Show Biznes

Issa Rae składa hołd Aaliyah za jej rolę w „Queen of the Damned” w serialu „Legendary

W czwartym odcinku serialu HBO Max „Legendary”, poświęconego konkursom tańca towarzyskiego, zrobiło się strasznie, ale gościnna sędzina Issa Rae była przygotowana. W tym tygodniu każdy z domów przygotował występ zainspirowany klasycznym horrorem w ramach tematu „Whorror House”. Rezultaty były idealnym połączeniem strasznego i olśniewającego. Jednak Rae skradła show dzięki swojemu hołdowi dla zmarłej Aaliyah za rolę w „Queen of the Damned”.

W filmie z 2002 roku, który powstał na podstawie powieści Anne Rice o tym samym tytule, Aaliyah zagrała królową Akashę, pierwszego wampira. Ta królewska rola udowodniła, że piosenkarka R&B jest wschodzącą gwiazdą filmową dzięki temu, jak władała na ekranie. Niestety, Aaliyah zginęła w katastrofie lotniczej 25 sierpnia 2001 roku, zaledwie kilka miesięcy przed premierą filmu w lutym 2002 roku.

Dwie dekady później, jej występy nie straciły na aktualności i najwyraźniej nadal inspirują aktorów, czego dowodem jest hołd Rae dla Królowej Akashy w „Legendary” Od momentu, gdy weszła na scenę, nie było wątpliwości, kogo naśladuje twórczyni „Insecure”. Począwszy od imponującej, wysadzanej kamieniami korony, poprzez biżuterię inspirowaną afrykańskimi królowymi, aż po replikę stroju, Rae w pełni ucieleśniła ducha postaci od stóp do głów.

Chociaż Aaliyah nigdy nie zobaczyła „Królowej potępionych”, jej miłość do swojej bohaterki sugeruje, że byłaby zaszczycona, gdyby jej występ wciąż trwał. W 2001 roku w wywiadzie dla Entertainment Tonight, piosenkarka podzieliła się tym, jak bardzo była podekscytowana przyjęciem tak potężnej roli. „Świetnie się bawiłam, grając [Queen of the Damned]. Byłam bardzo podekscytowana, że będę częścią filmu o wampirach, ponieważ od najmłodszych lat uwielbiam wampiry” – mówiła w maju 2001 roku. „A to był nie tylko film o wampirach – to była Anne Rice.”

Tak jak Aaliyah była fanką wampirów, tak Rae jest fanką Aaliyah. Zanim bezbłędnie odtworzyła kostium królowej Akashy, Rae oddała hołd stylowi Aaliyah w 2020 roku, kiedy to założyła żółtą sukienkę z wycięciami na rozdanie nagród Soul Train. Styl z podwójnym wycięciem został spopularyzowany pod koniec lat 90-tych przez piosenkarkę R&B, jak wskazuje Essence.

To oczywiste, że Aaliyah miała duży wpływ na Rae, a przywracając do życia Queen Akashę w utworze „Legendary”, subtelnie przypomniała światu, jak utalentowanym aktorem i piosenkarką była zmarła.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button