Show Biznes

Film Where the Crawdads Sing pojawi się tego lata

To była tylko kwestia czasu, kiedy Gdzie śpiewają raki stanie się filmem. Zaledwie kilka lat po wydaniu książki, stała się ona globalnym fenomenem, zajmując miejsce na liście bestsellerów New York Times przez ponad 150 tygodni. Teraz przenosi się na duży ekran jako letni hit kinowy, a ogromny sukces jest w zasadzie gwarantowany. Pierwszy zwiastun filmu obiecuje sugestywną podróż do bagien Północnej Karoliny; teraz fani, którzy otrzymali wczesne spojrzenie na film podczas CinemaCon opisują, że „uderza w ton thrillera-misterium i młodzieżowego romansu – trochę jak słodko-gorzka miłość z opowieści Nicholasa Sparksa, skrzyżowana z mroczniejszą intrygą i dramatem z Big Little LiesRozbijamy wszystko, co wiemy o Where the Crawdads Sing do tej pory, od fabuły po ścieżkę dźwiękową.

O czym jest Where the Crawdads Sing About?

Adaptacja bestsellerowej powieści Delii Owens z 2018 roku, Where the Crawdads Sing to historia Kyi Clark, znanej również jako „The Marsh Girl” Porzucona jako dziecko przez matkę, a następnie przez nadużywającego ojca, Kya dorasta praktycznie sama od szóstego roku życia, biegając dziko po bagnach swojej nadmorskiej społeczności Północnej Karoliny. Kya uczy się radzić sobie sama i rozwija głęboką więź z krajobrazem, ale spotyka się z wyśmiewaniem ze strony kolegów z klasy i mieszkańców miasteczka, którzy nadają jej przydomek „Dziewczyna z bagien” Dobroć przychodzi w postaci Tate’a Walkera, który uczy ją czytać i pisać, i staje się jej pierwszą miłością. Zachęcona przez Tate’a, Kya wykorzystuje swoją wiedzę o środowisku do wydawania almanachów przyrodniczych.

Where the Crawdads Sing

G.P. Putnam’s Sons Where the Crawdads Sing

Teraz 52% taniej

W dorosłym życiu Kya zakochuje się w złotym chłopcu z miasteczka, Chase’ie Andrewsie. Związek kończy się źle, przemocą i niewiernością, ale Kya zostaje wciągnięta z powrotem w przeszłość, gdy Chase zostaje znaleziony martwy. Seria wskazówek prowadzi miejscowych śledczych do przekonania, że Kya popełniła morderstwo; aresztują ją bez kaucji i stawiają przed sądem, zmuszając ją do udowodnienia swojej niewinności w pełnym zwrotów akcji dramacie sądowym. Ta powieść, będąca jednocześnie trzymającą w napięciu tajemnicą i poruszającą historią dojrzewania, okazała się wielkim komercyjnym hitem.

Kto jest zaangażowany w ten film?

Literackie przejęcie Hollywood przez Reese Witherspoon kontynuuje film Where the Crawdads Sing. Aktorka produkuje film pod szyldem swojej firmy produkcyjnej Hello Sunshine, która wyprodukowała również jej adaptacje Wild, Gone Girl, Big Little Lies i Little Fires Everywhere. Witherspoon nazwała film „jedną z tych naprawdę ekscytujących, jednorazowych okazji”

Where the Crawdads Sing grają Daisy Edgar-Jones jako Kya, wraz z Taylorem Johnem Smithem jako Tate i Harrisem Dickinsonem jako Chase. Olivia Newman, która w 2018 roku zadebiutowała w fabule filmem First Match, reżyseruje, natomiast za scenariusz odpowiada Lucy Alibar, nominowana do Oscara, która współtworzyła Beasts of the Southern Wild.

Taylor Swift udostępniła oryginalną piosenkę do filmu, zatytułowaną „Carolina”, którą można usłyszeć w zwiastunie. „Where The Crawdads Sing to książka, w której absolutnie się zgubiłam, gdy czytałam ją lata temu” – napisała Swift na Instagramie. „Jak tylko usłyszałam, że w pracach jest film z udziałem niesamowitej Daisy Edgar-Jones i wyprodukowany przez genialną Reese Witherspoon, wiedziałam, że chcę być jego częścią od strony muzycznej. Chciałam stworzyć coś nawiedzającego i eterycznego, co pasowałoby do tej hipnotyzującej historii.”

O co chodzi z tą kontrowersją wokół Delii Owens?

Kiedy Swift i Witherspoon podpisały kontrakt na Where the Crawdads Sing, spotkały się z ostrym atakiem ze strony niektórych fanów, którzy twierdzili, że „Reese Witherspoon i Taylor Swift są uosobieniem białego feminizmu” Dlaczego są krytykowane, zapytacie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, będziecie musieli podążyć za nami w dół króliczej ścieżki szokującego morderstwa z udziałem Owensa, słoni i zambijskiego rządu.

Owens jest owiana kontrowersjami od 2010 roku, kiedy to The New Yorker opublikował śledztwo szczegółowo opisujące jej czas spędzony jako aktywistka na rzecz ochrony przyrody w Afryce z jej ówczesnym mężem Markiem Owensem i jego synem, Christopherem Owensem. W filmie dokumentalnym wyemitowanym w 1996 roku, zatytułowanym Deadly Game: The Mark and Delia Owens Story, ABC wyemitowało szokujące nagrania z morderstwa podejrzanego kłusownika na zambijskim rezerwacie przyrody Owensów. Ani ofiara, ani strzelec nie zostali zidentyfikowani, ale kilka źródeł, które rozmawiały z The New Yorker podejrzewa, że to Christopher Owens oddał śmiertelne strzały. Mark Owens został oskarżony o zatuszowanie zbrodni i pozbycie się ciała ofiary, które nigdy nie zostało odnalezione. Władze Zambii wszczęły sprawę o zabójstwo i próbowały przesłuchać Owensów, ale para, która podróżowała do Stanów Zjednoczonych, została ostrzeżona przez amerykańską ambasadę, by nie wracała do Zambii, dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana. Owenowie zostali oskarżeni o posiadanie „archaicznych poglądów na temat Afrykanów” i potępieni za swoją książkę, Secrets of the Savanna, w której wzywają do kontroli populacji ludzkiej na całym kontynencie.

Teraz ci, którzy są świadomi tej historii, wyciągają niełatwe paralele do Where the Crawdads Sing. Jeffrey Goldberg, autor śledztwa The New Yorker, powiedział Slate w 2019 roku, „Dostałem kopię Crawdads i muszę powiedzieć, że uznałem za dziwne i niewygodne czytanie historii południowego samotnika, szlachetnego przyrodnika, który uchodzi z życiem z tego, co jest opisane jako słusznie umotywowane morderstwo w odległej dziczy.” Teraz fani na mediach społecznościowych zarejestrowali swoje rozczarowanie Swift i Witherspoon za brak uznania tej problematycznej przeszłości. „Chciałbym być zaskoczony, tak bardzo chcę wspierać TS, ale dlaczego zawsze jest tak boleśnie milcząca?” napisał jeden z fanów.

Kiedy trafi do kin?

Where the Crawdads Sing trafi do kin 15 lipca 2022 roku. Obserwuj to miejsce, aby uzyskać aktualizacje, gdy będziemy nadal dowiadywać się więcej.

Ta zawartość jest importowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button