Drake bonus Spotify

Photo Credit: Felipe Pelaquim

Drake jest pierwszym artystą, który osiągnął 75 miliardów streamów na Spotify. Teraz raper twierdzi, że platforma powinna oferować bonusy dla artystów, którzy osiągają progi streamingowe – jak sportowcy.

Drake przedstawił propozycję za pośrednictwem Instagram Story w środę wieczorem, po.tweetz danych z wykresów. „Powinniśmy dostawać bonusy jak sportowcy, aby zmotywować przyszłych artystów do bycia konsekwentnym i konkurencyjnym” – pisze Drake. „Więc nie krępujcie się wysłać mi czek wielkości Lebrona. Mam wystarczająco dużo talerzy obiadowych”

Spotify ma obecnie ponad 200 milionów subskrybentów, ale wielu muzyków zmaga się z tym, aby zobaczyć jakiekolwiek dochody ze swojej muzyki ze streamingu. To problem, który jest powszechny wśród wszystkich DSP, a Związek Zawodowy Muzyków i Pracowników Pokrewnych (UAW) od lat domaga się wyższych wypłat. Streaming muzyki z serwisów takich jak Spotify, Apple Music, Amazon Music, Tidal i Deezer stanowi83% przychodów z nagrań muzycznychw Stanach Zjednoczonych.

Platformy te używają proporcjonalnego systemu dystrybucji tantiem, który gromadzi wszystkie pieniądze od subskrybentów w puli, która jest następnie dzielona przez całkowitą liczbę strumieni w danym miesiącu. Jeśli Drake napędza 8% strumieni w tym miesiącu, to dostaje 5% puli podzielonej między niego i firmy, które zajmują się jego muzyką.

To dlatego nawet jeśli nigdy nie słuchałeś ani jednej piosenki Drake’a na Spotify – twoja subskrypcja wciąż subsydiuje jego dochody, ponieważ system faworyzuje artystów z masową apelacją, którzy mogą napędzać masowe zaangażowanie.

Szacowana wypłata Spotify to mniej niż pół centa za strumień, czyli około 4 tys. dolarów za milion strumieni. UAW wzywa Spotify do podniesienia stawki wynagrodzenia do jednego centa za strumień. Ale Spotify odrzucił, mówiąc, że dwie trzecie swoich dochodów idzie do posiadaczy praw. Apple Music – bez darmowego tier ważąc go w dół – zarządza płacić artystom około grosza za strumień. Według własnych danych Spotify, tylko 57 000 artystów na platformie odpowiada za 90% miesięcznych strumieni na platformie.

  Który z poniższych wyborów opisuje podstawy walca odpowiada com?