Show Biznes

Kto do cholery zabił Jerry’ego w ” Adwokacie Lincolna„?

Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące finału The Lincoln Lawyer.

To już oficjalne. Nie możemy mieć dość Adwokata Lincolna. Podczas gdy my zastanawiamy się nad datą premiery drugiego sezonu nowego hitu Netflixa, powinniśmy chyba porozmawiać o zakończeniu sezonu.

Prawniczy dramat opowiada o Mickey’u Hallerze (Manuel Garcia-Rulfo), prawniku z Los Angles, który odziedziczył praktykę po swoim koledze Jerry’m Vincencie, po tym jak ten ostatni został zamordowany. Sezon podąża za linią fabularną „kto zabił Jerry’ego?” wraz z ważną sprawą, którą Mickey odziedziczył po Jerrym, dotyczącą miliardera, producenta gier wideo. Miliarder, o którym mowa, to Trevor Elliott (Christopher Gorham), który zostaje oskarżony o zabicie swojej żony Lary i jej chłopaka Jana Rilza po tym, jak Trevor znajduje ich ciała.

Przez cały sezon Trevor utrzymywał, że jest niewinny. Przyznał Mickeyowi, że wiedział, iż jego żona ma romans, ale nie winił jej za to. Zamiast tego obwiniał się o zaniedbywanie ich małżeństwa. Tymczasem Mickey odkrywa, że przysięgli byli manipulowani i wręczano im łapówki. Trevor mówi Mickeyowi, że jego zdaniem za zabójstwem jego żony i Jerry’ego Vincenta stoi rosyjski miliarder, ojciec jego współlokatora ze studiów, który próbuje przejąć jego firmę. Jego rozumowanie jest takie, że gdyby para rozwiodła się, reputacja Trevora ucierpiałaby, a firma, w której ma udziały, zostałaby zatankowana, więc aby temu zapobiec, zabił Larę i przekupił ławnika.

Ostatecznie Trevor zostaje uznany za niewinnego, ponieważ obrona Mickeya argumentuje, że nie miałby on wystarczająco dużo czasu, aby ukryć swoje poplamione krwią ubranie i narzędzie zbrodni na kilka minut przed przybyciem policji. Trevor zostaje uznany za niewinnego człowieka. Okazuje się jednak, że Trevor faktycznie popełnił morderstwo i użył drona, by ukryć swoje ubranie i narzędzie zbrodni.

Zrobił to, by powstrzymać swoją byłą żonę, Larę, przed rozwodem i przejęciem połowy firmy oraz własności intelektualnej kodu, który on przypisywał sobie, a który ona napisała. Gdyby Lara rozwiodła się z Trevorem, skończyłaby ze wszystkim, co czyniło jego firmę wartościową, więc zabił ją i mężczyznę, z którym miała romans, Jana. Później jednak Trevor sam zostaje zastrzelony na dużej imprezie firmowej przez kobietę związaną z Janem.

Watch The Lincoln Lawyer on Netflix

Mimo wszystko wciąż pozostaje kwestia tego, kto stoi za groźbą zamachu na życie Mickeya. Wcześniej Mickey sądził, że może to być rosyjski miliarder, o którym sądził, że ma bliskie powiązania z tą sprawą. Dowiadujemy się jednak, że to McSweeny, czyli ławnik numer 7, był odpowiedzialny za zabicie Jerry’ego na polecenie sędzi Holder, która wraz z mężem przyjęła łapówkę od Trevora i sfałszowała listę ławników. Po przyznaniu się do tego podczas podsłuchu, zostaje zatrzymana przez detektywa Griggsa (Ntare Guma Mbaho Mwine), który prowadzi sprawę morderstwa Jerry’ego Vincenta.

Dlaczego sędzia miałby fałszować listę? Cóż, po prostu dla korzyści finansowych, jakie uzyskiwała. Jej działalność polegająca na przyjmowaniu łapówek i manipulowaniu przysięgłymi była dość lukratywna. To był również powód, dla którego stała za śmiercią Jerry’ego: on dowiedział się o planie, a ona musiała nie dopuścić do jego ujawnienia. Gdyby nie to, że detektyw Griggs bacznie obserwował Mickeya, mógłby być następny.

Choć w tym sezonie rozwiązano wiele luźnych wątków, wciąż pozostały pytania, na które odpowiedzi znajdą się w drugim sezonie, jeśli Netflix go zapowie.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button