PytaniaShow Biznes

Jak przekonwertować wideo na MP4 na 3 sposoby

Z każdą nową generacją formatów wideo zmieniających sposób, w jaki konsumujemy media, MP4 jest bardziej podatny na przetrwanie szału ery cyfrowej niż inne typy plików. Pozbawiony głębokiej formuły do wykonywania zakodowanych zasad i instrukcji osadzonych w MP4, rozkwitł zarówno w sieci, jak i w przeglądaniu mobilnym wszelkiego rodzaju, jako że mnogość formatów medialnych czerpie ze swojego zmierzchu. Utknąwszy w niespójnych kodekach i aborcji, aby przesłać wideo, użytkownicy próbują dowiedzieć się, jak przekonwertować wideo do MP4 lub innych formatów, które mogą pochwalić się wysokim stopniem kompatybilności.

Tutaj w poście skompilowane niektóre z najlepszych konwerterów wideo, które można wykorzystać w swojej pracy i konwersji wideo do MP4. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej!

Jak przekonwertować wideo do MP4 z VideoProc Converter

Uzbrojony w pełną akcelerację GPU i poparty olśniewającymi formatami kodeków i funkcjami edycyjnymi, VideoProc Converter zapewnił sobie niepodważalną przewagę w branży. Oprogramowanie, integrując zarówno podstawy i zaawansowane narzędzia w programie, odsłonił peerless inclusiveness do początkujących i starych stagerów. Z pomocą usprawnionego projektu i niezwykle dużej ilości wbudowanych formatów, wymagania użytkowników dotyczące konwersji wideo do MP4 mogą być natychmiast spełnione.

VideoProc Converter – Najwyższa jakość w konwersji wideo

  • Pełna akceleracja GPU zapewniająca 47-krotną prędkość przetwarzania w czasie rzeczywistym, pozbawiona wszelkich problemów związanych z awariami i usterkami, wolna od obaw związanych z przegrzaniem lub nadużyciem GPU
  • Koszyk funkcji edycyjnych zaspokaja potrzeby różnych użytkowników, jeśli chodzi o polerowanie wideo, i eskaluje materiał filmowy za pomocą prostych, ale solidnych edycji bez narażania jakości
  • Wyrafinowane równanie konwersji podwojony z dynamicznie rekonfigurowane bitrate sprawia, że szybkie i bezbłędne wyniki konwersji, consummate ekspert w aspekcie; konwersja partii jest doable
  • Wbudowany w media downloader silnika i narzędzie nagrywania pomóc użytkownikom wyciągnąć zawartość z różnych stron internetowych, i nagrać iOS / ekran pulpitu, zielone funkcje ekranu zawarte
  • Czysty i prosty interfejs pomaga użytkownikom szybko zlokalizować i uzyskać dostęp do programu, odświeżając i zwiększając doświadczenie użytkowania

Jak przekonwertować wideo na MP4 za pomocą VideoProc Converter

Krok 1. Pobierz i uruchom VideoProc Converter na swoim urządzeniu.

Krok 2. Zaimportuj swoje filmy.

Kliknij Add Video lub przeciągnij pliki do programu.

Krok 3. Wybierz MP4 jako format wyjściowy.

Przejdź do Format docelowy, gdzie znajdziesz tony profili wyjściowych, z którymi możesz pracować. Wybierz MP4 jako format docelowy.

Krok 4. (Opcjonalnie) Edytuj swój film w razie potrzeby.

Na pasku edycji i w panelu edycji znajduje się mnóstwo narzędzi edycyjnych, którymi możesz manipulować, aby dopracować swój film, w tym:

  • Funkcje podstawowe: wycinanie, łączenie, przycinanie, dodawanie napisów, efektów, obracanie i przerzucanie itp.
  • Funkcje zaawansowane: stabilizacja wideo, usuwanie efektu rybiego oka, usuwanie szumów, tworzenie GIF, wstawianie znaku wodnego, ulepszanie wideo itp.

Krok 5. (Opcjonalnie) Ustawienie formatu

Jedną małą wskazówką, w którą można by się tutaj zagłębić, jest to, że możesz objąć swoje wideo ustawieniami Format obok panelu Edytuj wideo, w którym wolno ci dostosować parametry pliku i szczegółowe właściwości, w tym rozmiar wideo, jakość, rozdzielczość, współczynnik proporcji, częstotliwość próbkowania, kodek audio i więcej. Na koniec nie zapomnij przestawić ustawień jakości na wysoką, jeśli chcesz uzyskać bezstratną jakość wyjściową.

Krok 5. Eksportuj i konwertuj

Naciśnij przycisk Run, aby wyeksportować film MP4 i upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie wypełnione informacje.

Uwaga: VideoProc od czasu swojego debiutu w 2006 roku był świadkiem ogromnego wzrostu. Oprócz własnego konwertera renomy, firma spadła swój nowy produkt w zeszłym miesiącu – VideoProc Vlogger, intuicyjne i zdolne oprogramowanie do edycji wideo.

Jak przekonwertować wideo na MP4 za pomocą VLC

Projektowany jako darmowy odtwarzacz multimedialny o otwartym kodzie źródłowym, VLC może również konwertować twoje wideo na MP4 i inne bardziej dostępne formaty. Program może być postrzegany jako nakładka na wierzchu zasobnej biblioteki, która może zarządzać różnymi rzeczami, takimi jak kompresja konwersji wideo i edycja. Dostępny zarówno w systemie Windows, jak i Mac OS, VLC stopniowo ugruntował swoją pozycję na rynku w ciągu ostatnich kilku lat.

Krok 1. Pobierz i otwórz VLC.

Krok 2. Przejdź do zakładki Media w lewym górnym rogu i w rozwijanym menu wybierz convert/save. Lub użyj skrótu Ctrl+R, aby uzyskać dostęp do opcji Convert.

Krok 3. Kliknij przycisk Add. Znajdź i dodaj pliki wideo, nad którymi pracujesz, a następnie kliknij Konwertuj/Zapisz.

Krok 4. W oknie Convert pops up, kliknij listę rozwijaną obok Profil i wybierz Video – H.264 + MP3 (MP4) lub Video – H.265 + MP3 (MP4) jako cel wyjściowy.

Tips

  • 264 (zwany również AVC) jest bardziej kompatybilny niż H.265 (zwany również HEVC), jednak ten drugi oferuje znaczące ulepszenia na kilka sposobów w porównaniu z tym pierwszym, z których główna różnica polega na tym, że HEVC pozwala na dalsze zmniejszenie rozmiarów plików i wymaganej przepustowości.
  • Kolejna wskazówka, o której możesz chcieć się dowiedzieć, to szara ikona narzędzia tuż obok listy profili, którą możesz aktywować panel edycji profilu. Tam możesz dokonać dalszych regulacji parametrów mediów, takich jak bitrate, jakość, ilość klatek na sekundę, rozdzielczość, filtry itp.

Krok 5. Kliknij Save, i wybierz miejsce docelowe poprzez kliknięcie na Browser, aby zapisać swoje pliki MP4. Następnie uderz w Start.

How to Convert Video to MP4 online

Dla tych, którzy polują na szybkie działanie w i z, jak starają się konwertować wideo do MP4, konwersji online byłoby optymalne wyjście. Ale zepsute do myriads wyboru, jak więcej produktów edycji hit na rynku, ludzie mogą nie wiedzieć, gdzie się zwrócić. Tak więc poniżej, mamy podzielone z tobą dwa rozwiązania online, które mogą pomóc w szybkiej konwersji filmów do MP4 online.

FreeConvert

Działający jako narzędzie do konwersji plików online, FreeConvert jest całkowicie darmowy i bezpieczny. System utrzymuje wyniki konwersji typów plików, posiada minimalną ilość reklam i daje użytkownikom możliwość dostosowania zaawansowanych ustawień w celu dostosowania kodeka, bitrate, czasu trwania i więcej. Należy pamiętać, że maksymalny rozmiar pliku musi pozostać poniżej 1GB podczas konwersji.

Krok 1. Wejdź na stronę FreeConvert.com. Kliknij przycisk Wybierz pliki, aby przesłać pliki wideo z urządzenia, Dropbox, Google Drive lub wejścia URL.

Krok 2. Wybierz MP4 jako format docelowy na liście Format.

Krok 3. (Opcjonalnie) W ustawieniach zaawansowanych możesz dalej dostosować ustawienia parametrów.

Krok 4. Kliknij Convert To MP4, poczekaj aż system połączy Twój plik multimedialny i kliknij Download.

AnyConv

Twierdził, że jest to najprostszy sposób na konwersję plików multimedialnych online, AnyConv może obsługiwać ponad 400 formatów plików z limitem wielkości pliku do 500MB za darmo. Co ważne, może nawet konwertować formaty plików czcionek, pliki cad najczęściej spotykane w rysunkach inżynierskich i pliki siatki używane do reprezentowania modeli 3D. Tak więc z AnyConv, konwertowanie filmów do MP4 byłoby niczym innym jak klinczem.

Krok 1. Wejdź na stronę AnyConv.com i zaimportuj swój plik klikając CHOOSE FILE.

Krok 2. Wybierz MP4 jako format docelowy na liście formatów.

Krok 3. Naciśnij przycisk convert, a po zakończeniu konwersji pobierz przekonwertowany plik MP.

Wrap Up

Z digitalizacji strzelanie na pełnej mocy, konwersja mediów spada do jednego z podstawowych zestawów do polecenia w przetwarzaniu wideo. Kilka kawałków oprogramowania pokazane powyżej może szybko pitch w i pomóc konwersji filmów do MP4. Wypróbuj je, aby zobaczyć, który z nich działa najlepiej dla Ciebie!

Related Articles

Back to top button