Show Biznes

Janelle Monáe mówi o ujawnieniu się jako osoba niebinarna: „I’m Owning All of Me” (Posiadam całą siebie)

Ukryte zmagania Janelle Monáe

Wybitna gwiazda światowego formatu Janelle Monáe dołącza do Czerwonego Stołu i dzieli się swoim inspirującym przesłaniem dla każdego, kto kiedykolwiek czuł, że nie pasuje lub nie może być sobą. Ta bezkompromisowa, nominowana do nagrody Grammy wokalistka, autorka tekstów piosenek, aktorka, ikona mody, superbohaterka LGBTQIA+ i autorka nowej książki „The Memory Librarian: And Other Stories of Dirty Computer” ujawnia, co zainspirowało ją do ujawnienia się w późniejszym okresie życia. Janelle opowie, jak przezwyciężyła lęk przed porzuceniem i jak wyleczyła się z traumatycznych skutków uzależnienia ojca od narkotyków. Następnie w programie pojawia się zadziorna i kochająca zabawę mama Janelle, która wstrząsa stołem. Dodatkowo, spełnia się marzenie jednego z fanów Janelle.

Posted by Red Table Talk on Wednesday, April 20, 2022

Janelle Monáe otworzyła się na temat tego, że jest osobą niebinarną podczas 20 kwietniowego odcinka programu „Red Table Talk” Rozmawiając z prowadzącymi Jada Pinkett-Smith, Willow Smith i Adrienne Banfield-Norris, Monáe – która ujawniła się jako panseksualna w wywiadzie na okładce Rolling Stone z 2018 roku – szczerze wyjaśniła swoją podróż z ujawnieniem się rodzinie i światu.

„Jestem niebinarna, więc po prostu nie widzę siebie wyłącznie jako kobiety” – powiedziała podczas promocji ich nowej antologii afrofuturystycznej fikcji „The Memory Librarian” „Czuję całą swoją energię. Czuję, że Bóg jest o wiele większy niż „on” czy „ona”, a jeśli jestem od Boga, to jestem wszystkim. Zawsze będę stała po stronie kobiet; zawsze będę stała po stronie czarnych kobiet; ale widzę wszystko, czym jestem, poza binarnością. Kiedy widzę ludzi, najpierw dostrzegam ich energię. Nie patrzę, jak się identyfikujesz. Czuję, że to otwiera cię na zakochanie się w każdym pięknym duchu.”

„Nie byłam gotowa na to, by moja rodzina kwestionowała moje życie osobiste, ani na telefony od ludzi, którzy wciąż postrzegają mnie jako Lil’ Pumpkin – tak nazywają mnie w domu.”

Monáe nie zawsze była gotowa, by publicznie odkrywać swoją tożsamość płciową, ale okazała wsparcie dla społeczności osób niebinarnych w 2020 r., gdy zatweetowała „#IAmNonbinary”, co opublikowała, by „zwiększyć świadomość społeczności”, jak podaje The Cut. Kontynuując swoją dyskusję w programie „Red Table Talk”, Monáe powiedziała: „Ktoś powiedział, że jeśli nie przepracujesz najpierw rzeczy, które musisz przepracować, zanim podzielisz się tym ze światem, to znaczy, że przepracowujesz to ze światem”. „Tego właśnie nie chciałem robić. Myślałem, że muszę mieć wszystkie odpowiedzi poprawne. Nie chciałem powiedzieć czegoś niewłaściwego, a ponadto nie przeprowadziłem niezbędnych rozmów z moją rodziną. Nie byłam gotowa na to, że moja rodzina będzie kwestionować moje życie osobiste albo że będą do mnie dzwonić ludzie, którzy nadal będą na mnie patrzeć jak na Lil’ Pumpkin – tak mnie nazywają w domu. Zajęło mi więc trochę czasu, by powiedzieć: „OK, mamo…”. '”

Wspominając swoją podróż, Monáe – która pochodzi z głęboko religijnego środowiska – wyjaśniła, że jej matka, ojciec i siostra bardzo ją wspierali, podczas gdy bardziej odlegli członkowie rodziny byli mniej wyrozumiali. „Mówiłam sobie: 'Wiesz co? Jeśli mnie nie kochają, nie dzwońcie do mnie z prośbą o pieniądze. Nie dostaniecie moich pieniędzy na osoby LGBTQIA+” – mówiły. „Ale musiałam odbyć te rozmowy [privately]. Nie chciałam tego roztrząsać ze światem… Wiem, kim jestem. Wiem, kim jestem. Grałem wersję niektórych części mnie, ale teraz jestem właścicielem całego siebie. Musiałam posiąść całą siebie, żeby móc o tym mówić publicznie”

Podczas specjalnego gościnnego występu Monáe w odcinku programu „Red Table Talk”, ich matka, Janet Hawthorne, dodała: „Janelle rozmawiała ze mną o [their gender identity and sexuality] zanim zdecydowała się ujawnić, więc byłam bardzo wyrozumiała. Jestem z niej bardzo dumna. Kocham ją bezwarunkowo. Nikt nam tego nie odbierze.”

W wywiadzie dla Los Angeles Times opublikowanym 21 kwietnia, innowacyjna singer-songwriterka powiedziała również, że jej zaimki to „free-ass motherf*cker – and they/them, her/she.”

Obejrzyj cały wywiad Monáe w programie „Red Table Talk” powyżej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button