Które stwierdzenie najlepiej wyjaśnia, czy trójkąt ABC jest przystający do trójkąta DEF?
Odpowiedź: △ABC jest przystający do △DEF, ponieważ △ABC można odwzorować na △DEF przez translację o 5 jednostek w dół, po której następuje odbicie w poprzek osi x. Wyjaśnienie krok po kroku: Przesuwając kształt w dół o 5 jednostek, spotykamy się z DEF.
Które stwierdzenie wyjaśnia, dlaczego △ ABC jest przystające do △ A B C?
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Można odwzorować ABC na A’B’C’ tłumacząc ją o 6 jednostek w lewo i odbijając w poprzek osi x, co jest serią ruchów sztywnych. C(4, -1).
Który z nich najlepiej wyjaśnia, czy trójkąty RST i ABC są przystające, czy nie?
Figury te są przystające, ponieważ obrót o 270° wokół początku, a następnie odbicie nad osią x odwzorowuje ΔABC na ΔLMN. Które z tych zdań najlepiej wyjaśnia, czy trójkąty RST i ACB są przystające, czy nie? Figury te są przystające. Trójkąt A B C jest nieco wyższy i na lewo od trójkąta X Y Z.
Które twierdzenia o kongruencji można wykorzystać do udowodnienia?
Odpowiedź: HL, SSS, SAS mogą być użyte do udowodnienia, że oba trójkąty są przystające.
Którego kryterium można użyć do udowodnienia, że ABC i ADC są przystające?
Kryterium, które może być użyte do udowodnienia, że ABC i ADC są przystające, to Bok-Kąt-Bok.
Którego twierdzenia o kongruencji można użyć do udowodnienia, że ABC def?
Ponieważ dwa kąty i jeden nie zawarty bok w ΔABC są przystające do dwóch odpowiadających im kątów i jednego nie zawartego boku w ΔDEF, więc przez zasadę kongruencji AAS.
Czy De ≅ DF można wyjaśnić?
Czy DE≅DF? Wyjaśnij. Tak; ∠F=61, więc DE jest przystający do DF na mocy Twierdzenia o Trójkącie Równoramiennym. Tak; m∠F=61, więc DE jest przystający do DF przez twierdzenie o odwrotności trójkąta równoramiennego.
Co to jest twierdzenie o kongruencji?
Jeśli chodzi o naukę geometrii, kluczowa jest precyzja i konkretność. Nie powinno więc dziwić, że określenie, czy dwa przedmioty mają ten sam kształt i rozmiar jest kluczowe. Twierdzenia o zgodności wyrażają fakt, że dwie figury mają ten sam rozmiar i kształt.