Strona główna Show Biznes First Mover Asia: Bitcoin wzrasta, kryptowaluty korzystają z danych FOMC

First Mover Asia: Bitcoin wzrasta, kryptowaluty korzystają z danych FOMC

Logo Konsensus 2023

Dołącz do najważniejszej rozmowy w kryptowalutach i Web3 odbywającej się w Austin w Teksasie w dniach 26-28 kwietnia.

CoinDesk - Unknown
CoinDesk - Unknown

James Rubin jest amerykańskim redaktorem wiadomości CoinDesk z siedzibą na Zachodnim Wybrzeżu.

Logo Consensus 2023

Dołącz do najważniejszej rozmowy w kryptowalutach i Web3 odbywającej się w Austin w Teksasie w dniach 26-28 kwietnia.

Dzień dobry. Oto, co się dzieje:

Insights Square Enix zobowiązało się do zainwestowania w Web3, ale japońska firma zajmująca się grami ma pod górkę, biorąc pod uwagę surowe przepisy tego kraju dotyczące wszystkiego, co przypomina hazard.

Ceny

Korzystne warunki ekonomiczne sprawiają, że rynek jest płaski

Według wszystkich rachunków, ruchy Fedu mające na celu ograniczenie inflacji działają, a to było dobre dla kryptowalut.

Bitcoin rozpoczął dzień w Azji dość płasko, podnosząc się o 1,2%, handlując na poziomie 16 851 USD według danych cenowych CoinDesk. Ethereum wzrosło o 3,46%, wchodząc na poziom 1 254 USD.

Ale pytanie brzmi: czy inflacja osiągnęła szczyt? Czy Fed poluzuje podnoszenie stóp procentowych?

Niedawno opublikowane protokoły z Federalnego Komitetu Otwartego Rynku nie malują jasnego obrazu tego, co dalej. Fed stwierdza, że wzrost cen jest uparty, mówiąc, że „okazuje się bardziej trwały niż oczekiwano”, jednocześnie podnosząc stopy procentowe o kolejne pół punktu procentowego.

Mniejsza podwyżka niż wcześniejsze podwyżki o trzy czwarte punktu procentowego – świadczące o inflacji, która osiągnęła szczyt – ale wciąż kolejna podwyżka stóp.

„Uczestnicy generalnie zauważyli, że restrykcyjne nastawienie polityki będzie musiało być utrzymane do czasu, gdy napływające dane dadzą pewność, że inflacja znajduje się na trwałej ścieżce spadkowej do poziomu 2 procent, co prawdopodobnie zajmie trochę czasu” – czytamy w protokole. „W związku z utrzymującym się i niedopuszczalnie wysokim poziomem inflacji, kilku uczestników skomentowało, że doświadczenie historyczne ostrzega przed przedwczesnym poluzowaniem polityki pieniężnej.”

W protokole napisano również, że pomimo potrzeby kontynuacji restrykcyjnego nastawienia polityki, elastyczność jest również na porządku dziennym.

„Większość uczestników podkreślała potrzebę zachowania elastyczności i opcjonalności przy przenoszeniu polityki na bardziej restrykcyjne nastawienie”, sugerując, że kolejna podwyżka stóp procentowych może wynieść ćwierć punktu procentowego, czyli 25 punktów bazowych.

Przed burzliwym rokiem, który był 2022 dla kryptowalut, handlowcy aktywów cyfrowych patrzyli na podwyżki stóp procentowych jako problem; jego presja cenowa dla bitcoina i etheru, które są uważane za aktywa ryzyka, takie jak tech.

Ale teraz, gdy Fed łagodzi stopy procentowe, a rynek wytrząsnął trifectę toksyny, która jest Terra, Three Arrows i FTX, odzyskanie cen powinno być w kartach. Jeśli nie nastąpi kolejny czarny łabędź.

Insights

Square Enix’s Uphill Commitment to Invest in Web3

Japoński przemysł gier wyprodukował jedne z najbardziej rozpoznawalnych na świecie własności intelektualnych ze swoimi najlepiej sprzedającymi się franczyzami.

Ale korporacyjna Japonia jest znana ze swojej ostrożności i konserwatyzmu; osoby takie jak Nintendo i Sega nie wykazały zainteresowania grami Web3 lub NFT. Nintendo agresywnie broniło swojego IP przed tymi, którzy próbowali przywłaszczyć je dla gier kryptowalutowych.

  Rings of Power rozszerzyło swoją obsadę drugiego sezonu

Square Enix jest rzadkością dla tego kraju, ponieważ prezes firmy Yosuke Matsuda niedawno zobowiązał firmę gamingową do inwestowania w Web3.

„Jeśli chodzi o nowe domeny biznesowe, w ramach naszego średnioterminowego planu biznesowego nazwaliśmy trzy pola inwestycji fokusowych” – napisał Matsuda we wpisie na blogu. „Wśród nich najbardziej koncentrujemy się na rozrywce blockchain, której poświęciliśmy agresywne wysiłki inwestycyjne i biznesowe”

Chociaż Square Enix nie jest tak duży jak Nintendo lub Sega, wśród graczy, którzy są fanami japońskich gier RPG, firma trzyma mnóstwo siły przebicia. Oficjalnie licencjonowane, niemogące być przedmiotem obrotu żetony (NFT) niektórych z najbardziej znanych postaci Square Enix, takich jak Sephiroth czy Cloud Strife z Final Fantasy VII, byłyby z pewnością gorącym towarem dla fanów.

Prawdopodobna konfrontacja z regulatorami

Ale Square Enix będzie w obliczu przepisów w Japonii, które wielu ekspertów prawnych uważa, że byłyby wrogie dla gier Web3, klasyfikując je w ramach hazardu kraju.

„W przypadku gier blockchain konieczne jest również rozważenie przepisów dotyczących hazardu”, napisała tokijska firma prawnicza So & Sato w przeglądzie z 2021 r. dotyczącym tego, jak przecinają się gry Web3 i prawa Japonii. „Gry blockchain, które zawierają zachęty dla użytkowników, takie jak bezpłatne wydawanie NFT, muszą dodatkowo przestrzegać ustawy o premiach i reprezentacjach”

Ustawa o premiach i reprezentacjach, napisali So & Sato w artykule, reguluje bezpłatne dostarczanie towarów i usług przez firmę, które ma na celu skłonienie potencjalnych klientów do zakupu produktów lub usług firmy.

Jak wcześniej informował CoinDesk, struktura rozgrywki Axie Infinity stanowiłaby hazard według analizy So & Sato. „Ponieważ użytkownik musi zapłacić pewną ilość gładkiego eliksiru miłości [or SLP, an in-game token] , aby wyhodować nowe losowo wygenerowane Axies, istnieje możliwość, że hodowla nowych Axies jest uważana za nielegalny hazard” – napisała firma. Turnieje w grze, które wymagają opłaty za wejście, również podpadałyby pod tę kategorię.”

  Jak bilansuje się reakcje redukcji utleniania w roztworach zasadowych?

Aby być pewnym, play-to-earn jest tylko jednym z rodzajów gier Web3, i to umierającym. Ubisoft (nieudany) foray do Web3 gry zaangażowane sprzedaży kolekcjonerskich skór do wykorzystania w jednej z jego Ghost Recon gry. Jednak rynek nie wydawał się zbytnio zainteresowany tą perspektywą – choć może się to zmienić, gdy w grę wchodzą rozpoznawalne postacie od Square Enix.

Jeśli blockchain gaming dla Square Enix oznacza po prostu, że kolekcjonerskie NFT dla skórek postaci są przykręcone do skądinąd zwykłej gry, to prawdopodobnie jest to OK w świetle japońskiego prawa.

„Przyjmuje się, że NFT nie podlegają regulacjom finansowym lub biznesowym w ramach ustawy o instrumentach finansowych i giełdzie, ustawy o usługach płatniczych lub innych japońskich przepisów” – napisała japońska firma prawnicza TMI Associates w niedawnym dokumencie.

TMI Associates ostrzega, że jest wiele niewiadomych na temat tego, jak NFT byłyby postrzegane przez sądy w przypadku sporu, ponieważ ich status prawny nie został jeszcze sprawdzony.

„Podczas gdy NFT posiadają ukryte możliwości jako nowy środek dystrybucji treści, ich struktura i pozycjonowanie prawne niekoniecznie są w pełni znane w tym czasie”, powiedziała firma.

  Jak bilansuje się reakcje redukcji utleniania w roztworach zasadowych?

Ta wielka niewiadoma to prawdopodobnie powód, dla którego ostrożne japońskie korporacje, takie jak giganci gier Nintendo i Sega, jeszcze nie zanurzyły palców w tej przestrzeni.

Ważne wydarzenia.

CoinDesk TV

Na wypadek gdybyś przegapił, oto najnowszy odcinek „First Mover” w CoinDesk TV:

„First Mover” zanurkował w dzisiejszych gorących tematach w kryptowalutach, w tym amerykańskich i bahamskich likwidatorów walczących o jurysdykcję nad zbankrutowaną giełdą kryptowalutową FTX i Sam Bankman-Fried przyznający się do „braku winy” wobec zarzutów o oszustwo. 507 Capital Managing Partner Thomas Braziel ważył się w tej sprawie. Ponadto, bliższe spojrzenie na aktualizację Ethereum w Szanghaju. Dlaczego zwiększa ona płynność tokenów zarządzających stakingiem i co to oznacza dla stakerów ETH? A także aktualizacja rynków kryptowalutowych po wzroście cen bitcoina i etheru. Starszy analityk rynku Edward Moya z OANDA i Messari Research Analyst Kunal Goel dołączyli do rozmowy.

Nagłówki

Ethereum w 2023 roku, Oto, czego się spodziewać: Staked ETH withdrawals, skalowalność i więcej fajnych wydarzeń jest na horyzoncie dla Ethereum.

UK’s Top Crime Agency Is Assembling Team of Crypto Experts National Crime Agency zamieściła ogłoszenie o pracy dla „cryptocurrency investigator”

1000% dla Solana Liquidity Providers: Moneta meme wzrosła o ponad 150% w ciągu ostatnich 24 godzin i zanotowały jedne z najwyższych wolumenów handlowych na zdecentralizowanych giełdach opartych na Solanie.

Dawka „Hopium” dla byków Bitcoin z lat 70 Inflacja w USA spowolniła w ruchu analogicznym do szczytu CPI z końca 1974 roku, który poprzedził odbicie S&P 500, benchmarku dla ryzykownych aktywów. Niektórzy obserwatorzy widzą jednak ograniczony wzrost dla bitcoina.


Zapisz się na Crypto Long & Short, nasz cotygodniowy newsletter zawierający spostrzeżenia, wiadomości i analizy dla profesjonalnego inwestora.

Zapisując się, będziesz otrzymywać wiadomości e-mail dotyczące aktualizacji produktów CoinDesk, wydarzeń i marketingu oraz zgadzasz się na nasze warunki świadczenia usług i politykę prywatności.

DISCLOSURE

Informujemy, że nasz

polityka prywatności,

warunki użytkowania,

ciasteczka,

oraz

nie sprzedawać moich danych osobowych

został zaktualizowany

.

Lider w wiadomościach i informacjach na temat kryptowalut, aktywów cyfrowych i przyszłości pieniądza, CoinDesk jest mediateką, która dąży do najwyższych standardów dziennikarskich i przestrzega ..

ścisły zestaw polityk redakcyjnych

CoinDesk jest niezależną operacyjną spółką zależną od

Digital Currency Group,

, która inwestuje w

kryptowaluty

i blockchain

startupy.

W ramach swojego wynagrodzenia, niektórzy pracownicy CoinDesk, w tym pracownicy redakcji, mogą otrzymać ekspozycję na kapitał DCG w postaci

praw do aprecjacji akcji,

, które nabywają uprawnienia w okresie wieloletnim. Dziennikarze CoinDesk nie mogą nabywać akcji w DCG

.

CoinDesk - Unknown
CoinDesk - Unknown

James Rubin jest amerykańskim redaktorem wiadomości CoinDesk z siedzibą na Zachodnim Wybrzeżu.


Dowiedz się więcej o Consensus 2023, najdłużej trwającym i najbardziej wpływowym wydarzeniu CoinDesk, które łączy wszystkie strony kryptowalut, blockchain i Web3. Udaj się na consensus.coindesk.com, aby zarejestrować się i kupić przepustkę już teraz.


CoinDesk - Unknown
CoinDesk - Unknown

James Rubin jest amerykańskim redaktorem wiadomości CoinDesk z siedzibą na Zachodnim Wybrzeżu.

Read More

Najchętniej czytane

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

Jakie były wyniki konferencji w Bretton Woods w 1944 roku quizlet?

Jakie były wyniki konferencji w Bretton Woods w 1944 roku quizlet?Jakie były wyniki konferencji w Bretton Woods w 1944 roku? Stany Zjednoczone stały się dominującym wpływem w finansach międzynarodowych. Amerykańska polityka zagraniczna obejmowała redukcję wewnętrznych barier dla wolnego handlu. Zidentyfikuj sposoby, w jakie rząd zachęcał korporacje do udziału w produkcji wojennej.Co zrobiła konferencja w Bretton

Z czego Lincoln Steffens jest najbardziej znany? , Z czego najbardziej znany jest Lincoln Steffens?

Z czego Lincoln Steffens jest najbardziej znany?Lincoln Austin Steffens (6 kwietnia 1866 - 9 sierpnia 1936) był amerykańskim dziennikarzem śledczym i jednym z czołowych muckrakerów Ery Postępu na początku XX wieku. Jest pamiętany za prowadzenie śledztw w sprawie korupcji w administracji miejskiej w amerykańskich miastach i za swoje lewicowe wartości.Czym są muckrakerzy quizlet?Kim byli muckrakerzy?

Jakie stwierdzenie jest prawdziwe w odniesieniu do teorii naukowych?

Jakie stwierdzenie jest prawdziwe o teoriach naukowych?wyjaśnienie: Teoria naukowa nie jest końcowym rezultatem metody naukowej; teorie mogą być uzasadnione lub odrzucone, tak jak hipotezy.Które stwierdzenie jest teorią naukową?Odpowiedź. Odpowiedź: Stwierdzenie przyspieszenie obiektu rośnie wraz ze wzrostem siły działającej na obiekt jest teorią naukową.Która z poniższych cech jest cechą teorii naukowej?Charakterystyka teorii naukowej Teoria naukowa powinna

Jak wpłynie to na łańcuch pokarmowy, jeśli wszystkie tygrysy zostaną zabite?

Jak wpłynie to na łańcuch pokarmowy, jeśli wszystkie tygrysy zostaną zabite? Całkowite wyginięcie tygrysów doprowadzi do ogromnego wzrostu populacji zwierząt roślinożernych. A ta zwiększona populacja roślinożernych zwierząt będzie konsumować i uszczuplać zieloną roślinność znacznie szybciej. Ostatecznie, naturalna równowaga naszego ekosystemu zostanie całkowicie zniszczona.Co się stanie, jeśli w ekosystemie będzie więcej drapieżników niż ofiar?Kiedy ofiara jest

Jak geografia Grecji wpłynęła na gospodarkę?

Jak geografia Grecji wpłynęła na gospodarkę?Geografia Grecji wpłynęła na społeczne, polityczne i gospodarcze wzorce na wiele sposobów, np. jej góry uniemożliwiły całkowite zjednoczenie, doprowadziły do powstania państw-miast w pobliżu morza, doprowadziły do polegania na potęgach morskich, utrudniły handel lądowy i zachęciły do handlu morskiego wokół...Jaki wpływ miała bliskość morza na rozwój Grecji?1) Jaki wpływ miała

Która z poniższych jest najmniej płynna wśród miar podaży pieniądza?

Która z poniższych miar podaży pieniądza jest najmniej płynna? Najmniej płynna spośród miar podaży pieniądza, kolejność płynności to M1>M2>M3>M4, tzn. M4 jest najmniej płynna.Jakie są miary podaży pieniądza?Istnieje kilka standardowych miar podaży pieniądza, w tym baza monetarna, M1 i M2. Baza monetarna: suma waluty w obiegu i sald rezerw (depozytów utrzymywanych przez banki i inne

W jakim sensie teleskopy funkcjonują jako maszyny czasu?

W jakim sensie teleskopy funkcjonują jako maszyny czasu?W jakim sensie teleskopy są jak maszyny czasu? Pozwalają nam zobaczyć odległe obiekty tak, jak wyglądały one dawno temu. Ponieważ żyjemy w rozszerzającym się wszechświecie, odległe galaktyki są dziś dalej od nas niż były, gdy światło, które od nich widzimy, rozpoczynało swoją podróż do nas.Jak obserwacje odległych galaktyk

Jaki jest przykład robotnika niewykwalifikowanego?

Jaki jest przykład niewykwalifikowanego pracownika?Praca niewykwalifikowana odnosi się do pracy, która nie wymaga określonego zestawu umiejętności lub formalnego wykształcenia. Przykłady pracy niewykwalifikowanej to kasjerzy, sprzedawcy w sklepach spożywczych i sprzątaczki. Ze względu na to, wielu niewykwalifikowanych pracowników decyduje się na zdobycie specjalistycznych umiejętności, aby przejść do stanowisk pracy wykwalifikowanej.Jaka jest generalnie różnica między pracownikami fizycznymi

Co oznaczają obrączki na moich palcach i dzwoneczki na palcach?

Co oznaczają obrączki na moich palcach i dzwonki na palcach?1. Chętnie lub z podnieceniem. Zwrot ten jest czasem rozszerzany do "with bells on (one's) toes", co nawiązuje do przedszkolnej rymowanki. Oczywiście, że przyjdę na twoje przedstawienie - będę tam z dzwonkami na palcach!Jaka jest historia Banbury Cross?Oryginalny krzyż został rozebrany pod koniec XVI wieku. Obecny

Czy głaz CU toczy się wstępem?

Czy CU Boulder ma prawo do ciągłego przyjmowania?Wiosna wnioski są przetwarzane na zasadzie toczenia. Biuro przyjęć zaczyna powiadamiać wnioskodawców o decyzjach o przyjęciu w październiku. Decyzje są podejmowane około sześć do ośmiu tygodni po zakończeniu aplikacji.Dlaczego CU Boulder jest najlepsze?Jest naturalne piękno kampusu CU-Boulder i okolic, które jest pełne wspaniałej scenerii, przyjaznych ludzi i różnorodnych

Pozostałe newsy

  Rings of Power rozszerzyło swoją obsadę drugiego sezonu

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

’Once Upon a Harp’ to błyskotliwa kolekcja utworów Turlough O’Carolan autorstwa Steve’a Baughmana

By Blair JacksonPierwszy raz zetknąłem się z niezapomnianym nazwiskiem Turlough O'Carolan i usłyszałem próbkę jego muzyki na płycie Fairport Convention Full House z 1970...

Ritchie List przekroczył 75 000+ ofert sprzętu i pojazdów

W ubiegłym roku serwis powiększył bazę klientów o 300% i zwiększył liczbę ofert o ponad 100%Sprzedaż sprzętu na własną rękę jest o wiele łatwiejsza...

NKBA ogłasza laureatów nagrody 2023 Design + Industry Award

LAS VEGAS, NV - National Kitchen & Bath Association (NKBA), właściciele Kitchen and Bath Industry Show (KBIS) otworzyli 2023 wydarzenie na żywo z wysoce...