Strona główna Show Biznes Ikoniczna kariera Molly Ringwald na zdjęciach

Ikoniczna kariera Molly Ringwald na zdjęciach

molly ringwald portrait session 1986

Aaron RapoportGetty Images

Kiedy myślisz o popularnych gwiazdach lat 80-tych, prawdopodobnie natychmiast przychodzą Ci na myśl jasnoczerwone włosy i uśmiechnięta twarz Molly Ringwald. Aktorka zyskała status ikony po zagraniu w klasycznych filmach Johna Hughesa o dojrzewaniu, takich jak The Breakfast Club, Pretty in Pink i Sixteen Candles.

Po zdobyciu sławy jako część słynnej paczki Brat Pack, Molly wystąpiła w niezliczonej ilości seriali telewizyjnych, wystąpiła na Broadwayu, wydała album, a nawet napisała dwie książki. Talent gwiazdy naprawdę obejmuje dekady i branże, co sprawia, że nie sposób o niej „zapomnieć”.

1 of 43

1979: Jej debiut telewizyjny

Pierwszy występ telewizyjny Molly miał miejsce w 1979 roku, kiedy miała zaledwie 11 lat. Grała Molly Parker w Diff’rent Strokes.

2 of 43

1979: „The Facts of Life

Dzięki pamiętnemu portretowi Molly Parker – spunky, feministycznej postaci – w Diff’rent Strokes, została obsadzona w spin-offie serialu, The Facts of Life.

3 of 43

1982: Pierwszy film fabularny

Molly zadebiutowała w filmie fabularnym w 1982 roku, Burza, w reżyserii Paula Mazursky’ego (na zdjęciu po prawej). W adaptacji Szekspira aktorka zagrała drugoplanową rolę Mirandy, a za swój występ została nawet nominowana do Złotego Globu.

4 of 43

1984: „Sixteen Candles

Przełomową rolą Molly była rola w filmie Sixteen Candles z 1984 roku, gdzie zagrała nastolatkę, której rodzice zapominają o jej 16 urodzinach. Reżyser John Hughes początkowo planował zrobić The Breakfast Club swój debiut reżyserski. Jednak po zobaczeniu zdjęcia głowy Molly, napisał Sixteen Candles i oparł go wokół postaci, którą wyobrażał sobie jako jej zdjęcie głowy.

5 of 43

1984: The Brat Pack

Po występie w Sixteen Candles (1984), Molly stała się znana jako członek Brat Pack – grupy aktorów, którzy wspólnie występowali w znaczących filmach w latach 80. Molly powiedziała jednak NPR, że ze względu na swój wiek, tak naprawdę nie zadawała się z grupą. „Byłam, tak jakby, jedyną osobą, która naprawdę była w wieku, w którym grałam, a większość innych była już w wieku 20 lat” – powiedziała Molly. „Więc, wiesz, nie było tak naprawdę dużo spędzania czasu, przynajmniej z mojej strony”.

6 of 43

1985: „The Breakfast Club

Molly wystąpiła w filmie Johna Hughesa The Breakfast Club w 1985 roku, który okazał się sukcesem krytycznym i komercyjnym – Entertainment Weekly umieścił go nawet na pierwszym miejscu swojej listy „Najlepszych filmów o szkołach średnich” Kultowy film z lat 80. uchwycił nastolatków w tamtym okresie w bezprecedensowy sposób. „Jego darem było tworzenie historii, postaci i prawd o byciu nastolatkiem, i spełnianie ich w sposób, w jaki nikt wcześniej tego nie robił” – powiedziała Molly w mowie hołdowniczej dla Hughesa.

7 of 43

1985: Behind the Scenes

Molly Ringwald i Anthony Michael Hall (jej współgwiazda w Sixteen Candles i The Breakfast Club), oboje mieli po 17 lat w czasie kręcenia filmu, byli najmłodszymi aktorami w grupie. Umawiali się przez krótki czas i od tego czasu pozostali przyjaciółmi. „Ona jest wspaniała, wielka dama,” powiedział Anthony w wywiadzie dla Page Six. „Jesteśmy przyjaciółmi od tamtej pory i widywałem ją przez lata”.

8 of 43

1985: Współczesny „Romeo i Julia

Przechodząc z powrotem do telewizji, Molly wystąpiła w filmie telewizji ABC, Surviving: A Family Crisis, z Zach Galligan (po prawej) i River Phoenix w 1985 roku. Film był współczesną adaptacją Romea i Julii i badał poważniejsze tematy, w tym samobójstwa nastolatków.

9 of 43

1986: Nagrody za całokształt twórczości (Lifetime Achievement Awards)

Jako wschodząca gwiazda, Molly wzięła udział w 14. dorocznym rozdaniu nagród AFI za całokształt twórczości w 1986 roku, honorując legendarnego filmowca Billy’ego Wildera.

  6 błędnych przekonań dotyczących PPC, których powinieneś unikać

10 of 43

1986: „Pretty in Pink

Molly wystąpiła w Pretty in Pinkrok po The Breakfast Club, podczas była jeszcze w szkole średniej. Podobnie jak w przypadku Szesnastu świeczek, John Hughes napisał jej Pretty in Pink rolę specjalnie dla niej. Film koncentruje się na Andie, która próbuje poruszać się w kręgach społecznych szkoły średniej. Ten romantyczny film stał się numerem jeden w box office i był jej ostatnim filmem z Johnem Hughesem.

11 of 43

1986: Muza Johna Hughesa

Kariera Molly poszybowała w górę po pojawieniu się w kultowych filmach Hughesa z lat 80-tych – wiele z tych ról zostało napisanych specjalnie dla niej. Rozważając ich związek, Molly powiedziała Vogue że Hughes był niepodobny do żadnego innego reżysera, którego kiedykolwiek spotkała. „Naprawdę kliknęliśmy i dogadaliśmy się prawie natychmiast”, powiedziała. „Byłam dość introwertyczna, ale on po prostu miał we mnie tyle zaufania, do tego stopnia, że czułam, że mogę zrobić wszystko.”

12 of 43

1986: 58. rozdanie nagród Akademii Filmowej

Molly pojawiła się na 58. rozdaniu Oscarów nie jako nominowana, ale jako prezenterka nagrody za „Najlepsze efekty wizualne”, którą otrzymał film Kokon.

13 of 43

1987: Premiera „Some Kind of Wonderful

Chociaż John Hughes chciał, aby Molly wystąpiła w jego kolejnym filmie, Some Kind of Wonderful, odrzuciła go, ponieważ uważała, że jest zbyt podobny do jej poprzednich ról u Hughesa. Jednak nadal uczestniczyła na premierze u boku Adama Horovitza z Beastie Boys.

14 of 43

  Na jakie trzy podstawowe pytania muszą odpowiedzieć wszystkie społeczeństwa?

1987: „The Pick-Up Artist

Molly wystąpiła u boku Roberta Downeya Jr. w filmie The Pick-Up Artist z 1987 roku, w reżyserii Jamesa Tobacka. Komedia romantyczna była pierwszą główną rolą Molly w filmie fabularnym, którego reżyserem nie był John Hughes.

15 of 43

1987: 59th Academy Awards (Nagrody Akademii)

Molly pojawiła się na 59. rozdaniu Oscarów wraz ze swoim ówczesnym partnerem, Adamem Horovitzem, jako prezenterka w kategorii „Najlepszy montaż filmowy” Molly i Adam poznali się na planie filmu The Pick-Up Artist, i umawiali się przez około rok.

16 of 43

1988: Co-Stars Again

W 1988 roku Molly ponownie wystąpiła u boku Andrew McCarthy’ego w dramacie o dojrzewaniu, Fresh Horses. Wcześniej duet wystąpił razem w Pretty in Pink, nad którego obsadzeniem Molly ciężko pracowała. „Wydawał się typem faceta, w którym Andie by się zakochała, ponieważ Andie nie różniła się ode mnie, a ja uważałam, że Andrew jest naprawdę uroczy,” Molly powiedziała Vogue.

17 of 43

1988: „For Keeps

Molly wystąpiła w kolejnym dramacie o dojrzewaniu w szkole średniej w filmie For Keeps? Rwydanym w 1988 roku – i uważanym za jej ostatni film dla nastolatków – Molly zagrała w nim licealistkę, która zachodzi w ciążę w ostatniej klasie. Za tę rolę została nominowana do nagrody „Ulubiona aktorka filmowa” w Kids’ Choice Awards i zdobyła nagrodę „Najlepsza aktorka” na Festiwalu Filmowym w Paryżu.

18 of 43

1990: Nowy Kierunek

W latach 90-tych Molly zaczęła odchodzić od ról coming-of-age, z których stała się znana. Po odrzuceniu głównej roli w Ghost i Pretty Woman, Molly postanowiła przenieść się do Francji w poszukiwaniu nowego materiału i doświadczeń. „Nigdy nie czułam, że mogę popełniać błędy i być śmieszna tutaj”, powiedziała LA Times. „Pojechałam do Paryża, żeby to zrobić”.

19 of 43

  Kim są wykwalifikowani pracownicy w Indiach?

1990: The Tonight Show

Jej czas we Francji obejmował doskonalenie języka francuskiego, grę w kilku francuskich filmach, a nawet poślubienie swojego pierwszego męża: Valery Lameignère (więcej o tym później). Pojawiła się również w The Tonight Show w 1990 roku, aby promować jeden ze swoich dwóch amerykańskich filmów, które zostały wydane w tym roku, Strike It Rich i Betsy’s Wedding.

20 of 43

1994: „The Stand

Molly wystąpiła w miniserialu adaptującym klasyczną powieść Stephena Kinga, The Stand, w 1994 roku. Apokaliptyczna historia została zaadaptowana dla telewizji przez samego Stephena Kinga, który miał nawet niewielką rolę w serialu.

21 of 43

1995: A Darker Direction

Następnie aktorka wystąpiła w thrillerze z 1995 roku, Malicious. Zagrała obsesyjną studentkę college’u, która po przelocie zakochuje się w graczu baseballowym i nie chce zostawić go w spokoju. Rola ta była nowym kierunkiem od zwykłego słodkiego, nastoletniego wizerunku Molly – co film wykorzystał do promocji. Jeden z tagów brzmiał: „Molly wróciła … i nie jest już słodką szesnastką!”

22 of 43

1995: Magazyn „Movieline

Molly wzięła udział w przyjęciu w Nowym Jorku, aby uczcić swoją okładkę w numerze „Hollywood Style” magazynu Movieline. Wydanie zawierało obszerny profil dotyczący jej życia osobistego i kariery, zatytułowany „Sixteen Candles in the Wind.”

23 of 43

1995: Fashion Week

Molly próbowała swoich sił w modelingu podczas Fall Fashion Week w Bryant Park w 1995 roku. Chodziła dla najnowszej linii projektantki Cynthii Rowley w pokazie, który był transmitowany na jumbotronie na Times Square.

24 of 43

1996: 48. nagrody Emmy (Primetime Emmy Awards)

Po krótkim występie w sitcomie ABC Townies, Molly wzięła udział w 48th Primetime Emmy Awards w 1996 roku.

25 of 43

1999: „Nauczanie pani Tingle

Molly pozowała z młodą Katie Holmes na czerwonym dywanie z okazji premiery ich filmu, Teaching Mrs. Tingle. Portretowała młodą nauczycielkę w mrocznej komedii.

26 of 43

1999: Molly wychodzi za mąż

W 1999 roku Molly poślubiła swojego partnera Valery’ego Lameignère’a, francuskiego pisarza, którego poznała mieszkając i pracując we Francji. Oboje powiedzieli sobie „tak” w Bordeaux we Francji – gdzie spędzali dużo czasu – i rozwiedli się w 2002 roku.

27 of 43

2002: Broadway on Broadway

W 2001 roku Molly zaczęła odkrywać scenę teatralną w Nowym Jorku, do którego przeprowadziła się w 2002 roku. Wystąpiła w off Broadwayowskim spektaklu Jonathana Larsona tick, tick … BOOM!, a przede wszystkim wystąpiła jako Sally Bowles w broadwayowskim Cabaret przez około sześć miesięcy.

28 of 43

2002: „Zaczarowany kwiecień

Następnie Molly wystąpiła w Enchanted April na Broadwayu wraz ze znanymi aktorkami Dagmarą Dominczyk, Jayne Atkinson i Elizabeth Ashley. Jednak Molly występowała w tym spektaklu przez niecałe trzy miesiące, zanim odeszła z powodu ciąży z córką.

29 of 43

2003: Pierwsza córka Molly

Molly urodziła swoją pierwszą córkę, Matyldę, w 2003 roku ze swoim obecnym partnerem Panio Gianopoulosem – pisarzem i redaktorem książek. Oboje pobrali się w 2007 roku. „Jestem siedem lat młodszy od niej, więc oczywiście znałem ją i lekko się zadurzyłem” – powiedział Gianopoulos dziennikarzom na premierze jednego z filmów aktorki. „Ale byłem mały, miałem jakieś dziesięć lat. Teraz jestem w niej bardzo zadurzony!”

30 of 43

2004: Powrót na Broadway

Po urodzeniu córki Molly powróciła na scenę w off Broadwayowskiej produkcji Modern Orthodox. Wystąpiła u boku Jasona Biggsa (po lewej) i Craiga Bierko (po prawej) w komediowym przedstawieniu o wpływie postaci Jasona na świeckie żydowskie małżeństwo.

  Czy mogę podłączyć telewizor do przedłużacza?

Najchętniej czytane

Jak oglądać The Last of Us

Czy zacząłeś The Last of Us jeszcze? A może wolicie nie cierpieć z powodu koszmarów w niedzielne wieczory? Tak czy inaczej, wiedzcie, że jest...

Gdy fale świetlne docierają do oka, najpierw przechodzą przez?

Kiedy fale świetlne docierają do oka, najpierw przechodzą przez?Wyczuwające oko i postrzegającą korę wzrokową. Jak widać na Rysunku 5.7, "Anatomia ludzkiego oka", światło wchodzi do oka przez rogówkę, przezroczystą powłokę, która chroni oko i zaczyna skupiać przychodzące światło. Światło przechodzi następnie przez źrenicę, mały otwór w środku oka.Kiedy opisujemy czyjeś oczy jako niebieskie, technicznie rzecz

Czy dobry izolator zapobiega ucieczce ciepła?

Czy dobry izolator zapobiega ucieczce ciepła?5. Czy dobry izolator zapobiega ucieczce ciepła, czy po prostu spowalnia jego przepływ? Dobry izolator zapobiega przedostawaniu się przez niego ciepła ze względu na powolny przebieg przewodzenia.Dlaczego ręka Millie nie jest poparzona, kiedy trzyma ją nad zaworem bezpieczeństwa szybkowaru?Dlaczego ręka Millie nie jest poparzona, gdy trzyma ją nad zaworem bezpieczeństwa

Keanu dostaje swoją broń w zwiastunie John Wick: Chapter 4

Minęły nieco ponad dwa lata, odkąd John Wick złamał wszystkie zasady i zbuntował się, podejmując walkę z najwyższymi władzami, będąc jednocześnie ściganym przez każdego...

Tajfun Maysak sieje spustoszenie w Korei Południowej. Wkrótce uderzy ponownie

Ostatniej nocy, wzdłuż wybrzeża Korei Południowej przeszedł potężny tajfun Maysak. Krytyczna sytuacja pogodowa zmusiła do ewakuacji ponad 2000...

Dlaczego astronomom trudno jest dokładnie zmierzyć wartość stałej Hubble’a?

Dlaczego astronomom trudno jest dokładnie zmierzyć wartość stałej Hubble'a?Jednak uzyskanie prawdziwej wartości Ho jest bardzo skomplikowane. Astronomowie potrzebują dwóch pomiarów. Po pierwsze, obserwacje spektroskopowe ujawniają redshift galaktyki, wskazując jej prędkość radialną. Drugi pomiar, najtrudniejsza do określenia wartość, to dokładna odległość galaktyki od Ziemi.Czy galaktyki naprawdę oddalają się od nas, czy też przestrzeń po prostu się

Jaki proces zachodzi w stałej temperaturze?

Jaki proces zachodzi w stałej temperaturze?isothermal processCo to jest stała temperatura?Podstawowe prawa gazowe dla stałej ilości materii... Iloczyn ciśnienia i objętości jest stały, gdy temperatura jest stała. Zależność ta znana jest jako prawo Boyle'a lub prawo Mariotte'a . O procesie o stałej temperaturze mówi się, że jest izotermiczny .Czy energia wewnętrzna zmienia się w procesie

Dow Jones Newswires: JD Sports Fashion widzi zysk w 2023 roku na wyższym poziomie oczekiwań po silniejszej sprzedaży świątecznej

JD Sports Fashion PLC powiedział w środę, że spodziewa się zgłosić fiskalny 2023 skorygowany zysk...

Najlepsze sposoby na lokalizację marketingu internetowego

Marketing internetowy jest bardzo opłacalnym sposobem na pobudzenie działalności gospodarczej i pomaga przyciągnąć więcej klientów. Najlepszym sposobem na marketing internetowy jest pełne wykorzystanie SEO, a zwłaszcza lokalnego SEO. Wiele firm działa na określonych obszarach, a zatem określenie ich marketingu dla mieszkańców jest naprawdę ważne.Licencja: Royalty Free lub iStockOto kilka najlepszych sposobów na zlokalizowanie swojego marketingu.Wymień

Pozostałe newsy

Jak oglądać The Last of Us

Czy zacząłeś The Last of Us jeszcze? A może wolicie nie cierpieć z powodu koszmarów w niedzielne wieczory? Tak czy inaczej, wiedzcie, że jest...

Przedstawiamy Bassa Reevesa, kolejny spinoff Yellowstone

Jeśli nie sądziliście, że np Yellowstone extended universe of shows could get any more confusing, well, you would lose that bet today. Poznaj 1883:...

That ’90s Show Season 2 Could Feature a Love Triangle

That '90s Show właśnie wylądował na Netflixie - i nostalgiczni fani już mają nadzieję na drugi sezon. Szczerze mówiąc, nie dziwimy się im. Nowy...

Only Death Could Silence David Crosby

Jest rok 2018 i piszę profil Davida Crosby'ego, prowadząc do mojego wywiadu z nieżyjącym już singer-songwriterem, szelki. Nie mam pojęcia, czego się spodziewać. Jednym...

Najbardziej oczekiwane seksowne seriale 2023 roku

Przyznam się: Oglądam zdecydowanie za dużo telewizji, nawet jak na dziennikarza rozrywkowego. Od sitcomów z lat 90-tych, przez komedie szkolne, po dystopijne dramaty -...