PytaniaShow Biznes

Jak wybrać właściwych proxy? – GdanskTown.pl

Kiedy użytkownik (klient) używa komputera do uzyskania dostępu do Internetu, komputer łączy się ze zdalnym serwerem, który przekazuje mu dane z powrotem. Usługa proxy służy jako brama między komputerem klienta a serwerem, działając jako pośrednik w połączeniu.

Serwer proxy został początkowo opracowany w celu ochrony bezpośredniego połączenia klienta z materiałami online. Ponadto, gdy klient kieruje żądania do innych serwerów, serwer proxy może chronić adres IP klienta i zachować jego anonimowość.

Jakie są rodzaje serwerów proxy?

Serwery proxy występują w różnych typach, a każdy z nich służy odrębnemu celowi. Dlatego też, przed podjęciem decyzji, ważne jest, aby znać różne rodzaje serwerów proxy, aby pomóc wybrać odpowiedni dla swoich preferencji.

  1. Residential Proxy

Mieszkaniowy serwer proxy działa w taki sam sposób jak standardowa usługa proxy. Jednak główną różnicą jest to, że adres IP mieszkaniowego serwera proxy jest uzyskiwany od normalnego dostawcy usług internetowych (ISP).

Użytkownicy rezydencjalnych serwerów proxy mogą zazwyczaj wybrać punkt początkowy swojego połączenia, przekazując je przez określoną lokalizację geograficzną. Serwery te są niesławnie trudne do zidentyfikowania, ponieważ wykorzystują adres IP, który może być przyznany użytkownikowi domowemu.

Proxy mieszkaniowe jest odpowiednie dla Ciebie, jeśli chcesz większy stopień tajemnicy i prywatności w codziennym użytkowaniu Internetu. Ale wielka anonimowość i minimalne ryzyko bycia wpisanym na czarną listę oznacza, że będziesz musiał zapłacić więcej niż za inne rodzaje proxy.

  1. Datacenter Proxy

Datacenter Proxy to forma proxy, która wykorzystuje serwery datacenter do obsługi połączeń. Datacenter proxy, w przeciwieństwie do proxy mieszkalnych, nie jest związany z rzeczywistymi ludźmi lub konkretną lokalizacją.

Te centra danych mogą zarządzać dużą liczbą połączeń proxy jednocześnie ze względu na ich szybką wydajność systemu i dużą przepustowość. Ponieważ jednak serwery proxy w centrach danych nie mają prawdziwego domowego adresu IP, są ryzykowne i mogą być łatwo wykryte jako serwery proxy przez większe strony internetowe o silnych zabezpieczeniach, jeśli są wykorzystywane do celów skrobania stron internetowych.

  1. Shared Proxy

Termin „shared proxy” odnosi się do serwera proxy używanego przez kilku użytkowników w celu uzyskania dostępu do tego samego adresu IP. W istocie, usługa proxy lub adres IP, który jest wykorzystywany przez niewielką liczbę osób jest uważany za wspólny proxy.

Wspólne proxy jest czasami znany jako semi-dedykowany adres IP. To dlatego, że tak jak w dedykowanym proxy, jest ograniczony do tego, kto może go używać. Niemniej jednak, jest to zazwyczaj mniej kosztowne niż dedykowany serwer proxy, ponieważ jest on współdzielony.

  1. Dedykowany serwer proxy

Dedykowane proxy zazwyczaj daje Ci wiele adresów IP z różnych miejsc. Ponadto, jednym z najważniejszych rozróżnień między dedykowanym i współdzielonym proxy jest ich prędkość. Ponieważ kilku użytkowników korzysta z tego samego połączenia, współdzielone proxy jest znacznie wolniejsze niż dedykowane proxy.

Dedykowany proxy jest zazwyczaj preferowaną alternatywą, ponieważ może pomieścić prawie wszystkie swoje wymagania. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać dostęp do materiałów z ograniczeniami geograficznymi lub poprawić swoje bezpieczeństwo online i prywatność. Ma jednak pewne wady, takie jak kosztowne plany i niektóre niestabilne usługi.

  1. Rotating Proxy

Za każdym razem, gdy składasz wniosek do stron internetowych, które chcesz odwiedzić, proxy rotacyjne przypisuje twojemu systemowi świeżą tożsamość IP. Rotating proxy jest dobrym rozwiązaniem dla web scrapingu i innych metod analitycznych, które pozwalają przedsiębiorstwom rozwijać swoje cyfrowe inicjatywy marketingowe.

Rotacyjne proxy ma zbiór adresów IP, które zmieniają się w sposób ciągły. W rezultacie, jeśli korzystasz z usługi proxy rotacyjnego, możesz być pewien, że każdy, kto obserwuje Twój ruch internetowy, nie będzie w stanie odkryć Twojego rzeczywistego adresu IP.

Jeśli chodzi o firmy, rotacyjne proxy sprawia również, że skrobanie strony konkurencji jest bardzo łatwe. Będziesz mógł dokonać rutynowych ekstrakcji bez blokowania z powodu stale zmieniających się adresów IP.

Conclusion

W internecie dostępne są setki, jeśli nie tysiące, publicznych usług proxy. Są one zazwyczaj darmowe, a dostęp do nich można uzyskać natychmiastowo za pomocą przeglądarki. Tworzą one jednak wiele względów bezpieczeństwa. Tak więc, w większości sytuacji, jeśli planujesz zatrudnić usługę proxy, zaleca się wybrać premium.

Dostępnych jest kilka alternatywnych serwerów proxy premium, różniących się od usług prywatnych do tych skoncentrowanych na biznesie. Jeśli musisz zabezpieczyć swoje połączenie przed infekcjami i uzyskać dostęp do materiałów z ograniczeniami geograficznymi dość regularnie, dedykowany serwer proxy może być dobrą inwestycją. Wystarczy upewnić się, że kupujesz od wiarygodnego dostawcy, takiego jak oxylabs.io, aby uzyskać wartość dla swoich pieniędzy.

Related Articles

Back to top button