Show Biznes

Każdy film z Kinowego Uniwersum Marvela, w kolejności od najgorszego do najlepszego

Jasne, Marvel uszczęśliwiał fanów przez prawie cały 2021 rok swoimi filmami Disney+, zamykając rok WandaVision i Hawkeye. Ale wszyscy znamy to uczucie. To uczucie, powiadasz? Gęsia skórka, którą dostajesz w wygodnym, ciemno-czerwonym fotelu w kinie, gdy MARVEL błyszczy na ekranie i słyszysz bum bum, bumbum bummmm. Szczerze mówiąc, niewiele rzeczy to pobije.

Powstało, policzmy, 28 filmów Kinowego Uniwersum Marvela. Iron Man wprowadził nas do tego wspaniałego świata. Avengersi pokazali nam drużynę, o której nie myśleliśmy, że jest możliwa. Czarna Pantera wpłynęła na nasze życie w sposób, w jaki gatunek superbohaterów jeszcze nigdy nie był. Avengers: Endgame był tak długi, że prawie posikaliśmy się w gacie. Ale było warto. A teraz wracamy w pełni do kin, z kolejnym superbohaterskim wydarzeniem: Doktor Strange w Multiwersum Szaleństwa. Czytaj dalej, aby zobaczyć, na którym miejscu plasuje się w naszym rankingu wszystkich filmów, które Marvel wprowadził na duży ekran.

28) Thor: Mroczny świat (2013)

Kiedy nawet bicepsy Chrisa Hemswortha nie wystarczają, by film nadawał się do oglądania, wiesz, że strasznie nawaliłeś.

Oglądaj teraz

27) The Incredible Hulk (2008)

Pamiętacie, jak Edward Norton był Hulkiem, a potem bardzo nagle przestał nim być? Tak, nadal nie pamiętam, co się tam stało? Czy zostało to kiedykolwiek wyjaśnione? Czy z Nortonem wszystko w porządku?

Watch Now

W pewnym momencie Mickey Rourke, który jest jakimś tandetnym rosyjskim hakerem, atakuje wyścig samochodowy. Nie jest to aż tak odległe, ale też nie jest zbyt przyjemne.

Watch Now

25) Avengers: Wiek Ultrona (2015)

Po latach nadal nie potrafię powiedzieć, kim jest Ultron i ile ma lat. Jeśli w tym filmie była jakakolwiek fabuła, pamięć o niej została wyparta z mojego mózgu na rzecz 30 miliardów superbohaterów uderzających się nawzajem, aż poczułem się, jakbym właśnie wysiadł z lekko niebezpiecznej przejażdżki karnawałowej.

Oglądaj teraz

The Eternals to zdecydowanie nie-Marvelowski film Marvela. Chwilami nastrojowy, triumfalny, zabawny i obarczony kryzysami egzystencjalnymi, trzeba pochwalić wspaniałą Chloé Zhao za to, że udało jej się przełamać radosne szczęście formuły Marvela. Niestety, efekt końcowy jest nieco nieporęczny, ze zbyt dużą liczbą postaci i zdumiewająco dużą ilością superbohaterskiego żargonu kosmicznego, byśmy mogli naprawdę zakochać się w tej historii.

Oglądaj teraz

Film superbohaterski udający tanią podróbkę Władcy Pierścieni, Thor zakończył się walką drużyny LARPERÓW z pustym kostiumem zbroi CGI.

” data-vars-ga-product-id=”7426a82c-f61d-4529-be44-7613902d9325″ data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fwww.disneyplus.com%2Fmovies%2Fmarvel-studios-thor%2F1p4vdKzTuhzr” rel=”nofollow” target=”_blank”>Zobacz teraz

W jednej ze scen Ant-Man kurczy się do mikroskopijnego poziomu, a następnie Neil deGrasse Tyson rujnuje magię filmu, wyjaśniając, że nie jest to możliwe w nauce.

” data-vars-ga-product-id=”fac58b54-684f-49e5-9809-c1b2467705f4″ data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fwww.disneyplus.com%2Fmovies%2Fmarvel-studios-ant-man%2F5c92KVf1zgUX” rel=”nofollow” target=”_blank”>Zobacz teraz

Najlepszą rzeczą, jaką można powiedzieć o Iron Manie 3, jest to, że był trochę lepszy niż Iron Man 2.

Oglądaj teraz

20) Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017)

Niestety to, co zaczęło się jako najlepsze wejście do uniwersum Marvela, zostało szybko zrujnowane przez zbyt usilne próby uczynienia go większym i lepszym w kolejnym sequelu. To bardzo marvelowskie posunięcie.

Watch Now

19) Doktor Strange (2016)

Nie przejmuj się, jeśli byłeś zbyt naćpany, by śledzić Doktora Strange’a. Film wygląda wystarczająco dobrze, by zrekompensować nieczytelną fabułę.

Oglądaj teraz

18) Doktor Strange w multiwersum szaleństwa

Wiedzieliśmy, że w końcu nadejdzie Marvel Singularity – moment, w którym wszystkie nawiązania, camea, teasery i wzajemne powiązania superbohaterów po prostu zatopią jedną z pozycji MCU. Doktor Strange w Wieloświecie Szaleństwa to właśnie ten moment. Mimo błyskotliwego, przerobionego przez Sama Raimifikację trzeciego aktu, przytłaczająca większość Multiwersum szaleństwa spłyca głównych graczy (z wyjątkiem świetnej America Chavez) do poziomu figurek do gry, kłócących się w pustym, dającym poczucie bezpieczeństwa krajobrazie CGI.

17) Ant-Man i Osa (2018)

Mam nadzieję, że lubicie słyszeć termin „kwantowy” Druga część Ant-Mana zawiera tak wiele bezsensownego techno-bełkotu, że sprawia, iż Star Trek brzmi jak Steinbeck. W porównaniu z Avengers: Infinity War, który ukazał się miesiąc wcześniej, Ant-Man i Osa jest lekkim, mało znaczącym filmem z Kinowego Uniwersum Marvela, który stanowi odświeżający komediowy objazd serii.

Oglądaj teraz

16) Kapitan Marvel (2019)

Grana przez Brie Larson postać Kapitan Marvel zasługiwała na lepszy film. Chociaż w tym filmie udało się przepisać 50 lat historii komiksu, aby zapewnić postaci miejsce, na które zasługiwała, Kapitan Marvel jest zbyt skupiona na znalezieniu swojego miejsca w filmach MCU przed i po niej, aby naprawdę zabłysnąć jako samodzielny film.

Watch Now

15) Kapitan Ameryka: Pierwszy Mściciel (2011)

To smutne, że pomysł, by Kapitan Ameryka uderzył nazistę, byłby prawdopodobnie kontrowersyjny, gdyby ten film ukazał się dzisiaj. Przynajmniej ten film jest powrotem do czasów, gdy dobro i zło wydawały się jasne.

Obejrzyj teraz

Mimo że pandemia odebrała Czarnej Wdowie trochę entuzjazmu, thriller szpiegowski jest bardziej niż odpowiednim pożegnaniem z Natashą Romanoff graną przez Scarlett Johannson. Poza tym chcemy, aby Jelena Biełowa grana przez Florence Pugh pojawiała się w każdej kolejnej produkcji Marvela, proszę i dziękujemy.

Watch Now

13) Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni to najlepszy film kinowy. Akcja wywołuje pot – co w MCU jest bardzo ważne. Simu Liu to natychmiastowa gwiazda. Nie zaszkodzi też obecność zawsze wspaniałej Awkwafiny. W Wenwu Tony Leung powołuje do życia przerażającego, a jednocześnie obdarzonego wielkim sercem złoczyńcę, który stoi pośród największych antagonistów, jakich kiedykolwiek widzieliśmy w filmie komiksowym.

Oglądaj teraz

12) Spider-Man: Daleko od domu (2019)

Po imponującym restarcie postaci (po raz kolejny!) w Homecoming, Far From Home ustanawia Spider-Mana godnym następcą Tony’ego Starka i zdolną nową postacią, która stanie się fundamentem tej serii po zakończeniu wątków Iron Mana i Kapitana Ameryki. Dzięki imponującej obsadzie, w której znaleźli się Tom Holland i Zendaya, przyszłość Spider-Mana w MCU rysuje się w jasnych barwach. A on jest dopiero w liceum!

Oglądaj teraz

11) Kapitan Ameryka: Wojna domowa (2016)

Tam, gdzie poprzednie części sprawiały wrażenie wypchanych po brzegi, przytłaczających i po prostu niechlujnych, Marvel wreszcie znalazł odpowiednią równowagę między liczbą superbohaterów a fabułą. Nawet po pojawieniu się dosłownie wszystkich – i wprowadzeniu nowego Spider-Mana –Wojna domowa wciąż sprawia wrażenie filmu o Kapitanie Ameryce.

” data-vars-ga-product-id=”fc5848b4-105e-4ee2-9037-935b612b2f50″ data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fwww.disneyplus.com%2Fmovies%2Fmarvel-studios-captain-america-civil-war%2F4ovfyKnnIBCg” rel=”nofollow” target=”_blank”>Zobacz teraz

10) Avengers: Infinity War (2018)

Choć przedostatni film z cyklu Avengers nie kontynuuje postępu widocznego w innych tytułach Marvela z 2017 i 2018 roku, to znacznie lepiej niż jego poprzednik radzi sobie z wyważeniem dziesiątek ruchomych części. Gdyby tylko najwięksi bohaterowie we wszechświecie byli lepsi w ochronie tych głupich kamieni. Może Thanos zasługuje na wygraną…

Watch Now

Pomysł wydawał się skazany na porażkę. Jak Marvel mógł umieścić tyle gwiazd, tylu bohaterów w jednym filmie? Jak udało im się zbalansować połączone ze sobą uniwersum składające się z pół tuzina przebojów kinowych i zmieścić je w jednym filmie? Choć trochę to nierówne i zawrotne, Marvelowi udało się dokonać jednego z najbardziej imponujących i ambitnych wyczynów w wielkim biznesie filmowym.

Oglądaj teraz

8) Spider-Man: Bez drogi do domu

7) Spider-Man: Homecoming (2017)

W ramach odświeżającej zmiany tempa Marvel zmienia film o Spider-Manie w zabawny dramat dla nastolatków, który daje postaciom drugoplanowym szansę poczuć, że żyją. Największym osiągnięciem jest jednak to, że szósty film o Spider-Manie (z trzecim aktorem grającym Petera Parkera) w ciągu 15 lat jest w pewnym sensie jednym z najwspanialszych filmów o tej postaci na dużym ekranie.

Oglądaj teraz

6) Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)

Mimo że wpada w znaną marvelowską pułapkę wielkiego, głupiego zakończenia, około dwie trzecie Zimowego żołnierza to bardziej ryzykowne i mądrzejsze wejście do MCU niż większość.

” data-vars-ga-product-id=”ee94eadd-0494-4a27-9808-999a46d29937″ data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fwww.disneyplus.com%2Fmovies%2Fmarvel-studios-captain-america-the-winter-soldier%2FTVme5whcowSy” rel=”nofollow” target=”_blank”>Zobacz teraz

Choć stawka w Kinowym Uniwersum Marvela pozostaje niska – szczególnie niska z powodu leniwych urządzeń fabularnych –Endgame robi wszystko, co w jego mocy, by stworzyć emocjonalne konkluzje dla niektórych z najbardziej ikonicznych bohaterów ostatniej dekady. Być może jest to w dużej mierze to, czego fani oczekiwali od tego filmu, ale genialnie zamyka on 10 lat filmów i poświęca czas, by faktycznie skupić się na swoich postaciach.

Watch Now

Po dwóch bardzo złych filmach o Thorze reżyserowi Taika Waititi udało się nie tylko uratować serię, ale także stworzyć obiecującą formułę dla następnej generacji filmów Marvela. Thor: Ragnarok to przezabawny, ekscytujący i niespodziewany film, który wyróżnia się spośród wszystkich innych filmów MCU.

Oglądaj teraz

To film, od którego wszystko się zaczęło. Iron Man zmienił nie tylko gatunek filmów o superbohaterach, ale także całą branżę filmową. To także film, dzięki któremu powrócił Robert Downey Jr. i jedyny film o Iron Manie, w którym Tony Stark jest sympatycznym dupkiem, a nie tylko dupkiem.

Oglądaj teraz

2) Strażnicy Galaktyki (2014)

Strażnicy mają wszystko, co powinien mieć film Marvela: świetną ścieżkę dźwiękową, przezabawny scenariusz, niepowtarzalny styl wizualny, własne podejście, zespół w pełni rozwiniętych postaci, gadające drzewo i rzadką zdolność do samodzielnego funkcjonowania wśród reszty uniwersum. Strażnicy są jednocześnie częścią MCU i dosłownie własną galaktyką, a mimo to stanowią trzon tego, jak wszystkie te światy są ze sobą połączone.

Oglądaj teraz

Czarna Pantera to film niepodobny do żadnego innego filmu Marvela, który mówi coś o naszym świecie w sposób, w jaki nie mówi tego reszta Kinowego Uniwersum Marvela (mimo najlepszych chęci). Fenomenalna kolekcja aktorów grających jedne z najbardziej złożonych postaci, jakie można znaleźć w filmach o superbohaterach. Czarna Pantera, w której Chadwick Boseman i Michael B. Jordan wcielają się w role zaciekłych rywali, prowadzi do zniuansowanego konfliktu tematycznego, który zawstydza większość linii fabularnych Marvela. Co najważniejsze: To cholernie zabawny, olśniewający wizualnie i odświeżający dodatek do serii filmów, która rozpaczliwie potrzebowała impulsu, by nie stała się nudna.

Watch Now

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button