Strona główna Show Biznes Jak Welcome to Chippendales stało się antidotum na szaleństwo prawdziwych zbrodni

Jak Welcome to Chippendales stało się antidotum na szaleństwo prawdziwych zbrodni

Życie w postMagic Mike świat, łatwo jest myśleć o męskich klubach ze striptizem jako czymś oczywistym w naszym nowoczesnym społeczeństwie. Jednak dopiero pod koniec lat 70-tych kobiecy odpowiednik „Klubów dżentelmenów” zaczął nabierać rozpędu, a echa ruchów wyzwolenia seksualnego z początku dekady w końcu przyniosły krzyki kobiet domagających się zmian. Nazwijmy to feministycznym przełomem, ale nie minęło wiele czasu, gdy męskie zespoły taneczne zaczęły dominować na namiotach w całym kraju. A wszystko zaczęło się od trupy z Los Angeles znanej jako Chippendales – zabawny fakt, który jej twórca, Somen „Steve” Banerjee, z pewnością wyjaśniłby tutaj.

Najnowszy miniserial Hulu, Welcome to Chippendales, który ma dziś swoją premierę, oferuje origin story dla dzisiejszego najbardziej znanego męskiego klubu ze striptizem. Ale powinniście wiedzieć: to obejmuje wiele więcej ziemi niż to, skąd wzięły się ich charakterystyczne muszki. (Podpowiedź: jedną z największych inspiracji Banerjee był Hugh Hefner.) Jeśli oglądaliście któryś z seriali Chippendales z ostatnich lat – lub oglądaliście viralowy podcast Spotify 2021, Welcome to Your Fantasy- to wiecie, że historia Chippendalesów to jedna z prawdziwych zbrodni. Jest to również klasyczny przykład przejścia od szmat do bogactwa. Do diabła, może nawet epokowy film, skoro już o tym mowa.

Nadal, dla showrunnera Roba Siegela, historia Welcome to Chippendales to coś więcej niż jakakolwiek z tych etykiet. I właśnie dlatego zadbał o to, by tak ją traktować. „Chcesz stworzyć coś, co nie czuje się jak strona z Wikipedii,” Pam & Tommy twórca mówi o swoim podejściu do adaptacji prawdziwych kryminałów. „Zawsze chcesz opowiedzieć prawdziwą historię, nie będąc do niej przywiązanym ani ograniczonym przez nią”

Rezultat, pod jego sex, drugs, and rock and roll exterior, to powiększony portret Banerjee, w którym Kumail Nanjiani dostarcza transformujący portret wiecznie sparanoidalnego magnata biznesu. Z The Biały Lotosmurray Bartlett grający partnera biznesowego Banerjee, Nicka Denoia, a także wspierające występy Annaleigh Ashford i Juliette Lewis, serial przemyca głęboko przekonujące studium postaci do swojej prawdziwej zbrodni. Po emisji dwóch pierwszych odcinków, Siegel rozmawiał z Esquire o procesie adaptacji historii Banerjee na ekran.

Po Pam & Tommy, co naprawdę przyciągnęło cię do podjęcia Welcome to Chippendales jako twój następny projekt?

Cóż, na poziomie makro, sprawdza wszystkie pola, których szukam, czyli jakiś element seksu, narkotyków i rock and rolla. Uwielbiam rzeczy, które na pierwszy rzut oka są nieco tandetne, zabawne i mają naprawdę mocne popkulturowe zacięcie. Na poziomie mikro, chcę treści. Lubię rzeczy, które są szalenie zabawne, a potem przemycają jakieś wielkie, rezonujące tematy, kiedy nie patrzysz. Dla Welcome to Chippendales, masz swoje mullety, stringi, kokainę i swoje L.A. w latach 70-tych – ale to także okazja do zbadania amerykańskiego snu i imigracji, rasizmu, seksizmu i kapitalizmu. Uwielbiam też postać Steve’a Banerjee. To fascynujący facet. Uwielbiam jego dwoistość, rodzaj szczeliny w jego duszy, którą jednocześnie wypełnia.

Chodzi mi o to, że jest obrazkowym modelem imigranckiej historii sukcesu. Przyjeżdżasz do Ameryki, ciężko pracujesz, zakładasz firmę i odnosisz wielki sukces. To jest amerykański sen – tylko on zastosował go do męskiego striptizu. A pochodził z bardzo konserwatywnej kultury indyjskiej, która uważała to za skandaliczne. W tym samym akcie sprawił, że jego rodzice byli dumni, a zarazem głęboko ich zawstydził.

  Dlaczego widzimy różne gwiazdy w różnym czasie?

Myślałem, że to było naprawdę interesujące, jak wiele z nas seria skupiła się na korzeniach Steve’a, zamiast prawdziwej zbrodni tego wszystkiego.

Tak, serial był oryginalnie zatytułowany Immigrant. Ale kanwa spektaklu po prostu stopniowo się powiększała, gdy go pisałem. Czułem się jak Immigrant stał się dla niego zbyt małym, zbyt redukcyjnym tytułem. Ale Immigrant to wciąż sposób, w jaki patrzę na ten serial. Chippendales – to tło. Po części jest to origin story o tym, jak powstała ta bardzo znana marka, ale tak naprawdę ma to być bardziej studium charakteru tego faceta.

Chcieliśmy zakończyć pierwszy odcinek na czymś mrocznym i szokującym – bo w pierwszym odcinku jest tyle zabawy. A potem zatrzasnąć drzwi tym morderstwem, to nadało ton, że będzie ten mroczny nurt.

Po Pam & Tommy. Jestem ciekawa, czym różniło się Twoje podejście do adaptacji tych dwóch prawdziwych kryminałów?

Myślę, że podejście było naprawdę takie samo. Ale w tym przypadku mieliśmy o wiele mniej do dyspozycji. To chyba byłaby różnica. Ci ludzie[wWelcome to Chippendales]nie żyli, więc myślę, że to zdejmuje z ciebie całkiem sporą presję, by „zrobić dobrze” przez nich. Jest też dużo więcej materiałów o Pam i Tommym, w tym wiele wywiadów z nimi. Ale nie ma prawie nic o Steve’ie, a jeszcze mniej o jego żonie, Irene

  Wypróbowałam nowe napoje nastrojowe firmy Recess, aby sprawdzić, czy rzeczywiście mogą poprawić ci humor

Czy pracowałeś z kimś zaangażowanym w tę historię, kto jeszcze żyje – nawet z członkami ich rodzin?

Nie. Istnieje pokusa, by rozmawiać z ludźmi, ponieważ można uzyskać informacje i anegdoty, które mogą być przydatne. Ale wtedy to komplikuje twój związek z materiałem i ostatecznie czujesz się bardziej zahamowany. W pewnym sensie, kiedy masz z kimś relację, trudniej jest być prawdomównym. Uważam, że autoryzowane biografie są zazwyczaj mniej dokładne niż nieautoryzowane. Budujesz pewną lojalność wobec tej osoby. To w pewien sposób komplikuje sprawę. Większość ludzi, którzy piszą o prawdziwych postaciach, woli ich nie spotkać.

Czy istnieją jakieś całkowicie fikcyjne postacie?

Powiedziałbym, że Otis i Denise wpadliby do tej kategorii w większości fabularyzowanych. I wtedy jedyna, która jest naprawdę w pełni fikcyjna to postać Andrew Rannellsa, kochanka Bradforda-Nicka Denoia.

Jak stworzyłeś te złożone postacie?

To znaczy, wypełniając świat klubu i dając postaciom ludzi do odbicia się od nich, naprawdę. Powiedziałbym, że w przypadku Denise, to co robi to… Steve miał tak silnego sojusznika w Irene, a my przedstawiamy ich w serialu jako tych matematycznych kujonów, którzy są bardzo zorientowani w biznesie. I chcieliśmy, żeby Nick też miał sprzymierzeńca. Nie chciałem, żeby to było dwóch przeciwko jednemu. W geometrii struktury serialu chciałem zobaczyć Steve’a i Irene kontra Nick i Denise. Więc w pokoju scenarzystów zawsze nazywaliśmy to „House of Steve” i „House of Nick” House of Steve to strona biznesowa, House of Nick to strona kreatywna. To są te dwa, które naprawdę ścierają się w klubie: sztuka kontra komercja.

  Powód, dla którego coraz więcej osób nosi labolatoryjne diamenty jak Meghan Markle

Co możesz powiedzieć o tym, jak aktorzy przygotowywali się do zagrania prawdziwych postaci przedstawionych w Welcome to Chippendales?

Chodzi mi o to, że jeśli masz naprawdę dobrych aktorów, to tak naprawdę nie musisz dawać im wielu wskazówek. Myślę, że w przypadku Kumaila, dużo rozmawialiśmy o tym, jak bardzo powinien mieć akcent. Oboje czuliśmy, że nie chcemy grać dla śmiechu. Kumail bardzo wyraźnie powiedział, że nie chce, aby wystąpił efekt Apu – nazwany tak po facecie ze sklepu spożywczego z The Simpsons. Nie chciał, żeby to było zredukowane do stereotypu południowoazjatyckiego lub żeby grać to dla śmiechu i byliśmy po tej samej stronie z tym. To nie jest tak, że on portretuje Marilyn Monroe i każdy wie, jak ta osoba brzmi lub wygląda.

A potem z Irene, nie było prawie nic do zrobienia. Więc Annaleigh miała sporą swobodę w tworzeniu. Jedynymi postaciami, jeśli w ogóle, które niektórzy przychodzą do tego z pewną znajomością, byliby Dorothy i Paul. W tym przypadku, nie chcieliśmy niewolniczo kopiować Star 80 wersja.

welcome to chippendales

Warto obejrzeć standout turn Kumaila Nanjiani jako somen „steve” banerjee

Hulu

Speaking ofStar 80, Epizod pierwszy kończy się morderstwem Dorothy Stratten przez jej chłopaka Paula Snidera – co od tego czasu stało się niesławnym momentem w popkulturze, dzięki takim projektom jak npStar 80.

Cóż, co nie jest znane, był związek [between Dorothy and the Chippendales]. Nic o tym nie wiedziałem. To znaczy, ona była naprawdę dużym wpływem we wczesnych dniach Chippendales, podobnie jak Paul. Jest pewien spór o to, kto właściwie wpadł na pomysł klubu. Paul twierdził, że to on wpadł na pomysł męskiego klubu ze striptizem. A Dorothy była tą, która wpadła na pomysł mankietów i kołnierzyków, oczywiście – ponieważ w klubach Playboya kelnerki do koktajli nosiły mankiety i kołnierzyki. W moich badaniach, było nawet powiedziane, że faktycznie poszła do Hugh Hefnera, aby uzyskać pozwolenie na przyjęcie tego przez Chippendales. I Hugh Hefner dał swoje błogosławieństwo. Nie jest jasne, czy to prawda, ale tak czytałem w kilku miejscach.

Chcieliśmy zakończyć pierwszy odcinek czymś mrocznym i szokującym – bo w pierwszym odcinku jest tyle zabawy. A potem zatrzasnąć drzwi tym morderstwem, to nadało ton, że będzie ten mroczny nurt. Co również zrobił to zostawić Steve’a w spokoju. W pierwszym odcinku, przez większość pierwszego odcinka, on podnosi Nick i Paul po drodze. Potem w bardzo szybkim tempie, Nick bierze swoje 3000 dolarów i odchodzi, a on jest skończony. A Paul nie żyje. Tak więc zaczynamy odcinek drugi ze Steve’em w bardzo samotnym miejscu. Stamtąd zaczyna się odbudowywać. Sprowadza Nicka, potem Irene i Denise. I znów ma rodzinę.

Ta treść jest importowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Najchętniej czytane

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Która z poniższych substancji nie jest związkiem organicznym?

Który z poniższych nie jest związkiem organicznym?Odpowiedź: Związki organiczne to duża klasa związków chemicznych, w których jeden lub więcej atomów węgla jest przymocowanych do atomów innych pierwiastków, najczęściej wodoru, tlenu i azotu. Zatem spośród podanych opcji amoniak nie jest związkiem organicznym.Jakie jest 5 głównych związków organicznych?Istnieje pięć głównych kategorii związków organicznych biorących udział w normalnej

Dlaczego magnes indukuje prąd?

Dlaczego magnes wywołuje prąd?Aby odczytać dane magnetyczne, materiał ferromagnetyczny jest przesuwany obok zwoju drutu. Zmieniające się pole magnetyczne spowodowane ruchem materiału indukuje w zwoju drutu prąd proporcjonalny do zmiany pola.Jakie są dwa sposoby wywołania prądu w zwoju drutu?Wymień dwa sposoby na wywołanie prądu w zwoju drutu. 1) Przesuń cewkę przez pole magnetyczne. 2) Przesunąć magnes

Outbyte PC Repair 4 Porady dotyczące konfiguracji komputera do pracy i nauki

W dzisiejszych czasach wszystko zależy od czasu i wydajności. Istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby zwiększyć swoją produktywność w pracy. Decluttering biurko lub przy użyciu wygodnego ergonomicznego krzesła może zdecydowanie pomóc skupić się na swoich zadań lepiej. Również planowanie dnia z wyprzedzeniem i ustalanie priorytetów najważniejszych zadań jest świetnym sposobem na dotrzymanie terminów.Ponieważ większość

Ty Segall wreszcie zwraca się do wewnątrz

Kawa, ciastka, ciche patio w kawiarni na Brooklynie wczesnym sobotnim popołudniem pod koniec czerwca i rozmowa z jednym z najbardziej istotnych muzyków i miłych...

Dlaczego Sputnik był tak ważny?

Dlaczego Sputnik był tak ważny?4 października 1957 roku Związek Radziecki wystrzelił pierwszego sztucznego satelitę Ziemi, Sputnika-1. W rezultacie wystrzelenie Sputnika posłużyło do zintensyfikowania wyścigu zbrojeń i podniesienia napięcia zimnowojennego. W latach 50. zarówno Stany Zjednoczone, jak i Związek Radziecki pracowały nad rozwojem nowych technologii.Jakie jest zastosowanie satelity?Satelity zapewniają komunikację telefoniczną w locie na samolotach i

Czego powinieneś szukać w firmie SEO

Czasy mogą być innowacyjne, ale to nie znaczy, że wszystko staje się łatwiejsze. Wraz ze wzrostem bardziej dostępnych i niedrogich środków marketingowych, konkurencja staje się również coraz bardziej agresywna. Po tym wszystkim, nawet pojedynczy człowiek może fare przeciwko dużych firm ustalonych tak długo, jak on ma umiejętności, determinacji i odpowiedniego produktu.Weźmy na przykład założyciela Facebooka

Gdzie jest najlepsze miejsce w Stanach Zjednoczonych do życia?

Gdzie najlepiej mieszkać w Stanach Zjednoczonych?Najlepsze miejsca do życia w USA 2021Boulder, Colorado.Denver, Colorado.Austin, Texas.Colorado Springs, Kolorado.Fort Collins, Kolorado.Gdzie przeprowadziłbyś się w USA?Zebraliśmy listę wspaniałych amerykańskich miast, które warto poznać, rozważając kolejną przeprowadzkę.San Francisco Bay Area, California - Najlepsze miejsce do zdrowego odżywiania. Burlington, Vermont - Najlepsze miejsce do wychowywania dzieci. Portland, Oregon - Najlepsze

Firmy PEO Minnesota

Jeśli jesteś małą firmą z więcej niż dziesięciu pracowników, ale mniej 100 pracowników, i znaleźć się obsługujących kwestie związane z HR przez więcej niż pięć godzin dziennie, może być właściwym kandydatem do współpartner z profesjonalnej organizacji pracodawców (PEO).PEO są najlepsze dla prowadzenia małej firmy dla lepszego czasu i możliwości efektywności kosztowej. Jeśli szukasz najlepszych firm

Jaka jest siła Coulomba pomiędzy dwoma cząstkami alfa?

Czym jest siła Coulomba między dwiema cząstkami alfa?Siła między dwiema cząstkami alfa to siła odpychania Coulomba. Cząstki alfa mają taki sam ładunek i dlatego się odpychają. Czy ta odpowiedź była pomocna?Jaki jest ładunek cząstki alfa?4 +2Jaka jest siła pomiędzy dwoma cząstkami alfa umieszczonymi w powietrzu w odległości 8,2 na 10 do potęgi minus 15 metrów?Odpowiedź.

Pozostałe newsy

  Ryan Gosling's Ken jest totalnie spłukany

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Steve Aoki x Stoopid Buddy zapowiadają Web3 Stop-Motion Series

Steve Aoki i Seth Green łączą się z platformą treści web3/NFT ShibuyaXYZ, aby ogłosić interaktywny, tworzony przez społeczność serial poklatkowy zatytułowany "Dominion X: Level...

Firmy kryptowalutowe kontynuują zwolnienia i redukcję zatrudnienia do stycznia 2023 r

W morzu zwolnień tech, firmy Crypto również odczuwają ciepło tak daleko w styczniu 2023 roku. Co najmniej 14 firm kryptowalutowych ogłosiło zwolnienia, z ponad...

PROOF of Conference: Wszystko, co musisz wiedzieć

Top Blue-Chip NFT marka PROOF ogłasza "Proof Of Conference" - wielodniowe wydarzenie celebrujące wszystko co związane z web3. Wydarzenie łączy sztukę, kulturę, społeczność i...

Rug Radio PFP NFTs z Cory Van Lew Mint w poniedziałek 6

Fani Rug Radio, przygotujcie swoje cyfrowe portfele na drop PFP NFT projektu we współpracy z Cory Van Lew! Nowe przedmioty kolekcjonerskie pojawią się 6...