Show Biznes

Hailey Bieber kontaktuje się z fanami po „bardzo strasznym” udarze mózgu

W filmie opublikowanym w serwisie YouTube 27 kwietnia Hailey Bieber wspomina niedawny strach na zdrowiu, który wysłał ją do szpitala. Podczas śniadania ze swoim mężem, Justinem Bieberem, 10 marca, Hailey zaczęła odczuwać drętwienie ręki, które później okazało się być pierwszą oznaką mini-udaru. „Miałam bardzo przerażający incydent 10 marca”, powiedziała przed kamerą. „Siedziałam z mężem przy śniadaniu, mieliśmy normalny dzień, normalną rozmowę. Byliśmy w trakcie rozmowy i nagle poczułam dziwne uczucie, które przebiegało w dół mojego ramienia, od barku aż do koniuszków palców. Czułam, że opuszki palców są naprawdę zdrętwiałe i dziwne”

Kiedy Justin zapytał, czy wszystko w porządku, Hailey początkowo nie była pewna, a kiedy spróbowała odpowiedzieć, okazało się, że nie może mówić. „Prawa strona mojej twarzy zaczęła opadać. Nie mogłam wydusić z siebie zdania. Wszystko wychodziło tak, jakbym nawet nie była zdezorientowana, ale po prostu nie mogłam wydobyć z siebie żadnego słowa” Od razu założyli, że miała udar, a Justin szybko poprosił kogoś o wezwanie pogotowia. Wkrótce potem lekarz przyjechał, aby ją zbadać.

„[It was] zdecydowanie najstraszniejszy moment w moim życiu.”

„Zadawali mi pytania typu: 'Czy wiesz, gdzie jesteś? Czy wiesz, jak się nazywasz?”, a ja znałam wszystkie odpowiedzi w głowie, ale gdy tylko próbowałam je wypowiedzieć, nie mogłam ich wydobyć” – opowiada. „To było tak, jakby mój język i moje usta nie mogły ułożyć zdań i odpowiedzi … [It was] zdecydowanie najstraszniejsze. [It was] zdecydowanie był to najstraszniejszy moment w moim życiu. Przez głowę przebiegało mi tak wiele rzeczy. Pierwsza z nich brzmiała: „Mam udar. Jestem naprawdę przerażona. Nie wiem, co się dzieje. Nie wiem, dlaczego to się dzieje. Czy będę miał z tego powodu trwałe problemy?””

Opadanie twarzy ustąpiło po około 30 sekundach, a po badaniu Bieber był w stanie wrócić do domu bez pomocy i poczekać na karetkę. Kiedy karetka przyjechała i zabrała ją do szpitala, jej mowa zaczęła już lekko wracać, ale zauważyła, że może się cofać, jeśli będzie się zbytnio niepokoić sytuacją. „Kiedy zaczynałam się bać i czuć niepokój, wszystko stawało się jeszcze gorsze. Ale kiedy dotarłam na pogotowie, wszystko wróciło do normy, mogłam mówić, nie miałam żadnych problemów z twarzą ani z ramieniem”. Na izbie przyjęć zrobili listę kontrolną udaru i dostałem zero punktów. Nie miałem już żadnych objawów”

Po pierwszym przyjęciu Biebera do szpitala lekarze zatrzymali go na noc, aby wykonać serię badań, które wykazały niewielki skrzep krwi w mózgu, co spowodowało przemijający atak niedokrwienny (TIA). TIA, nazywany czasem minizawałami, to przejściowe zablokowanie dopływu krwi do mózgu, które zwykle zwiastuje udar. Mini-udary są zwykle krótkotrwałe i ustępują samoistnie. Lekarze przeprowadzili również badanie echa pęcherzykowego, aby pomóc w identyfikacji ewentualnych otworów w sercu Biebera (PFO – patent foramen ovale) i sprawdzili, czy nie występują u niej objawy zaburzeń krzepnięcia, chorób autoimmunologicznych i innych.

„To zdecydowanie przypomina udar, z tym że mój organizm dość szybko sobie z nim poradził, a potem nie miałam już żadnych problemów przez resztę dnia i cały pozostały czas pobytu w szpitalu” – mówi. „Czułam się naprawdę wdzięczna, że nie było gorzej i że nie będę miała żadnych trwałych problemów”.

Następnego dnia Bieber została wypisana ze szpitala i udała się do UCLA na bardziej szczegółowe badania, aby sprawdzić, czy lekarze są w stanie zidentyfikować przyczynę jej mini-udaru. Początkowo lekarze powiedzieli Bieber, że udar mógł być spowodowany trzema różnymi przyczynami. Pierwszą z nich było to, że Bieber, która cierpi na migreny, właśnie zaczęła brać pigułki antykoncepcyjne – które zwiększają ryzyko wystąpienia udaru, zwłaszcza u osób cierpiących na migreny – bez konsultacji z lekarzem.

„To było dla mnie zdecydowanie otwierające oczy doświadczenie. Zdecydowanie odczuwałem duży niepokój w związku z tą sytuacją”

Przed udarem Bieber miał też niedawno COVID i odbywał długie, kilkugodzinne loty międzynarodowe. Po wykonaniu przezczaszkowego badania dopplerowskiego – badania wykorzystującego fale dźwiękowe do wykrywania potencjalnych problemów medycznych, które mają wpływ na przepływ krwi do mózgu – lekarze odkryli, że Bieber ma PFO piątego stopnia, czyli duży otwór w sercu, który umożliwił skrzepowi krwi przemieszczenie się z serca do mózgu.

Po postawieniu diagnozy Bieber przeszła operację zamknięcia PFO, aby uszczelnić otwór i zapobiec w przyszłości przedostawaniu się skrzepów krwi do mózgu. „Dochodzę do siebie naprawdę dobrze, naprawdę szybko. Czuję się świetnie” – mówi. „To był dla mnie prawdziwy przełom. Zdecydowanie odczuwałam duży niepokój w związku z tą sytuacją”

Bieber podziękowała lekarzom i personelowi medycznemu, którzy zajęli się nią w szpitalu i na UCLA, a także wystosowała przyjacielskie przypomnienie dla wszystkich, którzy mogą doświadczać podobnych objawów. „Jeśli jest ktoś, kto to ogląda, kto przeszedł przez to samo lub coś podobnego, to zdecydowanie bardzo wam współczuję i rozumiem, jak bardzo zmienia to życie i jest przerażające” – mówi. „I jeśli jest tam ktoś, kto to ogląda i być może doświadczył podobnych rzeczy, ale nie zna przyczyny lub nie wie, dlaczego tak się stało, zdecydowanie zachęcam do rozmowy z lekarzem. „

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button