PytaniaShow Biznes

Które stany USA nigdy nie otworzą się na zakłady sportowe? – GdanskTown.pl

Zakłady sportowe to obecnie ogromny sektor, który wydaje się przyciągać więcej osób niż kiedykolwiek. Czy jest to wspieranie ulubionej strony w piłce nożnej lub angażowanie się w zakłady na NBA, wiele osób na całym świecie angażuje się w zakłady sportowe, aby dodać jeszcze więcej zabawy do sportu. Mimo, że proces ten przebiega powoli, Stany Zjednoczone zaczynają otwierać się na legalne zakłady sportowe.

W ostatnich latach obraz zakładów sportowych w USA bardzo się zmienił, ponieważ coraz więcej stanów decyduje się na legalizację tej działalności. Mimo to, istnieje kilka stanów, które wydają się być przeciwne hazardowi sportowemu i raczej nigdy go nie usankcjonują. Ale które to mogą być stany?

Utah

W Utah jest mnóstwo rzeczy do zrobienia, ale legalne zakłady sportowe nie wyglądają na prawdopodobne. Wynika to w dużej mierze z tego, że Utah jest państwem ściśle mormońskim. Jak ludzie z tej religii ogólnie wziąć ciemne spojrzenie na hazard, szanse na zakłady sportowe kiedykolwiek podano zielone światło tutaj są niewielkie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że mormoni mają większość w legislaturze stanowej Utah i stanowią około 90% tamtejszych przedstawicieli.

Oznacza to, że po prostu nie ma ludzi u władzy, którzy mogliby to zrobić, ani woli politycznej, aby to przeforsować. Jeśli dodać do tego brak popytu na zakłady sportowe ze strony większości mieszkańców tego stanu, to zakłady sportowe są w zasadzie martwe.

Idaho

Z streamingiem przejmującym grę i ludźmi wybierającymi więcej niż kiedykolwiek online, można by pomyśleć, że wszystkie stany USA pójdą z duchem czasu w obszarach takich jak zakłady sportowe. Mimo, że jest otoczony przez inne stany, które uczyniły hazard na sporty legalne, po prostu nie wydaje się, aby zrobić to w Gem State. Podobnie jak Utah, Idaho ma silne powiązania z kościołem mormońskim, ze względu na ich bliskie sąsiedztwo. Oznacza to, że legalne zakłady sportowe mogą nigdy nie wystąpić w Idaho.

Kiedy weźmiesz również pod uwagę, że ten stan odrzucił propozycje legalizacji Daily Fantasy Sports w 2016 roku i nie pozwoli nawet na wyścigi konne w swoich granicach, perspektywy dla zakładów sportowych stają się bardziej ponure. W wyniku tego wszystkiego, nie ma żadnych projektów ustaw pod dyskusję w legislaturze stanowej i nie ma zainteresowania wśród większości społeczeństwa lub polityków, aby to zmienić.

Alaska

Na pierwszy rzut oka sytuacja dotycząca legalnych zakładów sportowych na Alasce wygląda bardziej obiecująco niż w niektórych innych stanach. Jest to jednak nieco mylące i wielu uważa, że ruch w kierunku uczynienia zakładów sportowych legalnymi tutaj nigdy nie nastąpi. Chociaż ustawodawcy zlecali badania i rozmawiali o tym, nic konkretnego nie wydarzyło się od 2018 roku. Podobnie jak w przypadku Utah i Idaho, wydaje się, że po prostu nie ma prawdziwego apetytu na zakłady sportowe na całej Alasce.

W przeciwieństwie jednak do Idaho i Utah, nie wynika to z przekonań religijnych. Alaska jest tak daleko od ogólnej polityki w USA i tego, co robią wszyscy inni, że nie czuje presji, aby podążać za ogólnym trendem w zakładach sportowych. Ponadto, jej położenie oznacza, że nie ma obaw o to, że sąsiednie stany zajmujące się zakładami sportowymi przejmą ich gości i zarobią więcej pieniędzy niż oni w postaci wpływów podatkowych.

Hawaii

Czy zakłady sportowe mogą być kiedykolwiek legalne na Hawajach? W tej chwili odpowiedź wydaje się być stanowczym „Nie!”. Chociaż niektóre projekty ustaw zostały przedstawione na początku kadencji 2021, która przejdzie do 2022, niewiele się wydarzyło. Ten brak ruchu prowadzi wielu do przekonania, że szanse na legalne zakłady sportowe podpisane w tym stanie są niewielkie.

Podobnie jak w przypadku Alaski, odizolowana pozycja Hawajów od reszty Stanów Zjednoczonych oznacza, że są one pod mniejszą presją, aby uczynić je legalnymi, a nawet podążać za tym, co robią inne stany. Hawaje mają też wiele innych atrakcji, które kuszą turystów, więc mogą nie odczuwać potrzeby legalizacji zakładów sportowych, aby przyciągnąć gości.

Zakłady sportowe mogą nigdy nie zaistnieć w niektórych stanach

Wiele stanów USA dostrzegło korzyści z legalnych zakładów sportowych i otworzyło na nie swoje granice, ale nie wszystkie są na tej samej stronie. To prawdziwa szkoda dla tamtejszych ludzi, których omija zabawa i emocje, jakie niosą ze sobą zakłady sportowe. Chociaż przyszłość jest trudna do przewidzenia, wydaje się, że omawiane tu państwa raczej nigdy nie otworzą się na zakłady sportowe.

Related Articles

Back to top button