Show Biznes

Harry Styles odcina się od „przestarzałych” oczekiwań dotyczących ekspresji seksualnej

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 18: (EDITORIAL USE ONLY) Harry Styles attends The BRIT Awards 2020 at The O2 Arena on February 18, 2020 in London, England. (Photo by Gareth Cattermole/Getty Images)

Harry Styles nie chce dać się wrzucić do pudełka. W wywiadzie dla Better Homes & Gardens wydanym 26 kwietnia, piosenkarz „As It Was” odniósł się do „przestarzałych” spekulacji na temat jego seksualności. W trakcie swojej kariery solowej Styles – który występował w sukienkach i dumnie wymachiwał flagą gejów na scenie – utrzymywał szczegóły swojej seksualności w tajemnicy, pomimo ciągłych nacisków ze strony fanów i mediów, aby się określił.

„Jestem bardzo otwarty w kontaktach z przyjaciółmi, ale to moje osobiste doświadczenie, moje” – mówi Styles. „Chodzi o to, by nie trzeba było wszystkiego etykietować, by nie trzeba było wyjaśniać, jakie pola się zaznacza”.

„Przez długi czas miałam wrażenie, że jedyną rzeczą, która jest moja, jest moje życie seksualne.”

Piosenkarz, który od stycznia 2021 roku jest związany uczuciowo z Olivią Wilde, mówi, że wykorzystał czas kwarantanny, aby zbliżyć się do rodziny i przyjaciół oraz dowiedzieć się, kim chce być w przyszłości – proces ten wymagał od niego głębokiej refleksji nad swoją przeszłością. W czasach, gdy grał w One Direction, Styles szybko stał się sławny, co sprawiło, że szybko przełamał wszelkie granice między życiem osobistym a wizerunkiem zawodowym. Wspomina, że reporterzy otwarcie pytali go o jego życie seksualne, gdy był nastolatkiem świeżo po zakończeniu programu „X Factor” Wówczas Styles, który przez długi czas był nazywany „niegrzecznym chłopcem”, czuł potrzebę udzielenia wymijającej odpowiedzi, aby zachować swój wizerunek. Jednak pod powierzchnią czuł się bardzo niezręcznie, gdy zadawano mu tak intymne pytania dotyczące jego życia osobistego i czuł, że nie ma od tego ucieczki.

„Przez długi czas miałem wrażenie, że jedyną rzeczą, która jest moja, jest moje życie seksualne” – mówi. „Wstydziłem się tego, wstydziłem się myśli, że ludzie mogliby w ogóle wiedzieć, że uprawiam seks, a co dopiero z kim. . . . W tamtym czasie wciąż jeszcze istniały sprawy typu „pocałuj i powiedz”. Ustalenie, komu mogę zaufać, było stresujące. Ale myślę, że dotarłem do miejsca, w którym pomyślałem: „Dlaczego czuję się zawstydzony? Jestem 26-letnim mężczyzną, który jest samotny”; to tak, uprawiam seks”.

Fani analizowali teksty piosenek Stylesa, uważnie przyglądali się jego wyborom modowym, a nawet wymyślali teorie na temat projektów okładek jego albumów w poszukiwaniu znaków dotyczących jego seksualności. Zapytany w wywiadzie dla The Guardian w 2019 roku, czy jest biseksualny, Styles powiedział: „To nie jest tak, że siedzę nad odpowiedzią, chronię ją i powstrzymuję. To nie jest przypadek, że nie mówię ci, bo nie chcę ci powiedzieć. To nie jest: ooo, to jest moje, a to nie jest twoje. To jest: kogo to obchodzi? Czy to ma sens? Po prostu, kogo to obchodzi? . . Jeśli chodzi o to, jak chcę się ubrać i jak ma wyglądać okładka albumu, to mam tendencję do podejmowania decyzji dotyczących współpracowników, z którymi chcę pracować. Chcę, żeby wszystko wyglądało w określony sposób. Nie dlatego, że to sprawia, że wyglądam na geja, hetero czy biseksualistę, ale dlatego, że uważam, że to wygląda fajnie. A poza tym, nie wiem, po prostu uważam, że seksualność to coś, co jest zabawne. Szczerze? Nie mogę powiedzieć, żebym się nad tym głębiej zastanawiał”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button