Show Biznes

Ghislaine Maxwell została skazana na 20 lat więzienia

patrick mcmullan archives

Patrick McMullanGetty Images

Aktualizacja, 28 czerwca 2022: Ghislaine Maxwell została skazana na 20 lat więzienia po tym, jak 29 grudnia 2021 roku została uznana za winną pięciu z sześciu postawionych jej zarzutów kryminalnych, w tym handlu seksualnego nieletnim i przewożenia nieletniego z zamiarem zaangażowania się w przestępczą aktywność seksualną.

Jeffrey Epstein może być martwy, ale tajemnice wciąż otaczają skazanego przestępcę seksualnego. Źródło jego ogromnego bogactwa wciąż nie jest do końca znane, podobnie jak wiele plotek, że mógł on handlować kobietami i dziewczynami dla niektórych z najpotężniejszych mężczyzn na świecie. Jedną z największych tajemnic jest Ghislaine Maxwell, była dziewczyna i towarzyszka Epsteina, która obecnie stoi przed federalnymi zarzutami, które obejmują rzekome nakłanianie nieletnich do podróży w celu zaangażowania się w nielegalne akty seksualne. Maxwell, która od dawna zaprzecza zarzutom przeciwko niej, wciąż wydaje się mieć przynajmniej jednego fana: Donalda Trumpa, który publicznie życzył jej dobrze przy wielu okazjach. Podczas gdy Maxwell przez długi czas była uważana za osobę z marginesu sprawy Epsteina, nowy dokument Peacock, którego premiera odbyła się 24 czerwca, zatytułowany Epstein’s Shadow: Ghislaine Maxwell, rzuca światło reflektorów bezpośrednio na nią.

Oto, co powinieneś wiedzieć o byłej towarzyskiej kobiecie i przyjaciółce dwóch prezydentów.

Kim jest Ghislaine Maxwell?

Maxwell jest najmłodszym z dziewięciorga dzieci Elisabeth i Roberta Maxwellów i urodziła się w Francji w 1961 roku. Rodzina mieszkała w angielskiej rezydencji, a jej ojciec był założycielem imperium medialnego i zasiadał w Parlamencie. Maxwell uczęszczała do jednej z najbardziej ekskluzywnych szkół z internatem w Wielkiej Brytanii oraz na Uniwersytet Oksfordzki. Jako członek brytyjskiego high society, Maxwell spotykał się z niektórymi z najbardziej znanych rodzin w kraju i zaprzyjaźnił się z księciem Andrzejem.

les quatres filles d'elisabeth et robert maxwell  isabel, anne, christine et la plus jeune, alors âgée de 7 ans, ghislaine maxwell cette dernière sera, au début des années 2000, la compagne de jeffrey epstein photo by james andansonsygma via getty images
Maxwell jest najmłodszym z dziewięciorga dzieci bogatej brytyjskiej rodziny.

James Andanson

Jej ojciec Robert zmarł w 1991 roku, po tym jak spadł ze swojego jachtu i utonął. Spekuluje się, że jego śmierć mogła być samobójstwem, ponieważ w dniu śmierci miał spotkać się z Bankiem Anglii w sprawie jego zaległości w spłacie milionowych pożyczek. Po jego śmierci, brytyjskie media nazwały go „oszustem stulecia„, kiedy ujawniono, że zabrał setki milionów funtów z funduszy emerytalnych swoich pracowników. Maxwell powiedziała jednemu z mediów po śmierci ojca, że czuje, że został on zamordowany.

Przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych w roku śmierci ojca i odnowiła starą przyjaźń z finansistą Jeffreyem Epsteinem. Związek ten oznaczał drugie odwrócenie losu dla Maxwell, której rodzina straciła wiele ze swojego bogactwa po śmierci ojca. W 2000 roku wprowadziła się do wartej 4,95 miliona dolarów kamienicy na Manhattanie zakupionej „przez anonimową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, z adresem pasującym do biura J. Epstein & Co. Kupującego reprezentował Darren Indyke, wieloletni prawnik pana Epsteina” Była jego towarzyszką przez lata, zarządzając jego gospodarstwami domowymi i przedstawiając go swoim znajomym z towarzystwa.

Według pozwu, który złożyła w 2020 roku w nadziei na zdobycie funduszy z majątku zmarłego finansisty, „Będąc zatrudnioną przez Epsteina, Maxwell była odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomościami Epsteina znajdującymi się w Nowym Jorku, Paryżu, na Florydzie, w Nowym Meksyku i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.”

„W trakcie ich związku, w tym w czasie, gdy Maxwell była zatrudniona przez Epsteina” w pozwie czytamy, „Epstein obiecał Maxwell, że będzie ją wspierał finansowo. Epstein wielokrotnie składał te obietnice Maxwellowi, zarówno na piśmie, jak i w rozmowie.” Jednak profil Epsteina w 2003 roku w Vanity Fair zaprzeczył, że Maxwell była pracownikiem.

Maxwell pozwała majątek Epsteina o pieniądze na opłaty prawne i cenę prywatnej ochrony, twierdząc, że jej „wcześniejszy stosunek pracy” z Epsteinem spowodował, że była poddawana groźbom śmierci.

ghislaine maxwell
Maxwell and her father in 1984.

MirrorpixGetty Images

Co spotkało Maxwella po aresztowaniu Epsteina?

Po skazaniu Epsteina w 2008 roku za nakłanianie do prostytucji nieletniej dziewczyny, obaj wydawali się zakończyć swoje publiczne związki. W 2009 roku oskarżycielka Virginia Roberts Giuffre złożyła pozew cywilny przeciwko Epsteinowi oskarżając go i Maxwella o uwodzenie jej w ich rzekomym kręgu handlu seksem. Maxwell pozostała jednak stałym elementem nowojorskiego społeczeństwa do około 2015 roku. W 2012 roku założyła ekologiczną organizację non-profit o nazwie The TerraMar project, która złożyła się pod koniec 2019 roku.

Przez miesiące prawnicy i członkowie prasy szukali Maxwell. Latem 2019 roku została sfotografowana w In-N-Out Burger w Los Angeles, choć autentyczność zdjęcia została zakwestionowana. Jej nowojorska kamienica została sprzedana w 2016 roku.

„Słyszałam, że jest w Brazylii, słyszałam, że jest we Francji, słyszałam, że jest w Kalifornii”, Lisa Bryant, reżyserka serialu dokumentalnego Netflixa Jeffrey Epstein: Filthy Rich, powiedziała Esquire w maju 2020 roku. „Kto wie, gdzie ona jest, naprawdę?”

Jak ujawniło jej aresztowanie w lipcu 2020 roku, mieszkała w domu z czterema sypialniami, domem za milion dolarów w mieście Bradford, New Hampshire, które jest domem dla nieco ponad 1500 osób. Podczas chowania się w małej społeczności, Vanity Fair donosiło, że Maxwell spędzała większość czasu na konsultacjach z drogimi prawnikami. „Rozmawia z prawnikami i krewnymi”, powiedział magazynowianonimowy przyjaciel Maxwell. „To jest jej wszechświat. Obrona tych wszystkich spraw to praca na cały etat.”

party at mar a lago
Epstein with Maxwell in 1995.

Davidoff Studios PhotographyGetty Images

Co powiedział o niej Trump?

W dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu ludzi, którzy nagrywają przyjazne uwagi o Maxwell – z wyjątkiem Donalda Trumpa. Zapytany przez reporterów w lipcu 2020 roku o postawione jej zarzuty, przesłał Maxwell życzenia.

„Po prostu życzę jej dobrze, szczerze mówiąc” powiedział Trump. „Przez lata spotykałem ją wielokrotnie, zwłaszcza od czasu, gdy mieszkałem w Palm Beach. Wydaje mi się, że mieszkali w Palm Beach. Ale życzę jej dobrze. Cokolwiek to jest.”

Później podwoił swoje uwagi. „Jej przyjaciel, albo chłopak, został zabity albo popełnił samobójstwo w więzieniu. Ona jest teraz w więzieniu” – powiedział Trump w wywiadzie dla Axios. „Tak, życzę jej dobrze. Życzyłbym ci dobrze. Życzyłbym dobrze wielu ludziom. Powodzenia. Niech udowodnią, że ktoś był winny.”

vip evening of conversation for women's brain health initiative, moderated by tina brown
Maxwell at a 2016 event.

Jimi CelesteGetty Images

Gdzie jest teraz Ghislaine Maxwell?

Choć wielu ocalałych twierdzi, że Maxwell uczestniczyła w domniemanych przestępstwach Epsteina, została ona oskarżona dopiero w lipcu 2020 roku. Jedną z rzeczy, która przez długi czas hamowała potencjalne wysiłki w celu postawienia zarzutów Maxwellowi, jest niesławna ugoda z 2008 roku, którą Epstein zawarł z prokuratorem USA w Miami, Alexandrem Acostą , dzięki której odsiedział zaledwie 13 miesięcy w więzieniu po tym, jak początkowo postawiono mu zarzuty, które mogły doprowadzić do skazania go na dożywocie. Jeffrey Epstein: Filthy Rich producent Joe Berlinger opisał umowę dla Esquire jako „bezprecedensową, niespotykaną słodką umowę”, która „zawierała umowę o niekaralności dla nazwanych i nienazwanych współkonspiratorów.”

Mimo to, w lipcu 2020 roku, Maxwell został oskarżony o wiele zarzutów przez Południowy Okręg Nowego Jorku, w tym krzywoprzysięstwo i przewożenie nieletniego do nielegalnej aktywności seksualnej. Od tego czasu trzykrotnie odmówiono jej wpłacenia kaucji, nawet po zaoferowaniu 28,5 mln dolarów i zamieszkania pod nadzorem uzbrojonych strażników. Maxwell jest przetrzymywana w Brooklyn’s Metropolitan Detention Center, notorycznie surowym ośrodku, od czasu jej aresztowania w lipcu 2020 roku.

Podczas gdy jej proces był początkowo zaplanowany na lipiec 2021 roku, dodatkowy zarzut handlu seksualnego został dodany w marcu 2021 roku. 23 kwietnia Maxwell nie przyznała się do winy w związku ze spiskiem dotyczącym handlu seksem i dodatkowym zarzutem, a jej prawnicy poprosili o opóźnienie procesu w świetle nowo dodanych zarzutów. 11 maja sędzia ogłosił, że proces Maxwell rozpocznie się w listopadzie 2021 roku.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button