PytaniaShow Biznes

Gdzie na świecie hazard jest legalny? – GdanskTown.pl

Hazard online to nowa branża, która zdobywa świat szturmem. Łatwo zrozumieć, co to jest: internetowa wersja pójścia do kasyna i zagrania w automaty lub gry stołowe. Istnieją również zakłady sportowe online, które stają się własnym biznesem wartym miliardy dolarów. Kilka części Stanów Zjednoczonych i kanadyjskich prowincji zaczęło legalizować hazard online, rozszerzając jego obecność w tych krajach. Dołączają one do listy krajów, które mają teraz legalny hazard.

Hazard online w 2022 roku

Nagły wzrost popularności hazardu online sprowadza się do wygody. Zanim serwery internetowe i procesory telefonów mogły obsługiwać platformy hazardowe, jedynym legalnym miejscem do uprawiania hazardu były kasyna. Dla wielu ludzi, zwłaszcza tych w odległych miejscach, oznaczało to konieczność odbycia długiej podróży samochodem, pociągiem lub nawet lotem, aby faktycznie dostać się do kasyna. Dzięki hazardowi online, prawie każdy powyżej 18 roku życia może grać w sloty lub pokera na swoim komputerze lub za pomocą poręcznej aplikacji na smartfonie. Ta prosta czynność otworzyła drzwi dla tak wielu użytkowników i doprowadziła do rekordowych dochodów. Te przychody z kolei zainspirowały kolejne kraje do legalizacji hazardu online.

Przepisy dotyczące zakładów sportowych i zyski

Następnie są zakłady sportowe, które w niektórych obszarach są własną rzeczą prawną. Ważne jest, aby to rozróżnić, ponieważ kraje, które mają jedną formę hazardu zalegalizowaną, mogą nie mieć innej. W USA, na przykład, niektóre stany przyjęły ustawy o zakładach sportowych, ale nie zezwoliły na kasyna online.

Zakłady sportowe są bardzo popularne, ponieważ, podobnie jak w przypadku gier w kasynie online, dostęp online pozwala większej liczbie osób włączyć się do zabawy. Zakłady sportowe były praktykowane przez setki lat, ale nie zawsze legalnie. Prowadziło to do powstawania tajnych klubów bukmacherskich wśród małych grup. Wraz z pojawieniem się zakładów sportowych online, ludzie mogą połączyć się z fanami tego samego sportu za pomocą jednego stuknięcia w telefon. Wraz z rosnącą liczbą użytkowników, jackpoty stają się coraz większe. Ta obietnica wielkich wygranych oraz przyjazny charakter aplikacji przyciągają rekordową liczbę nowych użytkowników. Wreszcie, sporty fantasy to kolejny obszar, któremu pomagają zakłady sportowe online. Fani sportów fantasy z łatwością odnajdują się nawzajem i tworzą ligi.

Wszystko po to, aby powiedzieć, że istnieją różne rodzaje zakładów. Teraz przyjrzyjmy się, gdzie hazard jest legalny i w jakich formach.

The Americas

Ameryka Południowa i Środkowa to mozaika różnych praw, jeśli chodzi o hazard. Dla wielu krajów, hazard jest w większości nielegalny, z wyjątkiem przypadków ścisłego przydziału rządowego. To zwykle przychodzi w formie kasyn. Według szacunków w Ameryce Południowej istnieje około 450 kasyn, więc nie jest trudno znaleźć miejsce do gry, jeśli odwiedzasz kurort. Co ciekawe, hazard online jest powszechnie dozwolony w dużej części Ameryki Łacińskiej.

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone i Kanadę, to wszystko rozbija się o poszczególne stany lub prowincje. Większość stanów USA posiada legalny hazard online i zakłady sportowe, przy czym zakłady sportowe są dozwolone w większej liczbie przypadków. Kasyna są dostępne w pobliżu większości głównych miast USA. W Kanadzie, Ontario jest największe dla hazardu. Kasyna online w Ontario pojawią się w kwietniu i obiecują zrewolucjonizować hazard w Kanadzie.

Europe

Jeśli chodzi o kasyna online, główni gracze UE nie są zbyt przychylni temu pomysłowi. Jednak Cypr, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Luksemburg, Serbia, Słowacja, Austria, Belgia, Bułgaria, Estonia, Finlandia i Niemcy zezwalają na hazard online w jakiejś formie.

Asia

Jak można sobie wyobrazić, Chiny i Rosja są surowo przeciwne hazardowi. Japonia, Kazakstan i Filipiny zalegalizowały kasyna online. Indie dopuszczają hazard tylko w dwóch stanach.

Africa

Algieria, Maroko i RPA to niewielka lista państw, które mają legalny hazard online.

Australia

Australia jest całkowicie otwarta na hazard online. Nowa Zelandia jest nieco bardziej wybredna, zezwalając jedynie na witryny hazardowe obsługiwane z samej NZ.

Related Articles

Back to top button