Show Biznes

Kim Kardashian założyła ikoniczną sukienkę Marilyn Monroe na Met Gala 2022

Kim Kardashian pojawiła się na 2022 Met Gala i skradła show w sukni vintage Bob Mackie 'naked’ – która była kiedyś noszona przez nikogo innego jak królową Hollywood Marilyn Monroe. Naturalnie, jej nowy ukochany Pete Davidson był z tej okazji u jej ramienia.

Kardashian unowocześniła klasyczny look, układając włosy w kolorze rozbielonego blondu, zaczesując je do tyłu, dobierając do nich błyszczące diamentowe kolczyki i białą futrzaną kurtkę. Gwiazda postawiła jednak na minimalizm, pozwalając zabłysnąć kultowej sukience. Sukienka vintage Boba Mackie została założona przez Monroe podczas jej urodzinowego występu dla prezydenta JFK w 1962 roku. „Jaka jest najbardziej amerykańska rzecz, o której możesz pomyśleć? To Marilyn Monroe”, powiedziała Kardashian w wywiadzie dla Vogue.

kim kardashian met gala 2022

BettmannGetty Images

Według The Sun, sukienka została ostatnio sprzedana na aukcji w 2016 roku za zdumiewającą kwotę 4,8 miliona dolarów. W wywiadzie dla Vogue, Kim ujawniła, że początkowo nie mieściła się w sukienkę – i musiała zrzucić 16 funtów na tę okazję, co udało jej się zrobić, odcinając węglowodany i cukier na trzy tygodnie.

Świeżo rozwiedziona gwiazda zaznaczyła swój powrót do kultowej Met Gali w wielkim stylu, po raz ostatni pojawiła się na niej w 2021 roku – w stroju incognito.

Motywem przewodnim zeszłorocznej gali było hasło „In America: A Lexicon of Fashion”, a Kardashian zaprezentowała się w czarnej kreacji Balenciaga, która całkowicie zasłaniała jej twarz, pozostawiając jedynie ikoniczną sylwetkę, po której fani mogli ją rozpoznać – i wielki, sięgający 75 cm kucyk. Była to jedna z najbardziej pamiętnych stylizacji tego wieczoru12 i odważne posunięcie jednej z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie.

TMZ donosi, że Kanye West zachęcił Kardashian do zrobienia kontrowersyjnej fryzury. Wiele źródeł twierdzi, że „dał Kim odwagę, aby przesunąć granicę kreatywności i wyobraźni ludzi poprzez sztukę”, jak podaje TMZ. Do Kardashian na czerwonym dywanie dołączył dyrektor kreatywny Balenciagi, Demna Gvasalia.

Stylizacja wywołała niezliczone memy i niekończącą się krytykę – niektórzy twierdzili, że Kardashian wyglądała jak „dementor”, a inni, że nie zastosowała się do ścisłego dress code’u Met Gali. Kardashian szybko jednak odparła, publikując na Instagramie post do 253 milionów swoich zwolenników, w którym napisała: „Cóż jest bardziej amerykańskiego niż T-shirt od stóp do głów?!”

kim kardashian met gala 2022
Kim Kardashian bierze udział w Met Gala 2019

Dia DipasupilGetty Images

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button