Show Biznes

Każdy film z Tomem Cruise’em w kolejności od najgorszego do najlepszego

W 1981 roku Tom Cruise, który może być ostatnią prawdziwą gwiazdą filmową, po raz pierwszy pojawił się na ekranie bez koszuli, w wyciętych szortach i przechwalał się, że podpala gówno. Od tamtej pory prowadzi wspaniałą karierę, pozostając jedną z ostatnich gwiazd kina akcji w Hollywood (w 2012 roku był najlepiej opłacanym człowiekiem w branży). Odmawia zatrudniania kaskaderów do wykonywania akrobacji w swoich filmach, zamiast tego Cruise przez lata trenuje, aby nauczyć się własnych wyczynów, dzięki czemu wyglądają one bardziej realnie na dużym ekranie dla publiczności. Teraz, zbliżając się do swoich 60-tych lat, facet wciąż wisi na bocznych samolotach, wspinając się na najwyższy budynek świata, latając samolotami marynarki wojennej, biegając (oh, tak dużo biegania), i prowadząc jedną z najlepszych franczyz akcji wszech czasów, Mission Impossible, która nie jest o superbohaterach. Oto najlepsze role Toma Cruise’a wszech czasów, uszeregowane od najgorszej do najlepszej.

Amazon iTunes

Film tak zły, że był pierwszym i ostatnim wpisem w planowanym przez Universal kinowym uniwersum monster movie.

Amazon Hulu

W tym wyjątkowo niefortunnym musicalu o hair metalu z lat 80. Tom Cruise gra wersję karaoke boga rock and rolla o imieniu Stacee Jaxx.

Amazon Tubi

Wydany w tym samym roku co Risky Business, Tom Cruise gra hunk w tej licealnej komedii seksualnej, o której czas zapomniał. Rozumiesz? Oni „tracą to” – jak w swoim dziewictwie.

Amazon HBO Max

W swoim pierwszym ekranowym występie Tom Cruise jest jakimś przypadkowym dzieciakiem bez koszulki w Daisy Dukes chwalącym się, że jest piromanem.

Amazon iTunes

Prawie dekadę przed tym, jak Trump ukuł termin „Fake News”, Tom Cruise gra moralnie skorumpowanego senatora, który składa ofertę prezydencką, sadząc historię przez dziennikarza granego przez Meryl Streep. W końcu ta pretensjonalna i zagmatwana fabuła mówi bardzo niewiele o swoich ruchomych częściach.

38Jack Reacher: Nigdy nie wracaj

Amazon iTunes

Choć tagline ostrzega, by nigdy nie wracać, Cruise niestety wrócił, by zagrać tytułowego Jacka Reachera, w sequelu, który rozgrywa się jak głupia, mniej zaawansowana technologicznie Mission: Impossible.

YouTube iTunes

Tom Cruise i Mia Sara próbują ochronić ostatniego z jednorożców przed Timem Currym, który jest jakimś niesamowitym diabelskim muppetem. Jest to również jedyny film fantasy, jaki Cruise kiedykolwiek zrobił – i jest dość oczywiste, dlaczego.

Amazon iTunes

Siedem lat przed wspólnym występem w Eyes Wide Shut (i dwa lata po ślubie), Tom Cruise i Nicole Kidman zagrali skrzyżowanych kochanków i irlandzkich imigrantów próbujących odnaleźć się w Ameryce.

Amazon HBO Max

W tym postapokaliptycznym thrillerze sci-fi Cruise jest naprawiaczem dronów, który jednocześnie zajmuje się amerykańskimi sportami. Kiedy odnajduje grupę ocalałych (na czele z Morganem Freemanem), zaczyna kwestionować naturę całej swojej rzeczywistości. Jak zwykle Cruise trzyma w ryzach to, co w innych przypadkach jest dość toporną fabułą.

YouTube Pluto TV

Tom Cruise gra niemieckiego oficera z amerykańskim akcentem, który prowadzi grupę niemieckich żołnierzy z brytyjskim akcentem w spisku mającym na celu zamordowanie Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej. Film oparty jest na rzeczywistej fabule wojskowej, która mogłaby wkroczyć na jakieś intrygujące terytorium, gdyby nie to, że jest przeciętnym historycznym eskapizmem.

Amazon iTunes

W tej komedii akcji Cruise po raz kolejny jest tajnym agentem, który przypadkowo wciąga Cameron Diaz w międzynarodowy spisek. Dla wszystkich jego macho szpiegowskich rzeczy, Cruise udowadnia w Rycerz i dzień że może wziąć te rzeczy bohatera lekko też.

32Mission: Impossible II

Paramount+ Netflix

Najgorszy z sześciu Mission: Impossible filmów, ten widzi Ethana Hunta próbującego powstrzymać śmiertelnie niebezpieczny, uzbrojony wirus, który ma zostać uwolniony przez terrorystów. Niestety, styl reżysera Johna Woo nie do końca pasował do międzynarodowego szpiegostwa tej franczyzy.

Amazon iTunes

W swoim pierwszym z dwóch filmów, w którym gra tytułowego byłego oficera żandarmerii wojskowej, który stał się mścicielem-rycerzem, postać Cruise’a próbuje powstrzymać wojskowego snajpera, który popełnia morderstwa. Oczywiście Cruise wykonał również wszystkie swoje własne akrobacje związane z jazdą samochodem.

Amazon iTunes

Wychodząc ze złotej fazy swojej kariery, Francis Ford Coppola zebrał niesamowitą obsadę do The Outsiders, w której znaleźli się Rob Lowe, Emilio Estevez, Matt Dillon, Tom Cruise, Patrick Swayze, Ralph Macchio i Diane Lane.

Amazon iTunes

W swojej drugiej w karierze roli na ekranie Cruise gra Davida Shawna, jednego z kadetów wojskowych, którzy próbują chronić swoją akademię przed wyburzeniem dla lokalnych deweloperów. Dość niskie stawki, jeśli chodzi o dramaty wojskowe.

Paramount+ Netflix

W tej adaptacji powieści H.G. Wellsa autorstwa Stevena Spielberga, Cruise gra ojca próbującego zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom podczas inwazji obcych. Choć ma wszystkie najważniejsze cechy Spielbergowskiego sci-fi, nie wystarczyło to do wywołania zamieszek, jak niesławna audycja radiowa Orsona Wellesa.

Amazon Netflix

Kompleks białego zbawiciela niszczy to, co w innych przypadkach jest dobrze zagraną epokową sztuką o amerykańskim weteranie wojny secesyjnej wysłanym na szkolenie XIX-wiecznej japońskiej armii.

26Mission: Impossible III

Amazon ” data-vars-ga-product-id=”24bb3a7a-6520-44d1-918c-11646186e0b4″ data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fitunes.apple.com%2Fus%2Fmovie%2Fmission-impossible-iii%2Fid267779610″ rel=”nofollow” target=”_blank”>iTunes

Zanim został postawiony za sterami zarówno Gwiezdnych Wojen jak i Star Treka, J.J. Abrams w wielkim hollywoodzkim blockbusterze zadebiutował za sterami Mission: Impossible III, w którym emerytowany Ethan Hunt został przywrócony do gry, by powstrzymać znakomitego Philipa Seymoura Hoffmana.

Amazon HBO Max

Cruise występuje w tym filozoficznym thrillerze jako mężczyzna nawiedzany przez widmo dawnej miłości po tym, jak został oszpecony w wypadku samochodowym. (Fun fact: Penelope Cruz gra tę samą postać w tym remake’u swojego hiszpańskiego filmu, Abre los Ojos.)

Amazon HBO Max

NASCAR przeniósł się do głównego nurtu dzięki temu filmowi, w którym Cruise gra obiecującego kierowcę mającego nadzieję na zaistnienie w wielkiej lidze.

Amazon Paramount+

Cruise gra gorącego futbolistę z liceum, który ma nadzieję na stypendium w college’u, aby wyrwać się ze swojego małego miasteczka.

Amazon iTunes

Może i jest bankowym hollywoodzkim bohaterem, ale Cruise udowadnia w American Made, że potrafi być także uwielbianym antybohaterem. Gra prawdziwego Barry’ego Seala, pilota linii lotniczych, który został przemytnikiem narkotyków i informatorem DEA.

Amazon iTunes

Paul Newman powraca w tym sequelu The Hustler jako emerytowany rekin bilardowy, który przyjmuje młodego cudotwórcę (Cruise) jako swego rodzaju ucznia.

Amazon HBO Max

Cruise gra młodego prawnika, który odkrywa, że jego nowa firma prawnicza pracuje dla mafii w tej wielkoekranowej adaptacji powieści Johna Grishama.

Amazon iTunes

Nierozpoznawalny Cruise kradnie show w tej hollywoodzkiej satyrze, grając wściekłego producenta filmowego stojącego za najdroższym filmem wojennym w historii.

Amazon HBO Max

Jako płatny zabójca, który zmusza swojego taksówkarza do eskortowania go do różnych celów, Cruise całkiem dobrze radzi sobie z rolą czarnego charakteru w thrillerze Michaela Manna.

Amazon iTunes

To w zasadzie Top Gun w barze. Ale to wciąż Szczytowy Tom Cruise, a to nie jest straszna rzecz.

16Mission: Impossible – Rogue Nation

Amazon iTunes

Po dekadach bycia jedną z największych amerykańskich gwiazd akcji, Mission: Impossible franczyza może okazać się największym dziedzictwem Cruise’a, dostarczając konsekwentnie najwyższej klasy rozrywki. W tym piątym filmie z serii, Hunt musi z powrotem zebrać rozwiązany IMF, aby powstrzymać międzynarodową sieć wykwalifikowanych terrorystów.

15Mission: Impossible – Ghost Protocol

Amazon Netflix

Cruise ściągnął jeden z najbardziej szalonych wyczynów w swojej karierze, gdy przeskoczył Burj Khalifa, najwyższy budynek na Ziemi. Nakręcił całą scenę wisząc 2,722 stóp nad ziemią.

Amazon ” data-vars-ga-product-id=”fc39b6d2-fde8-4067-82c8-5c6ea7a301b7″ data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fitunes.apple.com%2Fus%2Fmovie%2Fa-few-good-men%2Fid296963465″ rel=”nofollow” target=”_blank”>iTunes

Cruise gwiazdorzy jako prawnik wojskowy nastawiony na odkrycie spisku, który pozostawił marine martwego, ale jest przyćmiony przez Jacka Nicholsona (kto by nie był?).

Amazon HBO Max

Cruise gra oszusta, który uczy się jak być empatycznym, dorosłym mężczyzną dzięki swojemu autystycznemu bratu w tym nagrodzonym Oscarem komediodramacie.

Amazon Hulu

W ostatnim filmie Stanleya Kubricka wystąpili Cruise i ówczesna żona Nicole Kidman jako para, której seksualne fantazje odkrywają mroczne prawdy o sobie nawzajem.

11Interview With the Vampire

Amazon Paramount+

Cruise po raz pierwszy zagrał czarny charakter, zakładając falbaniaste koszule i blond włosy jako nieśmiertelny i niemoralny wampir Lestat.

Amazon ” data-vars-ga-product-id=”52af9045-2940-42ca-89a9-09b91cffd68c” data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fitunes.apple.com%2Fus%2Fmovie%2Fminority-report%2Fid573718569″ rel=”nofollow” target=”_blank”>iTunes

Cruise gra futurystycznego gliniarza, który poluje na przestępców zanim popełnią morderstwo – czyli do momentu, w którym zostaje oskarżony o to, że sam planuje kogoś zabić.

9Born on the Fourth of July

Amazon iTunes

Adaptacja książki Rona Kovica przez Olivera Stone’a zawiera pierwszy wielki występ Cruise’a jako weterana z Wietnamu, który zmienił się w antywojennego aktywistę.

Amazon PLEX

Gdyby Groundhog Day miał karabiny maszynowe i kosmitów, byłaby to ta śmiesznie zabawna i tak bardzo przeoczona hybryda akcji sci-fi, w której Cruise tkwi w ciągłej pętli (i często przezabawnie ginie w walce).

7Mission: Impossible – Fallout

Amazon Paramount+

W szóstej odsłonie Mission: Impossible franczyzy, Tom Cruise ryzykuje życie i kończyny – dosłownie – dla niektórych z najbardziej niesamowitych scen akcji w całej swojej karierze. On rzeczywiście robi niemożliwe: utrzymanie tej serii nie tylko świeże, ale przełomowe, jak zespół IMF walczy, aby zatrzymać wiele ataków jądrowych. Oglądając wyczyny Toma w filmie i zdając sobie sprawę, że to, co oglądasz, jest prawdziwe, sprawisz, że opadnie ci szczęka z niedowierzania.

Amazon Paramount+

Cruise wyróżnia się w moralitecie Paula Thomasa Andersona, grając nikczemnego podrywacza z wrażliwą stroną, która jest przyćmiona przez jego raczkującą brawurę.

Netflix Paramount+

Thriller Briana De Palmy jest napięty i zakręcony, i to właśnie ten film zapoczątkował karierę Cruise’a jako pełnoprawnej gwiazdy akcji.

Sequel, na który warto było czekać 36 lat. W prawdziwej modzie Tom Cruise, nalegał, że jego współgwiazda trenuje, aby faktycznie latać samolotami używanymi w filmie, co czyni jego entuzjazm dla filmów o wiele bardziej godnym podziwu. Ten film ma wszystko: serce, akcję, świetne aktorstwo i kompletną fabułę. Nie musisz być fanem oryginalnego Top Gun aby cieszyć się tym filmem, ale na pewno będziesz się wzruszać i być na krawędzi swojego siedzenia podczas kilku scen.

Amazon iTunes

Częściowo rom-com, częściowo introspektywny dramat, ten film Camerona Crowe’a udowodnił, że Cruise może być dorosły i nadal być pożądanym głównym człowiekiem.

Amazon HBO Max

Przełomowa rola Cruise’a to wciąż jeden z jego najbardziej kultowych występów. Nie mów nam, że nigdy nie próbowałeś odtworzyć jego ruchów tanecznych.

Amazon Paramount+

Podstawowa rola Toma Cruise’a i taka, która zdefiniowała własny archetyp postaci. Każdy młody aktor marzy o zagraniu takiego faceta jak Maverick.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button