PytaniaShow Biznes

Jak tworzyć quizy wielokrotnego wyboru, aby generować leady – GdanskTown.pl

Jakie jest największe wyzwanie, jakie masz jako właściciel firmy lub ten, któremu powierzono odpowiedzialność za jej marketing i wzrost? Bez cienia wątpliwości byłoby to generowanie leadów. Leady są jak tlen dla każdego biznesu i trzeba stale pracować nad budowaniem swojej listy. Jednakże, nie trzeba mówić, że generowanie przewodów właśnie się trudniejsze w obecnym świecie. Z prawie każdej firmy próbuje tradycyjnych środków generacji ołowiu i skrzynki odbiorcze użytkowników są wypełnione spamem, trzeba będzie pracować ciężej do generowania wykwalifikowanych przewodów, które cieszą się wyższe wskaźniki konwersji. Musisz zaoferować zachętę dla swoich potencjalnych klientów, aby zachęcić ich do podzielenia się swoimi danymi kontaktowymi. To właśnie tutaj quizy okazują się być najsilniejszym narzędziem do generowania leadów.

Dlaczego warto używać quizów do generowania leadów?

Popularność quizów jako narzędzia generowania leadów nie jest przypadkowa. Mówi się, że firmy, które używają quizów doświadczyły nawet pięciokrotnego wzrostu generowania leadów. Quizy mają wyższy iloraz zaangażowania w porównaniu do innych technik generowania leadów i to jest powód, dla którego oferują więcej, lepsze i szybsze leady. Większość quizów ma zachęty dla użytkowników na końcu, takie jak kupony rabatowe, wczesny dostęp do ofert, darmowa subskrypcja usług itp. Kiedy osiągniesz takie połączenie zaangażowania i zachęt, będziesz na dobrej drodze do wygenerowania większej ilości leadów i stworzenia możliwości sprzedaży oraz zbudowania większej bazy klientów.

Tworzenie angażujących quizów za pomocą Online Quiz Maker

Być może widziałeś, że Twoi rywale używają quizów do generowania leadów i po przeczytaniu ich potencjału, o którym wspomnieliśmy wcześniej, możesz chcieć rozpocząć własną kampanię quizów. Aby umieścić rekord prosto nie trzeba mieć doskonałe umiejętności projektowania lub wielkie dowództwo nad kodowaniem, aby rozpocząć kampanię quizu. Używając kreatora quizów online, będziesz w stanie zacząć w ciągu kilku minut. Kreator quizów online oferuje gotowe szablony do wyboru (które można w pełni dostosować) i nie ogranicza Cię pod względem liczby pytań, które możesz mieć w swoim quizie. Idealnie, nie powinieneś wychodzić poza 10-15 pytań, ponieważ może to sprawić, że quiz będzie nudny.

How to Create Multiple Choice Test Maker Quizzes to Generate Leads

Używając quizu online maker będziesz w stanie stworzyć zarówno quizy oparte na osobowości, jak i trivia (quizy oparte na wiedzy), które są dwoma głównymi typami quizów używanych w marketingu internetowym. Oba mają swoje zalety i są szeroko stosowane przez różne marki, aby aktywnie angażować swoich użytkowników. Podczas gdy quizy oparte na wiedzy są łatwiejsze do stworzenia i uruchomienia, quizy osobowościowe wymagają kreatywnej pracy nad wynikiem, a następnie tworzenia pytań, które pozwalają na segregację leadów w oparciu o ich potrzeby i aspiracje pozwalające na prowadzenie wysoce ukierunkowanej kampanii.

Popularność quizów online i to jak często są one wykorzystywane do generowania leadów jest zasługą twórców quizów online, którzy sprawili, że zadanie tworzenia i uruchamiania quizów jest niezwykle proste. Za pomocą wbudowanych narzędzi i intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego można tworzyć quizy. Interfejs WYSIWYG (what you see is what you get) dodatkowo zwiększa łatwość użytkowania. Twórcy quizów online pozwalają również ustawić logikę dla wyniku w przypadku quizów opartych na wiedzy i użytkowników przenoszonych do odpowiednich stron docelowych w przypadku quizów osobowościowych. Wszystko, co musisz zrobić, to skupić się na podstawach, takich jak tworzenie angażujących pytań, wykorzystanie odpowiednich obrazów i ustawienie najbardziej odpowiednich wyników, a twórca quizu zrobi wszystko, co dzieje się w backendzie dla Ciebie.

Dlaczego quizy online generują leady?

Wspomnieliśmy już o zaletach używania quizów do generowania leadów w kawałkach. Teraz przyjrzymy się niektórym powodom, dla których quizy są lepsze od innych strategii marketingowych, jeśli chodzi o generowanie leadów –

  • Zaangażowanie jest wysokie – Musiałbyś cieszyć się quizzingiem od dzieciństwa. Jest to wysoce angażujące i to samo dotyczy również quizów online. Szanse na to, że użytkownik weźmie udział w quizach są znacznie wyższe w porównaniu z innymi strategiami marketingu treści, które mogłeś do tej pory stosować.
  • Każdy kocha zachęty – Każdy chciałby otrzymać kupon rabatowy, darmową subskrypcję newslettera, wersję próbną oprogramowania lub jakąkolwiek inną zachętę, którą pozwala Ci zaoferować Twój model biznesowy. W zamian prosiłbyś jedynie użytkowników o udostępnienie swojego maila i innych danych kontaktowych, które w przyszłości mogą być wykorzystane przez Twój zespół sprzedażowy. Takie podejście jest znacznie lepsze niż posiadanie statycznego formularza zapisu na newsletter na stronie internetowej.
  • Łaskotaj ciekawość użytkownika – Użytkownik chcąc dowiedzieć się więcej o sobie dał szansę. Quizy osobowościowe robią to samo dla użytkownika, ponieważ pozwalają mu odkryć nieznane cechy jego osobowości. Kiedy podsycasz ciekawość użytkownika, będzie on bardziej niż szczęśliwy, aby podzielić się z Tobą swoimi danymi.

How to Create Multiple Choice Test Maker Quizzes to Generate Leads

Podsumowując, quizy online pojawiły się jako jeden z najgłębszych sposobów generowania leadów. A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość użytkowników szuka angażujących treści zamiast statycznych, być może widzieliśmy właśnie wierzchołek góry lodowej. Aby wykorzystać ten potencjał, musisz wybrać najnowocześniejszego twórcę quizów online, który pozwoli Ci uruchomić najbardziej angażujące quizy i zbierać wysokiej jakości leady.

Related Articles

Back to top button