PytaniaShow Biznes

Jakiego języka programowania uczyć się w 2021 roku – GdanskTown.pl

Nie sposób zauważyć, że obecny świat zaczął ewoluować z prędkością światła z różnych perspektyw, a w ten czy inny sposób większość aspektów ulega cyfryzacji. W związku z tym zapotrzebowanie na specjalistów IT nabiera tempa, nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi zaczyna zastanawiać się nad nauką języków programowania i zdobyciem kilku innych umiejętności twardych i miękkich, które pomogą im w budowaniu kariery. Niektórzy studenci, którzy już wybrali inne kierunki studiów, są nawet gotowi sięgnąć po usługę pisania Speedy Paper, aby zwolnić swój harmonogram i mieć więcej czasu na zajęcia pozalekcyjne. Taka strategia pozwala im być bardziej konkurencyjnymi na współczesnym rynku i zwiększa ich szanse na znalezienie lepszego miejsca pracy. Dzisiaj większość firm wymaga profesjonalistów, którzy pomogą dostarczyć ich usługi do użytkowników końcowych bez żadnych problemów. Żadna z nich nie może obejść się bez programistów i ich silnych umiejętności kodowania.

Jeśli chcesz dołączyć do grona najbardziej poszukiwanych specjalistów, warto zwrócić uwagę na najbardziej rozpowszechnione i poszukiwane języki programowania i wyostrzyć swoje umiejętności w jednym z nich. Przygotowaliśmy najbardziej odpowiednie opcje, na które warto zwrócić uwagę.

Python

Jeśli jesteś początkującym programistą i nie masz pojęcia, jakiego języka zacząć się uczyć w pierwszej kolejności, powinieneś zwrócić uwagę na Pythona, ponieważ już od jakiegoś czasu prowadzi on prym. Wyróżnia się trzewiową i łatwą do przyswojenia składnią, co czyni go wspaniałym punktem wyjścia dla żółtodzioba, który marzy o zbudowaniu udanej kariery w branży IT. Dzięki swojej wszechstronności możesz go zastosować niemal wszędzie, więc jeśli marzysz o pracy z AI, Machine Learning lub jakąkolwiek inną dziedziną data science, ten język programowania stanie się opcją win-win. Co więcej, przyda się podczas pracy nad funkcjami back-endowymi stron internetowych lub aplikacji mobilnych. Jedną z najcenniejszych cech tego języka programowania jest dostępność różnych bibliotek, więc małe start-upy mogą go używać na równi z przedsiębiorstwami. Jeśli opanujesz Pythona na przyzwoitym poziomie, otworzy się przed tobą wielki świat możliwości pracy, zwłaszcza jeśli chcesz zostać full-stack web developerem.

JavaScript

JS istnieje już od wielu lat i nie zamierza zniknąć, więc jeśli chcesz uczyć się sprawdzonego w czasie języka programowania, to może być ta opcja. Jakąkolwiek stronę internetową weźmiesz, na przykład, Wikipedię, szanse są wysokie, że została ona stworzona z pomocą JavaScript. Można więc powiedzieć, że jest to bezkonkurencyjny lider, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych. Wieloaspektowość jest kluczowym powodem jego szerokiego zastosowania, więc niezależnie od tego, czy pracujesz nad back- czy front-endem, JS może się przydać, ponieważ pomaga uczynić produkt końcowy bardziej dynamicznym. Kiedy klikasz na wyskakujący przycisk, „wchodzisz w interakcję” z JS, ponieważ jest on odpowiedzialny za logikę. Co więcej, stanowi on podstawowy język kodowania wykorzystywany w różnych frameworkach internetowych, na przykład Node. Ten ostatni jest często używany przez start-upy zainteresowane środowiskiem run-time.

Java

Stanowi kolejny język kodowania, którego nauka w dzisiejszych czasach nie będzie zbędna, jeśli chcesz zostać topowym web developerem. Java jest jednym z najbardziej oldschoolowych języków kodowania w tej chwili, ale nie traci swoich wyników na rynku. Jego skalowalność i wysoka wydajność ze sztywnym przydziałem miejsca sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla ogromnych organizacji. Korporacje technologiczne takie jak Amazon czy Instagram nie bez powodu wykorzystują ten język kodowania. Ponadto należy wspomnieć, że Java jest szeroko stosowana w rozwoju Androida, co pozwala jej pojawić się na liście pożądanych języków kodowania. Tak więc, jeśli jesteś fanem Google i chcesz spróbować swoich sił w Android Studio, powinieneś wyostrzyć swoje umiejętności kodowania w tym języku. Javę można porównać do Pythona pod względem dostępności bibliotek open-source. Oferuje jednak jeszcze więcej API do wykonywania różnych zadań, na przykład sieciowych itp.

C/C ++

Jeśli chodzi o kodowanie i tworzenie stron internetowych, rzadko która oferta pracy może obejść się bez wymogu znajomości tego języka. Jego szybkość i wysoka funkcjonalność pozwalają specjalistom na wykorzystanie go w wielu systemach niskopoziomowych i na przykład w rozwoju systemów operacyjnych. Poza tym często służy jako podstawa do rozwoju innych języków kodowania. Dlatego też solidna znajomość i zrozumienie C/C++ pozwoli Ci na znacznie szybsze postępy w nauce innych języków kodowania. Może pochwalić się ogromną ilością bibliotek i stabilnością, a te cechy sprawiają, że jest popularny wśród twórców gier, osób zajmujących się grafiką komputerową, VR itp.

Ponadto zapewnia dostęp do wielu gotowych bibliotek do algorytmów, struktur danych i innych rzeczy. Jeśli zdecydujesz się na naukę tego języka, będziesz miał szansę stać się częścią dobrze rozwiniętej społeczności i poznać ludzi gotowych wyciągnąć pomocną dłoń. Ten język kodowania jest aktywnie wykorzystywany przez Apple, Google i wiele innych korporacji. Często więc są one zainteresowane zatrudnieniem profesjonalnych programistów, którzy uważają, że C/C++ to ich filiżanka herbaty.

Related Articles

Back to top button