PytaniaShow Biznes

Jak sprawić, by proces zatrudniania nowych ludzi był łatwiejszy niż wcześniej – GdanskTown.pl

Zatrudnianie nowych osób może być żmudne i czasochłonne, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby proces ten był łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Od dostarczenia szczegółowego opisu stanowiska pracy, aby Twoja aplikacja wiedziała, czego się spodziewać, gdy przyjdą na pierwszy dzień pracy, i przygotowania pytań na rozmowę kwalifikacyjną z wyprzedzeniem, abyś nie myślał ciągle na nogach podczas rozmowy kwalifikacyjnej, do testowania potencjalnych kandydatów na zadaniach, które będą wykonywać podczas pierwszego dnia pracy przed podjęciem jakichkolwiek ostatecznych decyzji, obejmiemy niektóre ze sposobów, w jaki możesz sprawić, że proces zatrudniania będzie bardziej efektywny.

Employee Onboarding

Twoja aplikacja powinna być świadoma tego, co będzie robić, przychodząc do pracy dla Ciebie. Dlatego posiadanie szczegółowego opisu stanowiska pracy jest niezbędne. Ważne jest, aby nie tylko wypisać zadania, które są związane z ich stanowiskiem, ale także podać przykłady, jak ich codzienne zadania wyglądałyby w prawdziwym życiu. Włączenie tego szczegółu pomoże Twojej aplikacji wiedzieć, czego się spodziewać, gdy przyjdą na swój pierwszy dzień pracy. Ważne jest, aby pracownicy zostali wprowadzeni do swojego działu skutecznie i bez konieczności wykonywania zbyt wielu formalności. Należy to zrobić, ponieważ posiadanie nowych pracowników przychodzących do biura spowoduje tylko opóźnienia, jeśli trzeba będzie dodać dodatkowe kroki do procesu wprowadzania i onboardingu.

Interview Prep

Powinieneś przygotować pytania na rozmowę kwalifikacyjną z wyprzedzeniem, aby uniknąć ciągłego myślenia w czasie rozmowy. Większość menedżerów zatrudniających zgadza się, że przygotowanie przedwywiadowcze jest kluczowe dla udanego procesu rozmowy kwalifikacyjnej. Kiedy masz wszystkie pytania zapisane, to pozwala na swobodę, aby skupić się bardziej na tym, co mówią, w przeciwieństwie do martwienia się o to, co pytanie chcesz zadać następny. Możesz stworzyć listę pytań z krótkimi odpowiedziami lub długimi odpowiedziami w zależności od tego, ile informacji chciałbyś od każdego kandydata. Posiadanie zestawu przygotowanych pytań da kandydatowi (kandydatom) trochę czasu pomiędzy każdym z nich, dzięki czemu nie będzie on myślał, że wszystko jest zadawane na raz i zapomni o czymś ważnym ze względu na czas przetwarzania. Chociaż może wydawać się wygodne po prostu skrzydłami to, to może się cofnąć i może spowodować wybór kogoś, kto nie jest koniecznie kwalifikacje do pracy.

Testowanie nowych pracowników podczas ich pierwszego dnia pracy

Aby upewnić się, że wprowadzasz do firmy ludzi, którzy są naprawdę na czasie, powinieneś przetestować potencjalnych kandydatów na zadaniach, które będą wykonywać podczas ich pierwszego dnia pracy, zanim podejmiesz jakiekolwiek ostateczne decyzje. To pomoże Ci dowiedzieć się, czy kandydat posiada umiejętności, które są niezbędne dla Twojej firmy.

Wypełnianie aplikacji

Jednym z pomysłów jest, aby potencjalny pracownik wypełnił podstawową aplikację, w której zostanie zapytany o swoją historię pracy, wykształcenie i inne ważne informacje. Formularz ten można również złożyć online przed rozmową kwalifikacyjną lub w trakcie jej trwania. Inną opcją, która pozwala dowiedzieć się więcej szczegółów od kandydata jest zadawanie mu pytań o jego poprzednie miejsca pracy, a także o to, za jaki rodzaj zadań był odpowiedzialny. Wszelkie dodatkowe szczegóły, które otrzymasz od kandydatów, powinny pomóc złagodzić twój umysł podczas podejmowania decyzji o zatrudnieniu.

Testowanie zadań wykonywanych w poprzednich miejscach pracy

Jeśli uważasz, że jest to konieczne, możesz poprosić kandydatów o podanie przykładów, jak ich codzienne zadania wyglądałyby w prawdziwym życiu. To pomoże Ci ustalić, czy poświęcili czas na przemyślenie rzeczy, które mogą być wymagane od nich jako pracowników.

Tworzenie protokołów szkolenia pracowników

Po podjęciu ostatecznej decyzji o zatrudnieniu, trzeba będzie ustalić protokoły szkolenia pracowników. To pomaga nowemu pracownikowi zaaklimatyzować się w swoim dziale i zapoznaje go z kolegami. Możesz zapewnić materiały szkoleniowe, takie jak podręczniki dla pracowników do przeglądania w czasie przerw na lunch lub po godzinach, jeśli to możliwe, jeśli pracują w pełnym wymiarze czasu.

W wielu przypadkach nowi pracownicy nie zawsze wiedzą, jak zrobić wszystko pierwszego dnia w nowej pracy. Dlatego ich menedżer musi poświęcić czas i nauczyć ich tego, co muszą wiedzieć, aby wszyscy mogli wspólnie wykonać pracę wysokiej jakości.

Zatrudnianie nowych osób może być żmudne i czasochłonne, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby uczynić ten proces łatwiejszym niż kiedykolwiek wcześniej, w tym przygotowanie szczegółowego opisu stanowiska, przetestowanie potencjalnych kandydatów w zakresie zadań, które będą wykonywać podczas pierwszego dnia pracy i przygotowanie pytań na rozmowę kwalifikacyjną z wyprzedzeniem. Te wskazówki dotyczące zatrudniania pomogą Twojej firmie znaleźć wykwalifikowanych kandydatów i sprawią, że pracownicy będą mieli dobry start.

Related Articles

Back to top button