Show Biznes

Jordyn Woods i Karl-Anthony Towns z wizytą w Białym Domu, by wesprzeć reformę policji

Jordyn Woods i Karl-Anthony Towns byli obecni w Białym Domu w środę – w drugą rocznicę zabójstwa George’a Floyda – podczas podpisywania przez prezydenta Joe Bidena ustawy o reformie policji.

„Rozporządzenie wykonawcze promuje odpowiedzialność” – powiedział Biden o tym doniosłym rozporządzeniu. „Tworzy ono nową krajową bazę danych o odpowiedzialności stróżów prawa, która będzie śledzić przypadki wykroczeń, tak aby funkcjonariusze nie mogli ich ukryć. Nakazuje wszystkim agentom federalnym noszenie i włączanie kamer podczas patroli” Wyjaśnił, że rozporządzenie zakazuje również stosowania chwytów duszących, ogranicza nakazy „no-knock”, zaostrza zasady użycia siły oraz wprowadza nowe przepisy dotyczące rekrutacji i przekwalifikowania funkcjonariuszy organów ścigania, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa publicznego.

„To dopiero początek różnych inicjatyw, nad którymi pracujemy w kuluarach, aby uczynić ten świat lepszym miejscem dla naszych rówieśników i dla naszej młodzieży.”

W czwartek Woods i Towns podzielili się zdjęciami z wydarzenia, w tym zdjęciem, na którym spacerują po korytarzach Białego Domu. „Walking In Power”, Towns podpisał post na Instagramie, dodając emoji z uniesioną pięścią. „Dla tych z was, którzy zastanawiają się, dlaczego byliśmy w Białym Domu, @karltowns, moja druga połowa, robi niezliczone rzeczy dla sprawiedliwości społecznej i zrobił wiele w swojej społeczności, zwłaszcza tam, gdzie gra w koszykówkę (Minnesota), gdzie miał miejsce incydent z George’em Floydem” – Woods podpisała zdjęcia na swoim własnym koncie na Instagramie. „To dopiero początek różnych inicjatyw, nad którymi pracujemy za kulisami, aby uczynić ten świat lepszym miejscem dla naszych rówieśników i dla naszej młodzieży”.

Woods podzieliła się również zdjęciami, na których ona i Towns stoją z Bidenem, wiceprezydent Kamalą Harris, 8-letnią córką George’a Floyda, Gianną Floyd, braćmi Floyda i matką Breonny Taylor. „To był zaszczyt móc być świadkiem kroku we właściwym kierunku, ku reformie policji w naszym kraju. Jak również 2-letniej pamięci George’a Floyda” – napisał Woods. „Na zdjęciu niektóre z pięknych kobiet, które miałem okazję dziś poznać, @kamalaharris @vp, matka Breonny Taylor @tamikalpalmer, oraz piękna córka i siostry George’a Floyda. To jest dzień, którego nigdy nie zapomnę. ❤️ Ich siła może być inspiracją dla nas wszystkich.”

Jak podaje Reuters, Biden wyjaśnił, że nie podpisał wcześniej ustawy o reformie policji, ponieważ miał nadzieję, że Kongres przyjmie ustawę nazwaną imieniem Floyda – George Floyd Justice in Policing Act. Ustawa ta spotkała się we wrześniu z silnym sprzeciwem Republikanów i nie przeszła przez parkiet Senatu. Podróż Townsa i Woodsa do Białego Domu ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Biden publicznie odniósł się do masowej strzelaniny w Robb Elementary School w Uvalde, TX, która miała miejsce 24 maja i w której zginęło 21 osób.

Przed nami migawki z dnia spędzonego przez parę w Białym Domu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button