Kanadyjska stacja radiowa grała „Killing in the Name” Rage Against the Machine wielokrotnie bez żadnego wyjaśnienia na antenie. Stacja z Vancouver KISS-FM 104.9 grała utwór przez ponad 10 godzin w pętli, pozostawiając ślad zamieszania. Czy ktoś zasnął przy sterach? Czy było to polityczne oświadczenie? Czy stażysta rozlał kawę na sprzęt?
Okazuje się, że powodem był w rzeczywistości protest, choć nie polityczny. Piosenka była odtwarzana w pętli, aby zaprotestować przeciwko decyzji stacji radiowej o zwolnieniu dwóch ukochanych pracowników. Rolling Stone donosi, że podczas gdy piosenka była odtwarzana w pętli, zdarzało się, że dwóch DJ-ów na antenie zatrzymywało się, by naśladować chrząkanie frontmana Rage Against the Machine. Prośby słuchaczy były przyjmowane, ale tylko dla tej samej piosenki.
Jeśli chodzi o muzykę protestacyjną, to Rage Against the Machine należy pozazdrościć. Już sama nazwa wskazuje na to, że ich celem jest obudzenie mas. Ale „Killing in the Name” jest szczególnie dobrym utworem na protest. Piosenka została pierwotnie wydana w 1992 roku, aby zaprotestować przeciwko brutalności policji, zrównując policjantów z Ku Klux Klanem. Piosenka została napisana w odpowiedzi na pobicie Rodneya Kinga w Los Angeles w 1991 roku i zamieszki, które nastąpiły wkrótce potem.
W odniesieniu do stacji radiowej, niektóre specyficzne teksty mogą być zastosowane do ich własnego gniewu przeciwko maszynie (aka stacji radiowej). „Now you do what they told ya/And now you do what they told ya/(Now you’re under control) And now you do what they told ya,” Zack de la Rocha snarled on loop. Jak można się spodziewać po słuchowisku radiowym, outro chant „Fuck you, I won’t do what you tell me/Fuck you, I won’t do what you tell me” zostało pominięte.
Dwoje zwolnionych DJ-ów, Sonia Sidhu i Kevin Lim, wydało oświadczenia odnoszące się do decyzji stacji o zakończeniu ich pracy.
„KISS się zmienia i niestety zostaliśmy poinformowani, że nie będziemy częścią tego nowego rozdziału. Chociaż przychodzi to z mieszanymi emocjami, chcemy wyrazić jedno przytłaczające uczucie: wdzięczność” – napisali – „Podczas gdy nie jesteśmy pewni, co jest dla nas następne, jesteśmy wdzięczni za was wszystkich. To nie jest budzenie się ze snu. To rozpoczęcie nowego. I to też nie jest pożegnanie… to do zobaczenia.”
Ta treść została zaimportowana z Twittera. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.
Posłuchaj piosenki Rage Against The Machine z 1992 roku poniżej.
Ta treść została zaimportowana z serwisu YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.
Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io