Show Biznes

Gwiazdy i politycy reagują na strzelaninę w szkole podstawowej w Teksasie: „Po prostu trzeba coś zmienić”

25 maja 19 dzieci i dwóch nauczycieli zginęło w masowej strzelaninie w Robb Elementary School w Uvalde, TX, jak potwierdzili urzędnicy. Przynajmniej dziewięcioro dzieci zostało rannych.

Szkoła podstawowa Robb uczy klasy od drugiej do czwartej, a uczniowie są zazwyczaj w wieku od 7 do 10 lat. Dziewięćdziesiąt procent uczniów to Latynosi, a 81 procent znajduje się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej, jak wynika z danych stanowych. Gubernator Teksasu Greg Abbott powiedział w oświadczeniu, że 18-letni strzelec, Salvador Ramos, zastrzelił „w przerażający i niezrozumiały sposób 14 uczniów i zabił nauczyciela” Strzelec jest również podejrzany o zastrzelenie swojej babci. Sam strzelec nie żyje i uważa się, że zabili go policjanci, jak powiedział Abbott.

Tragedia ta jest 27 strzelaniną w szkole K-12 od początku 2022 roku, co oznacza, że w tym roku masowa strzelanina ma miejsce mniej więcej raz na 5,3 dnia. Tragedia ma miejsce nieco ponad tydzień po tym, jak 10 osób zginęło w strzelaninie w supermarkecie w Buffalo, w stanie Nowy Jork. Dzień później jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w strzelaninie w kościele w Kalifornii.

Celebryci, politycy i osoby publiczne, takie jak prezydent Joe Biden, były prezydent Barack Obama i trener Golden State Warriors Steve Kerr wypowiedzieli się na temat najnowszej z serii bezsensownych tragedii, którym można było zapobiec. Zapoznaj się z ich wypowiedziami.

Jeśli szukasz więcej informacji o tym, jak zaangażować się w walkę z przemocą z użyciem broni, Everytown oferuje wiele zasobów. Newtown Action Alliance również oferuje zasoby i możliwości zaangażowania się w ruch na rzecz kontroli broni.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button