Strona główna Show Biznes Liana Liberato idzie w stronę Królowej Krzyku

Liana Liberato idzie w stronę Królowej Krzyku

Ten wywiad zawiera spoilery do Scream VI. Uważaj się za ostrzeżonego.

Nie ma franczyzy, która robi whodunit lepiej niż Scream. Z Scream VI’zadebiutował w miniony weekend, franczyza jest naprawdę w najlepszej formie: dzikie sceny pościgów, brutalne zabójstwa i chaotyczne zwroty akcji. Scream 5’nowa obsada ocalałych powraca w tym sequelu, wraz z postaciami ze spuścizny – Gale Weathers (Courteney Cox) i Kirby Reed (Hayden Panettiere), by zająć się kolejnym zabójcą Ghostface. Bądźcie pewni, że będzie to piekielna podróż.

Scream VI dogania Tara i Sam Carpenter, grani przez Jennę Ortegę i Melissę Barrerę, w swoim nowym domu: Nowym Jorku. To właśnie wtedy poznajemy Quinn Bailey graną przez Lianę Liberato, która jest współlokatorką Tary i Sama – i z pozoru wydaje się być wesołym, pyskatym dodatkiem do grupy przyjaciół. Pod swoim przyjaznym obliczem skrywa jednak złowrogi rodzinny sekret: jej starszym bratem był Richie Kirsch, morderca o pseudonimie Ghostface z ostatniego filmu. Wykorzystując swoje bliskie powiązania z siostrami Carpenter, widzimy jak Quinn próbuje pomścić swojego brata. I jak ona to robi? Cóż, ona staje się Ghostface, oczywiście.

„Zdecydowanie musi być ten element psychopaty leżący u podstaw tej postaci”, mówi Liberato, 27, nad Zoomem. „Cała rodzina ma tę zdolność do kompartmentalizacji, ponieważ dzieje się z nimi coś, co nie jest w porządku, że są w stanie robić tak straszne rzeczy”

Dzień wcześniej Scream VI’premiera, Liberato opowiedziała mi, że była w stanie przekształcić Quinn ze słodkiej, zabawnej współlokatorki w bezwzględną morderczynię, wracając z fałszywej śmierci i jak to jest założyć maskę Ghostface’a. (Spoiler: to faktycznie jest terapeutyczne)

liana liberato

To cholernie dobre uczucie być Ghostface’em. „Wracałem do mojego mieszkania pod koniec dnia – i czułem się tak dobrze”, mówi Liberato. „Co dziwnie brzmi, ale to było takie terapeutyczne być tak nieokiełznanym, tak dzikim”

Lauren Tepfer

ESQUIRE: Czy wiedziałeś, że zagrasz jednego z zabójców Ghostface’a, kiedy po raz pierwszy przyjąłeś rolę?

Liana Liberato: Otrzymałam tylko dwa pierwsze akty, kiedy zapisałam się do filmu. Więc kiedy przybyłam do Montrealu, aby rozpocząć filmowanie, myślałam, że zostałam uśmiercona. Potem byłam w środku mojej przymiarki, a jedna z naszych dziewczyn od kostiumów weszła i była jak, „Właściwie, tak mi przykro.[[Scream VI directors] Matt [Bettinelli-Olpin] i Tyler [Gillett] chcą z tobą porozmawiać przez chwilę. Byli na Zoomie i powiedzieli: „Hej, właściwie zapomnieliśmy, mamy dla ciebie jeszcze jeden strój do przymierzenia” Przynieśli strój Ghostface’a, a ja na to, „Co? Czekaj, to nie ma sensu? Jestem martwy.” A oni na to, „Jesteś Ghostface.” Byłem tak podekscytowany. Ale były dobre dwa miesiące, kiedy nie wiedziałem.

Więc trzymali cię w niepewności co do tego?

Tak było. Myślę, że trzymali też Jacka Championa [who plays Ethan] z tego również. On też nie wiedział, aż do swojego pasowania… Uwielbiam Scream filmy i kocham horrory. Wiedząc, że weźmiesz na siebie tak wielką odpowiedzialność i fajne dziedzictwo – wciąż czuję się tym bardzo zszokowany. Na początku, kiedy myślałem, że umarłem poza ekranem w połowie filmu, byłem bardzo załamany. Jeśli jesteś w Scream film, albo chcesz być Ghostface, albo chcesz być ostatnią dziewczyną, albo chcesz epickiego zabójstwa. Początkowo nie dostałam nic z tych rzeczy. Ale byłam tak podekscytowana, że mogłam być częścią tego filmu. Kiedy przeczytałem to wielkie odkrycie, byłem jak, Wow, świetnie!

Jak się czułeś, że dostałeś możliwość zagrania czarnego charakteru?

  Jak zbudować świetny zespół inżynierów oprogramowania

Czułem się naprawdę fajnie. Nigdy wcześniej nie grałem tak wrednej osoby. Kiedy kręciliśmy ostatnią część filmu, tak bardzo krzyczałam i [I was] zakrwawiona i spocona. Wracałam do mieszkania pod koniec dnia i czułam się tak dobrze. Dziwnie to brzmi, ale to było takie terapeutyczne, być tak nieokiełznanym, tak dzikim. Mam nadzieję, że fani są zaskoczeni, ponieważ nie gram takich ról zbyt często.

Quinn jest tak przerażającą postacią, udając, że jest ich przyjacielem i mieszka z nimi – a przez cały czas myśli o tym, jak zamierza ich zabić.

To było zabawne. Zrobiliśmy kilka ciekawych, małych jajek wielkanocnych. Nie wiem czy ktoś zauważy, ale moja postać nosi naszyjnik z drzewem przez cały czas. To było zamierzone, ponieważ chcieliśmy zasugerować to drzewo rodzinne i to znacznie szersze połączenie z historią. Były pewne sceny, w których celowo rozdzielono Jacka i mnie. Ale były momenty, w których nie za bardzo oczywiście sprawdzałbym się z nim trochę. Zwłaszcza w scenie, w której pojawiają się wiadomości o zabójstwach dwóch studentów filmowych, a Sam mówi: „Wyjeżdżamy. Wynosimy się z miasta.” Był taki celowy moment, kiedy chciałem spojrzeć na Jacka i powiedzieć: „Dobra, musimy mieć tu jakiś plan gry, bo oni nie mogą wyjechać”. Zabawa z tym była naprawdę fajna.

Porozmawiajmy o scenie, w której morderca Ghostface jest w mieszkaniu, idzie po wszystkich. Sam wspomina, że ktoś zabrał noże z ich mieszkania. Czy to ty byłeś tym, który zabrał noże?

  Martin Shkreli: Nie jestem w pogardzie w związku z zakazem dla przemysłu farmaceutycznego

Myślę, że chyba najbardziej sensowne byłoby to, że to byłem ja, bo byłem w mieszkaniu. I wygląda na to, że nie opuszczam mieszkania zbyt często. Więc tak, to najprawdopodobniej Quinn to zrobił. To zabawne, bo nie było mnie tam, kiedy kręcili tę część sceny. Więc kiedy oglądałam tę scenę, kiedy Sam szukał noży, byłam jak, Oh nice, Quinn. Dobre połączenie.

Jeśli jesteś w Scream film, albo chcesz być Ghostface, albo chcesz być ostatnią dziewczyną, albo chcesz epickiego zabójstwa.

Jakie było twoje ulubione zabójstwo w filmie?

Moje ulubione zabójstwo to zdecydowanie Anika. To jest takie brutalne. Smutne też. I Devyn [Nekoda] jest tak niesamowita w tej scenie. Kręcili tę scenę przez trzy dni. Miała wszędzie siniaki od potrząsania drabiną. To takie przejmujące, kiedy mówi: „Nie chcę umierać, Mindy” Myślę też, że ten ghostface jest taki mroczny. To prawie tak, jakbyś bawił się swoim jedzeniem, zanim je zjesz.

Którymi zabójstwami byłeś?

Byłem Ghostface’em u Gale’a. Potem byłem też w metrze. Dźgnąłem Mindy. A potem Ethan i ja obaj dźgamy Chada, co jest takie brutalne. Jestem pewna, że Dermot [Mulroney] jest w bodedze i u terapeuty. Możesz powiedzieć kto to jest po wyglądzie masek. Najstarsza maska, która jest Billy Loomisem, to wszystkie Dermota. Ja mam maskę Stu Machera.

Mam wrażenie, że zabójcy Ghostface mają nadludzkie moce. Kiedy mają na sobie maskę, mogą odzyskać siły po tych wszystkich ciosach – i jakoś dostają się do wnętrz miejsc. Czy masz jakieś teorie na temat tego, jak zakradłeś się do domu Gale’a, albo jak dostałeś się do miejsca zamknięcia?

  Preservica ogłasza partnerstwo z australijską firmą DatacomIT w celu zachowania i zabezpieczenia na przyszłość dostępu do krytycznych, długoterminowych informacji cyfrowych

Zdecydowanie była jakaś przewaga w posiadaniu ojca policjanta. Jego zdolność do wchodzenia w miejsca i tego typu rzeczy. Zostałem dosłownie uderzony w twarz żeliwną patelnią, a na końcu otrzymaliśmy kilka poważnych ciosów od Chada. Zdecydowanie jest zawieszenie niewiary podczas oglądania, a ta nadludzka siła, kiedy jesteś Ghostface, to rodzaj zabawy. To sprawiło, że czułem się jak badass, kiedy to oglądałem. Byłem jak, To fajne, że Quinn jest w stanie robić takie rzeczy. Musi być zgrana.

Jak się czułeś w swojej scenie śmierci?

To zabawne, ponieważ Dermot i ja żartowaliśmy o tym, że powinniśmy po prostu źle umrzeć, abyśmy mogli być częścią następnego. Pójdą do edycji i będą jak, Te występy były okropne. Nie możemy ich użyć. Po prostu tak bardzo kochamy obsadę i załogę. Ale jako Scream fan, kibicowałam, gdy czytałam swoją śmierć, bo to było takie chore. A Melissa mówiła: „Zawsze musisz strzelać im w głowę” To było takie złe.

liana Liberato

Czy Liberato trudno było utrzymać sekret, że jest, no wiecie, Ghostface’em? „Normalnie mam dość dużą gębę, ale to była naprawdę fajna zabawa, aby dostać się do gry z moimi przyjaciółmi – i to będzie super satysfakcja, aby dostać się do oglądania tego z nimi,” mówi.

Lauren Tepfer

Kto jest twoim ulubionym Ghostface’em spośród nich wszystkich?

Musiałbym powiedzieć – bo właśnie obejrzałem pierwszy raz – że to Stu i Billy. Oni po prostu ustawić fundament wszystkich Ghostfaces, więc kocham je. Myślę, że Stu jest taki niezrównoważony i podoba mi się, że Quinn też go lubi. Więc może jestem z tego powodu nieobiektywny. Ale Stu i Billy są najlepsi.

Uwielbiam sposób, w jaki Scream wiąże ze sobą backstories, by połączyć wszystkie filmy. Co sądziłeś o tym połączeniu z prawdziwą tożsamością?

Matt i Tyler są tak przemyślani i kreatywni w tej kwestii. There’s a scene in Scream 5 gdzie Richie, grany przez Jacka Quaida, robi to salto nożem – a Matt i Tyler naprawdę chcieli, żebym zrobił to samo salto nożem. Spędziłem więc miesiące poprzedzające trzeci akt, ucząc się, jak wykonać to salto nożem dokładnie tak, jak zrobił to Jack. Mam nadzieję, że fani będą w stanie uchwycić tę bratersko-siostrzaną więź.

Czy ciężko było utrzymać ten sekret przed wszystkimi?

Normalnie, mam dość dużą gębę, ale to było naprawdę fajne, aby dostać się do gry z moimi przyjaciółmi – i to będzie super satysfakcjonujące, aby dostać się do oglądania go z nimi.

Czy myślisz, że jest możliwe, że Quinn może faktycznie nie umarła – i może powrócić w jakiejś innej formie?

Nie wiem jak dochodzi się do siebie po strzale w głowę, ale zawsze jestem otwarta na powrót. Szczerze mówiąc, zrobiłabym absolutnie wszystko dla Matta i Tylera. Są tak wspaniali. Stawiają tak wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o kręcenie filmów czy robienie czegokolwiek w tej branży. Nie musielibyście mnie dwa razy prosić. Byłbym tak szczęśliwy, że mógłbym wrócić.

Headshot of Sirena He

Sirena On

Sirena He jest asystentką redakcji i pisarką, która skupia się na mediach i kulturze. Jest miłośniczką horrorów i wierzy w uzdrawiającą moc opowiadania historii.

Najchętniej czytane

Za kulisami wielkiego tygodnia Kal Penna w The Daily Show

W e-mailu do agenta FBI podczas sprawdzania jego przeszłości, kiedy Kal Penn po raz pierwszy dołączył do Białego Domu Obamy jako dyrektor stowarzyszony Biura...

Ile wynosi t1 pierwsza chwila po t 0, gdy napięcie na cewce jest równe zeru?

Ile wynosi t1 - pierwszy moment po t 0, gdy napięcie na cewce jest równe zeru?1.00 msIle wynosi l Wartość indukcji?Indukcyjność, L jest tak naprawdę miarą "oporu" cewki na zmianę prądu płynącego przez obwód i im większa jest jej wartość w Henriesach, tym mniejsza będzie szybkość zmiany prądu.Jak znaleźć prąd w obwodzie RL?Wykorzystaj prawo Ohma

Dana White potwierdza walkę Leon Edwards vs. Kamaru Usman 3 na UFC 286 i ogłasza co-main event wagi lekkiej

Leon Edwards dostanie możliwość obrony tytułu wagi welterweight na domowej ziemi.Po tym jak Edwards został nowym mistrzem UFC w wadze welterweight jeszcze w sierpniu...

Jak Hamlet traktuje Ofelię w trakcie sztuki?

Jak Hamlet traktuje Ofelię podczas przedstawienia?Jak Hamlet traktuje Ofelię podczas przedstawienia sztuki? Ma zamiar "mówić do niej sztyletami" i krytykować ją za to, co zrobiła.Jak Hamlet traktuje Ofelię przed i w trakcie przedstawienia?Jak Hamlet traktuje Ofelię przed rozpoczęciem "sztuki"? Postępując bardzo perwersyjnie i zachowując się bardzo szalenie. Ofelia poprawia go mówiąc, że tak naprawdę od

Skąd wiadomo, czy dwa towary są komplementarne?

Skąd wiadomo, czy dwa dobra są komplementarne?Określamy czy dobra są komplementarne czy substytucyjne na podstawie krzyżowej elastyczności cenowej - jeśli krzyżowa elastyczność cenowa jest dodatnia to dobra są substytutami, a jeśli krzyżowa elastyczność cenowa jest ujemna to dobra są komplementarne.Co się dzieje, gdy dwa dobra są komplementarne?Jeśli dwa produkty są komplementarne, wzrostowi popytu na jeden

Czy można zacząć nową grę w rdr2 bez kasowania?

Czy można zacząć nową grę w rdr2 bez kasowania?Wystarczy ręcznie zrobić save swojego postępu w zakładce "Story" w menu. Następnie wybierz "New Game", teraz uważaj, aby nie nadpisać swojego innego save'a podczas ręcznego zapisywania i możesz go załadować kiedy tylko chcesz.Co się stanie, jeśli zaczniesz nową grę w Red Dead Redemption 2?Podczas rozpoczynania Nowej Gry

Ostatni monarcha Tunezji: Władza i polityka

Od: Al Jazeera WorldJak ostatni monarcha Tunezji został obalony przez jej pierwszego prezydenta - walka o władzę przypomniana w Dzień...

30 letnich produktów z sieci Walmart, które warto kupić, zanim zostaną wyprzedane

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że spodobają się również Tobie. Jeśli kupisz polecany przez nas produkt,...

Czy można przywiązać materac do górnej części samochodu?

Czy można przywiązać materac do górnej części samochodu?Nie należy przywiązywać materaca bezpośrednio do dachu samochodu. Zabezpieczanie materaca poprzez prowadzenie liny lub sznurka przez okna lub drzwi samochodu może skutkować uszkodzeniem uszczelek drzwi i wypaczeniem ram okiennych. Naprawa tych uszkodzeń może kosztować nawet 1500 dolarów. Najbezpieczniej jest stosować tę metodę z bagażnikiem dachowym.Czy można złożyć materac

Czy telefon może pęknąć dzięki protektorowi ekranu?

Czy telefon może pęknąć dzięki osłonie ekranu?Z drugiej strony, ochraniacze ekranu pomagają chronić ekrany przed zarysowaniami, które osłabiają integralność strukturalną wyświetlacza i mogą ostatecznie doprowadzić do dużych pęknięć. Ale nie spodziewaj się, że uratują Twój telefon, jeśli upuścisz go na chodnik.Jak sprawdzić, czy ekran telefonu jest pęknięty lub porysowany?Jednym ze sposobów na poznanie, że Twój

Pozostałe newsy

  10K NFT Limit Break dla DigiDaigoku zniknęło "natychmiast" po reklamie Super Bowl

Za kulisami wielkiego tygodnia Kal Penna w The Daily Show

W e-mailu do agenta FBI podczas sprawdzania jego przeszłości, kiedy Kal Penn po raz pierwszy dołączył do Białego Domu Obamy jako dyrektor stowarzyszony Biura...

Nowe słuchawki Sony z redukcją szumów są warte wydania pieniędzy

Znalezienie wysokiej jakości pary słuchawek z redukcją szumów, które naprawdę redukcja hałasu to wyzwanie. Od dłuższego czasu polowałam na parę, zwłaszcza że moja tolerancja...