Strona główna Show Biznes Jerry Seinfeld nigdy nie zrezygnuje z "Cudownego brązowo-złotego płynu"

Jerry Seinfeld nigdy nie zrezygnuje z „Cudownego brązowo-złotego płynu”

W 2012 roku, w filmie na jednym z tysięcy serwisów streamingowych, o których już zapomniałem, że kiedykolwiek istniały, Jerry Seinfeld odebrał przyjaciela i zawiózł go do kawiarni. W ten sposób rozpoczął się Comedians In Cars Getting Coffee, nominowana do nagrody Emmy seria, która będzie obejmować 84 odcinki, oferując wgląd w sztukę i rzemiosło humoru, jednocześnie odpowiadając na pytanie: „Ilu komików stand-up rozsławionych przez program w NBC, którzy mają obsesję na punkcie starych samochodów, może być?” (W ciągu 11 sezonów Seinfeld przeprowadził wywiady z takimi luminarzami komedii jak Mel Brooks, Carl Reiner, Steve Martin, Eddie Murphy, Norm Macdonald, Tina Fey i Barack Obama (choć nie jest do końca jasne, jak ten ostatni kwalifikuje się jako komik, pomimo jego niedawnego zwrotu w kierunku treści lifestylowych). Teraz, z okazji dziesiątej rocznicy programu, Seinfeld wydaje książkę towarzyszącą, The Comedians In Cars Getting Coffee Book.

To duża, stara, wspaniała książka ze stolikiem do kawy. („Dlaczego nie nazwał tego The Comedians In Cars Getting Coffee TABLE Book?” Zanotowałem, bo jestem dziennikarzem śledczym) W książce znajdują się kadry z produkcji, wstęp Seinfelda oraz ustna historia programu z perspektywy ekipy, kierownictwa i gości. Jednak większość The Comedians In Cars Getting Coffee Book składa się z fragmentów rozmów z programu, pogrupowanych w kategorie. Ponieważ każdy krótki odcinek został skrócony z wielu godzin rozmów, niektóre z tych fragmentów są nigdy wcześniej niewidziane.

Chociaż przyznam się do pominięcia rozmów Seinfelda z przyznanym nie-konsensualnym masturbatorem, a także z Billem Maherem, książka ogólnie jest zarówno zabawna, jak i prawdziwie pouczająca. Simon & Schuster pozycjonuje Comedians In Cars Getting Coffee jako „prawdopodobnie najważniejsze archiwum historyczne o sztuce komediowej, jakie kiedykolwiek zgromadzono” i zawiera bezcenne przemyślenia niektórych z najsłynniejszych amerykańskich komików na temat nie tylko stylu życia i poświęcenia potrzebnego do osiągnięcia sukcesu w komedii, ale także samego rzemiosła. Przytakiwałem opisom Seinfelda o komedii jako maszynie. Ale jeszcze bardziej przyjemny – i raison d’etre programu, zgodnie z wprowadzeniem Seinfelda – jest baner komików spędzających ze sobą czas. Rozmawiają oni o programach innych osób, opowiadają sobie dowcipy. Jest tam niesamowity fragment, w którym Seinfeld zauważa, że gdyby dostał Kapitana Phillipsa podczas robienia standupu, nie przestałby być komikiem. Todd Barry odpowiada: „Tak, pewnie powiedziałbym, że to był fuks. Nie będę pracował w tym klubie ponownie, tak myślę.” I wtedy, „Powiedziałbym klubowi, 'Musisz zatrudnić przynajmniej dwóch więcej bramkarzy.”

The Comedians In Cars Getting Coffee Book jest ciężka od komedii i zawiera indeks wszystkich samochodów występujących w serialu, ale szczerze mówiąc, przydałoby się więcej rozmów o kawie. Seinfeld pisze we wstępie, że „90 procent mojej egzystencji kręci się wokół cudownego brązowo-złotego płynu i nigdy nie byłem szczęśliwszy”, ale w całej książce mówi o kawie mniej więcej tak często, jak o filmie z 2013 roku Grawitacja. Więc zabrałem moje pytania do samego mężczyzny. Rozmawialiśmy przez Zoom, kiedy on popijał kawę, a ja, wielki fan, odłączałem się od niego.

Ten wywiad został skondensowany i zredagowany dla jasności.

Esquire: Uwielbiam tę książkę.

Jerry Seinfeld: Dziękuję.

Pomyślałem, że to takie piękne i dowiedziałem się o filmie Grawitacja tak wiele, że nie spodziewałem się tego dowiedzieć. I chciałam porozmawiać z Tobą o jednym konkretnym obszarze, jakim jest kawa w książce. Więc moje pierwsze pytanie jest takie, że w książce piszesz, że zacząłeś pić kawę dopiero w późniejszym okresie życia. Co sprawiło, że w dorosłym życiu postanowiłaś zająć się nowym nałogiem?

  Całkowicie prześwitująca sukienka Janelle Monáe z ostrymi jak brzytwa wycięciami na biodrach

Nie miałam czasu na posiłki z ludźmi. Całe moje samotne życie, każdy dzień to, z kim zjem lunch? I to zajęłoby dwie godziny. To nie miało znaczenia, nie miałem rodziny, nie miałem gdzie iść. Po prostu czekasz 'do czasu, kiedy wyjdziesz na scenę tej nocy. Więc posiłek był sposobem na zabicie dnia, ale kiedy masz żonę i dzieci, to jest trochę inaczej.

Więc byłeś jak, „Kawa jest sposobem na to”?

Chyba. „Pozwól mi spróbować, zobaczyć co to jest ten Starbucks, zobaczmy co to jest. Nie wiem, co to jest.” I usiadłem z kimś i piję tę kawę, a rozmowa naprawdę się ożywia, a ja myślę: „Tu się coś dzieje. Muszę to zbadać.”

The Comedians in Cars Getting Coffee Book

The Comedians in Cars Getting Coffee Book

The Comedians in Cars Getting Coffee Book

Now 37% Off

Czy czujesz, że picie kawy zmieniło twoje komediowe pisanie? Czy sprawiło, że stało się ono bardziej punchline’owe czy łatwiejsze w odbiorze?

  Urban Outfitters ma tak wiele dziwacznych gadżetów kuchennych

Myślę, że napisałem w książce, że samochody i kawa to dwa przedmioty, które, gdy jestem z nimi, nigdy nie czuję się samotny. A podczas pisania, dla mnie, prawie zawsze jestem sama, a kawa jest jak ciepły przyjaciel. Podoba mi się, że nie tak łatwo ją zdobyć, ani nie tak łatwo zrobić. Jest jak osoba.

Mówisz też w książce, chyba we fragmencie z Joelem Hodgsonem, że mogłabyś pić kawę, aż gałki oczne znalazłyby się przed okularami i że mogłabyś wypić sześć na jednym posiedzeniu. Co sądzą lekarze o takiej ilości spożywanej kawy?

Mogłoby mnie to mniej obchodzić. Pamiętam zabawną wymianę zdań z Ellen DeGeneres. Piłem tyle kawy, a ona mówi: „Czy picie takiej ilości kawy nie wpływa na ciebie?” Odpowiedziałem: „Oczywiście, że tak”.

Czy jesteś w stanie spać w nocy?

Nie, nie za dobrze.

W książce piszesz, że przedstawiłeś program Starbucksowi, a oni powiedzieli: „Tak, nie widzimy związku” (Myślę, że Howard Schultz jest fantastycznym facetem, doskonałym facetem, a to genialna firma i właśnie piję jej produkt. [Kocham ten produkt.

comedians in cars getting coffee new york event

„Samochody i kawa to dwa przedmioty, przy których nigdy nie czuję się samotny” – mówi Seinfeld.

Dimitrios Kambouris//Getty Images

[500 pytań, które planowałem zadać o to, czy jest szczęśliwy, że Starbucks przeszedł, więc nie musiał spędzić 11 sezonów pijąc kawę, która smakuje jak dupa, mignęło mi przed oczami.] Oh, wow. Nie chcę, żeby Howard był zakłopotany tą historią, ale to prawda, rozmawiałem z nim i powiedział, „Nie widzę związku.” [

] [Wyrzucając wszystkie moje pytania o to, co sądzi o związkach zawodowych pracowników Starbucksa.] Czy zatem czujesz, że nie jesteś snobem kawowym? Każda kawa jest dla ciebie dobra?

Jestem snobem kawowym i wypiję każdą kawę, którą dostanę w swoje ręce.

Czarna czy z mlekiem, cukrem?

  Absolutnie najlepsze dywaniki dla Twojego domu

Zależy od pory dnia i rodzaju kawy.

Czy jesteś osobą bezkofeinową, tak jakbyś robił to tylko dla smaku?

Nie, nigdy. Nigdy, przenigdy.

Czy uważasz, że możesz zauważyć innych komików, którzy lubią kawę? Czy komik z kawą różni się od komika bez kawy?

Czy masz obsesję na punkcie kawy?

Mam. W college’u doszedłem do punktu, w którym piłem 10 filiżanek dziennie i pomyślałem: „Może to jest za dużo filiżanek kawy dziennie.”

Wow.

Tak.

Nie, nie mogę powiedzieć, czy ktoś pije kawę czy nie, ale prawie każdy to robi.

Czy uważasz, że z komikami jest fajniej rozmawiać, gdy są nafaszerowani kawą?

Z każdym jest fajniej rozmawiać, gdy jest nafaszerowany kawą. They take shorter pauses.

[laughing] Yeah, true. Co sądzicie o wymyślnych napojach kawowych? Pijesz Frappuccino? Nie lubię tego dyniowego gówna, ani klonowego. Dlaczego nie chcesz smaku kawy? To najlepszy smak.

Tak, zgadzam się.

Jeśli chcę dyni, to dostanę kawałek ciasta dyniowego z filiżanką kawy.

jerry seinfeld washington, dc

Seinfeld jedzie Chevroletem Corvette z 1963 roku przez Waszyngton podczas kręcenia Komediantów w Samochodach na Kawę.

The Washington Post//Getty Images

Masz w książce zdanie o wrażeniu wypicia pierwszego łyku kawy rano i po prostu wzdychania z przyjemnością, i pomyślałem, że to jest tak prawdziwe i tak piękne, i wcale nie śmieszne, ale po prostu naprawdę uchwyciło ludzką kondycję. Więc, dziękuję.

Oh, świetnie.

To pytanie jest trochę z lewej strony, ale był raport w The New York Timesże kawa jest właściwie napojem nawadniającym, a nie odwadniającym, i chciałem znać twoje zdanie na ten temat.

Myślę, że możesz znaleźć każdy kawałek danych o kawie, który chcesz, żeby był prawdziwy. To nie jest trudne. Widziałem tylko jedną rzecz, co to było? Nerki. To był jeden z tych click-baitowych filmów na YouTube, -jak kawa wpływa na nerki? I naprawdę nie chciałem na to kliknąć, bo nie chcę oglądać dziesięciu kolejnych, ale nacisnąłem na to i jak pierwsze dziesięć sekund widzę, to wszystko jest listą fantastycznych rzeczy, które robi kawa, i nie oglądałem tego. Nie chcę nic o tym wiedzieć. To koniec. Robię to.

Czy jest coś, co lekarze mogliby odkryć na temat wpływu kawy na ludzki organizm, co sprawiłoby, że przestałbyś pić kawę?

To musiałoby być śmiertelne. One cup is lethal.

[laughing] Fair. Zobaczmy, nie chcę zajmować zbyt wiele twojego czasu, ale mam do ciebie bardzo, bardzo głupie pytanie. The Comedians in Cars Getting Coffee Book, czy kiedykolwiek rozważałeś nazwanie tej książki

Nie. Nie, nie. Nie, przestań. Nie, nie. Stop.

The Comedians in Cars Getting Coffee Table Book.

Oczywiście pomyślałem o tym. I wybrałem nie, tak.

This content is imported from OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Najchętniej czytane

Co przedstawiają litery znajdujące się na zewnątrz kwadratu Punnetta?

Co przedstawiają litery na zewnątrz kwadratu Punnetta?genotyp=geny organizmu; dla jednej konkretnej cechy używamy dwóch liter do reprezentowania genotypu. Duża litera reprezentuje dominującą formę genu (allel), a mała litera jest skrótem dla recesywnej formy genu (allelu).Co znajduje się na zewnątrz kwadratu Punnetta?Co reprezentują litery na zewnątrz kwadratu Punnetta? Organizm, który ma dwa różne allele dla danej

Czy w stanie równowagi ilości reagentów i produktów są równe?

Czy w stanie równowagi ilości reagentów i produktów są równe?Wszystkie reakcje zmierzają do stanu równowagi chemicznej, czyli punktu, w którym zarówno proces postępowy, jak i proces odwrotny zachodzą z tą samą szybkością. Ponieważ szybkość reakcji w przód i w tył jest równa, stężenia reagentów i produktów są stałe w stanie równowagi.Jak szybkość reakcji i równowaga

30 letnich produktów z sieci Walmart, które warto kupić, zanim zostaną wyprzedane

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że spodobają się również Tobie. Jeśli kupisz polecany przez nas produkt,...

Jak szybko można podróżować po wodzie?

Jak szybko można podróżować po wodzie?Obecny rekord to 511 km/h (318 mph), osiągnięty przez Australijczyka Kena Warby'ego w Spirit of Australia w 1978 roku.Jak najszybciej może pobiec człowiek?około 27 i pół mili na godzinęJak szybki musisz być, żeby biegać w powietrzu?6,000km/hJak rozpocząć rutynę biegową w wieku 50 lat?Twój pierwszy tydzień jogginguZacznij od rozgrzewki z szybkim

Jak głęboka jest warstwa gleby?

Jak głęboka jest warstwa gleby?5 do 10 caliCo to jest degradacja gleby?Degradacja gleby to utrata żyznej gleby, która sprawia, że nic nie może rosnąć na tym obszarze. Wynika z uszczuplonych zasobów, takich jak materia organiczna, żyzność i składniki odżywcze.Jakie są przyczyny degradacji gleby?Przykłady degradacji glebyerozja wodna (obejmuje erozję powierzchniową, żwirową i wąwozową)wind erosion.zasolenie (obejmuje zasolenie

Jak zmiana liczby pętli wpływa na napięcie przy poruszaniu magnesem?

Jak zmiana liczby pętli wpływa na napięcie, gdy poruszamy magnesem?Kierunek zmiany pola magnetycznego określa kierunek prądu. Napięcie możemy zwiększyć zwiększając liczbę pętli w obwodzie. Napięcie indukowane w cewce z dwiema pętlami będzie dwukrotnie większe niż z jedną pętlą, a z trzema pętlami będzie potrójne.Jak można indukować napięcie w pętli z drutu?Prawo Lenza o indukcji elektromagnetycznej.

Ile psów potrzeba, żeby wymienić żarówkę?

Ile psów potrzeba, by zmienić żarówkę?Ile psów potrzeba, by wymienić żarówkę? Border Collie: Tylko jeden.Jak nazywasz rzecz, w którą wkręcasz żarówkę?Gniazdo żarówki, gniazdo światła, gniazdo lampy lub oprawka to urządzenie, które mechanicznie podtrzymuje i zapewnia połączenia elektryczne dla kompatybilnej lampy elektrycznej. Gniazda umożliwiają bezpieczną i wygodną wymianę lamp (re-lamping).Czy w żarówce jest próżnia?Kiedy włączasz żarówkę

Pozostałe newsy