Strona główna Show Biznes Dune: The Sisterhood Has Found Its Leading Man

Dune: The Sisterhood Has Found Its Leading Man

Świat Dune jest nadzwyczajnie rozległa, obejmując układy planetarne i parseków. Jest tak ogromna, że jeden film nie byłby w stanie pomieścić nawet połowy pierwszej księgi materiału źródłowego – co, jak przekonywał Chris Nashawaty w swojej recenzji filmu z 2021 roku dla Esquire, jest właściwie dobrą rzeczą. Jest wiele dobrych rzeczy o Dune (jak Duncan Idaho, na przykład), a z ekscytacją na najwyższym poziomie po sukcesie adaptacji Denisa Villeneuve’a, HBO Max rozwija telewizyjny serial prequel o nazwie Dune: The Sisterhood, który obiecuje zabrać widzów za kulisy tajemniczego matriarchalnego zakonu o nadludzkich zdolnościach

Oto wszystko, co do tej pory wiemy o serialu.

W czerwcu 2019 roku, zanim film ukazał się z szerokim uznaniem, WarnerMedia podała zamówienie prosto do serii na Dune: The Sisterhood. Osadzona w uniwersum „Franka Herberta Dune, ten prequel skupi się na Bene Gesserit, tajnym matriarchalnym zakonie zakonnic, szpiegów, naukowców i teologów z nadludzkimi zdolnościami, których moce obejmują kontrolę umysłu, hiperświadomość i pamięć zbiorową, wśród innych niezwykłych talentów. (Jeśli widziałeś film, to jest to wiedźmowata wspólnota matki Paula) Oficjalne synopsis HBO Max dla serialu brzmi następująco: „Set 10,000 lat przed wniebowstąpieniem Paula Atrydy, Dune: The Sisterhood śledzi siostry Harkonnen, jak walczą z siłami, które zagrażają przyszłości ludzkości, i zakładają legendarną sektę znaną jako Bene Gesserit.”

Co to dokładnie oznacza? W książkach Bene Gesserit to starożytny zakon kobiet, które opanowały swoje umysły i ciała poprzez kondycjonowanie psychiczne, aby zyskać nadludzkie moce. Siostry wykorzystują swoją wiedzę i moc, aby pomóc w kierowaniu ludzkością zgodnie z ich własnym planem przyszłości. Choć ich historia i cel nie są dobrze znane, członkinie Siostrzanego Bractwa często pracują jako doradczynie, żony lub konkubiny przywódców Wielkich Domów, zawierając sojusze, które pomagają kierować wydarzeniami w kierunku ich własnych, nieco mrocznych celów. „Bene Gesserit zawsze mnie fascynowały”, mówi Villeneuve powiedział. „Skoncentrowanie serii wokół tego potężnego porządku kobiet wydawało się nie tylko istotne i inspirujące, ale także dynamiczne ustawienie dla serialu telewizyjnego”

W Children of Dune (Dzieci Diuny), Herbert pisze o credo Bene Gesserit:

Religia jest naśladowaniem dorosłego przez dziecko. Religia jest utrwaleniem dawnych wierzeń: mitologii, która jest zgadywanką, ukrytych założeń zaufania do wszechświata, tych wypowiedzi, które ludzie wygłaszali w poszukiwaniu osobistej władzy, wszystko to zmieszane ze strzępami oświecenia. I zawsze ostateczne niewypowiedziane przykazanie brzmi: „Nie wolno ci kwestionować!” Ale my kwestionujemy. Łamiemy to przykazanie jako rzecz oczywistą. Praca, do której się zobowiązaliśmy, to wyzwolenie wyobraźni, zaprzęgnięcie jej do najgłębszej kreatywności ludzkości.

Jeszcze w październiku 2021 roku, kiedy zadebiutował film fabularny, ogłoszono, że Villeneuve został dołączony do reżyserii pilota, a Jon Spaihts, jego współscenarzysta ds Dune scenariusz filmowy, został dołączony do pisania. Villeneuve i Spaiths mieli zająć się produkcją wykonawczą serialu wraz z dziećmi Franka Herberta, Brianem Herbertem i Kim Herbert. Jednak w trakcie prac nad serialem doszło do kilku zmian w kierownictwie. W jednym z wywiadów Spaiths nie mówił nic o projekcie, ale zdradził, że nie jest już z nim związany

„To się ciągnie i nie wolno mi o tym zbyt wiele mówić. Ale ten wysiłek jest żywy i ma się dobrze”, potwierdził. „Skończyło się na tym, że zostałem z niego przeniesiony, by pracować nie tylko nad Dune: Part Two, lecz zbadanie innych perspektyw filmowych w Dune uniwersum, o którym wciąż rozmawiamy i o którym, znów, nie wolno mi powiedzieć zbyt wiele.”

  Jak "The Crown" odtworzył wygląd księżnej Diany

Villeneuve również gra blisko kamizelki, ale z zainteresowaniem m.in Dune po tym, jak z sześcioma zwycięstwami zmiotła Oscary, wraca na gorące krzesło. Choć reżyser twierdzi, że nie ma żadnego nadzoru nad serialem (to zadanie dla showrunnerki – więcej o niej poniżej), zapewnia fanów, że koła są w ruchu. „Serial telewizyjny to praca w toku. Toczy się naprzód,” powiedział Deadline. HBO Max zatrudniło Johana Rencka, zdobywcę nagrody Emmy, do wyreżyserowania dwóch pierwszych odcinków. Renck był powszechnie chwalony za wyreżyserowanie całego serialu HBO Chernobyl, ale wyreżyserował też odcinki m.in The Walking Dead, Breaking Bad, oraz Wikingowie. Brzmi jakby znał się na epickim budowaniu świata i akcyjnych popisach, czyli dokładnie na tym, co Dune: The Sisterhood potrzeby. Jak podaje Collider, Villeneuve i Spaihts odpadają jako scenarzyści-reżyserzy ze względu na zobowiązania dot Dune: Część druga, ale pozostają związani z projektem jako producenci

A teraz, gdy show wchodzi w produkcję w Budapeszcie, wstrząsy przywództwa uderzyły ponownie. W lipcu 2021 r, Dune: The Sisterhood ogłosiło, że znalazła swój show-runner w Diane Ademu-John, która ostatnio pracowała jako producent wykonawczy i scenarzysta przy Netflix’s The Haunting of Bly Manor. Allison Schapker, weteranka produkcji z doświadczeniem m.in Fringe, Lost, oraz Altered Carbon, wkrótce wszedł na pokład jako współprowadzący Ademu-John. Teraz Ademu-John opuściła serial, pozostawiając Schapker jako jedyną showrunnerkę. Powołując się na „inne zobowiązania” jako powód swojego odejścia, Ademu-John pozostanie na stanowisku producenta wykonawczego.

  Czego mogę użyć zamiast skondensowanej zupy krem z kurczaka?

Serial ogłosił również swoich prowadzących: Emily Watson i Shirley Henderson staną na czele obsady jako Valya Harkonnen i Tula Harkonnen, dwie potężne siostry, które urosły do władzy w Sisterhood, tajnej organizacji kobiet, które przejdą do rangi Bene Gesserit. Postacie te, przedstawione w spin-offie powieści Sisterhood of Dune (które serial zapowiada jako adaptację), mają przed sobą wielkie przyszłości: Valya jest przeznaczona do zostania jedną z pierwszych Matek Wielebnych organizacji, podczas gdy Tula pewnego dnia zamorduje swojego atrydzkiego pana młodego w ich noc poślubną. (Yikes!)

Dune: The Sisterhood powita także szeroki wachlarz serialowych bywalców Game of Thrones alum Indria Varna dołącza jako cesarzowa Natalya, której małżeństwo z cesarzem Corrino podobno „zjednoczyło tysiące światów.” Dune: The Sisterhood ułożył swoją obsadę z fantastycznych aktorek; poniżej znajdziecie m.in Deadline’lista kto kogo gra, wraz z oficjalnymi opisami postaci

Sarah-Sofie Boussnina gra księżniczkę Ynez, niezależną młodą księżniczkę radzącą sobie z presją odpowiedzialności jako następczyni Złotego Tronu Lwa.

Shalom Brune-Franklin portretuje Mikaelę, kobietę o silnej woli, Fremen, która służy rodzinie królewskiej, jednocześnie tęskniąc za rodzinną planetą, której nigdy nie znała.

Faoileann Cunningham to Siostra Jen, zadziorna, nieprzewidywalna akolitka w trakcie szkolenia w Szkole Sióstr, która rzadko ujawnia swoje emocjonalne jądro.

Aoife Hinds gra Siostrę Emeline, gorliwą akolitkę pochodzącą z długiej linii męczenników, która przenosi żarliwą religię na swój trening w Szkole Sióstr.

Chloe Lea portretuje Lilę, najmłodszą akolitkę w szkole Sisterhood z głęboką empatią przekraczającą jej lata.

Jade Anouka zagra siostrę Theodosię, o której mówi się, że jest „utalentowaną i ambitną akolitką w Sisterhood, która skrywa niebezpieczny sekret dotyczący jej przeszłości.”

Brzmi jak dużo girl power, prawda? Cóż, nawet serial pt The Sisterhood potrzebuje kilku kolesi. I tu właśnie wkracza Travis Fimmel: Vikings został obsadzony w głównej roli męskiej. Zagra Desmonda Harta, „charyzmatycznego żołnierza z enigmatyczną przeszłością, który stara się zdobyć zaufanie Imperatora kosztem Sióstr” W serialu pojawią się jeszcze dwie inne postacie męskie Deadlinemark Strong zagra Imperatora Javicco Corrino, opisanego jako „człowiek z wielkiej linii wojennych imperatorów, który został wezwany do rządzenia Imperium i zarządzania kruchym pokojem” W międzyczasie Chris Mason wcieli się w postać Keirana Atrydy, opisywanego jako „mistrza miecza z wielkiego rodu, którego ambicje, by sprostać rodowemu nazwisku, zostają zakłócone, gdy nawiązuje on niespodziewaną więź z członkiem rodziny królewskiej” Czy na podstawie tego opisu Keiran Atryda mógłby być nieszczęśliwym panem młodym Tuli Harkonnen? Kanonicznie rzecz biorąc, Tula poślubiła mężczyznę o imieniu Orry Atryda, ale co można powiedzieć, że Dune: The Sisterhood nie planuje odejść od scenariusza? Niewiele wiadomo o Orrym Atrydzie, co oznacza, że serial może bardzo dobrze rozbudować jego historię (i zmienić jego imię na przedkrólewskie życie), jak tylko zechce.

  Jaka jest długość fali światła emitowanego, gdy elektron w atomie wodoru ulega przejściu z poziomu energetycznego o n 4 na poziom energetyczny o N 2 Jaka jest barwa tego promieniowania?
Ace Dune

Dune

Zapytany, czy Lady Jessica pojawi się w serialu, Villeneuve odmówił odpowiedzi, ale Rebecca Ferguson, która gra postać w nowym filmie, jest na pokładzie. „Jeśli jest to rzecz, jestem grą,” powiedziała. „Obecnie jestem wolny w 2023 roku, od maja do grudnia, więc po prostu wystawiam to na zewnątrz” Jednak z Valya i Tula teraz zidentyfikowane jako kluczowe postacie, szanse na zaangażowanie Lady Jessica wydają się niewielkie; te kobiety istnieją 10 000 lat od siebie

Mama jest słowem na temat dat wydania (kiedy zapytany o to, Spaihts powiedział, „Są dobrze w dół drogi, ale szczerze nie znam szczegółów dotyczących czasu”), ale oto dobra wiadomość: w listopadzie, The Sisterhood rozpoczął kręcenie w Budapeszcie, obok m.in Dune: Part Two. Druga obiecująca rzecz dla fanów m.in Dune jest to, że THR donosi, iż ta seria jest w całości częścią „większego planu Legendary Entertainment na Dune, która obejmuje również gry wideo, pakiety treści cyfrowych i serie komiksowe.” Duneiverse wyraźnie się rozrasta, więc nawet jeśli teraz wszystko jest suche jak pustynia Arrakis, wygląda na to, że czeka nas świetlana przyszłość

Obserwuj tę przestrzeń dla aktualizacji, gdy będziemy nadal dowiadywać się więcej.

Ta zawartość jest importowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Najchętniej czytane

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Jak długo obowiązywała Doktryna Trumana?

Jak długo obowiązywała Doktryna Trumana?Kamienie milowe: 1945-1952.Czym zajmowała się NSC 68?NSC 68 i jego późniejsze amplifikacje opowiadały się za dużą ekspansją budżetu wojskowego Stanów Zjednoczonych, rozwojem bomby wodorowej i zwiększoną pomocą wojskową dla sojuszników Stanów Zjednoczonych. Za wysoki priorytet uznano powstrzymanie globalnej ekspansji komunistycznej.Ile pieniędzy dała Doktryna Trumana?12 marca 1947 roku prezydent Harry S. Truman

Jaka jest główna różnica między osoczem a płynem śródmiąższowym?

Jaka jest główna różnica między osoczem a płynem śródmiąższowym?Plazma zawiera większe stężenie tlenu i białek. Płyn śródmiąższowy zawiera większe stężenie dwutlenku węgla. Główną różnicą między osoczem a płynem śródmiąższowym jest lokalizacja i skład każdego rodzaju ECF w organizmie.Jaka jest główna różnica między osoczem a surowicą?Serum i osocze pochodzą z płynnej części krwi, która pozostaje po

Król Tulsy Sylvestra Stallone’a właśnie wjechał do miasta

W Tulsie szykuje się burza - i nie jest to tornado. To ludzka siła natury, Sylvester Stallone, w pierwszej głównej roli telewizyjnej w swojej...

Co napisać na kopercie z pieniędzmi na ślub?

Co napisać na kopercie ze ślubnymi pieniędzmi? "Życząc Wam miłości i szczęścia na całe życie" "Najlepsze życzenia dla Was w tej wspaniałej podróży!" "Niech Wasze połączenie przyniesie Wam więcej szczęścia niż możecie sobie wyobrazić!" "Dziękuję za zaproszenie nas/ mnie do dzielenia tego radosnego dnia!"Jak zaadresować kopertę na zewnętrznym zaproszeniu ślubnym?Zaadresuj zewnętrzną kopertę do "Pana Jakuba

Steve Aoki x Stoopid Buddy zapowiadają Web3 Stop-Motion Series

Steve Aoki i Seth Green łączą się z platformą treści web3/NFT ShibuyaXYZ, aby ogłosić interaktywny, tworzony przez społeczność serial poklatkowy zatytułowany "Dominion X: Level...

Kevin Feige z Marvel Studios odpowiada na obawy, że kina wymierają

<section id="section0" data-key="445621" data-mobileads="3" data-desktopads="2" data-slug="/news/marvel-studios-kevin-feige-movie-theaters-dying-mcu/" data-type="article" data-count="0" data-author="Jenna Anderson" data-authorkey="199036" data-authoralias="heyitsjennalynn" data-thumbnail="https://sportshub.cbsistatic.com/i/2022/06/20/b5f11b6d-d780-4dbf-8e9a-07551c8f3c87/kevin-feige-marvel-studios-mcu.jpg?width=568&height=320" data-date="2023-01-26 05:50:13" data-permalink="https://comicbook.com/movies/news/marvel-studios-kevin-feige-movie-theaters-dying-mcu/" data-modifieddate="2023-01-26 05:50:13" data-title="Marvel Studios' Kevin Feige Addresses Worries...

Jakie są cechy charakterystyczne transportu aktywnego?

Jakie są cechy charakterystyczne transportu aktywnego?Aktywny transport komórkowy (ACT) W przeciwieństwie do transportu pasywnego, który wykorzystuje energię kinetyczną i naturalną entropię cząsteczek poruszających się w dół gradientu, transport aktywny wykorzystuje energię komórek do przemieszczania ich wbrew gradientowi, odpychaniu polarnemu lub innemu oporowi.Które z poniższych stwierdzeń nie jest charakterystyczne dla transportu aktywnego?Wyjaśnienie: Ułatwiona dyfuzja wykorzystuje białka

Ile razy można podchodzić do testu temps w Ohio?

Ile razy można podchodzić do testu temps w Ohio?Niniejszym, ile razy można oblać test temps? Do egzaminu na prawo jazdy możesz podejść maksymalnie 3 razy na każdym pozwoleniu. Jeśli masz więcej niż 18 lat i nie zdasz testu, musisz odczekać przynajmniej jeden (1) dzień zanim będziesz mógł podejść do testu ponownie.Jak długo musisz czekać, aby

Pozostałe newsy

  Tin Lizzy's Cantina uruchamia program dla partnerów zarządzających

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Steve Aoki x Stoopid Buddy zapowiadają Web3 Stop-Motion Series

Steve Aoki i Seth Green łączą się z platformą treści web3/NFT ShibuyaXYZ, aby ogłosić interaktywny, tworzony przez społeczność serial poklatkowy zatytułowany "Dominion X: Level...

Firmy kryptowalutowe kontynuują zwolnienia i redukcję zatrudnienia do stycznia 2023 r

W morzu zwolnień tech, firmy Crypto również odczuwają ciepło tak daleko w styczniu 2023 roku. Co najmniej 14 firm kryptowalutowych ogłosiło zwolnienia, z ponad...

PROOF of Conference: Wszystko, co musisz wiedzieć

Top Blue-Chip NFT marka PROOF ogłasza "Proof Of Conference" - wielodniowe wydarzenie celebrujące wszystko co związane z web3. Wydarzenie łączy sztukę, kulturę, społeczność i...

Rug Radio PFP NFTs z Cory Van Lew Mint w poniedziałek 6

Fani Rug Radio, przygotujcie swoje cyfrowe portfele na drop PFP NFT projektu we współpracy z Cory Van Lew! Nowe przedmioty kolekcjonerskie pojawią się 6...