe przenoszenie danych z tabel częstości do histogramów.Jakie są podstawowe zalety wyświetlania łodygi i liścia w porównaniu z histogramem wybierz wszystkie, które mają zastosowanie?

Henry Cejudo wyjaśnia jak Israel Adesanya może pokonać Alexa Pereirę w rewanżu na UFC 287

Henry Cejudo wyjaśnia jak Israel Adesanya może pokonać Alexa Pereirę w rewanżu na UFC 287 Były mistrz wagi średniej Israel Adesanya...

Jedzenie i zabawa na ulicach Bakersfield

Na miejskim szlaku selfie sprawdź jedyny w Ameryce budynek w kształcie buta ze sznurowadłami. Ma 30 stóp długości i 20 stóp wysokości. ...

The Encore: Wrangler® i Fender® wypuszczają drugą legendarną kolekcję

2 marca 2023 - GREENSBORO, N.C. - Światowa marka dżinsowa Wrangler® i Fender Musical Instruments Corporation...

Co to jest układ odniesienia i dlaczego jest ważny?

Co to jest układ odniesienia i dlaczego jest ważny?Ramy odniesienia służą cennemu celowi, ponieważ umożliwiają nam przyjmowanie szerokiej gamy informacji i przetwarzanie ich w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia i wartości. W rzeczywistości, ramy odniesienia jednostki promują stabilność życiową i szybsze podejmowanie decyzji.Czym jest ziemski układ odniesienia?Ziemska rama inercyjna (ECI) jest globalną ramą odniesienia, która

Ile żył płucnych wchodzi do prawego przedsionka?

Ile żył płucnych wchodzi do prawego przedsionka?Początkowo są trzy naczynia dla prawego płuca, ale żyły ze środkowych i górnych płatów prawego płuca mają tendencję do łączenia się razem, tworząc dwie żyły płucne prawe. Żyły płucne prawe przechodzą za prawym przedsionkiem i innym dużym naczyniem krwionośnym znanym jako żyła główna górna.Co opróżnia się do prawego przedsionka?Prawa

Jak stwierdzić, czy dany związek jest cis czy trans?

Jak stwierdzić, czy dany związek jest cis czy trans?Rozważ najdłuższy łańcuch zawierający wiązanie podwójne: Jeśli dwie grupy (przyłączone do węgli wiązania podwójnego) leżą po tej samej stronie wiązania podwójnego, to izomer jest alkenem cis. Jeśli dwie grupy leżą po przeciwnych stronach wiązania podwójnego, izomer jest alkenem trans.Czy cykloheksan cis czy trans jest bardziej stabilny?Powinieneś stwierdzić

Pozostałe newsy

Gators tworzą 6 najlepszych obrońców w stanie

Zawodnik Florida State University School (Tallahassee, Floryda) Ashton Hampton zawęził swoje opcje do sześciu programów uniwersyteckich w Dniu Pamięci, a Florida Gators dokonała cięcia...

Zaoszczędź setki na sandałach, kostiumach kąpielowych i torebkach Tory Burch z okazji Dnia Pamięci 2023

- Rekomendacje są niezależnie wybierane przez redaktorów Reviewed. Zakupy dokonane za pośrednictwem naszych linków mogą przynieść nam i naszym partnerom wydawniczym prowizję.Nadszedł Dzień Pamięci...

Justin Gaethje: Pas „BMF” na UFC 291 jest „trochę głupi”, ale daje szansę na lepsze wynagrodzenie

Justin Gaethje nie jest szczególnie poruszony walką o wakujący tytuł "BMF" w rewanżu z Dustinem Poirierem na UFC 291, ale jest wystarczająco mądry, aby...

Aktualizacja kontuzji Celtics: Malcolm Brogdon zagra z Miami w meczu nr 7

Według Marca Spearsa z Andscape, Boston Celtics mogą mieć więcej głębi, którą będą mogli wykorzystać w meczu 7 z Miami Heat w ostatniej odsłonie...

Kreml wydał nakaz aresztowania Lindseya Grahama…

MOSKWA (AP) - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji wydało w poniedziałek nakaz aresztowania senatora Lindseya Grahama w związku z jego komentarzami dotyczącymi walk na Ukrainie.W...