Strona główna Show Biznes Jak jeden człowiek stracił 1 milion dolarów na kryptowalutowy "super przekręt" zwany...

Jak jeden człowiek stracił 1 milion dolarów na kryptowalutowy „super przekręt” zwany rzeźnictwem świń

Rozmowa WhatsApp o długości 271 000 słów pomiędzy mężczyzną z Bay Area i jego oszustem ujawnia łamiącą serce mechanikę nowej rakiety inwestycyjnej. Eksperci uważają, że globalne straty liczone są w miliardach.


Towa wiadomość na WhatsApp Cy pojawiła się znienacka.

„Jessica” powiedziała mu, że znalazła jego numer w swoich kontaktach telefonicznych i dociera do niego, ponieważ myślała, że mogą być starymi kolegami. Cy, 52-letni mężczyzna, który mieszka w Bay Area, nie pamiętał jej, ale była miła, serdeczna i ujmująca. Wysłała zdjęcia tego, co jadła. Rozmawiali o wspólnym zamiłowaniu do sushi, a Cy spodobała się ta rozmowa na tyle, że następnego dnia kontynuował z nią rozmowę.

Wkrótce wymiana tekstów przeszła od anodii do spraw osobistych. Cy opowiedział Jessice o swoich zmaganiach z utrzymaniem rodziny, o chorym ojcu i o tym, jak ciążyła na nim decyzja o wysłaniu go do hospicjum.

To był październik 2021 roku. Do grudnia Cy został wykiwany na ponad milion dolarów – z czego ponad jedną czwartą stanowiły pożyczone pieniądze. Jego finanse były w ruinie. Cy, który poprosił Forbes by zidentyfikować go tym pseudonimem, został „zarżnięty przez świnie”

Rzeźnictwo świń jest stosunkowo nowym przekrętem finansowym o długiej grze, w którym „świnie” lub cele są „rzeźne” przez ludzi, którzy przekonują ich do inwestowania coraz większych sum w rzekome platformy handlowe napędzane kryptowalutami. Fałszywe platformy są zaprojektowane tak, aby wyglądały na prawdziwe i sprawiały, że ofiary wierzą, że ich inwestycje przynoszą fantastyczne zyski – do czasu, gdy ich oszust i wszystkie pieniądze, które według nich zainwestowali, znikną.

Ofiary często tracą znaczne sumy, a praktyka jest tak lukratywna, że jest skalowana i prowadzona masowo w krajach takich jak Kambodża, Laos i Myanmar. Jak dotąd amerykańscy funkcjonariusze organów ścigania, zarówno na szczeblu federalnym, jak i lokalnym, poczynili niewielkie postępy w odzyskiwaniu skradzionych funduszy lub łapaniu sprawców.


Oszustwa te są przeprowadzane „na dużą skalę, na skalę przemysłową – jakby robili oszustwa w fabryce”


Komplikując wysiłki organów ścigania jest kwestia handlu ludźmi. Obrońcy praw człowieka mówią, że wielu oszustów to same ofiary, ludzie zwabieni do krajów południowo-wschodniej Azji perspektywą lepiej płatnej pracy, a następnie zmuszeni do prowadzenia oszustw związanych z ubojem świń, czasem pod groźbą przemocy. Często ich paszporty i telefony komórkowe są konfiskowane po przyjeździe.

Te oszustwa są przeprowadzane „na dużą skalę, na skalę przemysłową – tak jakby robili oszustwa w fabryce”, powiedział Jan Santiago, zastępca dyrektora grupy rzeczniczej Global Anti-Scam Organization Forbes. Szacuje on, że globalne straty liczone są w miliardach.

Cy stracił na takim oszustwie ponad milion dolarów. Manipulacja rozegrała się poprzez wielomiesięczną, rozdzierającą serce rozmowę na WhatsApp, która liczy ponad 271 000 słów – 480 stron z pojedynczym odstępem.

Transkrypcja, którą Cy podzielił się z Forbes, ujawnia, jak Jessica obróciła jego lęki i niepewność na swoją korzyść. Cy, z chorym ojcem, przepracowaną żoną i córką wkrótce rozpoczynającą naukę w college’u, uznał pozornie szybkie i łatwe zyski finansowe Jessiki za kuszące. Szczegóły dotyczące jego życia prywatnego wkrótce stały się klinem, który Jessica wbijała między Cy’a i jego pieniądze, bezustannie, przez wiele tygodni. W każdym momencie namawiała go, by wydawał więcej.

To historia o tym, jak jeden oszust zniszczył życie mężczyzny.


„NIE CHCĘ, ŻEBYŚ TAK CIĘŻKO PRACOWAŁ”

W miarę jak Cy poznawał Jessicę, coraz bardziej intrygowały go twierdzenia, że zarabiała mnóstwo pieniędzy na handlu na MetaTraderze, aplikacji dostępnej w App Store firmy Apple. Jessica powiedziała mu, że otrzymywała poufne wskazówki dotyczące handlu złotem od tajemniczego wujka z Hong Kongu, tego samego miejsca, z którego pochodzili rodzice Cy.

10/20/21

Cy: Dlaczego chcesz się tym ze mną podzielić?

Jessica: Z powodu twojego ojca

Jessica Masz trudny czas

Cy: Nie tylko. Muszę wspierać swoje rodzeństwo.

Jessica: Mój dziadek jest w szpitalu

Jessica: Nie chcę, żebyś tak ciężko pracował

Cy: Jestem jedynym, który się tu urodził i robi dobrą robotę finansowo, więc muszę im pomóc

Cy: jeśli stracę pieniądze, popełnię samobójstwo w tajemnicy

Jessica: Zaufaj mi, wiadomość jest w 100% trafna

Pod koniec października Jessica wysłała SMS-a do Cy tuż po 10 rano czasu kalifornijskiego: „Telefon wujka jest tylko po to, aby przekazać mi wiadomości z wieczora”, powiedziała, wyjaśniając, że ma nowe informacje wewnętrzne, które oboje mogliby wykorzystać do osiągnięcia zysku. Zachęciła Cy do przeprowadzenia symulowanej transakcji: „Nie potrzeba żadnych pieniędzy”

W ciągu kilku minut Jessica przeprowadziła Cy przez proces, krok po kroku, autorytatywnym tonem.

„Jeśli chcesz zarabiać pieniądze, po prostu mnie posłuchaj” – napisała. Kazała mu pobrać na iPhone’a aplikację brokerską MetaTrader 5 i udzieliła mu kilku prostych instrukcji. Interfejs na jego telefonie pokazywał dwa przyciski: Czerwony oznaczał „kupuj w dół”, a niebieski „kupuj w górę”

Cy stracił pieniądze w symulacji, ale Jessica uspokoiła go, upierając się, że dzięki podobnym informacjom wewnętrznym zamieniła inwestycję o wartości 5 milionów dolarów w 10 milionów dolarów.

10/20/21

Jessica: Zarobione pieniądze mogą lepiej pomóc twojemu ojcu

Cy: Nie jestem pazerny, dopóki jest bezpiecznie

Jessica: Ok, porozmawiajmy jeszcze raz

Cy: Ok.

Jessica: Na pewno jest bezpieczna, od wielu lat jestem

Cy: Czyli zarobiłeś ponad 10 mln USD?

Jessica: NIE 5M to moja inwestycja

Jessica: Zarobione 5M

Cy: Ja c. Powinieneś przenieść pieniądze na nieruchomości po tym czasie.

Cy: Jeśli mogę tyle zarobić, to mogę pomóc tylu ludziom wokół mnie

Następnego wieczoru Cy przeprowadził kolejny symulowany handel, w którym wydawało się, że zarobił 28 000 USD, po prostu robiąc dokładnie to, co Jessica kazała mu zrobić. Pozostał ostrożny, ale mniej. Jessica zachęcała go do zainwestowania 10.000 dolarów, minimum, jak twierdziła, zauważając, że zyski mogłyby pomóc jego rodzinie.

Następnego dnia Cy wysłał SMS-a do Jessiki z propozycją. Wyłożyłby 5 000 dolarów, jeśli ona wyłożyłaby pozostałe 5 000 dolarów, a on zwróciłby jej pieniądze po udanej transakcji. Odrzuciła ten pomysł.

10/21/21

Cy: Co o tym sądzisz? Za dużo jak dla mnie, żeby pytać

Jessica: NIE, mogę zabrać Cię do zarabiania pieniędzy, ale nie dam Ci pieniędzy. Jeśli dam ci pieniądze, nie ma potrzeby, abyś je zarabiał.

Cy: Nie daj Boże.

Cy: Zwróci się po pierwszym zysku więc jestem spokojny.

Jessica: Za pierwszym razem wypada być ostrożnym

Cy: Dokładnie.

Przez chwilę chodzili tak tam i z powrotem, ale w końcu Cy powiedział Jessice, że choć martwi się, „że zostanę oszukany”, to zgodził się wyłożyć te 10 000 dolarów. „Nie uważam, że mężczyźni powinni być tacy, nie rób tego, jeśli się martwisz”, powiedziała mu.

Z pomocą Jessiki, Cy wysłał 10 000 $ do Coinbase. Kilka dni później Cy ponownie zwierzył się Jessice.

10/24/21

Cy: A we wtorek będę decydował o życiu mojego ojca spotkanie z lekarzami

Cy: Właśnie to mnie nurtowało, że nie chciałem Ci powiedzieć wcześniej

Jessica: OK看

Jessica: Stało się, zaakceptuj to sam

Cy: Musiałem zrobić to samo 8 lat temu dla mojej mamy

Jessica: OMG

Cy: Strasznie mi jej brakuje

Jessica: Masz trudny czas

Jessica: Bardzo współczuje twoich przeżyć

Cy: Pamiętaj, że mówiłem, że urodziłem się przez przypadek

Cy: Próbowałem się dowiedzieć, czym się w ogóle urodziłem.

Cy: Dlaczego się urodziłem

Cy: Chyba wpadłem na to kilka lat temu

Jessica: Twoi bracia i siostry

Jessica: WHY

Cy: Jestem tu po to, by zająć się nimi wszystkimi

Cy: Jestem najmłodszy

Cy: I może zapłacić rachunki

Jessica: Jesteś bardzo synowska, więc chętnie Ci pomogę

Jessica: Czyli pracujesz ciężej, aby zarobić pieniądze

Cy: Mimo, że się tu urodziłem zawsze czuję się obco

Cy: Dyskryminacja, problem z obrazem własnej osoby, brak szacunku

Cy: Nie czuję się tu jak u siebie

Po pewnych czkawkach z ustawieniem jego nowego konta Coinbase, Jessica powiedziała Cy, aby przeniósł swoje pieniądze do Crypto.com zamiast tego i poinstruowała go, aby kupił Ethereum o wartości 10 000 USD. (Później powiedziała mu, aby przede wszystkim kupił stablecoin, USDT, znany również jako „Tether”) Następnie przelał te pieniądze na adres kryptowalutowy, zgodnie z jej instrukcjami. To z kolei zostałoby wykorzystane do zakupu kontraktów terminowych na złoto za pośrednictwem czerwono-niebieskiego interfejsu handlowego MetaTradera, powiedziała mu.

27 października, z prawdziwymi pieniędzmi Cy’a teraz na linii, Jessica wysłała sms z „wiadomościami” od „Wujka”

Postępując zgodnie z jej instrukcjami do litery i wysyłając jej zrzuty ekranu na każdym kroku, Cy wykonał transakcję, która wydawała się prawie podwoić jego pieniądze. Cy nie do końca rozumiał, co się dzieje – myślał, że kupuje złote kontrakty terminowe – ale sumiennie podążał za nią, wykonując jej wyraźne instrukcje.

„Trzęsłem się jak szalony, bo oczywiście wciąż miałem wątpliwości” – powiedział Cy Forbes podczas lunchu w kawiarni w Bay Area. Nie dotykał swojego jedzenia. Czasami wyglądał na skraju łez.

„Podejmowałem trochę ryzyka, aby poprawić życie mojej rodziny i mojego rodzeństwa i starałem się zaskoczyć moją rodzinę”, powiedział. „Moja misja polegała na próbie zmniejszenia godzin pracy mojej żony i miałem nadzieję, że mogę pomóc standardowi życia mojego rodzeństwa”

Teraz przekonany, że to była prawdziwa rzecz, Cy był zaczepiony.

„Pozwólcie, że przeleję dodatkowe $20k na jutro”, napisał do Jessiki 27 października – około trzy tygodnie po jej pierwszej komunikacji. „To jest [a] łącznie 30k$. Potem w poniedziałek dodajemy więcej. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z taką ilością pieniędzy, więc jest to trochę przerażające”

  Małgorzata Rozenek jednak nie poprowadzi kultowego programu TVN

„Powiedziałam ci wszystkie sposoby, w jakie zarabiam pieniądze, czy wątpisz we mnie?” powiedziała w pewnym momencie, kilka dni później.

W tym momencie Cy włożył już 50 000 dolarów i myślał, że osiągnął całkowity zysk w wysokości około 13 000 dolarów. Trudno mu było uwierzyć w swoje szczęście.

MetaTrader, który oferuje licencje na swoje oprogramowanie, umożliwia legalny handel przez rzeczywiste domy maklerskie. Ale, według GASO, MetaTrader pozwala również licencjobiorcom na korzystanie z konkretnej wtyczki, znanej jako Virtual Dealer, która może być używana przez oszustów do „manipulowania tymi cenami rynkowymi i symulowania sald kont, zysków lub strat. Wszystko wygląda i wydaje się prawdziwe, ale to wszystko jest fabrykacją”

W przypadku Cy’a wszystkie liczby, które widział, były fikcją. Jessica albo kontrolowała wyniki w aplikacji, albo przekazywała informacje Cy’a komuś innemu, kto to robił. Nigdy więcej nie zobaczyłby swoich pieniędzy.

Cy powiedział Forbes , że ponieważ pobrał MetaTrader z App Store, domniemywał, że jest on legalny.

„Cała platforma, aplikacja, która była na Apple z 4,7 gwiazdkami, wszystko wydawało się bardzo realistyczne” – powiedział. „To był rynek handlowy, który szedł w górę i w dół, to było coś, czego nigdy wcześniej nie widziałem”

MetaQuotes, firma stojąca za MetaTrader, nie odpowiedziała na wielokrotne prośby o komentarz. TradeToolsFx, który robi wtyczkę Virtual Dealer, nie był w stanie dostarczyć komentarza w momencie publikacji. Google, który hostuje MetaTrader w Sklepie Play, nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Rzecznik Apple Adam Dema powiedział Forbes firma bada skargi dotyczące MetaTradera i w razie potrzeby podejmie dodatkowe działania w celu ochrony użytkowników App Store.

  Only Death Could Silence David Crosby


„TO KOSZMAR”

Rzeźnictwo świń jest agnostyczne pod względem platform: może nastąpić przez LinkedIn, przez aplikacje randkowe, a nawet, jak to było w przypadku Cy, przez przypadkową wiadomość tekstową. Ale te oszustwa mają tę samą formę: Niewinna pogawędka zamienia się w poradę inwestycyjną. W pewnym momencie świnia zostaje utuczona – ofiara zostaje podstępnie nakłoniona do większych wydatków – a następnie zarżnięta, gdy oszust ucieka z gotówką.

Każdy może stać się celem. W ostatnich tygodniach, Forbes rozmawiał z 12 osobami, szerokim przekrojem ofiar, w tym z Cy: traderem akcji w Teksasie, studentem studiów magisterskich w Michigan, inżynierem w Kalifornii, lekarzem w Nowym Jorku. W przeciwieństwie do stereotypowej ofiary oszustwa, wielu z nich jest dobrze wykształconych i obeznanych z technologią cyfrową. Ale to nie przeszkodziło im w utracie ogromnych sum pieniędzy: Niektórzy stracili dziesiątki tysięcy, inni setki tysięcy, a jeszcze inni, jak Cy, zostali podstępem zmuszeni do rozstania się z ponad milionem dolarów. Tylko nielicznym udało się odzyskać jakiekolwiek pieniądze.

Oszustwa związane z rzeźnią świń są kuzynem oszustw romansowych online w starszym stylu, które często mają straty na mniejszą skalę. Podczas gdy rzeźnia świń czasami wykorzystuje romans jako taktykę, oszuści mogą również budować inne rodzaje osobistych lub zawodowych relacji w czasie, aby przekonać swoje cele do zainwestowania większej ilości pieniędzy.

CipherBlade, firma zajmująca się analizą śledczą kryptowalut, szacuje, że światowe straty z oszustw związanych z rzeźnictwem świń są w „dziesiątkach miliardów” dolarów amerykańskich w samym 2021 roku, dodając, że przypuszczalne straty są „niewiarygodnie wysokie” (Najbliższym typem oszustwa, który śledzi FTC, są oszustwa romansowe, a straty z tych oszustw osiągnęły w 2021 roku rekordowy poziom 547 milionów dolarów)

„Większość ludzi, którzy tracą fundusze na oszustwa związane z rzeźnictwem świń, nie odzyskuje tych funduszy w ogóle”, powiedział Paul Sibenik, główny menedżer spraw w CipherBlade Forbes. Zauważył, że najwyższa pojedyncza strata, o której wie, to „20 lub 30 milionów dolarów”, a średnia strata to „średnia do wysokiej liczby sześciocyfrowej”

Andrew Frey, kryminalistyczny analityk finansowy z United States Secret Service w San Francisco Field Office, powiedział Forbes , że rzeźnictwo świń to obecnie „super przekręt”

„Wzięli to na karb wyrafinowania w tworzeniu tych aplikacji z percepcją, że ludzie zarabiają pieniądze”, powiedział, odnosząc się do zmanipulowanych platform handlowych, , podobny do tego, przez który został poprowadzony Cy.


„Wabi się ich wszelkimi obietnicami (…) i oferuje się im śmieszne sumy pieniędzy”


Wiele ofiar mówi, że zgłosiło swoje straty do lokalnego wydziału policji, często po to, by otrzymać odpowiedź, że niewiele mogą zrobić, by pomóc, jeśli w ogóle otrzymają odpowiedź. Sfrustrowani pozornym brakiem publicznej i zdecydowanej odpowiedzi ze strony amerykańskich władz, niektórzy poszkodowani połączyli się w grupy na Facebooku i kanały WhatsApp.

Największą grupą rzeczniczą jest stosunkowo nowa amerykańska i singapurska organizacja non-profit o nazwie Global Anti-Scam Organization. GASO stała się internetową izbą rozliczeniową informacji: Wolontariusze piszą szczegółowe raporty o tym, jak działają oszustwa, prowadzą własne niezależne badania, łączą ofiary z placówkami medialnymi i ściśle współpracują z organami ścigania, aby spróbować doprowadzić sprawców przed oblicze sprawiedliwości.

„Duży obraz jest taki, że istnieje ten przemysł chałupniczy w południowo-wschodniej Azji, który zatrudnia lub zmusza tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy ludzi do robienia oszustw online i jest to dość lukratywne”, Jan Santiago, zastępca dyrektora GASO powiedział Forbesowi. Santiago, miękko mówiący 30-letni filipiński imigrant mieszkający w Los Angeles, mówi z doświadczenia: Sam stracił ponad 100 tys. dolarów na ten właśnie rodzaj oszustwa.

Eldeen Husaini Hashim, malezyjski ambasador w Kambodży, powtórzył obawy Santiago, zauważając, że industrializacja rzeźnictwa świń naraża na niebezpieczeństwo wielu młodych, zwykle chińskojęzycznych ludzi z jego ojczyzny.

„Są zwabiani wszelkiego rodzaju obietnicami, pracują w obsłudze klienta, lub w hotelach, lub zarządzaniu, lub rozrywce i oferuje się im śmieszne kwoty pieniędzy”, powiedział Hashim Forbes. Wielu kończy w związkach przestępczych. Niektórzy dzwonią do ambasady po pomoc – ale dostęp do telefonu jest rzadki, a wielu ledwo zdąży zadzwonić, zanim zostaną zdemaskowani.

„Udaje im się mieć tylko kilka sekund – to, co zrobili, to po prostu dzielą się lokalizacją i mówią: 'pomoc'”, wyjaśnił. „To jest koszmar.”


„TWÓJ OJCIEC CHCE, ŻEBYŚ BYŁ LEPSZY”

Przez kilka następnych dni Jessica drażniła Cy’a wiadomościami o nadchodzącym „wielkim rynku” Gdyby udało mu się zebrać jeszcze więcej pieniędzy, mógłby naprawdę zarobić.

Cy zaczął upłynniać akcje, sprzedając prawie 58 000 dolarów ze swojego portfela funduszy inwestycyjnych, a następnego dnia kolejne 70 000 dolarów. Wykorzystał wpływy na zakup większej ilości kryptowalut, które następnie przelał na adres kryptowalutowy zgodnie z instrukcjami Jessiki, aby przygotować się na nadejście wielkiego rynku.

Tymczasem, gdy choroba jego ojca pogorszyła się, Cy zwrócił się do Jessiki po wsparcie emocjonalne.

11/4/21

Cy: Rozmawiałam przez telefon z dr 🥺😥😭

Jessica: Jesteście zajęci sobą, właśnie powiedziałam wam, że robię

Cy: He’s ….

Cy: Dying

Jessica: Do you miss me

Cy: Ja tak. Ale też się boję. Tracę go

Jessica: Wszystko w porządku?

Cy: Mój tata umiera

Jessica: 😭😭😭

Cy: Biorę resztę dnia wolnego i idę do szpitala.

Cy: nie martw się o mnie.

Jessica: Czy zamierzasz żyć w szpitalu przez te kilka dni

Cy: Muszę być silny dla reszty rodziny

Jessica: Martwię się o ciebie

Cy: Będzie ok.

Cy: Świadomość, że jesteś ze mną jest bardzo pocieszająca

Jessica: Będę ci towarzyszył

Cy: Dziękuję, Jessica!

Kilka godzin później Jessica wysłała do Cy wiadomość z jakąś pilną radą finansową, naciskając na niego, by sprzedał swoje akcje.

11/4/21

Jessica: Proponuję sprzedać akcje

Jessica: tak

Cy: To znaczy, że nie ma dziś i nie ma jutro. Czyli czekamy na niedzielny wieczór?

Jessica: Nie ignoruj tego dużego rynku

Następnego ranka Jessica wysłała wiadomość do Cy, przypominając mu o przekazaniu wpływów ze sprzedaży na jego konto kryptowalutowe.

11/5/21

Cy: Powinienem opłakiwać, a nie rozmawiać o pieniądzach

Jessica: Nie, twój ojciec chce, żebyś była lepsza

Cy: Ok. Pozwól, że wstanę i zrobię drut teraz

Jessica: OK

Cy: Gotowe.

Jessica: Jesteście bardzo sprawni, czuję ulgę

Jessica: Jedziesz do szpitala, pamiętaj o jedzeniu

W tym momencie Cy był w prawie 200 000 dolarów z własnych pieniędzy i wierzył, że Jessica pożyczyła mu dodatkowe 40 000 dolarów. Do wieczora Jessica wysłała wiadomość z dobrą nowiną: „Masz teraz 300 000 kapitału”, napisała, dodając: „jeśli to możliwe, spróbuj osiągnąć 500 000”

7 listopada Jessica powiadomiła Cy o kolejnych wiadomościach od wuja. Cy sumiennie wykonał jej instrukcje i ponownie aplikacja MetaTrader pokazała, że zarobił pieniądze.

„Czy ja śnię?” Napisał Cy. „60k w mniej niż 10 min!”

Jessica poinstruowała Cy, aby powtórzył handel, pozornie zarabiając mu kolejne 31 000 $. Nadal zachęcała go do zainwestowania jeszcze większej ilości pieniędzy. Cy zobowiązał się, sprzedając po kryjomu rodzinne aktywa. Uważał, że zyskał około 90 000 dolarów, czyli prawie 40% zwrotu.

11/7/21

Jessica: I’m serious about you

Cy: Ja też jestem.

Cy: Po cichu sprzedaję płytę mojej Mamy bez wiedzy rodziny

Jessica: Widzę

Cy: 🙏🤭🤫

Cy: i już czuję się winny z tego powodu.

Jessica: Moim pierwotnym zamiarem było to, że Ty i Twoi znajomi pożyczyliście trochę, a gdy minie wielkie notowanie, to jeszcze im dasz

Cy: widzę. Ale nie chcę wciągać w to innych osób

Cy: to wszystko jest tajemnicą. Nikomu nie mówię

Pomimo jego ciągłych starań, Jessica wciąż namawiała go do pożyczania pieniędzy od przyjaciół i rodziny, aby miał przynajmniej milion dolarów do zainwestowania na następnym „wielkim rynku”

11/11/21

Cy: Stawiam czoła rzeczywistości.

Jessica: WHY?

Cy: Nie mogę już naciskać

Cy: 11/16 Dostanę kolejne $20k od moich przyjaciół

Jessica: Możesz spróbować pożyczyć pieniądze z banku

Jessica: Daleko od 1M

Cy: Za dużo, żeby pożyczyć.

Jessica: Ile można pożyczyć?

Jessica: Ja również mogę pomóc w wymyśleniu rozwiązania

Jessica: Najlepiej do osiągnięcia 1M

Cy: Wcześniej było to 500k. Now its 1m?

Jessica: Kup raz za 500K, kup wiele razy za 1M

Jessica: Nadal nie rozumiesz?

Cy: Jessica. Pamiętasz o czym rozmawialiśmy dwa dni temu

Cy: Nie mogę naciskać dalej

Jessica: Nawet nie znasz wielkiego rynku

Następnego dnia Cy miał objawienie. Przypomniał sobie, że nadal posiada linię kredytową home equity, rodzaj pożyczki finansowej dostępnej dla właścicieli domów, która wykorzystuje własny dom jako zabezpieczenie. Wypłacił 200 000 dolarów i przelał je do portfela kryptowalutowego w ramach przygotowań do nadchodzącego „wielkiego rynku”

  Czy powinienem kupić trójkołowiec?

Miał teraz włożone ponad 440 000 USD własnych pieniędzy.

„Czy widzisz więc, że ciężko pracuję?” napisał do niej.

Kiedy 14 listopada zmarł ojciec Cy, Jessica była wśród pierwszych osób, do których wysłał wiadomość. „Czy mogę ci coś powiedzieć? Ale nie denerwuj się”, napisał. „Mam ochotę umrzeć. Czuję, że nic już nie ma znaczenia” Mimo to, niecałe 20 minut później, zapytał, czy są jakieś wieści o tym „wielkim rynku”


„JESTEŚ MOJĄ JEDYNĄ NADZIEJĄ”

W miarę upływu dni, a Cy stawał się coraz bardziej przygnębiony, Jessica zachęcała go do opierania się na niej w celu uzyskania emocjonalnego wsparcia.

11/17/21

Cy: ostatnio w ogóle nie czuję się szczęśliwa. Kawałek mnie umarł wraz z moim ojcem

Jessica: Ale masz mnie teraz

Cy: ☺️

Jessica: Mam nadzieję, że uda mi się być tak ważnym jak twój ojciec

Cy: Time will tell

Kiedy „wielki rynek” w końcu nadszedł 18 listopada, Cy wierzył, że jest spłukany: Jego początkowa inwestycja o wartości 440 tys. dolarów urosła do 2,2 mln dolarów.

Ale kiedy miała miejsce ta krytyczna transakcja, która miała przynieść ogromne zyski, MetaTrader nagle zaczął pokazywać jego saldo jako ujemne $480,000. Cy nie mógł zrozumieć dlaczego. Czy aplikacja się zawiesiła? Czy popełnił jakiś krytyczny błąd?

„Straciłem wszystkie moje pieniądze” – wysłał wiadomość do Jessiki. „Co powinienem zrobić?” Jessica szybko go zganiła („Jeśli kapitał nie wystarczy, nie można go wspierać do punktu zysku”), ale też uspokoiła.

11/18/21

Jessica: Przyprowadzę cię z powrotem.

Cy: Yes please please please

Jessica: Nie martw się, zaufaj mi.

Cy: Ok. Wszystko co mam to ty.

Jessica: To, co trzeba teraz zrobić, to zebrać fundusze.

Wkrótce Cy zlikwidował więcej swoich pozostałych aktywów, desperacko próbując odegrać się od strat.

11/18/21

Cy: Ufam ci. Nie mam nic innego, co mógłbym zrobić

Jessica Nie masz we mnie wiary?

Cy: Wciąż powtarzam sobie

Cy: Jeśli mogę zarobić 1.7m w dwa tygodnie to powinniśmy być w stanie to odzyskać zwłaszcza, że twoje wiadomości są w 100% dokładne inside info

Ale do następnego dnia, próbował stave off Jessica przez kłamstwo do niej, twierdząc, że jego rodzina była na niego.

11/19/21

Cy: Ukrywam się przed rodziną

Jessica: dlaczego

Cy: Ufam i wierzę ci. Ale chcę dać ci znać, jak bardzo poważne stało się to dla mnie

Cy: Dowiedzieli się i grożą, że mnie zabiją lub wezwą policję.

Cy: W najbliższą sobotę.

Jessica: Skąd oni wiedzieli?

Cy: Siostra dowiedziała się we wspólnych akacjach i pyt

Cy: JEŚLI nie odzyskam pieniędzy, nie wiem co zrobię

Cy: Jesteś moją jedyną nadzieją

Cy: Przepraszam wszystkich

Jessica: Zdobędziemy go z powrotem

Cy: Ponieważ kapitał, który otrzymuję nie jest mój. Jeśli to stracę, będę w głębszym dołku

Cy: Nowe pieniądze, które dostanę w przyszłym tygodniu nie są moje.

Ponownie, Jessica powiedziała Cy, że najlepszym sposobem na szybkie odzyskanie strat takich jak te, było zainwestowanie większej ilości pieniędzy, i namawiała go do pożyczenia większej ilości funduszy i kontynuowania handlu nimi.

11/26/21

Cy: ile masz pewności, że mnie sprowadzisz, jeśli mogę około jutra na pogrzebie potajemnie za 150k$

Cy: Pytaj po kryjomu

Jessica: sto procent

Cy: Naprawdę!!!

W końcu Cy zdołał pożyczyć 100 000 dolarów od przyjaciela z dzieciństwa i sprzedał kolejne setki tysięcy własnych aktywów, z których wszystkie niezwłocznie zainwestował z pomocą Jessiki – dodatkowe 600 000 dolarów na dodatek do 440 000 dolarów, które już przekazał.

  W jaki sposób fotosynteza i oddychanie są procesami uzupełniającymi?

2 grudnia, po zainwestowaniu 600 000 dolarów, Cy uważał, że jego stan posiadania wzrósł do 1,1 miliona dolarów, czyli akurat tyle, by zrównoważyć wcześniejsze straty w wysokości 440 000 dolarów. Kiedy osiągnie 1,8 miliona dolarów, Jessica powiedziała, że w końcu nauczy go, jak wypłacać swoje fundusze.

Ale 3 grudnia, po rzekomym handlu, jego MetaTrader po raz kolejny pokazał ujemne saldo. Cy został oszukany po raz drugi.

Cy wysłał wiadomość do Jessiki:

12/3/21

Cy: Potrzebuję pomocy! Proszę.

Cy: Proszę. Co mam zrobić?

Jessica: Find money

. . .

Cy: Jestem uczciwym ciężko pracującym człowiekiem.

Cy: Straciłem ojca, a teraz to

Cy: Proszę

Jessica: Idź na policję, żeby ci pomogli

Jessica: Proszę, nie dzwoń do mnie

Cy: O nie!!!!!!!!!

Cy: Nie chcę umierać

Cy: Dużo ludzi za mną chodzi

Jessica: Nie mogę ci pomóc

Zrozpaczony Cy pojechał do swojego domu z dzieciństwa w San Francisco. Stracił ponad 1,04 mln dolarów prawdziwych pieniędzy – początkowe 440 tys. dolarów plus druga runda 600 tys. dolarów – i miał myśli samobójcze.

„Nigdy nie chciałem nikogo skrzywdzić, to byłem tylko ja. Jestem winny, to była moja wina, straciłem wszystko, straciłem pieniądze moich rodziców, straciłem czesne mojej córki, zamiast zmniejszyć godziny pracy mojej żony – teraz ona musi pracować więcej,” powiedział Forbes. „Miałem taką myśl, żeby wbić samochód w barierę i po prostu pozwolić temu być i pozwolić Bogu zdecydować, czy będę przez to żył, czy umrę”

Kiedy Cy wysłał Jessice SMS-a ze zdjęciem z karetki w drodze na oddział psychiatryczny, spotkał się z zimną odpowiedzią.

12/3/21

Jessica: Radzę ci, skoro nie wymyśliłaś sobie śmierci, po prostu żyj dobrze

Jessica: Krzywdzenie siebie jest znakiem niekompetencji

Cy: Trzymają w szpitalu na obserwacji samobójców

Cy: Tak to już jest: Nie mam już pieniędzy, siostra wyrzuciła mnie z domu, jestem w szpitalu boją się, że mogę zabić. Czy w mojej sytuacji możecie w ogóle pomóc. Jeśli nic nie możesz pomóc, wiem co muszę zrobić dla siebie. Ciesz się swoim życiem……….

Jessica: Nie mogę nic zrobić, żeby pomóc.

Zabrała mu prawie wszystkie oszczędności życia.


„JEGO FUNDUSZE SĄ NIE DO ODZYSKANIA”

W tym miesiącu Cy złożył raport policyjny w swoim lokalnym departamencie policji, ale nie ma zbyt wiele nadziei, że odzyskają jego skradzione pieniądze, nie mówiąc już o znalezieniu Jessiki i ludzi, którzy je ukradli.

„Brakuje im zasobów, brakuje im technologii z kryptowalutami” – powiedział. „[The police] wziął wszystkie moje oświadczenia i próbował przekazać sprawę do FBI”


„Przeklinam cię na zawsze trać fortunę, złe zdrowie, dla ciebie i całej twojej rodziny za zrujnowanie mi życia!!!”


Shawn Bradstreet, agent specjalny odpowiedzialny za Biuro Polowe United States Secret Service w San Francisco, aktywnie pracuje nad wieloma sprawami dotyczącymi uboju świń, w tym Cy’a. „Obecnie jego fundusze są nie do odzyskania, ale nadal badamy jego sprawę”, powiedział przez e-mail.

Bradstreet mówi, że skala rzeźnictwa świń jest „bezprecedensowa w tej chwili”, co sprawia, że nadążanie za nią stanowi wyzwanie dla organów ścigania – zwłaszcza, że sprawcy są w dużej mierze, jeśli nie całkowicie, za granicą Forbes dzwonił i wysyłał wiadomości na numer, którego Cy używał do komunikacji z Jessicą, a ona nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Przez miesiące Cy wciąż wysyłał Jessice rozpaczliwe wiadomości, błagając ją o zwrot pieniędzy.

„Przeklinam cię na zawsze trać fortunę, złe zdrowie, dla ciebie i całej twojej rodziny za zrujnowanie mojego życia!!!” napisał do Jessiki 8 lutego 2022 roku.

Przez kolejne miesiące nadal błagał ją, oferując nawet pomoc, gdyby sama była ofiarą handlu ludźmi.

Jego ostatnia wiadomość do niej była z 1 czerwca 2022 roku: „Nie mam pieniędzy, ale są ludzie, którzy mogą ci pomóc, jeśli robisz to niechętnie.”

Nie odpowiedziała.

Teraz, jakieś trzy miesiące później, Cy robi co może, aby naprawić gruz rozbitych relacji rodzinnych i ruinę finansową, którą stworzył. Ale to ciężka praca z małymi dziećmi. GoFundMe założony dla niego przez członka rodziny zebrał tylko niewielką część jego strat. Długi Cy’a prześladują go codziennie, podobnie jak Jessicę.

„Dla dzieci staram się zakopać emocje. Walczę z moimi demonami każdego dnia”, powiedział w niedawnej wiadomości WhatsApp. „Codziennie żyję w tym koszmarze”


Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, myśli o samobójstwie, zadzwoń do National Suicide Prevention Lifeline pod numer 800-273-TALK (8255) lub zadzwoń lub wyślij SMS-a z nowym trzycyfrowym kodem, 988.

UPDATE Sept. 28 Ta historia została zaktualizowana, aby wyjaśnić, w jaki sposób MetaTrader był używany w związku z tymi oszustwami

WIĘCEJ Z FORBES

WIĘCEJ Z FORBESRazzlekhan: The Untold Story Of How A YouTube Rapper Became A Suspect In A $4 Billion Bitcoin FraudBy Cyrus FarivarWIĘCEJ Z FORBES’Pig Butchering’ Crypto Scam Victim To Get Money Back From Binance, Law Enforcement SaysPrzez Cyrus FarivarWIĘCEJ Z FORBESHow The Crypto Couple Went From Wannabe Tech Luminaries To Targets In The Biggest Financial Seizure In Justice Department HistoryBy David Jeans

Read More

Najchętniej czytane

6 najlepszych blenderów (2023), według kuchni testowej Bon Appétit

Najlepsze blendery potrafią wszystko - od blitzowania codziennego smoothie po przygotowanie dużej porcji masła orzechowego czy kruszenie kostek lodu do arbuzowej margarity. Ale jak...

Czy mogę odinstalować program Microsoft Office Click-to-Run 2010?

Czy mogę odinstalować program Microsoft Office Click-to-Run 2010?Aby odinstalować program Microsoft Office Click-to-Run 2010 z komputera, wykonaj następujące kroki: Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij pozycję Panel sterowania. Kliknij pozycję Dodaj lub usuń programy lub kliknij pozycję Programy i funkcje. Na liście zainstalowanych programów kliknij pozycję Microsoft Office Click-to-Run 2010, a następnie kliknij przyciskUninstall.Jak wyłączyć

Jaka jest masa na jednostkę długości?

Co to jest masa na jednostkę długości?Co to jest masa na jednostkę długości? Masa na jednostkę długości to gęstość liniowa jednowymiarowej substancji, takiej jak drut lub nitka. Jej praktyczne zastosowanie to pomiar masy nici i przędzy w przemyśle włókienniczym.Jak znaleźć masę sznurka?Masa sznurka jest dana przez m=ρV . Na przykład sznurek nylonowy o średnicy 1,30

Dziedzictwo Gone Girl

Bez względu na to, ile razy się to zdarza, wciąż jestem podekscytowana za każdym razem, gdy dostaję w swoje ręce egzemplarz książki, która nie...

Jaki jest stan utlenienia każdego pierwiastka w K2Cr2O7 K?

Jaki jest stan utlenienia każdego pierwiastka w K2Cr2O7 K?K2Cr2O7. Prosta algebra. x=+6. Każdy atom Cr ma liczbę utlenienia +6.Jaki jest stan utlenienia każdego pierwiastka w kclo2?To czyni Cl +3) i O jest -2 dla KAŻDEGO tlenu i jak masz to jako -4 dla całości. UŻYTECZNIE, chcesz stanów utlenienia dla KAŻDEGO atomu. Po prawej K jest

Kucyk Barbie może być twoim wakacyjnym Go-To

Image Source: Getty Kevin Winter / Anna Webber / David Crotty i Ilustracja zdjęcia: Michelle AlfonsoBella Hadid w kucyku Barbie 1 / 10...

JoJo Siwa i Avery Cyrus zrywają po trzech miesiącach randki: „We Are Both So Young”

JoJo Siwa i twórca treści Avery Cyrus nazwali to quits po trzech miesiącach randkowania. Cyrus i Siwa podzielili się wiadomością w filmie TikTok z...

Jakie jest znaczenie STR-ów w profilowaniu DNA?

Jakie znaczenie ma STR w profilowaniu DNA?Wzór alleli może dość dokładnie zidentyfikować daną osobę. Analiza STR stanowi więc doskonałe narzędzie identyfikacyjne. Im więcej regionów STR jest badanych u danej osoby, tym bardziej dyskryminujący staje się test[6]. W poszczególnych krajach stosowane są różne systemy profilowania DNA na podstawie STR.Czym są STRy quizlet?STR-y to miejsca na chromosomie

Czy Avatar: Droga wody ma scenę po napisach końcowych?

Właśnie przebrnęliście przez trzy godziny i dwanaście minut Avatar: The Way of Water Jeśli tak długo wstrzymywałeś siki, zasługujesz na rekompensatę. Jeśli czekaliście na...

Jesse Eisenberg nie boi się, że będzie miał na pieńku z liberałami

Jak na notorycznie lewicujący przemysł, Hollywood nie wstydzi się posiadać libów. W ciągu ostatnich kilku lat powstały niezliczone filmy i programy, które wyśmiewały wszystko,...

Co to jest wskaźnik kwas-zasada podaj jeden przykład?

Co to jest wskaźnik kwasowo-zasadowy, podaj jeden przykład?Te substancje, które zmieniają swoje kolory w kwasie i zasadzie są nazywane wskaźnikami kwasowo-zasadowymi na przykład roztwór lakmusowy, czerwień metylowa, oranż metylowy, burak itp.Jakie są rodzaje wskaźników?IndicatorsNameAcid ColorZakres pH zmiany koloruLitmusRed5.0 - 8.0Bromothymol blueYellow6.0 - 7.6Thymol blueYellow8.0 - 9.6PhenolphthaleinColorless8.2 - 10.0Ile jest rodzajów wskaźników?sixDlaczego używamy wskaźnika?Powszechnym zastosowaniem wskaźników

Pozostałe newsy

6 najlepszych blenderów (2023), według kuchni testowej Bon Appétit

Najlepsze blendery potrafią wszystko - od blitzowania codziennego smoothie po przygotowanie dużej porcji masła orzechowego czy kruszenie kostek lodu do arbuzowej margarity. Ale jak...

Czym jest Cordyceps, czyli jadalny grzyb w „The Last of Us”?

Nie żeby was straszyć, ale grzyb zombie jest prawdziwy. Cordyceps, pomarańczowy, nitkowaty grzyb, rzeczywiście może zainfekować i kontrolować ciała niektórych robaków, takich jak mrówki,...

Dlaczego nazwy żywności dla psów są teraz tak popularne

Gnocchi, Tequila, Pickles. To lista pysznych rzeczy, ale także zbiór bardzo prawdziwych imion dla psów. Podczas gdy większość psów w Ameryce nadal nazywa się...

Świętuj Narodowy Dzień Tater Tot z Trailer Birds Hot Chicken

Nashville Hot Chicken Virtual Concept Offers Hot Tater Tot Deals Starting at Just $1, February 2ndDallas, TX (RestaurantNews.com) Przyjdźcie po niego, póki jest TOT!...

Naf Naf Middle Eastern Grill to Fan the Flame in Fort Mill

Szybko rosnący koncept fast-casual będzie gościł ceremonię przecięcia wstęgi 25 stycznia z ofertą dla pierwszych 50 gości w kolejce do jedzenia za darmoFort Mill,...