Show Biznes

Hargreeves, mamy problem: The Umbrella Academy Season 3 Ending, Explained

Ten artykuł zawiera spoilery.

The Umbrella Academy Season 3 został wydany w zeszłym tygodniu, pozostawiając fanów bez odpowiedzi. 10 odcinkowy sezon jest kontynuacją serii komiksowej o tej samej nazwie i jest bardziej zakrzywiony w czasie niż kiedykolwiek. Tak, rodzeństwo Umbrelli udało się wrócić do 2019 roku, jednak rok 2019 nie jest taki, jakim go zapamiętali. Po wizycie u Reggiego jeszcze w 1963 roku, był on tak nie zachwycony, że postanowił adoptować różne dzieci, znane teraz jako Akademia Wróbli.

Jak się okazuje, Wróble to najmniejsze z ich zmartwień. W mieście pojawił się nowy złoczyńca – nazywa się kugelblitz.

What We Already Know

Sezon 3 rozpoczął się z twistem. Według scenarzysty serialu Thomasa Page’a McBee, twórca serialu Steve Blackman był naprawdę zapalony do włączenia do serialu prawdziwej przemiany Page’a. Jednak scenariusze sezonu były kompletne, gdy usłyszeli o przemianie Page’a.

Postać Page’a przejęła imię „Viktor” i została szybko zaakceptowana przez wszystkie inne postacie w serialu przez bohaterów nazywających Viktora przez jego szanowane zaimki i nowe imię.

Ta zmiana otrzymała pochwały od fanów i krytyków za normalizację prawdziwej sytuacji życiowej, i obsługi Page’a przejście odpowiednio i logicznie.

Parasolki i Wróbelki

Finał rozpoczyna się od pozostałych Parasolek i Wróbelków-Pięć, Viktor, Allison, Diego, Lila, Wróbelek Ben, i Sloane-wyłaniających się w lustrze pokoju Białego Bizona. Teraz Hargreeves na ich ogonie, twierdząc, że Kugelblitz połknął Klausa. Five nie wierzy mu, ale grupa jest bardziej skupiona na wyjęciu strażnika Hotelu Oblivion i wymyśleniu jak zresetować wszechświat.

Dostajemy kilka emocjonalnych uderzeń, jak rodzina przygotowuje się do walki ze strażnikiem. Five próbuje przekonać Viktora, że ich ojciec zabił Klausa i Luthera, a on podejrzewa, że Allison była w tym. Ona zrobić umowę z Hargreeves dostać wszyscy do portalu, ale nie wiedziała, że będzie zabić Luthera, aby to osiągnąć. Pomimo swoich wątpliwości, Allison zrobi wszystko dla szansy odzyskania córki, więc idzie razem z planem starszego: pokonać strażnika i znaleźć sigil siedmiu dzwonów.

Jak bohaterowie szukają różnych piętrach hotelu dla sigil, Hargreeves opiera się na byciu najgorszym przez dzwonek i uwalniając strażnika, podczas gdy oni są nieprzygotowani i oddzielone. Okazuje się, że hotel jest rodzajem wielowymiarowego labiryntu z wieloma strażnikami dla każdej numerowanej ścieżki. Członkowie rodziny mogą być na tym samym poziomie, iść w różnych kierunkach i być rozdzieleni na różne ścieżki atakując różne tematy opiekunów, od średniowiecznego wojownika po samuraja.

Czym jest kugelblitz?

Aby zrozumieć jak Akademia Umbrella spowodowała kugelblitz, omówmy paradoks dziadka. W sezonie 3, Umbrellowie odkryli, że wszystkie ich matki zmarły w dniu ich narodzin. Ale czekaj, to jest jeszcze bardziej szalone. Harlan, który zachował moce, które Viktor dał mu w 1963 roku, był odpowiedzialny za ich śmierć. Po śmierci swojej matki Sissy, Harlan stracił kontrolę nad swoimi mocami i nawiązał połączenie z matkami biologicznymi Umbrelli, zabijając je wszystkie zanim zdążyły się urodzić.

Paradoks dziadka – trope podróży w czasie, który zmienia wydarzenia w ich przeszłości i powoduje, że wymazują się z istnienia. Brzmi zagmatwanie, wiem. Paradoks dziadka Umbrellas utworzone wyruszył kugelblitz, który jest oślepiające światło promień, który rozszerza się w pokoju bagażowym rezydencji Akademii. Kugelblitz jest większy niż tylko linia czasu; Five opisuje Kugeliblitz jako „przeciwieństwo Wielkiego Wybuchu. Zamiast rozszerzania się wszechświata, teraz zapada się on w siebie.”

The Universe Has Been Restored

Allison kończy się naciskając czerwony przycisk, który ustawia wszechświat z powrotem. Ale, teraz, reset ma bałagan linii czasu dla Umbrella’s i Sparrows. Viktor, Ben, Five, Diego i Lila krok z windy i do Obsidian Memorial Park i chaos wynika.

Luther wychodzi z windy kilka chwil później i nie jest już hybrydą małpy z człowiekiem. Five zauważa, że jego moce nie działają. Sloane nigdzie nie można znaleźć. Mimo wielu pytań takich jak: Gdzie jest Sloane? Czy Lila nadal jest w ciąży? Jedno wielkie pytanie bez odpowiedzi brzmi: Co się stało z mocami Umbrellas?

Plan Regionalny

Reggie powiedział dzieciom, że celem ich misji było zresetowanie wszechświata. Jednak okazuje się, że prawdziwym powodem jego planu było sprowadzenie z powrotem swojej zmarłej żony.

Oznacza to, że powodem adopcji jego dzieci i wychowania ich na superbohaterów były jego własne, egoistyczne pragnienia. Reggie chciał odwrócić wszechświat – tylko dlatego, że chciał przywrócić swoją żonę.

Czy sezon 4 odpowie na Cliffhangery?

Blackman powiedział, że złożył wniosek o sezon 4 do Netflixa. Jednak wniosek nie został zatwierdzony, jeszcze. Chociaż, z sezonem 3 trafiającym na pozycję nr 1 najczęściej oglądanych programów na Netflixie, trudno sobie wyobrazić, by historia nie była kontynuowana.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button