Strona główna Show Biznes Fakty zza kulis, o których nawet najwięksi fani 'Wednesday' mogą nie wiedzieć

Fakty zza kulis, o których nawet najwięksi fani 'Wednesday’ mogą nie wiedzieć

To jeden z najczęściej streamowanych seriali Netflixa wszech czasów.

Fani obejrzeli ponad 1 miliard godzin Środa w ciągu zaledwie jednego miesiąca, bijąc rekordy i czyniąc go drugim najbardziej udanym anglojęzycznym programem w historii Netflixa

Serial został nakręcony w Rumunii.

Filmowanie tutaj pozwoliło produkcji uchwycić ten gotycki nastrój i wieżową architekturę. Zewnętrzną częścią Nevermore Academy jest zamek Cantacuzino, a inne miejsca kręcenia to historyczne zabytki, takie jak Palatul Monteoru i Casa Niculescu-Dorobantu, bukaresztański ogród botaniczny i słynna stacja kolejowa Gara Regala

Była to trzecia próba Tima Burtona w projekcie „Rodzina Addamsów”.

Słynny reżyser został pierwotnie poproszony o poprowadzenie w 1991 r The Addams Family, ale musiał ją odrzucić ze względu na pracę nad m.in Batman Returns Prawie dwie dekady później podpisał się pod współprodukcją i współscenariuszem filmu animowanego poklatkowo, który nie wypalił.

Jenna Ortega pojawiła się na przesłuchaniu pokryta sztuczną krwią.

Podczas kręcenia horroru X, aktorka wzięła telefon z Timem Burtonem, aby omówić Środa. „Miałam sceniczną krew i pot glicerynowy we włosach oraz masywne rozcięcie na twarzy i nie spałam od ponad 24 godzin” – powiedziała WIRED. „Weszłam na Zoom i [Tim] faktycznie się śmiałam. To mnie rozśmieszyło. Pomyślałem, że to było ujmujące”

Sama ułożyła choreografię tej wirusowej sceny tańca.

Ortega nieświadomie miała COVID-19 podczas kręcenia tańca

Środa produkcja znalazła się pod ostrzałem po tym, jak Ortega ujawniła, że została poinstruowana, aby filmować, gdy czuła się chora. „Dawali mi leki między ujęciami, ponieważ czekaliśmy na pozytywny wynik”, powiedziała NME. Gdy jej test COVID-19 dał wynik pozytywny, MGM usunęło ją z planu

Tim Burton zdecydował, że Wednesday nie powinna mrugać.

Aktorka i reżyser zgodzili się co do tego już na początku. „Musiałbym ponownie uruchomić ujęcie, jeśli zacząłbym [blinking], ponieważ czasami zaczynasz płakać”, powiedziała TODAY. „[It was] Rumuńska zima, był cały ten wiatr w mojej twarzy. Nauczyłem się mrugać na linie innych ludzi”

Burton chciał, aby Thing był grany przez prawdziwą osobę.

„Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, jaką odbyłem z Timem, chciał, aby Thing wywodził się od aktora, wykonawcy” – powiedział Netflixowi nadzorca VFX Tom Turnbull. Victor Dorobantu, magik, nosił w pełni zakrywający ciało niebieski kombinezon, dzięki czemu jego ciało mogło zostać wyedytowane.

Zestaw został dopasowany do Victora Dorobantu.

Aby pomóc aktorowi grającemu Thinga wejść w czasami niewygodne pozycje, musiało dojść do personalizacji. „Nagle znajdujemy się w tym świecie, bardzo podobnym do projektowania scenografii do m.in The Muppets, gdzie rzeczy muszą być podniesione. Musisz mieć klapy, musisz mieć tajne sposoby na dostanie się aktora do środka” – powiedział Gold Derby scenograf Mark Scruton.

Potwór Hyde też był grany przez aktora.

Daniel Himschoot ożywił przerażającego Hyde’a na planie. Na zakulisowym zdjęciu udostępnionym przez Netflixa widać, że kaskader ma na sobie zarówno szczudła, jak i kule, aby naśladować mrożące krew w żyłach ruchy potwora

Christina Ricci prawie nie wystąpiła w serialu

Trudno sobie wyobrazić, by ktoś inny zagrał „normalną” nauczycielkę z Nevermore. Jednak kiedy rozpoczęto kręcenie filmu, aktorka Thora Birch (aka Dani z Hocus Pocus!) została obsadzona w roli podobnej postaci, Tamary Novak. Gdy ta odpadła pozornie z powodu różnic twórczych, Burton stworzył rolę Marilyn Thornhill dla Ricci. Musiała nawet ponownie nakręcić niektóre sceny Birch przy użyciu zielonego ekranu.

Ricci i Jenna Ortega nigdy nie porównywały notatek o charakterze

Ortega powiedziała MTV News, że myśli, że Ricci, która grała Wednesday Addams w 1991 roku, nie chciała wydawać się „nadęta”, robiąc sugestie. Z drugiej strony, Ortega była zdenerwowana zbytnim kopiowaniem występu swojej poprzedniczki. Rezultat? Para trzymała wszelkie rozmowy na temat postaci poza granicami. „Kiedy była na planie, żadna z nas nie powiedziała Środa raz do siebie” – powiedział Ortega

  Najlepsze żywe rośliny i kwiaty, jakie można kupić na Amazonie

Są tu ukłony w stronę oryginalnej „Rodziny Addamsów”

Akademik Enid i Wednesday nazywa się Ophelia Hall, nazwany po siostrze Morticii w oryginalnym serialu, a dyrektor Larissa Weems jest nazwana po „Miss Weems”, opiekunce rodziny z tego samego serialu. Tyler mówi: „Dzwoniłeś?” w jednej ze scen – jest to oczywiste odniesienie do pamiętnej linii Lurcha. A kod Nightshades to podwójne pstryknięcie, być może najbardziej oczywiste jajko wielkanocne z nich wszystkich

Jenna Ortega obcięła grzywkę na potrzeby roli.

Aktorka podjęła duże ryzyko – ale na szczęście opłaciło się. „Próbowaliśmy srebrnych pasemek w moich włosach. Krótkie, malutkie warkoczyki. Naprawdę długie, grube warkocze,” powiedziała Teen Vogue. „Powiedziałam fryzjerowi … 'Hej, może po prostu zetnij moje prawdziwe włosy’ On powiedział, 'Jesteś pewna?’ A ja powiedziałam, 'Hej, jeśli mamy czas, aby je wyhodować, mamy czas, aby je wyhodować. Let’s just see.’ And then [Tim Burton] kochał ją”

Nauczyła się też grać na wiolonczeli.

„Zaczęłam pracować nad wiolonczelą jakieś dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć”, powiedziała gwiazda w rozmowie z WIRED. „Prawdopodobnie nie mogłabym teraz grać zbyt dobrze tylko dlatego, że byłam z dala od domu tak bardzo pracując” Ale wiolonczelowa podróż Jenny jeszcze się nie skończyła. „To jest coś, co chcę dalej realizować”

I nauczyła się grać na fechtunku.

Wielki pojedynek między Wednesday a Biancą Barclay (Joy Sunday) jest niczym innym jak epicki. „Szczerze mówiąc byłam tak zdenerwowana tą częścią, ponieważ chcę oddać jej sprawiedliwość” – powiedziała Ortega Netflixowi. „Chodziłam więc na lekcje szermierki dwa razy w tygodniu”

  Dlaczego po ww2 nastąpiła dekolonizacja?

Emma Myers musiała również doskonalić specjalną umiejętność.

Aby lepiej zrozumieć swoją postać Enid Sinclair, aktorka uczestniczyła w „wilkołaczym bootcampie”, powiedziała Seventeen. „Ja i kilku innych facetów czołgających się po podłodze, warczących na siebie? To było dziwne. Nigdy tego nie zapomnę.”

Dział garderoby ręcznie pomalował mundur Środy.

„Chciałam mieć szare i czarne paski, ale nie bardzo podobało mi się, jak wyglądają na świecie” – powiedziała Variety nagrodzona Oscarem kostiumolog Colleen Atwood. „Więc skończyło się na tym, że kazałam narysować i pomalować paski” Następnie sitodrukowano paski, dzięki czemu uzyskano bardziej miękki wygląd na jej kostiumie.

Stroje Principal Weems były inspirowane filmem Hitchcocka.

„Kupiłam [a] vintage plakat Tippi Hedren w The Birds. Pokazałem [Gwendoline Christie] jego zdjęcie. Powiedziałam: 'To jest to, za kogo cię uważam’ A ona była jak, 'Kocham to’,” Colleen Atwood powiedziała Variety. „[Principal Weems] jest swoim własnym rodzajem nieprzystosowania, w zupełnie inny sposób”

Catherine Zeta-Jones najdłużej spędziła czas we włosach i makijażu.

„Pracowaliśmy razem, by stworzyć to [modern] Morticia”, główny projektant makijażu i włosów Tara McDonald powiedział BuzzFeed. Od przedłużenia włosów (Zeta-Jones przyniosła kilka swoich własnych do wykorzystania!) do pokrycia jej ciała bladym podkładem, transformacja zajęła około dwóch i pół godziny

Luis Guzmán jest najstarszym z dotychczasowych Gomezów Addamsów

Aktor przyjął legendarną rolę w wieku 66 lat, co czyni go najstarszym Gomezem w Rodzina Addamsów historia. Bonusowy fun fact: W wieku 53 lat, Catherine Zeta-Jones jest również najstarszą Morticią.

Scena krwawego prysznica wymagała wielu ujęć

  Jaka jest różnica między wykresem netto a wykresem akcji?

Sceny kajakowe z Pucharu Poe były kręcone w dwóch oddzielnych jeziorach

Wykorzystano zarówno jeziora Brănești, jak i Sterbei, a obsada musiała nauczyć się wiosłować na potrzeby filmowania. „Musielibyśmy ścigać się ze sobą i było to dość wyczerpujące. Nie zdajesz sobie sprawy, że ściganie się z kajakami przez godzinę to całkiem niezła praca”, Joy Sunday powiedziała Teen Vogue.

The Weathervane Cafe ma ukryty hołd dla Tima Burtona.

Przyjrzyjcie się dokładnie scenom w Weathervane, a zauważycie kilka zdjęć na tylnej ścianie. Spójrzcie nawet bliżej, a zorientujesz się, że to wszystko migawki z poprzednich filmów reżysera.

Percy Hynes White był największym żartownisiem obsady

Najbardziej pamiętny gag aktora, który grał Xaviera Thorpe’a? Ukradł z planu wózek golfowy. On i Georgie Farmer (Ajax) „wpadli w kłopoty” po tym, jak byli gonieni ulicą przez członków ekipy

Imię Goody Addams może w końcu nie być Goody.

Podczas gdy Wednesday nazywa swoją przodkinię „Goody” po spotkaniu z nią w wizji, w społeczeństwie Pielgrzymów – okresie, z którego pochodzi – „Goody” było używane jako przedrostek dla kobiet, podobny do „Miss” lub „Mrs”

Hunter Doohan musiał zdawać egzamin na prawo jazdy do jednej sceny.

W momencie z przymrużeniem oka Tyler odjeżdża z Nevermore Academy po tym, jak Wednesday oszukuje go i Enid, by zwiedzili z nią Gates Mansion. „Nie lubią aktorów [driving]. Musiałem prowadzić dwie stopy. Musiałem zrobić test, aby upewnić się, że mogę sobie z tym poradzić”, powiedział aktor w rozmowie z Seventeen

George Burcea to najkrótszy Lurch w historii „Rodziny Addamsów”.

Mówiąc o Lurchu, istnieje creepy fanowska teoria na temat jego oczu

Orłowaci widzowie zauważyli, że postać ma jedno szkliste niebieskie oko w pierwszym odcinku, które znika do finału sezonu. Fani na TikTok uważają, że Lurch w finałowym odcinku może wcale nie być Lurchiem. Niektórzy są przekonani, że jest to zmiennokształtny jazdy Środa z dala od Nevermore Academy, wyrzucając nazwy jak Rowan, Marilyn Thornhill, i Principal Weems jako podejrzanych – lub nawet tajemniczy charakter nie spotkaliśmy jeszcze

Joy Sunday na początku była freaked out przez jej jasne soczewki kontaktowe.

„Patrząc w lustro kontra widząc siebie na ekranie jest trochę szalone,” powiedziała Teen Vogue. „To byłoby zabawne, spotykając kogoś po raz pierwszy na planie, a oni byliby jak, 'Dlaczego patrzysz na mnie tak dziwnie?’ Z powodu kontaktów.” Przyzwyczaiła się jednak do nich. Do tego stopnia, że czasami zapominała, że ma je w sobie, kierowała się do domu i musiała wracać na plan, aby je zwrócić.

Fred Armisen naprawdę ogolił głowę, żeby zagrać wujka Festera.

Aktor zaangażował się w rolę. „To były protezy nad moimi brwiami, aby nadać mi ten wygląd,” aktor powiedział Vanity Fair. „Ale myślę, że łyse czapki nie wyglądają świetnie przez cały czas, więc miałem nadzieję, że po prostu sprawi, że będzie to o wiele bardziej przekonujące.”

Niektórzy członkowie obsady stali się współlokatorami po zakończeniu kręcenia filmu.

Aktorzy mieli mnóstwo czasu na zacieśnianie więzi podczas wspólnego mieszkania w Rumunii. Często dzielą się zabawnymi zdjęciami z planu, komentują nawzajem swoje posty i chwalą się wspólną pracą w wywiadach. „Ona jest niesamowita, kocham ją na śmierć”, Emma Myers powiedziała J-14 o Jennie Ortega. Percy Hynes White (Xavier) i Georgie Farmer (Ajax) po powrocie do domu zostali nawet współlokatorami w Los Angeles

Lifestyle EditorJanaya jest redaktorem ds. stylu życia w Hearst Magazines.

Najchętniej czytane

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

Jaka jest kolejność promieniowania elektromagnetycznego w rosnącej długości fali?

Jaka jest kolejność promieniowania elektromagnetycznego pod względem rosnącej długości fali?W kolejności rosnącej częstotliwości i malejącej długości fali są to: fale radiowe, mikrofale, promieniowanie podczerwone, światło widzialne, promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie rentgenowskie i promieniowanie gamma.Który z nich wymienia rodzaje promieniowania w kolejności rosnącej długości fali?Promieniowanie EM jest podzielone na rodzaje w zależności od częstotliwości fali: rodzaje te

Czy mam powiedzieć, do kogo to ma dotyczyć?

Czy powinienem powiedzieć do kogo to może dotyczyć?Tradycyjnie, zwrot "Do kogokolwiek" jest używany w korespondencji biznesowej, gdy nie znasz nazwiska odbiorcy lub nie piszesz do konkretnej osoby. Jednakże, powinieneś umieszczać czyjeś nazwisko tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że to właśnie ta osoba otrzyma twój e-mail lub list.Czy w liście motywacyjnym należy napisać do kogokolwiek?Nie powinieneś

Czym jest informacja genetyczna zakodowana w DNA?

Czym jest informacja genetyczna zakodowana w DNA?Informacja genetyczna jest kodowana w DNA za pomocą czterech zasad: dwóch puryn (adeniny i guaniny) oraz dwóch pirymidyn (tyminy i cystozyny). Każda sąsiadująca sekwencja trzech zasad (kodon) określa wstawienie określonego aminokwasu.Jak informacja genetyczna jest zakodowana w cząsteczce DNA quizlet?Informacja genetyczna jest zakodowana jako sekwencja nukleotydów w cząsteczce DNA. Podczas

Czy squat jest siłą mięśniową?

Czy przysiad to siła mięśni?Przysiad jest dynamicznym ćwiczeniem siłowym, które wymaga jednoczesnej pracy kilku mięśni w górnej i dolnej części ciała. Wiele z tych mięśni pomaga w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak chodzenie, wchodzenie po schodach, schylanie się czy przenoszenie ciężkich przedmiotów.১১ সেপ্টেম্বর, ২০১৯Jaka aktywność jest najlepsza do pomiaru wytrzymałości mięśni?5 najlepszych ćwiczeń na wytrzymałość

Jaka jest inna nazwa reakcji redukcji utleniania?

Jaka jest inna nazwa reakcji redukcji utleniania?Reakcja utleniania-redukcji, zwana również reakcją redoks, każda reakcja chemiczna, w której zmienia się liczba utlenienia uczestniczącego w niej gatunku chemicznego. Termin ten obejmuje duży i różnorodny zbiór procesów.Jaki jest efekt reakcji utleniania w życiu codziennym?(1) Zjełczenie żywności Jest to powolne utlenianie olejów i tłuszczów obecnych w materiale spożywczym, w

Przeprojektuj swoje strony produktowe, aby zwiększyć konwersje

Strona produktowa na Twojej stronie e-commerce to ta, na której większość klientów ostatecznie decyduje się albo na zakup Twojego produktu, albo na opuszczenie sklepu. Mimo to, jest to często zaniedbywana część lejka sprzedażowego. Większość właścicieli ma tendencję do skupiania się na ulepszaniu strony kasowej lub poprawianiu tego, co dzieje się po tym, jak odwiedzający doda

Każdy film o Halloween, w kolejności od najgorszego do najlepszego

Od czasu debiutu wyreżyserowanego przez Johna Carpentera oryginału w 1978 roku, który Esquire uznaje za jeden z najstraszniejszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały, Halloween franczyza,...

Gdy ciśnienie powietrza wzrasta ciecz w barometrze rtęciowym?

Kiedy ciśnienie powietrza zwiększa wartość cieczy w barometrze rtęciowym?Gęstość rtęci jest stała i wartość przyspieszenia wywołanego siłą ciężkości jest stała, więc wraz ze wzrostem ciśnienia rośnie również wartość wysokości. Zatem wysokość cieczy w barometrze rtęciowym wzrasta.Co zarejestrowałoby spadek ciśnienia powietrza?Pogoda. Wzorce pogodowe są częstą przyczyną spadków ciśnienia barometrycznego. Kiedy niskociśnieniowe systemy pogodowe przemieszczają się nad

Którego z poniższych nie było na konwencji konstytucyjnej?

Którego z poniższych nie było na Konwencji Konstytucyjnej?Pierwotne stany, z wyjątkiem Rhode Island, wspólnie wyznaczyły 70 osób do Konwencji Konstytucyjnej, ale wiele z nich nie zgodziło się lub nie mogło uczestniczyć w obradach. Ci, którzy nie wzięli udziału, to Richard Henry Lee, Patrick Henry, Thomas Jefferson, John Adams, Samuel Adams i John Hancock.Jaki stan nie

Dow Jones Newswires: JD Sports Fashion widzi zysk w 2023 roku na wyższym poziomie oczekiwań po silniejszej sprzedaży świątecznej

JD Sports Fashion PLC powiedział w środę, że spodziewa się zgłosić fiskalny 2023 skorygowany zysk...

Pozostałe newsy

  Przydatne informacje na temat zatrudniania niestandardowych usług pisania esejów

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

’Once Upon a Harp’ to błyskotliwa kolekcja utworów Turlough O’Carolan autorstwa Steve’a Baughmana

By Blair JacksonPierwszy raz zetknąłem się z niezapomnianym nazwiskiem Turlough O'Carolan i usłyszałem próbkę jego muzyki na płycie Fairport Convention Full House z 1970...

Ritchie List przekroczył 75 000+ ofert sprzętu i pojazdów

W ubiegłym roku serwis powiększył bazę klientów o 300% i zwiększył liczbę ofert o ponad 100%Sprzedaż sprzętu na własną rękę jest o wiele łatwiejsza...

NKBA ogłasza laureatów nagrody 2023 Design + Industry Award

LAS VEGAS, NV - National Kitchen & Bath Association (NKBA), właściciele Kitchen and Bath Industry Show (KBIS) otworzyli 2023 wydarzenie na żywo z wysoce...