Matt Eyles

Matt Eyles, szef ubezpieczeniowej grupy lobbingowej AHIP, ogłosił w środę plany rezygnacji z grupy handlowej 2 października.

Eyles pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego AHIP przez prawie pięć lat i pracował w organizacji przez ponad osiem lat, zgodnie z komunikatem prasowym. Zarząd AHIP przeprowadzi krajowe poszukiwania następcy Eylesa, podała grupa.

Próby skontaktowania się z Eyles nie powiodły się. AHIP, który nie odpowiedział od razu na prośby o wywiad, nie ujawnił planów Eylesa.

„Z niecierpliwością czekam na pracę nad nowymi ścieżkami i współpracą, aby nasz system opieki zdrowotnej działał lepiej dla wszystkich” – powiedział Eyles w komunikacie prasowym.

Ogłaszając swoją rezygnację, AHIP zwrócił uwagę na udane wysiłki lobbingowe Eylesa dotyczące eliminacji podatku od ubezpieczeń zdrowotnych; uchwalenie ustawy o braku niespodzianek, która w większości przypadków chroni konsumentów przed niespodziewanymi rachunkami poza siecią; oraz uchwalenie ustawy o redukcji inflacji, która przedłuża zwiększone dotacje giełdowe do 2025 roku. Eyles promował również równość w zdrowiu, uruchamiając inicjatywę Vaccine Community Connectors, która połączyła konsumentów ze szczepionkami przeciwko COVID-19.

Rezygnacja Eylesa następuje w momencie, gdy zapisy do Medicare Advantage i Medicaid managed care osiągnęły rekordowy poziom, a ustawodawcy i organy regulacyjne badają politykę uprzedniej autoryzacji firm ubezpieczeniowych i zyski z programów sponsorowanych przez rząd.