Strona główna Show Biznes Jesse Eisenberg nie boi się, że będzie miał na pieńku z liberałami

Jesse Eisenberg nie boi się, że będzie miał na pieńku z liberałami

Jak na notorycznie lewicujący przemysł, Hollywood nie wstydzi się posiadać libów. W ciągu ostatnich kilku lat powstały niezliczone filmy i programy, które wyśmiewały wszystko, od napojów wybieranych przez millenialsów, przez rasizm niektórych białych wyborców Obamy, po całe miasto Portland. I, wiesz, sprawiedliwe. Bycie po (względnie) właściwej stronie historii nie rozgrzesza absolutnie absurdalnego zachowania.

Ale niewiele dzieł sztuki przesłuchało dobrze nastawionych liberałów na ich głupoty tak jak debiut reżyserski Jesse Eisenberga, When You Finish Saving the World. Film, który ukazał się w ten piątek, śledzi pracownika socjalnego o imieniu Evelyn (Julianne Moore) i jej syna muzyka live-streaming, Ziggy (Finn Wolfhard). Ich relacje z sobą i z osobami podstawionymi są bardzo skomplikowane: Evelyn próbuje matkować nastoletniemu chłopcu w schronisku. Ziggy próbuje poderwać do współpracy studentkę-aktywistkę. Choć momentami jest to dość zabawne, film wyróżnia się szczerym, przyziemnym podejściem. Evelyn i Ziggy są przedstawieni jak prawdziwi ludzie z autentycznymi wadami, a nie jak zwykłe puenty dla sprytnych żartów Eisenberga.

Film, powie wam Eisenberg, zawdzięcza swoją szczerość własnym przeżyciom i skonfliktowanej tożsamości. On, podobnie jak Ziggy, dorastał jako biały i uprzywilejowany w liberalnym domu, a w szkole średniej zakochał się w działaczce na rzecz sprawiedliwości społecznej. Podczas swojej dwudziestoletniej kariery aktorskiej obserwował, w jaki sposób społeczeństwo nagradza go bogactwem, pochwałami i uznaniem – helo, ten artykuł!jednocześnie w większości ignorując ważną pracę kobiety, w której się zakochał i którą ostatecznie poślubił. „Mam wiele problemów z pogodzeniem wartości tego, co robię, z wartością tego, co robi moja żona” – mówi Eisenberg. „Ona uczy sprawiedliwości wobec niepełnosprawności i widoczności w szkołach publicznych tutaj w Nowym Jorku i jest taką wspaniałą osobą, ale kiedy idziemy ulicą to ja jestem tym, który przykuwa uwagę”

Eisenberg, oczywiście, jest świetnym aktorem – ale to nie uderza mnie jako fałszywa skromność. Jeśli połączysz kropki w całej jego karierze, znajdziesz pewne powracające tematy: władza, pycha i nieodłączna niesprawiedliwość amerykańskiego życia. W poniższym wywiadzie rozmawiamy o tym, dlaczego pociągają go aroganckie postacie, czy byłby zainteresowany zagraniem Sama Bankmana-Frieda w ewentualnej biografii i jak początkujący reżyserzy przekonują go do zagrania w swoich projektach.


ESQUIRE: In terms of When You Finish Saving the World’s krytyczny, ale nie satyryczny ton, w jaki sposób udało ci się przekonać obsadę i ekipę do tej samej strony?

Jesse Eisenberg: Jako aktor często mam za zadanie grać role, które są pionkami w opowieści. Może moja postać ma być komentarzem scenarzysty do pewnej rzeczy. I nie lubię próbować grać tego typu rzeczy, bo to nie jest sposób pracy aktorów. Nie myślisz o sobie jako o reprezentacji czegoś – myślisz o sobie jako o osobie. Więc myślę, że kiedy piszę postacie, zapewniam im tę samą wrażliwość, która polega na tym, że nikt nie jest kliszą lub półformalnym pomysłem, którego używam, aby pokazać, jak mądry jestem w kwestii liberalnej hipokryzji.

Ten film zaczął się jako audiobook, który napisałem dla Audible. Napisałem książkę o długości powieści, która jest sześciogodzinnym słuchowiskiem. I pisałem z perspektywy tych postaci. Więc to nie są stand-iny dla mojej mądrej ideologii. To pełnoprawni ludzie, o których myślałem poza kartką.

Postać Julianne Moore, Evelyn, uderzyła mnie jako bardzo podobna do wielu ludzi, wokół których dorastałem. Jakie wskazówki dałeś Julianne Moore?

Cóż, to ciekawe zestawienie kogoś, kto jest bardzo wykształcony i ma bardzo wysokie gusta, czy to w jedzeniu, czy w muzyce, czy w sztuce. A jednak, z dobroci serca, poświęcił swoje życie służbie społecznej. Nie jest więc akademickim fotelem – jest w terenie. Myślę, że to interesujące zestawienie pomiędzy kimś, kto pracuje każdego dnia na rzecz tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy, a nocą prowadzi życie jako osoba bardzo kulturalna i obyta. Myślę, że Julianne zrozumiała to, co napisałam instynktownie. Ona jest po prostu tak błyskotliwa. Ale jej matka była pracownikiem socjalnym i była bardzo bystra. Myślę, że rozumiała niemalże ironię tego, że jedną nogę ma się w elitarnej kulturze, a drugą w pracy społecznej i pomaganiu tym, którzy są w bezpośredniej potrzebie.

kiedy skończysz ratować świat

Debiut reżyserski Jesse Eisenberga, When You Finish Saving the World, doskonali się w szczerej introspekcji.

A24

Ziggy i Evelyn są w stanie się rozwijać tylko wtedy, gdy się od siebie oddalą. Czy uważasz, że ucieczka od ludzi, którzy znają cię najlepiej, to jedyny sposób, w jaki ludzie rozwijają się w życiu?

  Ten koreański robodog udowadnia, że bieganie po piasku nie jest tylko dla "Baywatch

Nie potrafiłabym odpowiedzieć, co jest najlepsze dla ludzi. Ale zawsze myślę, że w dramacie, poskromienie postaci jest bardzo potężne. Jako aktor, rzeczą, którą najbardziej uwielbiam grać jest moment uniżenia, gdzie twoja zbroja, a nawet arogancja, zostaje złamana. Więc dla tych dwóch postaci, muszą dążyć do zastąpienia siebie nawzajem. Ziggy próbuje poderwać młodą kobietę, która jest taka jak jego matka: aktywistka na rzecz sprawiedliwości społecznej. A Evelyn stara się matkować temu młodemu człowiekowi w schronisku. I wtedy oboje zostają odrzuceni przez tych ludzi, ponieważ sposób w jaki radzą sobie z tymi relacjami nie jest odpowiedni. I to uniżenie pozwala im ponownie ocenić, kim są jako matka i syn.

Będąc aktorem przez tak długi czas, czy były pewne rzeczy, które chciałeś włączyć od różnych reżyserów, z którymi pracowałeś? Albo rzeczy, które chciałeś zrobić inaczej?

Tak. Zrobiłem jeszcze jeden film z A24, który był The End of the Touri pamiętam, że miałem scenę, w której miałem złapać taksówkę – to zabrzmi jak taka pretensjonalna historia o aktorach – ale zapytałem reżysera: „Co ja w ogóle robię w tej scenie? Dlaczego to kręcimy? Dlaczego dostaję taksówkę?” A reżyser powinien był powiedzieć: „Zamknij się. To jest ta scena.” Ale powiedział, „Jeśli nie dostaniesz tej taksówki, nie zdążysz na wywiad. Jeśli nie zdążysz na wywiad, zostaniesz udowodniony jako porażka jako pisarz i dziennikarz.” Więc byłem jak, „O mój Boże.” I dostałem tę kabinę ze wszystkim, co miałem. Historie takie jak ta są dla mnie bardzo ważne, ponieważ zamiast tego, że reżyser powiedział mi, żebym się zamknął i wsiadł do taksówki – bo tak planowaliśmy – on faktycznie zniżył się do mojego poziomu i dał mi dokładnie to, co musiałem zrobić. Miał taki szacunek i wrażliwość na to, z czym miałem do czynienia. Więc kiedy byłem odpowiedzialny za ten film i musiałem prowadzić dyskusje z [my crew], starałem się zrozumieć, o co im chodzi, a nie tylko wpasować ich w swoje pudełko.

Jeśli masz szczęście spotkać kogoś, kto może cię nauczyć o świecie, skorzystaj z tego. Zwłaszcza jeśli chcesz się z nimi umówić.

Nawet jeśli to ze złych powodów, Ziggy chce się dowiedzieć o rzeczach, które są ważne na świecie – i nie wie, od czego zacząć. Czy masz radę dla ludzi, którzy chcą się dowiedzieć o skomplikowanym temacie, ale nie wiedzą, od czego zacząć?

  Która z poniższych cech jest charakterystyczna dla skamieliny wskaźnikowej?

Dla mnie pierwszy raz, kiedy opuściłem kraj, był z moją żoną, kiedy wcześnie się umawialiśmy. Ona jechała do Wenezueli na święta, a ja powiedziałem: „Gdzie to jest? Co to jest? Dlaczego jedziesz?” A ona powiedziała, że interesuje ją sytuacja polityczna, która ma tam miejsce. Byłem przerażony, bo nie wiedziałem, gdzie to jest, a dorastałem na przedmieściach New Jersey. Czułam się bardzo chroniona. Ale kochałem ją. Pojechaliśmy więc do Wenezueli i postawienie się w niewygodnej sytuacji bycia w nowym miejscu zmieniło moje życie. A kiedy wróciłem, pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było kupienie mapy i umieszczenie jej na ścianie, a następnie zacząłem czytać wiadomości ze świata. Nie ma tam żadnej rady, bo trzeba być mną sprzed dwudziestu lat. Ale rzecz, którą wyniosłem z tego, to jeśli masz szczęście spotkać kogoś, kto może cię nauczyć o świecie, skorzystaj z tego. Zwłaszcza jeśli chcesz się z nimi umówić.

W tym filmie Ziggy i Evelyn są na swój sposób aroganccy i narcystyczni. Wiele postaci, które grałeś w przeszłości, również miało te cechy. Co przyciąga cię do tych cech?

Kiedy widzisz bardzo inteligentną postać, która jest na tyle mądra, że być może zachowuje się w lepszy sposób, myślisz, Co kieruje tą osobą? Są wyraźnie intelektualnie zdolni do zachowania się w sposób, który jest nieco bardziej hojny. Kiedy myślę o takich ludziach, to czuję się inspirująco. Wiesz, myślę, Co oni ukrywają? Co zakopują?

W przypadku tego filmu jest to dość jasne. Evelyn to ktoś, kto stworzył sobie to bardzo dogmatyczne poczucie etyki i żyje tym całkowicie. A jednak w swoim zaślepieniu stworzyła syna, który – ponieważ dała mu dobre życie – odnalazł swoją pasję, którą jest granie płytkiej muzyki online za pieniądze. A ona nie może znieść, że to, co stworzyła, zamieniło się w jej najgorszy koszmar. To tragiczne miejsce, w którym można się znaleźć. Dzieciak otrzymuje dobre wykształcenie, ale utknął w tym bardzo intelektualnym środowisku – i jest przez nie odrzucany. Postanawia nie tylko je odrzucać, ale mieć dla niego pogardę. Pogardza więc dobrą pracę swojej matki, ponieważ ona pomaga tylko małej grupie ludzi, podczas gdy on dociera do 20 000 osób. Interesujące jest zgłębianie tego typu postaci, ponieważ można się w nie zagłębić i zobaczyć, dlaczego są takie. Jako aktor możesz zagrać postać, którą łatwo obdarzyć sympatią, ale dla mnie to nie jest sondowanie głębi psychologicznego doświadczenia, na które pozwalają nam media.

  Jack White dzwoni z przyszłości

Mówi się o tym, że skandal z Samem Bankmanem-Friedem może zostać przekształcony w film lub program telewizyjny. Biorąc pod uwagę Twoje zainteresowanie narcystycznymi postaciami, wydaje się, że ktoś mógłby Cię do tego zaklepać. Czy jest pan zainteresowany tą historią?

Czytałem o tym, jak wszyscy inni, z zainteresowaniem i przerażeniem oraz całkowitą ulgą, że nie jestem wystarczająco bystry, aby kupić kryptowalutę. Jeśli chodzi o odgrywanie roli, te rzeczy mogą być albo zrobione naprawdę dobrze – kiedy są zrobione przez faceta takiego jak Aaron Sorkin – albo zrobione naprawdę schlocky. Nie ma znaczenia, jak ciekawa jest prawdziwa historia. Jeśli nie jest dobrze udramatyzowana, to nie ma znaczenia. Ale nie, to jest oczywiście fascynujące. Na ostatnim planie, na którym byłem, ta słodka kobieta mówiła mi, żebym kupił kryptowaluty. Wszedłem na jedną ze stron internetowych i nie mogłem się na niej poruszać. Poddałem się. I to musiała być jego strona, bo to główna giełda. Jestem po prostu wdzięczny, że nie miałem więcej czasu tej nocy, aby dowiedzieć się, jak działać te rzeczy.

Nie robisz wielu projektów, ale wydaje się, że masz otwartość na pracę z ludźmi, którzy nie mają wielkiego dorobku. W jaki sposób ktoś taki przekonuje cię do powiedzenia „tak”, poza tym, że jest to świetny materiał?

Pierwszy film, w którym zagrałem to Roger Dodger, a facet, Dylan Kidd, nigdy wcześniej nie robił filmu. Okazało się, że było to najbardziej niesamowite doświadczenie, jakie można mieć jako aktor. Film nie tylko był świetny, ale był lubiany, rola była interesująca, a inni aktorzy byli świetni. A ja miałem tyle szczęścia pracując z ludźmi, którzy byli młodzi. To znaczy, jeden z moich ulubionych filmów, które zrobiłem w ciągu ostatnich kilku lat nosił tytuł The Art of Self Defense autorstwa Rileya Stearnsa, a on po prostu napisał ten genialny scenariusz. Zrobił inny bardzo dobry film, ale znów było to dla mnie idealne doświadczenie. Pracowałem też z ludźmi, którzy zrobili wiele filmów i nie zawsze są one niesamowite. Nie oglądam filmów, w których gram, więc skupiam się na doświadczeniach, które będę miał, na tym, jaką postać będę grał, z jaką żył i jak się czuł. Więc chyba mniej przejmuję się produktem końcowym, a bardziej tym, co jest ekscytujące w danym momencie.

  28 marek należących do LGBTQ+, z którymi warto zaopatrzyć swoją szafkę z kosmetykami

fleishman ma kłopoty

Eisenberg ostatnio wystąpił w serialu FX’s Fleishman Is in Trouble, jeden z najlepszych seriali telewizyjnych ubiegłego roku.

FX

Ostatnio wystąpiłaś w Fleishman Is in Trouble. That show jest tak osobisty i emocjonalny o związkach i małżeństwie. Czy skłonił Cię do refleksji na te tematy? I czy skłoniła obcych ludzi do rozmowy z tobą o tych sprawach?

Tak, zdecydowanie. Słyszę wiele historii o rozwodach. I Taffy [Brodesser-Akner], która napisała serial i książkę, powiedziała mi, że po napisaniu książki ludzie często podchodzili do niej i mówili: „Zaraz, czy napisałaś to o moim życiu? Czy wiedziałaś o moim rozwodzie?” Bo chyba tak konkretnie do nich to przemówiło. Doświadczam tego teraz jako aktor. Wielu ludzi mówi mi, że przeszli przez bardzo podobną rzecz.

Ale ja cały czas słyszę historie rozwodowe ludzi. Zrobiłem film o mime. Słyszę opowieści ludzi o tym, jak uczyli się pantomimy na studiach. I did film animowany, gdzie grałem ptaka i każdy opowiada mi o papudze, którą kupił. To bardzo dziwna rzecz.

Max Cea

Max Cea jest pisarzem mieszkającym na Brooklynie. Jego prace pojawiły się między innymi w GQ, Vulture i Billboard.

Najchętniej czytane

Jakie są elementy każdej korporacji?

Jakie są elementy każdej korporacji?Podstawowe elementy korporacji: Akcjonariusze, Dyrektorzy i Oficerowie. Korporacje są strukturami dwupoziomowymi. Charakteryzują się pasywnym poziomem własności (akcjonariusze) i aktywnym poziomem zarządzania (urzędnicy i dyrektorzy).Jaki jest cel korporacji?Celem korporacji jest prowadzenie zgodnej z prawem, etycznej, zyskownej i zrównoważonej działalności gospodarczej w celu tworzenia wartości w długim okresie, co wymaga uwzględnienia interesariuszy, którzy

Czy sygnalizacja synaptyczna jest lokalna czy dalekosiężna?

Czy sygnalizacja synaptyczna jest lokalna czy dalekosiężna?Sygnalizacja długodystansowa i synaptyczna W sygnalizacji długodystansowej komórki endokrynne uwalniają do krwiobiegu hormony, które wędrują do komórek docelowych. W sygnalizacji synaptycznej, neurony uwalniają neuroprzekaźniki blisko komórki docelowej. Innym sposobem, w jaki organizm może przekazywać sygnały na odległość, są wyspecjalizowane komórki.Jaki jest cel ścieżki sygnalizacyjnej?Opisuje serię reakcji chemicznych, w których

Najlepsze filmy 2022 roku (jak dotąd)

Letni sezon filmowy oficjalnie nadszedł - na dobre i na złe. Ale my w Esquire jesteśmy przekonani, że rozmiar nie zawsze ma znaczenie. Jasne,...

Dlaczego personalizacja jest kluczem do sukcesu UX

W miarę jak technologia staje się jeszcze bardziej powszechna, a my zmierzamy w kierunku mniejszej liczby interakcji twarzą w twarz, świat staje się nieco mniej osobisty. Jednak personalizacja witryny, aplikacji lub interakcji z klientami jest jednym ze sposobów na zaspokojenie potrzeb użytkowników i poprawę ogólnego doświadczenia użytkownika (UX) w witrynie.Około 90 procent badanych osób stwierdziło

Dlaczego William Randolph i Joseph Pulitzer stali się sławni?

Dlaczego William Randolph i Joseph Pulitzer stali się sławni?Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Przekształcili gazetę w formę rozrywki."Co sprawiło, że Joseph Pulitzer stał się sławny?Joseph Pulitzer, (ur. 10 kwietnia 1847, Makó, Węgry - zm. 29 października 1911, Charleston, Karolina Południowa, USA), amerykański redaktor i wydawca gazet, który przyczynił się do ustanowienia wzorca nowoczesnej gazety. W swoich czasach

Czy można dostać snapa, jeśli się z kimś mieszka?

Czy można dostać snapa, jeśli mieszka się z kimś?Jeśli mieszkasz w czyimś domu i płacisz tej osobie za pokój i co najmniej połowę tygodniowych posiłków, jesteś uważany za "boardera" Nie kwalifikujesz się do otrzymywania świadczeń SNAP jako osobne gospodarstwo domowe.Czy współlokatorzy liczą się jako członkowie gospodarstwa domowego w przypadku znaczków żywnościowych?Jeśli kupujesz i przygotowujesz większość

Ile niesparowanych elektronów ma nisko spinowy kompleks Fe II?

Ile niesparowanych elektronów ma niskospinowy kompleks Fe II?0 niesparowanych elektronówIle niesparowanych elektronów będzie w niskospinowym kompleksie oktaedrycznym Fe II )?2 niesparowane elektronyIle niesparowanych elektronów ma wysokospinowy kompleks Fe III?5 niesparowanych elektronówSkąd wiadomo, czy kompleks ma wysoki czy niski spin?Inną metodą określenia spinu kompleksu jest spojrzenie na siłę jego pola i długość fali koloru, który absorbuje.

Kto Azor Ahai?

Kim jest Azor Ahai?Melisandre najczęściej mówi o Azor Ahai w książkach. Kiedy przedstawiono nam Melisandre i Stannisa Baratheona, ogłosiła, że jest on odrodzonym Azorem Ahai. Legenda o Azorze Ahai pochodzi ze starożytnych tekstów w Asshai, które mówią, że mistrz R'hllora, Pana Światła, odrodzi się, by walczyć z ciemnością.Czy Jon Snow jest wybrańcem?Jon Snow może nie

Jak długo świeca będzie się palić w zamkniętym pomieszczeniu?

Jak długo świeca będzie się palić w zamkniętej przestrzeni?Unikaj przeciągów, otworów wentylacyjnych lub prądów powietrza. Ogólnie zaleca się, aby świece nie paliły się dłużej niż cztery godziny i stygły przez co najmniej dwie godziny przed ponownym zapaleniem. Podczas zapalania świecy należy używać długich zapałek lub zapalniczki o dużym zasięgu. Trzymaj włosy i luźne ubrania z

Pozostałe newsy