Jakie dwa czynniki wpływają na spontaniczność reakcji?
Reakcje spontaniczne uwalniają energię swobodną w trakcie ich przebiegu. Przypomnijmy, że czynnikami decydującymi o spontaniczności reakcji są zmiany entalpii i entropii zachodzące w układzie. Zmiana energii swobodnej reakcji jest matematyczną kombinacją zmiany entalpii i zmiany entropii.
Jak temperatura wpływa na spontaniczność reakcji odpowiada com?
Tak więc, odpowiedź na twoje pytanie brzmi: im wyższa temperatura, tym większe prawdopodobieństwo, że reakcja zajdzie spontanicznie.
Jak temperatura wpłynie na spontaniczność reakcji z dodatnimi odpowiedziami H i S com?
Jeśli ∆H jest dodatnie, a ∆S jest dodatnie, to wysoka temperatura będzie sprzyjać spontaniczności. Tak więc, odpowiedź na twoje pytanie brzmi: im wyższa temperatura, tym większe prawdopodobieństwo, że reakcja zajdzie spontanicznie.
Jak temperatura wpłynie na spontaniczność reakcji z dodatnimi H i S?
Odpowiedź: D.Wysoka temperatura spowoduje spontaniczność. W temperaturze powyżej tej T , Δ G staje się ujemna, jeśli Δ S i ΔH są dodatnie . Więc w wysokiej temperaturze będzie to spontaniczne.
Co można powiedzieć o reakcji w temperaturze 500 K?
Co można powiedzieć o reakcji w temperaturze 500 K? Jest ona spontaniczna. Jeśli G
Która z poniższych reakcji jest nieodwracalna?
Uzupełnij odpowiedź krok po kroku: W końcu amoniak również rozkłada się dając jako produkty uboczne azot i gazowy wodór. Stąd jedyną reakcją, której nie można tu odwrócić, jest reakcja rozkładu chloranu potasu.
Po której z poniższych reakcji może nastąpić zmiana jej barwy?
Kiedy miedź reaguje z pierwiastkami (tlenem, wodą i dwutlenkiem węgla), zmienia swój pierwiastkowy kolor czerwono-brązowy na zielony. Ta reakcja chemiczna to uwodniony węglan miedzi, a jej słynnym przykładem jest Statua Wolności.
Która z poniższych reakcji jest reakcją endotermiczną?
N2(g)+O2(g)→2NO(g) jest reakcją endotermiczną, ponieważ w tej reakcji jest pochłaniane ciepło. Wszystkie pozostałe reakcje są egzotermiczne, ponieważ ciepło jest uwalniane podczas procesu.
Które z poniższych stwierdzeń jest poprawne w odniesieniu do stałej równowagi?
(C) Stała równowagi reakcji, 3Fe(s) + 4H,09 Fe,O4(s) + 4H2lg jest taka sama niezależnie od tego, czy reakcja przebiega w naczyniu otwartym czy zamkniętym.