Show Biznes

Guy Ritchie oficjalnie wyreżyseruje pełnometrażowy film Disneya „Herkules”

LONDON, ENGLAND - OCTOBER 04:  Guy Ritchie attends the Harry's Bar Mayfair 40th Anniversary celebration on October 4, 2021 in London, England.  (Photo by David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for The Birley Clubs)

Disney’s live-action „Hercules” jest o krok bliżej do stania się rzeczywistością. Dwa lata po tym, jak Disney ogłosił adaptację live-action animowanego klasyka z 1997 roku, Guy Ritchie został potwierdzony jako reżyser filmu, jak donosi Deadline. Ritchie wcześniej wyreżyserował remake „Aladyna”, który zarobił ponad 1 miliard dolarów w globalnym box office.

Teraz, gdy Ritchie jest na pokładzie, fani mogą spodziewać się kolejnych nowości związanych z „Herkulesem”. Według The Hollywood Reporter, scenarzysta „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” Dave Callaham napisał pierwszy szkic scenariusza. Trwają jednak poszukiwania nowego scenarzysty, który przejmie projekt. W międzyczasie reżyserzy „Infinity War” Joe i Anthony Russo zostali dołączeni jako producenci poprzez swój banner AGBO.

Film animowany z 1997 roku dołącza do długiej listy filmów Disneya, które otrzymają 3D makeover. Oprócz „Herkulesa”, w przygotowaniu są adaptacje live-action „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków” oraz „Małej Syrenki”. Ponadto, remake „Pinokia” z Tomem Hanksem w roli głównej trafi do Disney+ we wrześniu.

Większość fanów Disneya pamięta, że „Herkules” miał niesamowitą ścieżkę dźwiękową – co zawdzięcza wspaniałym głosom muz z filmu – ale historia filmu to klasyczna opowieść. Muzyczny retelling legendy o Herkulesie, film z 1997 roku zawierał pełną gwiazd obsadę głosową, od Tate’a Donovana jako tytułowego przystojnego półboga do Jamesa Woodsa jako gorącego Hadesa, Danny’ego DeVito jako Filokteta i Susan Egan jako Megary. Nie ma informacji o tym, kto przejmie te ikoniczne role w obsadzie live-action, ale trzymamy kciuki za to, że DeVito powtórzy swoją rolę jak James Earl Jones.

Kto wyreżyseruje „Herkulesa”?

Ritchie jest oficjalnie na pokładzie jako reżyser filmu. To oznacza jego drugi film Disneya po „Aladynie” z 2019 roku.

Obsada „Herkulesa” na żywo

Ponieważ jest jeszcze wcześnie, casting do filmu nie wydaje się być jeszcze w toku. Jednak biorąc pod uwagę, jak wielu członków obsady głosowej filmu wciąż działa, jest powód, by mieć nadzieję, że kilku z nich pojawi się w wersji live-action. Byłoby szczególnie zabawnie zobaczyć Donovana, który podkładał głos Herkulesowi, w zupełnie nowej roli, aby oddać hołd animowanemu klasykowi.

Kiedy ukaże się animowany „Herkules” Disneya?

Z poszukiwaniem nowego scenarzysty w toku, produkcja remake’u wydaje się być wciąż odległa. Jest mało prawdopodobne, że fani Disneya zobaczą film przed 2024 rokiem.

Na razie najważniejsze pytanie, jakie mamy, brzmi: kto zagra Muzy?

– Dodatkowa relacja Sabienna Bowman.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button