Show Biznes

Dominic West ostrzega przed „tragicznymi” tematami w 6. sezonie The Crown

The Crown Sezon 4 kurtyna zamyka się na Wielkiej Brytanii, w której Margaret Thatcher walczy z rosnącymi zagrożeniami dla jej władzy, a małżeństwo Karola i Diany nadal rozpada się publicznie. To był koniec partii odcinków, które okazały się warte wieloletniego oczekiwania, każdy z nich bogatszy o porywające interpersonalne i emocjonalne dramaty niż niektóre z ich bardziej skoncentrowanych na polityce poprzedników. Sprawiło to, że nadchodzące oczekiwanie na sezon piąty uznanego serialu oryginalnego Netflixa, który będzie śledził rodzinę królewską w późnych latach 90. i wczesnych latach 2000, stało się jeszcze bardziej żmudne, ale nadejście jest w końcu w zasięgu ręki.

Oto wszystko, co do tej pory wiemy o nadchodzącym sezonie.

Related Articles

Kto jest w obsadzie Sezonu 5?

Wydaje się, że zaledwie wczoraj musieliśmy pożegnać się z Claire Foy jako królową w The Crown, ale tak samo jak to, słońce zaszło nad rolą Olivii Coleman. Na zakończenie sezonu czwartego Coleman przekazuje koronę królowej Elżbiety Imeldzie Staunton na ostatnie dwa sezony ukochanego dramatu historycznego Netflixa. Netflix ujawnił pierwsze spojrzenie na Staunton w tej roli, która wygląda jak martwy ringer dla monarchy.

queen elizabeth
Staunton as Queen Elizabeth II.

Netflix

Ale z nową erą The Crown przychodzi nowa porcja przeszkód. „Myślę, że moim rodzajem dodatkowego wyzwania, jakbym go potrzebowała, jest to, że teraz robię Królową, którą jesteśmy trochę bardziej znani”, wyjaśniła Staunton. „Z Claire Foy to była już prawie historia, a teraz gram taką, o której ludzie mogliby powiedzieć 'ona tego nie robi’, 'ona nie jest taka’, a to moja osobista bête noire.”

W wideo z planu Staunton usiadła za biurkiem królowej Elżbiety, gdzie oddała hołd Colmanowi i Foy za przetarcie szlaku.

Ta treść została zaimportowana z YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Jak na razie do obsady dołączyli także Elizabeth Debecki jako księżna Diana, Lesley Manville jako księżniczka Małgorzata, Jonathan Pryce jako książę Filip, Dominic West jako książę Karol, Claudia Harrison jako księżniczka Anna oraz Jonny Lee Miller jako premier Jonathan Major, który kierował Wielką Brytanią w latach 1990-1997. O dziwo, brzmi to tak, jakby były dwie Dianas idące do przodu. Debicki wejdzie w rolę w sezonie piątym i szóstym, ale ze względu na ogromną popularność Emmy Corrin, plotkuje się, że powróci ona w retrospekcjach. (Okazuje się, że wszystkie Diany są popularne.)

Wczesne zdjęcia ze szkockiego planu The Crown, przechwycone przez People, ukazują Debicki w charakterze, spacerującą na zewnątrz z nowymi aktorami grającymi jej synów, księcia Williama i księcia Harry’ego. Debicki miała na sobie jeden z ulubionych stylów księżnej Diany: dżinsy i elegancki, za duży blezer. Na zdjęciach z planu widać ją w replice kultowej kwiecistej sukni noszonej przez księżną Di, w towarzystwie Westa i dwóch młodych aktorów grających jej synów. Na tych zdjęciach widzimy, że rodzina królewska przygotowuje się do wejścia na pokład prywatnego samolotu. Jeszcze więcej zdjęć pokazuje Debicki w innym modnym stroju; w tej scenie księżna Diana jest ścigana przez paparazzi, gdy zmierza do swojego samochodu, ukrywając twarz gazetą.

mandatory credit photo by peter jollyshutterstock 12248832fardverikie lodge which doubles as balmoral for filming of netflix series the crown actors who are playing princess diana, william and harry were spotted in the grounds on wednesday 4th august 2021'the crown' tv show on set filming, ardverikie estate, kinloch laggan, scotland   05 aug 2021

Peter Jolly/Shutterstock

„Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny żyją w sercach tak wielu osób. To dla mnie prawdziwy przywilej i [honor] dołączenie do tego mistrzowskiego serialu, który wciągnął mnie od pierwszego odcinka” – powiedziała Debicki w oświadczeniu, gdy ogłoszono jej casting.

Ta treść została zaimportowana z Twittera. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Ta treść została zaimportowana z serwisu Twitter. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Ta treść została zaimportowana z serwisu Twitter. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Ta treść została zaimportowana z serwisu Twitter. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Netflix faktycznie ujawnił pierwsze spojrzenie na swojego nowego Karola i Dianę, wypuszczając stills Debicki i Westa w postaci. Zdjęcia pokazują Debicki leżącą na kanapie w charakterystycznej fryzurze Diany, a Westa stojącego nastrojowo w wiejskiej posiadłości.

prince charles
West as Prince Charles.

Netflix

princess diana
Debicki as Princess Diana.

Netflix

The Crown obsadził również Nataschę McElhone w roli Penny Knatchbull, hrabiny Mountbatten z Birmy, która stała się bliską przyjaciółką królewskich rodów po tym, jak poślubiła Nortona Knatchbulla, 3. hrabiego Mountbatten z Birmy (wnuka Lorda Mountbatten, który był wujkiem księcia Filipa). Knatchbull i książę Filip połączyli się dzięki wspólnej miłości do powożenia i ostatecznie stali się bardzo bliskimi przyjaciółmi. Knatchbull była jedyną osobą spoza rodziny na małym, ograniczonym do Covid pogrzebie księcia, z wyjątkiem jego osobistej sekretarki. Personel domowy nazwał ją „And Also”, ponieważ kiedy książę Filip wymieniał gości, którzy mieli być zaproszeni na królewską funkcję, kończył listę słowami: „And also Penny”

Bliska osobista przyjaźń księcia z Knatchbullem, który był 32 lata młodszy od niego, często wzbudzała brwi. Knatchbull była znana przez brytyjskie tabloidy jako „strażniczka sekretów” księcia Filipa, podczas gdy Caroline Graham z Mail on Sunday opisała ją jako „drugą najważniejszą kobietę w życiu księcia Edynburga.” Źródło powiedziało The Sun, „Wysoce osobisty związek jest mało prawdopodobny do przyjęcia jako fabuła przez królową lub resztę rodziny królewskiej.”

Jest jeszcze jedna królewna obserwująca The Crown z bliska: Sarah Ferguson, księżna Yorku, która ujawniła Town & Country, że zaoferowała swoje usługi dla serialu jako królewski doradca. Ferguson napisała do producenta wykonawczego Andy’ego Harriesa, mówiąc: „Dlaczego nie mogę pomóc mojej postaci?” Harries odrzucił ofertę, ale Ferguson nie przestanie oglądać The Crown. W wywiadzie w programie ITV’s Love Your Weekend, Ferguson powiedziała: „Długo chcę wiedzieć, kto mnie zagra” Otworzyła się również na temat swojej trwającej od dziesięcioleci walki z tym, jak tabloidy i kultura popularna przedstawiały ją, mówiąc: „Każdego dnia albo piszą coś, co zrobiłam albo powiedziałam, a nie zrobiłam. Nie możesz się z tym spierać, więc po prostu się z tym pogódź”

Podczas gdy serial początkowo deklarował, że sezon piąty będzie jego ostatnim, twórca Peter Morgan ogłosił w lipcu, że finałowa obsada dostanie dwa sezony, tak jak poprzednie obsady. As he told Deadline: „Gdy zaczęliśmy omawiać fabuły dla serii 5, szybko stało się jasne, że aby oddać sprawiedliwość bogactwu i złożoności historii, powinniśmy wrócić do pierwotnego planu i zrobić sześć sezonów. Aby było jasne, seria 6 nie przybliży nas do teraźniejszości – po prostu pozwoli nam objąć ten sam okres w sposób bardziej szczegółowy.”

Więcej relacji z ulubionych programów

esquire.com

Kiedy pojawi się sezon 5?

Sezon piąty zadebiutuje na Netflixie w listopadzie 2022 roku. Musielibyśmy jednak czekać tak długo z pandemią lub bez niej. „To normalny harmonogram dla nas, ponieważ to, co się dzieje, to jak zauważyliście, nakręciliśmy The Crown w dwusezonowych kawałkach, więc mieliśmy Claire Foy przez dwa sezony, mamy teraz Olivię Colman przez dwa sezony,” powiedział Peter Morgan. „I był tam rok przerwy, w którym gorączkowo robię szkic wszystkich scenariuszy, a następnie przepisuję scenariusze i poleruję scenariusze po tym – ale przynajmniej mamy mapę drogową, gdzie idziemy przez dwa sezony. Powiedziałam, że nie ma mowy, żebym mogła to robić i prowadzić sezony, gdyby były w produkcji. Potrzebujesz roku przerwy, by móc ruszyć do przodu z pisaniem.”

Czego będzie dotyczył sezon 5?

Oczekuje się, że sezon piąty będzie dotyczył roku „annus horribilis” królowej w 1992 roku, kiedy to rodzina królewska musiała zmierzyć się z licznymi skandalami, w tym separacją księcia Karola i księżnej Diany, doniesieniami o romansie księcia Karola z Camillą Parker-Bowles, publikacją zdjęć księżnej Sary Ferguson opalającej się topless oraz katastrofalnym pożarem zamku Windsor.

Sezon poruszy również temat życia księżnej Diany w mediach, w tym jej bombowy wywiad w BBC Panorama, który powrócił do wiadomości po ostatnich rewelacjach na temat oszustw reportera Martina Bashira. Ponadto, królewski biograf Andrew Morton, który opublikował Diana: Her True Story w 1992 roku, obiecuje, że sezon piąty będzie obejmował jego proces relacjonowania przełomowej biografii, która obejmowała czerpanie z tajnych taśm nagranych przez księżniczkę.

Sezony piąty i szósty będą śledzić królewski dramat od lat 90. do początku XXI wieku. Jest to okres, który obejmuje ruinę trzech królewskich małżeństw – książę Andrzej, księżniczka Anna i książę Karol rozwiedli się w tym czasie. Jeśli chodzi o tragiczną śmierć księżnej Diany w 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu, a także ewentualną śmierć księżniczki Małgorzaty w 2002 roku, możemy spodziewać się, że zostaną one poruszone w szóstym sezonie serialu.

Jeszcze zanim sezon 5. zagościł na naszych ekranach, serial rozpoczął już proces tworzenia sezonu 6. Jak podaje Deadline, odbyło się już czytanie stołów do przyszłego sezonu, a jego kręcenie ma się rozpocząć w sierpniu. Dominic West, który zagra księcia Karola, otworzył się na temat tragicznych tematów, które ma poruszać serial.

„To będzie tak burzliwe, jak to tylko możliwe, myślę,” powiedział do Deadline przed wyjaśnieniem, że nie ma negatywnej opinii o monarsze, którego portretuje na ekranie, „Kocham człowieka. Jest siłą dla dobra, naprawdę jest niezwykłym człowiekiem.”

Choć niektóre z najbardziej dramatycznych lat brytyjskiej monarchii były i są jeszcze do opracowania na ekranie, serial nie jednak dotrze nigdzie w pobliże współczesności lub pokryje jakiekolwiek niedawne wiadomości, takie jak związek księcia Andrzeja z Jeffreyem Epsteinem lub książę Harry i Meghan Markle rezygnujący z tytułów królewskich. Jak powiedział twórca Peter Morgan dla Hollywood Reporter:

O wiele bardziej komfortowo czuję się pisząc o rzeczach, które wydarzyły się co najmniej 20 lat temu. Mam w głowie zasadę 20 lat. To wystarczający czas i wystarczający dystans, by naprawdę coś zrozumieć, by zrozumieć jego rolę, by zrozumieć jego pozycję, by zrozumieć jego znaczenie. Często rzeczy, które dzisiaj wydają się absolutnie szalenie ważne, są natychmiast zapominane, a inne rzeczy mają zwyczaj trzymać się i udowadniać, że są historycznie bardzo istotne i długotrwałe. Nie wiem, gdzie w schemacie rzeczy pojawi się kiedykolwiek książę Andrzej lub w istocie Meghan Markle lub Harry. Nie dowiemy się, a żeby coś przestało być publicystyką, potrzebny jest czas. I dlatego nie chcę o nich pisać, bo napisanie o nich natychmiast uczyniłoby to dziennikarskim. A jest już mnóstwo dziennikarzy, którzy o nich piszą. Aby być dramaturgiem, myślę, że potrzebujesz perspektywy i musisz także dopuścić możliwość metafory.”

A teraz powrót do bezcelowego scrollowania Netflixa do listopada.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button