Strona główna Show Biznes Ikoniczna kariera Molly Ringwald na zdjęciach

Ikoniczna kariera Molly Ringwald na zdjęciach

molly ringwald portrait session 1986

Aaron RapoportGetty Images

Kiedy myślisz o popularnych gwiazdach lat 80-tych, prawdopodobnie natychmiast przychodzą Ci na myśl jasnoczerwone włosy i uśmiechnięta twarz Molly Ringwald. Aktorka zyskała status ikony po zagraniu w klasycznych filmach Johna Hughesa o dojrzewaniu, takich jak The Breakfast Club, Pretty in Pink i Sixteen Candles.

Po zdobyciu sławy jako część słynnej paczki Brat Pack, Molly wystąpiła w niezliczonej ilości seriali telewizyjnych, wystąpiła na Broadwayu, wydała album, a nawet napisała dwie książki. Talent gwiazdy naprawdę obejmuje dekady i branże, co sprawia, że nie sposób o niej „zapomnieć”.

1 of 43

1979: Jej debiut telewizyjny

Pierwszy występ telewizyjny Molly miał miejsce w 1979 roku, kiedy miała zaledwie 11 lat. Grała Molly Parker w Diff’rent Strokes.

2 of 43

1979: „The Facts of Life

Dzięki pamiętnemu portretowi Molly Parker – spunky, feministycznej postaci – w Diff’rent Strokes, została obsadzona w spin-offie serialu, The Facts of Life.

3 of 43

1982: Pierwszy film fabularny

Molly zadebiutowała w filmie fabularnym w 1982 roku, Burza, w reżyserii Paula Mazursky’ego (na zdjęciu po prawej). W adaptacji Szekspira aktorka zagrała drugoplanową rolę Mirandy, a za swój występ została nawet nominowana do Złotego Globu.

4 of 43

1984: „Sixteen Candles

Przełomową rolą Molly była rola w filmie Sixteen Candles z 1984 roku, gdzie zagrała nastolatkę, której rodzice zapominają o jej 16 urodzinach. Reżyser John Hughes początkowo planował zrobić The Breakfast Club swój debiut reżyserski. Jednak po zobaczeniu zdjęcia głowy Molly, napisał Sixteen Candles i oparł go wokół postaci, którą wyobrażał sobie jako jej zdjęcie głowy.

5 of 43

1984: The Brat Pack

Po występie w Sixteen Candles (1984), Molly stała się znana jako członek Brat Pack – grupy aktorów, którzy wspólnie występowali w znaczących filmach w latach 80. Molly powiedziała jednak NPR, że ze względu na swój wiek, tak naprawdę nie zadawała się z grupą. „Byłam, tak jakby, jedyną osobą, która naprawdę była w wieku, w którym grałam, a większość innych była już w wieku 20 lat” – powiedziała Molly. „Więc, wiesz, nie było tak naprawdę dużo spędzania czasu, przynajmniej z mojej strony”.

6 of 43

1985: „The Breakfast Club

Molly wystąpiła w filmie Johna Hughesa The Breakfast Club w 1985 roku, który okazał się sukcesem krytycznym i komercyjnym – Entertainment Weekly umieścił go nawet na pierwszym miejscu swojej listy „Najlepszych filmów o szkołach średnich” Kultowy film z lat 80. uchwycił nastolatków w tamtym okresie w bezprecedensowy sposób. „Jego darem było tworzenie historii, postaci i prawd o byciu nastolatkiem, i spełnianie ich w sposób, w jaki nikt wcześniej tego nie robił” – powiedziała Molly w mowie hołdowniczej dla Hughesa.

7 of 43

1985: Behind the Scenes

Molly Ringwald i Anthony Michael Hall (jej współgwiazda w Sixteen Candles i The Breakfast Club), oboje mieli po 17 lat w czasie kręcenia filmu, byli najmłodszymi aktorami w grupie. Umawiali się przez krótki czas i od tego czasu pozostali przyjaciółmi. „Ona jest wspaniała, wielka dama,” powiedział Anthony w wywiadzie dla Page Six. „Jesteśmy przyjaciółmi od tamtej pory i widywałem ją przez lata”.

8 of 43

1985: Współczesny „Romeo i Julia

Przechodząc z powrotem do telewizji, Molly wystąpiła w filmie telewizji ABC, Surviving: A Family Crisis, z Zach Galligan (po prawej) i River Phoenix w 1985 roku. Film był współczesną adaptacją Romea i Julii i badał poważniejsze tematy, w tym samobójstwa nastolatków.

9 of 43

1986: Nagrody za całokształt twórczości (Lifetime Achievement Awards)

Jako wschodząca gwiazda, Molly wzięła udział w 14. dorocznym rozdaniu nagród AFI za całokształt twórczości w 1986 roku, honorując legendarnego filmowca Billy’ego Wildera.

  Jakie urządzenia wykorzystują efekt fotoelektryczny?

10 of 43

1986: „Pretty in Pink

Molly wystąpiła w Pretty in Pinkrok po The Breakfast Club, podczas była jeszcze w szkole średniej. Podobnie jak w przypadku Szesnastu świeczek, John Hughes napisał jej Pretty in Pink rolę specjalnie dla niej. Film koncentruje się na Andie, która próbuje poruszać się w kręgach społecznych szkoły średniej. Ten romantyczny film stał się numerem jeden w box office i był jej ostatnim filmem z Johnem Hughesem.

11 of 43

1986: Muza Johna Hughesa

Kariera Molly poszybowała w górę po pojawieniu się w kultowych filmach Hughesa z lat 80-tych – wiele z tych ról zostało napisanych specjalnie dla niej. Rozważając ich związek, Molly powiedziała Vogue że Hughes był niepodobny do żadnego innego reżysera, którego kiedykolwiek spotkała. „Naprawdę kliknęliśmy i dogadaliśmy się prawie natychmiast”, powiedziała. „Byłam dość introwertyczna, ale on po prostu miał we mnie tyle zaufania, do tego stopnia, że czułam, że mogę zrobić wszystko.”

12 of 43

1986: 58. rozdanie nagród Akademii Filmowej

Molly pojawiła się na 58. rozdaniu Oscarów nie jako nominowana, ale jako prezenterka nagrody za „Najlepsze efekty wizualne”, którą otrzymał film Kokon.

13 of 43

1987: Premiera „Some Kind of Wonderful

Chociaż John Hughes chciał, aby Molly wystąpiła w jego kolejnym filmie, Some Kind of Wonderful, odrzuciła go, ponieważ uważała, że jest zbyt podobny do jej poprzednich ról u Hughesa. Jednak nadal uczestniczyła na premierze u boku Adama Horovitza z Beastie Boys.

14 of 43

1987: „The Pick-Up Artist

Molly wystąpiła u boku Roberta Downeya Jr. w filmie The Pick-Up Artist z 1987 roku, w reżyserii Jamesa Tobacka. Komedia romantyczna była pierwszą główną rolą Molly w filmie fabularnym, którego reżyserem nie był John Hughes.

15 of 43

1987: 59th Academy Awards (Nagrody Akademii)

Molly pojawiła się na 59. rozdaniu Oscarów wraz ze swoim ówczesnym partnerem, Adamem Horovitzem, jako prezenterka w kategorii „Najlepszy montaż filmowy” Molly i Adam poznali się na planie filmu The Pick-Up Artist, i umawiali się przez około rok.

  Gdzie w bilansie pojawiają się aktywa?

16 of 43

1988: Co-Stars Again

W 1988 roku Molly ponownie wystąpiła u boku Andrew McCarthy’ego w dramacie o dojrzewaniu, Fresh Horses. Wcześniej duet wystąpił razem w Pretty in Pink, nad którego obsadzeniem Molly ciężko pracowała. „Wydawał się typem faceta, w którym Andie by się zakochała, ponieważ Andie nie różniła się ode mnie, a ja uważałam, że Andrew jest naprawdę uroczy,” Molly powiedziała Vogue.

17 of 43

1988: „For Keeps

Molly wystąpiła w kolejnym dramacie o dojrzewaniu w szkole średniej w filmie For Keeps? Rwydanym w 1988 roku – i uważanym za jej ostatni film dla nastolatków – Molly zagrała w nim licealistkę, która zachodzi w ciążę w ostatniej klasie. Za tę rolę została nominowana do nagrody „Ulubiona aktorka filmowa” w Kids’ Choice Awards i zdobyła nagrodę „Najlepsza aktorka” na Festiwalu Filmowym w Paryżu.

18 of 43

1990: Nowy Kierunek

W latach 90-tych Molly zaczęła odchodzić od ról coming-of-age, z których stała się znana. Po odrzuceniu głównej roli w Ghost i Pretty Woman, Molly postanowiła przenieść się do Francji w poszukiwaniu nowego materiału i doświadczeń. „Nigdy nie czułam, że mogę popełniać błędy i być śmieszna tutaj”, powiedziała LA Times. „Pojechałam do Paryża, żeby to zrobić”.

19 of 43

  5 porad i wskazówek, jak uniknąć kredytu studenckiego

1990: The Tonight Show

Jej czas we Francji obejmował doskonalenie języka francuskiego, grę w kilku francuskich filmach, a nawet poślubienie swojego pierwszego męża: Valery Lameignère (więcej o tym później). Pojawiła się również w The Tonight Show w 1990 roku, aby promować jeden ze swoich dwóch amerykańskich filmów, które zostały wydane w tym roku, Strike It Rich i Betsy’s Wedding.

20 of 43

1994: „The Stand

Molly wystąpiła w miniserialu adaptującym klasyczną powieść Stephena Kinga, The Stand, w 1994 roku. Apokaliptyczna historia została zaadaptowana dla telewizji przez samego Stephena Kinga, który miał nawet niewielką rolę w serialu.

21 of 43

1995: A Darker Direction

Następnie aktorka wystąpiła w thrillerze z 1995 roku, Malicious. Zagrała obsesyjną studentkę college’u, która po przelocie zakochuje się w graczu baseballowym i nie chce zostawić go w spokoju. Rola ta była nowym kierunkiem od zwykłego słodkiego, nastoletniego wizerunku Molly – co film wykorzystał do promocji. Jeden z tagów brzmiał: „Molly wróciła … i nie jest już słodką szesnastką!”

22 of 43

1995: Magazyn „Movieline

Molly wzięła udział w przyjęciu w Nowym Jorku, aby uczcić swoją okładkę w numerze „Hollywood Style” magazynu Movieline. Wydanie zawierało obszerny profil dotyczący jej życia osobistego i kariery, zatytułowany „Sixteen Candles in the Wind.”

23 of 43

1995: Fashion Week

Molly próbowała swoich sił w modelingu podczas Fall Fashion Week w Bryant Park w 1995 roku. Chodziła dla najnowszej linii projektantki Cynthii Rowley w pokazie, który był transmitowany na jumbotronie na Times Square.

24 of 43

1996: 48. nagrody Emmy (Primetime Emmy Awards)

Po krótkim występie w sitcomie ABC Townies, Molly wzięła udział w 48th Primetime Emmy Awards w 1996 roku.

25 of 43

1999: „Nauczanie pani Tingle

Molly pozowała z młodą Katie Holmes na czerwonym dywanie z okazji premiery ich filmu, Teaching Mrs. Tingle. Portretowała młodą nauczycielkę w mrocznej komedii.

26 of 43

1999: Molly wychodzi za mąż

W 1999 roku Molly poślubiła swojego partnera Valery’ego Lameignère’a, francuskiego pisarza, którego poznała mieszkając i pracując we Francji. Oboje powiedzieli sobie „tak” w Bordeaux we Francji – gdzie spędzali dużo czasu – i rozwiedli się w 2002 roku.

27 of 43

2002: Broadway on Broadway

W 2001 roku Molly zaczęła odkrywać scenę teatralną w Nowym Jorku, do którego przeprowadziła się w 2002 roku. Wystąpiła w off Broadwayowskim spektaklu Jonathana Larsona tick, tick … BOOM!, a przede wszystkim wystąpiła jako Sally Bowles w broadwayowskim Cabaret przez około sześć miesięcy.

28 of 43

2002: „Zaczarowany kwiecień

Następnie Molly wystąpiła w Enchanted April na Broadwayu wraz ze znanymi aktorkami Dagmarą Dominczyk, Jayne Atkinson i Elizabeth Ashley. Jednak Molly występowała w tym spektaklu przez niecałe trzy miesiące, zanim odeszła z powodu ciąży z córką.

29 of 43

2003: Pierwsza córka Molly

Molly urodziła swoją pierwszą córkę, Matyldę, w 2003 roku ze swoim obecnym partnerem Panio Gianopoulosem – pisarzem i redaktorem książek. Oboje pobrali się w 2007 roku. „Jestem siedem lat młodszy od niej, więc oczywiście znałem ją i lekko się zadurzyłem” – powiedział Gianopoulos dziennikarzom na premierze jednego z filmów aktorki. „Ale byłem mały, miałem jakieś dziesięć lat. Teraz jestem w niej bardzo zadurzony!”

30 of 43

2004: Powrót na Broadway

Po urodzeniu córki Molly powróciła na scenę w off Broadwayowskiej produkcji Modern Orthodox. Wystąpiła u boku Jasona Biggsa (po lewej) i Craiga Bierko (po prawej) w komediowym przedstawieniu o wpływie postaci Jasona na świeckie żydowskie małżeństwo.

Najchętniej czytane

Jak długi jest tryb kariery w WWE 2k16?

Jak długi jest tryb kariery w WWE 2k16?między 10 godzin a 30 godzinJak odblokować fiend?Następnie skieruj się do menu 2K Originals na ekranie głównym. Stamtąd wyszukaj wieżę 2K o nazwie "Chaos At The Crypt" i ukończ ją, aby odblokować wersję "Fiend" postaci Braya Wyatta.Czy Fiend jest w 2K20? "The Fiend" Bray Wyatt został ogłoszony w

Co się stanie, gdy rynek znajdzie się w nierównowadze nadmiaru popytu?

Co się stanie, jeśli rynek znajdzie się w stanie nierównowagi związanej z nadmiernym popytem?Kiedy tak się dzieje, proporcja dostarczanych dóbr do proporcji popytu staje się niezrównoważona, a o rynku danego produktu mówi się, że jest w stanie nierównowagi. Kiedy ta nierównowaga występuje, ilość dostarczona będzie większa niż ilość żądana, a nadwyżka będzie istnieć, powodując disequilibrium

Co jest wysublimowane w temperaturze pokojowej?

Co jest wysublimowane w temperaturze pokojowej?Często zdarza się to w przypadku substancji mających wysokie ciśnienie pary w temperaturze pokojowej. Znane substancje, które łatwo sublimują to jod (pokazany poniżej), suchy lód (pokazany poniżej), mentol i kamfora. Sublimacja jest czasami używana w laboratorium jako metoda oczyszczania substancji stałych, na przykład kofeiny.Które z poniższych substancji sublimują w temperaturze

Do czego służą testy projekcyjne?

Do czego służą testy projekcyjne?Test projekcyjny, w psychologii, badanie, które powszechnie wykorzystuje niejednoznaczne bodźce, zwłaszcza plamy atramentowe (Test Rorschacha) i enigmatyczne obrazy (Test Appercepcji Tematycznej), w celu wywołania odpowiedzi, które mogą ujawnić aspekty osobowości osoby badanej poprzez projekcję wewnętrznych postaw, cech i wzorców zachowań na ...Jaka jest główna wada stosowania testów projekcyjnych?Testy projekcyjne nie są

W jaki sposób przeprowadza się testy na obecność IVT?

Jak przeprowadzić test na IVT?Mamy teraz wszystkie narzędzia do udowodnienia Twierdzenia o wartościach pośrednich (IVT). Załóżmy, że f(x) jest ciągła na [a,b], a v jest dowolną liczbą rzeczywistą pomiędzy f(a) i f(b). Wtedy istnieje liczba rzeczywista c∈[a,b] taka, że f(c)=v. Mamy do rozważenia dwa przypadki: f(a)≤v≤f(b) oraz f(a)≥v≥f(b).Czy twierdzenie o wartości pośredniej gwarantuje wartość C?W

Co zrobić, gdy iMovie mówi, że jest za mało miejsca na dysku?

Co zrobić, gdy iMovie mówi, że na dysku jest za mało miejsca?Aby uzyskać wolne miejsce, kliknij Wszystkie zdarzenia i usuń zdarzenie, w którym znajdują się pliki multimedialne. Po usunięciu zdarzeń i projektów, których nie potrzebujesz, wyjdź i uruchom ponownie iMovie, aby sprawdzić, czy możesz importować nowe filmy bez komunikatu "za mało miejsca na dysku".Jak zmienić

Co jest prawdą o kompresji danych?

Co jest prawdą o kompresji danych?Kompresja danych jest przydatna tylko w przypadku plików przesyłanych przez Internet. Niezależnie od zastosowanej techniki kompresji, raz skompresowany plik danych nie może być przywrócony do stanu pierwotnego. Istnieją kompromisy związane z wyborem techniki kompresji do przechowywania i przesyłania danych.Co oznacza kompresja danych?W przetwarzaniu sygnałów kompresja danych, kodowanie źródłowe lub redukcja

Jak grać w zombie na podzielonym ekranie na BO3 ps4?

Jak grać w zombie na podzielonym ekranie na BO3 ps4?Po dłuższym czasie odkryłem jak to zrobić. Nie wchodź do gry, tylko wcześniej zaloguj się w głównym menu xboxa, potem załaduj BO3 i możesz grać jako gość....uruchom ps4.podłącz drugi kontroler.uruchom Bo3 i wtedy powinno działać.Czy Black Ops 3 Zombies 3 player ma podzielony ekran?Call of Duty:

Jak wykorzystać notację budowniczego zbiorów do opisu zbioru?

Jak używać notacji konstruktora zbiorów do opisu zbioru?Notacja budowniczego zbiorów to matematyczna notacja służąca do opisu zbioru poprzez podanie wszystkich własności, które muszą spełniać elementy w zbiorze. Zbiór zapisuje się w takiej postaci: {zmienna ∣ warunek1, warunek2,...}. Pasek w środku można odczytać jako "takie, że".Jak opisałeś set w formie set builder?Forma set-builder: W formie konstruktora

Pozostałe newsy

  Czy Ameryka wygrała wojnę w Wietnamie?

Jak długi jest tryb kariery w WWE 2k16?

Jak długi jest tryb kariery w WWE 2k16?między 10 godzin a 30 godzinJak odblokować fiend?Następnie skieruj się do menu 2K Originals na ekranie głównym. Stamtąd wyszukaj wieżę 2K o nazwie "Chaos At The Crypt" i ukończ ją, aby odblokować wersję "Fiend" postaci Braya Wyatta.Czy Fiend jest w 2K20? "The Fiend" Bray Wyatt został ogłoszony w

Oukitel K3 Review [Kupon]: Oburzająco stylowy smartfon z poczwórnym aparatem!

Cóż, chiński producent Oukitel jest gotowy do eksploracji rynku z kolejnym nowym smartfonem Oukitel K3 smartphone. Oukitel jest sprawdzoną firmą projektującą smartfony i zamierzają wprowadzić jeszcze jednego członka do swojego składu o nazwie Oukitel K3.OUKITEL ma już ugruntowaną pozycję i słynie ze swoich smartfonów z serii K, słynie z urządzeń o ograniczonym budżecie, ale telefony

EKEN H9S Kamera akcji – recenzja i specyfikacja

EKEN jest znany z produkcji dobrej jakości produktów w przystępnej cenie. Wprowadzili oni na rynek kolejny produkt. Jest to aparat, który może uchwycić Twoje najwspanialsze chwile w bardzo prosty sposób, ale w doskonałej jakości.Ulepszona wersja H9R jest prezentowana w postaci H9S. Kiedy mówią uaktualnione, naprawdę mają na myśli. Istnieje wiele funkcji dodanych do tej kamery

Blackview S8 Recenzja, Specyfikacja, Cena i Hands On Experience

Firma Blackview dość szybko opanowuje rynek świetnymi produktami. Firma została założona przez Davida Xu we wrześniu 2013 roku. Ta firma zapewnia różne rodzaje smartfonów bot budżet i drogie z wielką baterią, jak mają slogan, ''Smartfony dla każdego''. Teraz ta firma Blackview wprowadza na rynek swoją najnowszą sensację Blackview S8. Na pewno będzie to wielki sukces

KingWear KW98 Review: Najlepszy Smartwatch z jakością funkcji

Wyceniony na zaledwie 119 dolarów, KingWear KW98 3G Smartwatch Phone impartuje bezkonkurencyjne specyfikacje do nabywców. Urządzenie ma chropowaty wygląd i waży znacznie dzięki wysokiej jakości maszyny. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które nie tylko wykona swoją podstawową funkcję, ale również będzie Ci towarzyszyć w różnych działaniach pozaprogramowych. Ogromny styl i przystępny przedział cenowy to coś