Show Biznes

Gdzie jest teraz 94 (i wciąż przybywa) przyrodnie rodzeństwo naszego ojca

23andMe, najbardziej znana firma oferująca zestawy do domowego badania DNA dla osób indywidualnych, rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Sprzedaż osiągnęła szczyt w okolicach świąt w 2017 i 2018 roku, a do 2020 roku 30 milionów ludzi na całym świecie wykonało test DNA.

W latach 70. i 80. ubiegłego wieku, kiedy lekarz zajmujący się leczeniem niepłodności Donald Cline z Indianapolis wymieniał nasienie dawców bez zgody swoich pacjentów i zamiast tego wszczepiał im swoje własne, świeże, osobiste zasoby, prawdopodobnie nie mógł przewidzieć powyższej statystyki. Ale kiedy Jacoba Ballard, która wiedziała, że została poczęta dzięki spermie dawcy, wyruszyła w 2014 roku, by zbadać własne pochodzenie, przypadkowo natknęła się na jego mroczny, głęboki sekret oraz na 94 swoich przyrodnich braci, również spłodzonych przez lekarza zajmującego się bezpłodnością ich matek. Nawet teraz, osiem lat później, wciąż regularnie odkrywa nowe przyrodnie rodzeństwo. „W dniu, w którym ukazał się zwiastun, pojawiło się nowe rodzeństwo” – powiedziała The Guardian, odnosząc się do nowego filmu dokumentalnego Netflixa Our Father, który jest obecnie dostępny w internecie i który przedstawia całą tę szokującą historię. „Za każdym razem, gdy dostajemy nową partię, przekazuję im tę wiadomość i czuję się tak, jakbym rujnował im życie”

Donald Cline nigdy nie został oskarżony o wszczepianie własnej spermy swoim pacjentom bez ich wiedzy, ponieważ w tamtym czasie w Indianie nie istniało prawo zabraniające takich praktyk. Okłamał jednak prokuratora generalnego, gdy ten zapytał go o jego działalność, za co w 2016 roku został oskarżony o dwa przestępstwa utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. Został ukarany grzywną w wysokości 500 USD, skazany na rok nadzoru sądowego i stracił licencję lekarską, mimo że był już na emeryturze od prawie dekady. W czasie procesu Cline’a w grudniu 2017 r. wiadomo było o 22 rodzeństwie przyrodnim, którego był ojcem.

our father cr netflix © 2022

Courtesy of Netflix

W momencie zakończenia produkcji filmu Netflix liczba ta wynosiła prawie 100 osób. Wielu z nich mieszka w tym samym mieście, chodzi do tych samych miejsc i ma dzieci, które razem uczęszczają do szkoły. „Czy nie pomyślałeś, że wszyscy mieszkamy w stosunkowo bliskiej okolicy?” – powiedziała jedna z córek . „Czy naprawdę sądziłeś, że… nie spotkamy się? Że nie będziemy się umawiać na randki? Że nie będziemy mieć dzieci, które mogłyby chodzić na randki? Czy nigdy nie brałeś tego pod uwagę?” Oprócz Jacoba Ballarda w programie Our Father występuje przyrodnie rodzeństwo: Julie Harmon, Matt White, Heather Woock, Lisa Shepherd-Stidham, Jason Hyatt, Carrie Foster i Alison Kramer, którzy dzielą się własnymi historiami odkrycia prawdziwego ojcostwa. W pierwszym sezonie podcastu NPR Sick Ballard, Woock i Foster dzielą się swoimi doświadczeniami.

Według artykułu w The Atlantic z 2019 roku, przyrodnie rodzeństwo organizuje coroczne pikniki w Dniu Ojca. Są oni również odpowiedzialni za orędownictwo w Indianie za ustawę, która czyni wprowadzanie w błąd w procedurze medycznej przestępstwem, która została podpisana w maju 2019 r., czyniąc Indianę pierwszym stanem, w którym lekarze zajmujący się płodnością używają własnej spermy bez zgody pacjenta.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button