Show Biznes

Hayden Panettiere dzieli się historią uzależnienia: „Byłam na szczycie świata i zrujnowałam go”

NEW YORK, NY - JANUARY 05:  Hayden Panettiere discusses

Źródło obrazu: Getty / Roy Rochlin

W ostatnim wywiadzie dla People, Hayden Panettiere ujawniła, że spędziła lata walcząc z uzależnieniem od opioidów i alkoholu. W pewnym momencie, podczas kręcenia serialu „Nashville”, jej prawdziwe życie zaczęło naśladować życie jej bohaterki, niespokojnej piosenkarki country Juliette Barnes.

W wywiadzie dla People, Panettiere powiedziała: „To były naprawdę ciężkie lata. Mogłam odnieść się do wielu z tych fabuł, jak alkoholizm i depresja poporodowa. Uderzyły one blisko domu.” Panettiere była wcześniej głośna o swojej podróży z depresją poporodową po urodzeniu jej córki, Kayi. Powiedziała, że PPD zabrał ją w dół ścieżki „niezdrowych mechanizmów radzenia sobie” w 2016 roku.

I jak stała się bardziej zależna od narkotyków i alkoholu, jej życie, zdrowie i kariera zostały dotknięte. „Byłam na szczycie świata i zrujnowałam to”, powiedziała People.

pic.twitter.com/DwCq4c5XJf

– Hayden Panettiere (@haydenpanettier) May 12, 2016

W pewnym momencie Panettiere powiedziała: „Miałabym wstrząsy po przebudzeniu i mogłabym funkcjonować tylko popijając alkohol.” Ostatecznie w 2018 roku wysłała Kayę, aby zamieszkała ze swoim ojcem, Wladimirem Klitschko (z którym Panettiere nie była już w związku). „To była najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek musiałam zrobić”, powiedziała. „Ale chciałam być dla niej dobrą mamą – a czasami oznacza to pozwolenie im odejść”

Tkwiąc w „cyklu autodestrukcji”, ostatecznie Panettiere weszła na odwyk, ale powiedziała, że nadal jest to „codzienny wybór”, aby pozostać trzeźwym. Panettiere była pod okiem paparazzi od 11 roku życia, kiedy to zdobyła sławę w filmie „Remember the Titans” Z narkotykami zapoznała się w młodym wieku. 32-latka powiedziała People, że kiedy miała zaledwie 15 lat, ktoś z jej zespołu zaproponował jej „szczęśliwe pigułki”, które miały sprawić, że będzie „peppy” podczas wywiadów na czerwonym dywanie. Nadchodząca gwiazda „Scream” powiedziała, że nie miała pojęcia „jakie drzwi to dla mnie otworzy, jeśli chodzi o moje uzależnienie.”

Panettiere podąża za ciągiem dziecięcych aktorów, którzy zmagali się z uzależnieniem, w tym Lindsay Lohan, Amanda Bynes i więcej. Bycie aktorem dziecięcym to życie, które Panettiere nazwała w wywiadzie „strasznym”, dodając: „Nigdy nie życzyłabym tego mojemu najgorszemu wrogowi.”

Teraz, używając swojej platformy, aby naciskać na świadomość zdrowia psychicznego, Panettiere jest zdeterminowana, aby kontynuować bycie szczerym o swojej podróży. „To nie było łatwe i było wiele wzlotów i upadków, ale nie żałuję nawet najbrzydszych rzeczy, które mi się przydarzyły. Czuję się niesamowicie osiągnięta. I czuję, że mam drugą szansę” – powiedziała People.

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz potrzebuje leczenia lub doradztwa związanego z narkotykami, możesz skontaktować się z Administracją ds. Substancji i Nadużywania Zdrowia Psychicznego (SAMHSA) pod numerem 1-800-662-HELP (4357).

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button